Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    63
Amin tek dileğim bu canım benim kafayı dağıtmaya çalış inş düşünme sende
Çok şükür sonucumuz temiz ama ömrümden ömür gitti sonuç gecikince 🙈 Elhamdülillah, Allahım hepinize de güzel haberler alabilmeyi nasip etsin, dualarım sizlerle 🤲 2 oğlum var şimdi cinsiyet haberini bekliyorum ama sağlıklı olduğunu öğrenince rahatladım ben, Allahım hayırlısını nasip etsin inşallah ama kız olursa da ayrı sevineceğim ☺️

Kalp atışı duyuldu mu.. Benim 40 gün sürdü hatta daha çok dile kolay ama genelde kahverengi siyah 2 3 defa kırmızı oldu ama elhamdülillah bebeğim benimle korkma dinlen inşallah iyi olur ben de hala korkuyorum ama nasip 😊😊
6. Haftada kalp atışlarını duymuştuk canım şuan transfere göre 12+0 ama ultrasonda 12+3 bebislerim 6cm olmuşlar nasıl hareketliler şok oldum görünce Dr dedim bu kadar hareketliler ya ben hissedemiyorum bir tuhaf oluyor Dr 16 haftadan sonra artık hissetmeye başlarsınız dedi dört gözle o günün gelmesini bekliyorum 🤗🤗

Canım ben bi kaç doktorla görüşmüştüm o süreçle korunmaya hiç gerek yok rahim kendini hazır hissetmeden o gebeliği oluşturmaz zaten demişti. Hatta hangi doktordan dinledim hatırlamıyorum mfk olabilir düşükten sonraki gebeliklerin sağlıklı olma ihtimali artıyormuş korunmaya gerek yok diyordu. Burada önemli olan senin psikolojin hazır hissediyorsan deneyebilirsin bence. Ovulasyon testi yaptın mı
Ya canım kesinlikle öyle ben de senin söylediğin gibi biliyorum ama kadın bana sen artık anne olmak istemiyorsun da hamileliği inada bindirdin benceye getirdi konuşmayı. 3 kere üst üste aşılama denemişsin diyor yani böyle kural olsa bana zaten yapamazdınız kist yok ki deneyebilmişim tekrar tekrar. Ay sinir geldi. Psikolojik açıdan çok iyiyim özellikle birkaç haftadır çok iyi hissediyorum kendimi. Ovulasyon konusu da benim için çok önemli çünkü ben 2 senede bir allahın günü yumurtlama göremedim gerçekten tuhaf geliyor kulağa ama katiyen ne ovulasyon testleri ne kan testleri hiçbir şekilde göremedik o yüzden zaten gonal-f ler çatlatma iğneleri kullandım. Ondan aslında yardım istemiştim hastaneye giderek ama olmadı. Ovulasyon ilk eklediğim düne ait diğeri bugün.

Eklentiler

• IMG_6991.jpeg
    IMG_6991.jpeg
    90,4 KB · Görüntüleme: 60
  • IMG_7003.jpeg
    IMG_7003.jpeg
    180 KB · Görüntüleme: 59
Kızlar tüp bebek merkezine gittim ovulasyon için çünkü çok şaşırdım neyse benim doktorum yoktu başka bir doktor vardı 2 ay dinlenmen lazım diyor hocam bana böyle bir şey söylenmedi dedim kendi hocam da demedi asistanı da hemşireler de kimse bundan bahsetmedi. Ki korunmasız ilişki devam ediyor ovulasyon da bu şekilde dedim resmen uğraşmak istemedi gönderdi. Yani ne gibi zararı olabilir haziran 9 unda 2 ay olacak zaten kürtaj olalı delirtti beni ya kadın
Hayret bişey o doktor da he

