Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    92
B
+1 :KK70:

Bende bakıyorum bakıyorum bakıyorummm asla emin olamıyorum. Alışveriş yaptıkça aldıklarımızı da buradan paylaşsak fikir olur birbirimize. Ben hala sadece zıbın aldım 5 tane başka bişey alamadım çünkü çok kararsızım :KK70:
Ben daha hiçbir şey almadım ama alacağım şeyleri az çok belirledim. Mağazalardaki fiyatlarını karşılaştıracağım ama bebek arasına asla karar verip bulamadım. Herkeste bebek arabası çok önemli iyi bir şey al diyor açıkçası çok uçuk paralarda ödeyemem

Biz bagi nanofold 3 aldık pusetle birlikte çift yönlü kullanılıyor katlaması kolay manevraları kolaydı. Sırt ve ayak kısmı boy olarak ayarlanıyor. Sırt kısmında büyüdüğü dönem için boy kısmını uzatmak içinde ayrı bi mekanizma var aklıma gelenler bunlar 😅
Çok teşekkür edeyim bakayım bende

Bende 2 gündür göbeğimi biraz küçülmüş hissettim önceki günlere nazaran, birde göğüslerim yumuşadı çok moralim bozulmuştu. Bugün dahiliye için gitmişken muayenede oldum bir sıkıntı yoktu 3 gündür boş yere kendimi yedim ama huylu huyundan vazgeçmez işte 🙈
Sanki bende öyle hissediyorum göbeğim küçülmüş gibi ama sanırım psikolojik oluyor çünkü aslında öyle çokta büyümedi ama insan dediğiniz gibi huylu huyundan vazgeçmiyor benimde aklımdan binlerce düşünce geçti resmen bu dönemde. Hepimiz hayırlı sağlıklı şekilde alalım evlatlarımızı kucağımıza Rabbimin izniyle 😊

B

Ben daha hiçbir şey almadım ama alacağım şeyleri az çok belirledim. Mağazalardaki fiyatlarını karşılaştıracağım ama bebek arasına asla karar verip bulamadım. Herkeste bebek arabası çok önemli iyi bir şey al diyor açıkçası çok uçuk paralarda ödeyemem
Kullanan arkadaşlarıma sordum danıştım hepsi farklı bişey önerdi, kimisi mutlaka kabin boy al çok hafif ve rahat dedi. Kimisi de onların çok dayanıklı olmadığını travel bebek arabası kullanıyormuş çok memnunmuş, bir de çok fazla marka ve model var dipsiz bir kuyuymuş meğersem bu sektör :KK70:

Sanki bende öyle hissediyorum göbeğim küçülmüş gibi ama sanırım psikolojik oluyor çünkü aslında öyle çokta büyümedi ama insan dediğiniz gibi huylu huyundan vazgeçmiyor benimde aklımdan binlerce düşünce geçti resmen bu dönemde. Hepimiz hayırlı sağlıklı şekilde alalım evlatlarımızı kucağımıza Rabbimin izniyle 😊
Yani asıl bebeğin büyüdüğü hamile göbeği 20. Haftada başlıyormuş o zamana kadar büyüyüp küçülme normalmiş. Benimde çok çıkmamıştı zaten totalde 1.5-2 kg arasında değişen bi kilo aldım ne bekliyorsam artık 😅 ama olanda küçülmüş gibi gelince moralim bozulmuştu. Birde kızların göğüsler büyümüş baya hassaslaşmış, kendime bakıyorum az bi büyüme, olan sertlik gitmiş sadece hafif hassasiyet var. 3 gündür kafamda kurdum kurdum gittim 😅 amin inşallah 🥰🤲

Yok değilim canım 29 yaşındayım. Ama pgtli tüp bebek çok hafif mozaiklik vardı embriyomda. O yüzden tüp bebek doktorum istedi inşallah güzel sonuclr alırızz 🤲🏻 seninki ne zaman cıkcakmış 🥲
Benim yaştan dolayı istedi 36 olunca..sonuca 10 iş günü dediler bana kuzum.ikili yapmadan direkt mi istedi doktor senden ? Dua ediyorum güzel sonuçlarımız gelsin de sevinçlerimizi burda. paylaşalım inş 🙏🏻

Selam güzellikler 🌸 İkili taramada biyokimyasal risk çıkınca, tam 1 hafta önce Fetal DNA için kan vermiştim, şimdi doktorum aradı sonuç temiz 🙏🏻 Darısı benim gibi iyi haber bekleyen tüm güzel annelere. Minik civcivler sağlıkla büyüsün gelsinler dünyamıza 🐣
Oh çok şükür canım çok sevindim adına 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🎉 bizde verdik sonuç bekliyoruz 😪, biyokimyasal oran kaçtı o zaman testte canım senin ? Birde yaş kaç acaba ? Yani riskli olması neye göre dediler ? Korkuyorum bende böyle bir umut olsun diye soruyorum valla :KK43:

Yani asıl bebeğin büyüdüğü hamile göbeği 20. Haftada başlıyormuş o zamana kadar büyüyüp küçülme normalmiş. Benimde çok çıkmamıştı zaten totalde 1.5-2 kg arasında değişen bi kilo aldım ne bekliyorsam artık 😅 ama olanda küçülmüş gibi gelince moralim bozulmuştu. Birde kızların göğüsler büyümüş baya hassaslaşmış, kendime bakıyorum az bi büyüme, olan sertlik gitmiş sadece hafif hassasiyet var. 3 gündür kafamda kurdum kurdum gittim 😅 amin inşallah 🥰🤲
Benimde öyle oldu ama insan hep kötüyü düşünüyor 🥲 bazi belirtiler cidden yavaş yavaş kayboluyor yada vücut alışıyor ama biz kabullenmeyip kötüyü düşünüyoruz, bu dönemde bebeğimle konuşuyorum öyle daha iyi hissediyorum kendimi. 🥰

