Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    126
a öylemiii bilmiyordum bunuu ama neden o zmn dinlenin diyorlar acaba sürekli istrahat öneriyolar
Aslında sürekli istirahat önermiyorlar, kanama olduğu zaman kanamalı bölge aktif oluyor, onun kanaması durana kadar tekrarlamasın diye kan sulandırıcı kullanıyorsan kesiyorlar ve progesteron desteğiyle plasentayı korumaya çalışıyorlar. Ama bu genellikle 1-2 haftalık bir süreç. Sonra herşey aynen devam. Gebe de bu riskinin her zaman olabileceğini bildiği için ona göre daha dikkatli yaşıyor sürecini. Bununla ilgili çok yazı var Google’da. Bir de Kaan Kocatepe’nin videoları var hastasının ultrason görüntüleri üzerinden anlatıyor. Birkaç videosu var onları izle fikir oluşacaktır.

Eklentiler

• IMG_7392.jpeg
    IMG_7392.jpeg
    212,2 KB · Görüntüleme: 50
Aslında sürekli istirahat önermiyorlar, kanama olduğu zaman kanamalı bölge aktif oluyor, onun kanaması durana kadar tekrarlamasın diye kan sulandırıcı kullanıyorsan kesiyorlar ve progesteron desteğiyle plasentayı korumaya çalışıyorlar. Ama bu genellikle 1-2 haftalık bir süreç. Sonra herşey aynen devam. Gebe de bu riskinin her zaman olabileceğini bildiği için ona göre daha dikkatli yaşıyor sürecini. Bununla ilgili çok yazı var Google’da. Bir de Kaan Kocatepe’nin videoları var hastasının ultrason görüntüleri üzerinden anlatıyor. Birkaç videosu var onları izle fikir oluşacaktır.
kan sulandirici hiç vermedi doktorum kullanmiyorum izledim şimdi hepsni canım bebek büyüdükçe baski yapiyor kanama alanina küçülüyormş hemen pztsi olsun istiyorum doktorum izinde ona gidicem en azından belki iyilşme olmuştur belki iğneye gerek kalmiycak dyecek bişi bir çözüm önerir inşallah

Kızlar bu göğüs pompası ihtiyaç mı? Herkes almalı mı? İnternette çok görüyorum sebebini anlamadım çok bilmiyorum böyle şeyleri.
Canım ben aldım. Öğretmenim o yüzden okula gitmeden sağarım bebek için diye. Bizim doğum yapmış arkadaşlar çalışan anne için çok gerekli diyorlar. Ben elektrikli aldım kiwinin. Phlips avent e göre uygun ve yorumları da güzeldi.

kan sulandirici hiç vermedi doktorum kullanmiyorum izledim şimdi hepsni canım bebek büyüdükçe baski yapiyor kanama alanina küçülüyormş hemen pztsi olsun istiyorum doktorum izinde ona gidicem en azından belki iyilşme olmuştur belki iğneye gerek kalmiycak dyecek bişi bir çözüm önerir inşallah
Kan sulandırıcıyı kanamadan önce kullanmaktaysan eğer bir süre kullanma diyorlar demek istedim ☺️ ben kullanıyordum mesela 1 hafta ara ver dedi bana. Kanama alanı öyle 1-2 haftada kaybolacak bişey değil malesef canım. Bebeğin baya büyümesi gerekiyor. Rahim duvarı ile gebelik kasesi arasındaki mesafe azalacak ki kanama alanı küçülsün. Kesenin baskısı ile eriyecekmiş. Ya vücut emilim yapacak( ki o çok yavaş bir süreç) ya da kan olarak vajinadan akacak. Kaybolmamasını hiç sorun etme. Gebeliklerin %25 inde görülüyormuş bu. Sağsalim de doğum da oluyormuş.

Son düzenleme:
Kan sulandırıcıyı kanamadan önce kullanmaktaysan eğer bir süre kullanma diyorlar demek istedim ☺️ ben kullanıyordum mesela 1 hafta ara ver dedi bana. Kanama alanı öyle 1-2 haftada kaybolacak bişey değil malesef canım. Bebeğin baya büyümesi gerekiyor. Rahim duvarı ile gebelik kasesi arasındaki mesafe azalacak ki kanama alanı küçülsün. Kesenin baskısı ile eriyecekmiş. Ya vücut emilim yapacak( ki o çok yavaş bir süreç) ya da kan olarak vajinadan akacak. Kaybolmamasını hiç sorun etme. Gebeliklerin %25 inde görülüyormuş bu. Sağsalim de doğum da oluyormuş.
yaa gerçekten mi :KK43: üzdü bn bi haftada geçen bişidir die düşünmüştüm alttan asla gelmiyo kanama içeride devam ediyor neyseki erken fark ettim ilk 3 ay 2 haftada bir giderim dedim kendi kendime belki bnun faydasi vardir birazda olsa en azından kendimi yormuyorm şuan pztsi bakalım ne dicek doktorum bir an evvel pztsi olsun istitorum çnki bana pruluton yazdi uzaktan dpktorum yazmadi onuda al diyo sağlık ocağinda yaptir diyo sağlık ocaği reçetesiz iğne yapar mi yapmaz kendisi şuan izinde olduğu için böyle diyo kanama alani kaç mm kanama mı var alttan bilmeden bnu dedi bnde pztsi ye kdr 200 olarak devam ediyim sabah aksam pztsi gidim bi fiil kendisi anlatsin diye beklemedeyim