Aaa sanki tam yumurtlama bgn gibi canmm ikisi de eşit koyulukta cıkmış
QUOTE="luckykus, post: 77346484, member: 1145787"]
Ya canım kesinlikle öyle ben de senin söylediğin gibi biliyorum ama kadın bana sen artık anne olmak istemiyorsun da hamileliği inada bindirdin benceye getirdi konuşmayı. 3 kere üst üste aşılama denemişsin diyor yani böyle kural olsa bana zaten yapamazdınız kist yok ki deneyebilmişim tekrar tekrar. Ay sinir geldi. Psikolojik açıdan çok iyiyim özellikle birkaç haftadır çok iyi hissediyorum kendimi. Ovulasyon konusu da benim için çok önemli çünkü ben 2 senede bir allahın günü yumurtlama göremedim gerçekten tuhaf geliyor kulağa ama katiyen ne ovulasyon testleri ne kan testleri hiçbir şekilde göremedik o yüzden zaten gonal-f ler çatlatma iğneleri kullandım. Ondan aslında yardım istemiştim hastaneye giderek ama olmadı. Ovulasyon ilk eklediğim düne ait diğeri bugün.
[/QUOTE]
Aa

Tüp bebek sürecinde doktor seçimi gerçekten çok önemli. zaten insan çok üzgün ve stresli oluyor bir de doktor olumsuz yaklaşınca iyice sinir harbi oluyor. O yollardan geçen biri olarak Rabbim yardımcınız olsun inşallah çok kısa bir sürede hiç zorlanmadan evladınıza kavuşursunuz.
Rabbim ol dedikten sonra önünde engel yok. ben zaten tüp bebek süreçlerinde tamamen deneme yanılma yoluyla süreci yürüttüklerini düşünüyorum doktorların. o şekilde olmazsa hadi bi de bunu deneyelim. olmaz denen süreçler de oluyor olacak diye bakılan en güzel embriyolarda rahim duvarlarında bakıyorsun yine olmuyor. o sebeple gönlünü ferah tut.

ben hep şey diyordum, Allah bana anneliği nasip edecek sadece vakti var onu bekliyoruz. 1,5 sene sürdü bu bekleyiş. Ama hamdolsun oldu. Rabbim muradını nasip etti. hiç ümitsiz olmadım. sizin de inşallah güzel haberlerinizi buradan duyarız. çok dua ediyorum bu süreçte olan kardeşlerime.

Aaa sanki tam yumurtlama bgn gibi canmm ikisi de eşit koyulukta cıkmış
QUOTE="luckykus, post: 77346484, member: 1145787"]
Aa
[/QUOTE]
Kuşum nedense bana da öyle geliyor 2 gündür git gide koyulaştı artık pik yaptı çatlayacak gibi takip edicem ovulasyon testleriyle.

Tüp bebek sürecinde doktor seçimi gerçekten çok önemli. zaten insan çok üzgün ve stresli oluyor bir de doktor olumsuz yaklaşınca iyice sinir harbi oluyor. O yollardan geçen biri olarak Rabbim yardımcınız olsun inşallah çok kısa bir sürede hiç zorlanmadan evladınıza kavuşursunuz.
Rabbim ol dedikten sonra önünde engel yok. ben zaten tüp bebek süreçlerinde tamamen deneme yanılma yoluyla süreci yürüttüklerini düşünüyorum doktorların. o şekilde olmazsa hadi bi de bunu deneyelim. olmaz denen süreçler de oluyor olacak diye bakılan en güzel embriyolarda rahim duvarlarında bakıyorsun yine olmuyor. o sebeple gönlünü ferah tut.

ben hep şey diyordum, Allah bana anneliği nasip edecek sadece vakti var onu bekliyoruz. 1,5 sene sürdü bu bekleyiş. Ama hamdolsun oldu. Rabbim muradını nasip etti. hiç ümitsiz olmadım. sizin de inşallah güzel haberlerinizi buradan duyarız. çok dua ediyorum bu süreçte olan kardeşlerime.
Ay güzel kalbinden öpüyorum çok çok 💗 Kesinlikle her cümlene katılıyorum doktor seçimi insanın hayatını şekillendiriyor. Bu bahsettiğim kişi 2. aşılamamı doktorumun olmaması sebebiyle yapmıştı asla bir noktada 1 aylık süreçte gözlemlediğim kadarıyla memnun kalmamıştım. Şimdi yine destekliyor bu konuşmadan neden sevemediğimi. Kendi doktorum böyle değil ne beni strese sokar ne kırar olabildiğince yardımcı olur. Yine bugün o olsaydı en azından yumurtanın büyüklüğüne dahi bakardı ne durumda bu testler niye böyle çıkmış diye. Zaten zorlu süreçten geçiyoruz kolay değil bu şekilde hamile kalmaya çalışmak. Bir de böyle üslup olunca insan tükeniyor.