Benim yaştan dolayı istedi 36 olunca..sonuca 10 iş günü dediler bana kuzum.ikili yapmadan direkt mi istedi doktor senden ? Dua ediyorum güzel sonuçlarımız gelsin de sevinçlerimizi burda. paylaşalım inş 🙏🏻
Evet ikili yapmadık canım direk fetal yaptık. Bunu bile aslında istemedim ama hadi sonra pişman olmıyım içim rahat etsin diye yaptırdım. İnşallah Allahım güzel sonuclar alalım hep. Benimki plus paket olduğundan 15 iş günü dediler aonuc için. Normal olsaydı 5 iş gününde cıkcaktı😏

Benimde öyle oldu ama insan hep kötüyü düşünüyor 🥲 bazi belirtiler cidden yavaş yavaş kayboluyor yada vücut alışıyor ama biz kabullenmeyip kötüyü düşünüyoruz, bu dönemde bebeğimle konuşuyorum öyle daha iyi hissediyorum kendimi. 🥰
Ben görmeden rahatlayamıyorum henüz ya 🥹

Ben erkek olursa efe ,demir kız olursa parla ,zeren , deren isimleri düşünüyorum tabi bambaşka isim de koyabilirim şuna hoşuma gidenler

Evet ikili yapmadık canım direk fetal yaptık. Bunu bile aslında istemedim ama hadi sonra pişman olmıyım içim rahat etsin diye yaptırdım. İnşallah Allahım güzel sonuclar alalım hep. Benimki plus paket olduğundan 15 iş günü dediler aonuc için. Normal olsaydı 5 iş gününde cıkcaktı😏
Çok zor valla her bekleyiş ve stres bir doğum nerdeyse Allah hepimizde kolaylık ve güzel sonuçlar nasip etsin

Çok zor valla her bekleyiş ve stres bir doğum nerdeyse Allah hepimizde kolaylık ve güzel sonuçlar nasip etsin
Benim tüp bebek doktorum sonuc cıkınca birde perinatoloğa yönlendircem diyo. Yani şuan takibimi yapan doktorum zaten detaylı birşekilde inceliyor sonucum inşallah temiz cıkarsa birde perinatolog ne alaka anlamıyorum bazen sırf stres yani. Zaten her kontrolde benim tansiyonlarım tavan yapıyo. Şu sonucu Allahın izniyle bi tertemiz alayım inşallahta sonra bakcam yoluma ya aynı doktorumla devam edicem. Bunların sonu gelmicek yoksa

Kızlar selam biz 13+2 olduk elhamdülillah.2 li teste çarşamba bakılacak inşallah sağlıklı olur. İlk çocuğum dr ilk başta erkek dedi bugün kız büyük ihtimalle dedi olanlar oldu eşim o kadar sessiz kaldı morali bozuldu erkek istiyordu. Yani zaten ilk çocuk ne fark eder anlamıyorum kendi 5 erkek kardeş hiç biri ile görüşmüyor bile o kadar buna neler yaptılar hala cahil kafası işte. Ben o kadar mutluyum kanatlarım eksik 1 düşükten sonra oldu sürecim kanamalı geçti şuan bu haftalara geldim diye. Ama kendisi bu halimle dr dan çıktığımdan beri kötü davranıyor ağlatıyor bu kadar kör cahillik olur mu size soruyorum bu halimle ağlıyorum ben bu bebeği o kadar istiyordum kurban kesip dağıtacağına. İnşallah sağlıklı olur bebeğim dua edin kızlar. Gerçekten ayrılmayı bile düşündüm gitsin yoluna başkası belki erkek getirir sonra çocuğumu da göstermem zaten bakmaz kesin inşallah yavruma ilerde muhtaç kalmaz ben bebeğmi çok seviyorum.. Ağladım durdum Allah görüyor.
Gerçekten şaşkınlıkla okudum, Allah dilediğine kız dilediğine erkek verir diye ayet var, ben de kız olmasını çok istemiştim Dr da kıza benzetmisti ama genetik test sonucuna göre erkek olacağını öğrendik, üçüncü oğlum olacak, gönlüm kız olmasını isterdi ama kız olsun bile demeye dilim varmiyordu çünkü hayırlı olanın ne olduğunu ancak bilir, Allah'ın takdirine boynum kıldan ince dedim hep, Allahım eşine de doğru düşünüp doğru davranabilmeyi nasip etsin, bence beklentisinin dışında bi durumla karşılaştığı için tepki göstermiş, birkaç güne mantıklı dusunebilince hatasını anlar insalah

kızlar bu analık ne zormuş :KK70: ayda yılda bir forma girer oldum daha bebişim doğmadan :KK70: ama boş kaldığım her an kendimi bom boş yatarken yada uyurken buluyorum :KK70: 13+4 deyim ve bir sürü sorum birikti sizee
1. si kızlar doktorum geçen hafta balık yağı ve d vitaminine başlattı 6. yı içtim ama iki gündür midem daha kötüledi sanki mide bulantılarım arttı ilaçlardanmı acaba yaşayan oldumu ?
2. si ikili tarama yaptırdık temiz çıktı çok şükür geriya kalan taaramaları yaptırmayı düşünmüyorum siz ne düşünoyrusunuz?
3. sü bebişimizin cinsiyeti erkek isim ne koymayı düşünüoyrsunuz önerilieriniz varmıııı?
son olarakda kaçıncı haftadasınız kaç kilo aldınız benim iştahın maşallahı var 1 haftadırrr hem sabahları kusmalarım devam ediyor ama yemektende geri kalmıyorum :KK70: korkuyorum çok kilo almaktann

X