Bi kaç kere oldu ama şöyle bi durum var hamileliğimin başından beri bi gaz problemim var ondan dolayı zaten bağırsklaırm sürekli kıpır kıpır 😬 yeni olan bişey değil yani o yüzden bebeğe yormuyorum artı olarak da kabız oldum bir süre o da karnımda baya sıkıntı yaptı
Ben de valla bebek mi bagirsak hareketi mi ayirt edemiyorum 🤣

kızlar bir şey soracağım. Normalde güneş kremi solante kullanıyorum ama eşimin geçen gün gönderdiği bir reelsle gebeyken kullanıma uyup uymadığını hiç sorgulamadığımı farkettim. Şimdi daha fazla kullanmadan değiştirmek istiyorum. Güneş kremi olarak ne kullanıyorsunuz siz? Önerisi olan var mı? Eşim eczaneye sordu mustelanın kremini önermişler. Bir size de sormak istedim yine de. Siz neler kullanıyorsunuz? Önerebileceğiniz bir krem var mı?

Kızlar merhaba 3 gündür öksürükten uyuyamıyorum karnım acıyor artık öksürmekten doktora geldim amoklavin yazdı daha önce böyle olup antibiyotik kullanan oldu mu korkuyorum içmeye

kızlar bir şey soracağım. Normalde güneş kremi solante kullanıyorum ama eşimin geçen gün gönderdiği bir reelsle gebeyken kullanıma uyup uymadığını hiç sorgulamadığımı farkettim. Şimdi daha fazla kullanmadan değiştirmek istiyorum. Güneş kremi olarak ne kullanıyorsunuz siz? Önerisi olan var mı? Eşim eczaneye sordu mustelanın kremini önermişler. Bir size de sormak istedim yine de. Siz neler kullanıyorsunuz? Önerebileceğiniz bir krem var mı?

Merhaba, ben konuyu doktoruma sordum. Yüzün için Solante Pregna kullanabilirsin dedi. Vücut için ise her zaman kullandıklarımızı kullanmakta bir sakınca olmadığını söyledi. :)

Kızlar merhaba 3 gündür öksürükten uyuyamıyorum karnım acıyor artık öksürmekten doktora geldim amoklavin yazdı daha önce böyle olup antibiyotik kullanan oldu mu korkuyorum içmeye
Ben de 2 hafta önce çok hastaydım doktor boğazında iltihap var dedi zimaks diye bir antibiyotik kullandım 7 gün. Kadın doğum doktorum da b grubu yani penicilin grubu antibiyotik gebelikte kullanılıyor dedi. Eğer iltihap enfeksiyon yoksa kullanmasak da olur ama iltihap enfeksiyon varsa kullanmak gerekir dedi doktorum.

Canım ben bunlardan birini alayım diyorum sana da fikir olsun atayım
1713426678041.png

Ben incia kullanıyorum canım. %100 doğal içerik. Fotoğrafını da ekliyorum.

Eklentiler

• IMG_0967.jpeg
    IMG_0967.jpeg
    77,5 KB · Görüntüleme: 38
Kizlar 2 gun öncesine kadar bebegimin hareketlerini cok yogun hissediyordum dünden beri hareket gissetmiyorum ya gögus agrim da bitti cok korkuyorum suan. Baska gogus agrusi kesilen var mi bu haftada?
19+4 bugün

Canım bende çok hastaydım ve kullandım başka türlü geçmiyor daha fazla acı çekmemek için içmelisin dedi doktorum çünkü sonrasına bu hastalık ateş yapıyor

Ben de 2 hafta önce çok hastaydım doktor boğazında iltihap var dedi zimaks diye bir antibiyotik kullandım 7 gün. Kadın doğum doktorum da b grubu yani penicilin grubu antibiyotik gebelikte kullanılıyor dedi. Eğer iltihap enfeksiyon yoksa kullanmasak da olur ama iltihap enfeksiyon varsa kullanmak gerekir dedi doktorum.
Geçmiş olsun ben de öksürükten uyuyamadım kaç gündür o yüzden verdi dayanamadım artık içeceğim mecburen

X