Rabbim senin de hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin bebişinin inşallah 💗

Yani çok kırıcı bir konuşma olmuş. Kötü bir süreç yaşayan çoğu kişi tekrardan hemen hamile kalmak ister. Banada çevreden bekle diyorlardı ama psikolojik dediğin gibi iyi ve hazır hissediyordum ve onun için uğraşmak bana daha iyi geliyordu beklemekten. Herkes kendini tanır sonuçta.
Yaaa canım yumurtlama bu 😍😍😍 bugün havuç ye bi kaç tane çatlar inşallah yarına. Bugünleri değerlendir muhakkak 😍

Kuşum nedense bana da öyle geliyor 2 gündür git gide koyulaştı artık pik yaptı çatlayacak gibi takip edicem ovulasyon testleriyle.
Evet evet pik bence de canmmm hadi bakalm değerlendiriin de🙈🙂😄 Rabbimden umut kesilmez bebeim
[/QUOTE]
Ol derse olur 😍 hadi bakalım deneyim bi olsa da olmasa da ne çıkar denemekten

Yani çok kırıcı bir konuşma olmuş. Kötü bir süreç yaşayan çoğu kişi tekrardan hemen hamile kalmak ister. Banada çevreden bekle diyorlardı ama psikolojik dediğin gibi iyi ve hazır hissediyordum ve onun için uğraşmak bana daha iyi geliyordu beklemekten. Herkes kendini tanır sonuçta.
Yaaa canım yumurtlama bu 😍😍😍 bugün havuç ye bi kaç tane çatlar inşallah yarına. Bugünleri değerlendir muhakkak 😍
Hiç sorma çok kırıcıydı çooook. Akşam eve giderken alayım da yiyeyim çokta severim zaten. Değerlendireceğim 2 gündür değerlendirdim bugün yarın da değerlendireyim. Sperm problemi de yok zaten belki olur 😍

Çok şükür sonucumuz temiz ama ömrümden ömür gitti sonuç gecikince 🙈 Elhamdülillah, Allahım hepinize de güzel haberler alabilmeyi nasip etsin, dualarım sizlerle 🤲 2 oğlum var şimdi cinsiyet haberini bekliyorum ama sağlıklı olduğunu öğrenince rahatladım ben, Allahım hayırlısını nasip etsin inşallah ama kız olursa da ayrı sevineceğim ☺️
Allah gönlüne göre versin kuzum çok sevindim lütfen bana da dua et yarın iki yerden daha fiyat alıp hafta içi kan vereceğim

Evet evet pik bence de canmmm hadi bakalm değerlendiriin de🙈🙂😄 Rabbimden umut kesilmez bebeim
[/QUOTE]
Tabiki canmmmm umut edeceğiz, isteyeceğiz Rabbim den ama elimizden geleni de yapacağıZ..
Ben neler yapmadm kii..
Hacamat lara mı gitmedim, hurma polenleri mi yemedim, hurmaya 41 yasin süresi okudu annem hergün onu yedim mesela
Yani elimizden geleni yapacağız balımm

Tabiki canmmmm umut edeceğiz, isteyeceğiz Rabbim den ama elimizden geleni de yapacağıZ..
Ben neler yapmadm kii..
Hacamat lara mı gitmedim, hurma polenleri mi yemedim, hurmaya 41 yasin süresi okudu annem hergün onu yedim mesela
Yani elimizden geleni yapacağız balımm
[/QUOTE]
Ay yasin değil meryem suresi 😊🌸

X