2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Aslında açlıktan ağlamıyorsa 2saatş 3saate çekebilirsin doyduğundan eminsen uyuyan bebeği uyandırma ben o hatayı çok yaptım artık bıraktım geceleri 4daate kadar uyuyo ve acıkınca uyanıyor 20dinden sonra 3saate cekmiştim uyandırmayı artık hiç ellemiyorum uyandıkça emziriyorum ve kilo da alıyor maşallah
Bende bebegimi ilk 2 3 gün dışında hiç uyandirmadim. Hoş çogunlukla 2 saatte uyaniyordu da ama uyanmadigi zamanlar bile uyandirmiyordm. Zaten acikinca kendisi uyaniyor

Kizlar bana Dr önerdi. Sizde ne deniliyor ona. Yani bebek sakinleştirici uyutucu. Mesela akşam yatmadan önce bebegime veriyorum. Gece güzel uyuyor sadece emmeye uyaniyor denilebilir. Tabi onun disinda da uyaniyor ama ondan verirsem eskisi gibi degil uykusuz geceleri geçirdi diyebilirm. Toz şeklinde çay kasigna suyla karitirarak iciriyorum.
Ilk 20 gün ne çektigimi bir ben birde siz biliyorsnz. Onu üretenden Allah razi olsun. 😄
İçeriğinde ne var kı acaba 🤔

İçeriğinde ne var kı acaba 🤔
O kadarni bilmiyorum canım. Bizim burda herkeste ondan kullaniyoruz diyor. Hatta hem gece hem gunduz kullaniyoruz. Yada her 10 saatten veriyoruz diyen var. Ama ben sadece gece yatmdan once veriyorum. Mesela her gecede vemiyorum. Keyfi iyse vermiyorum. Ama huzursuzsa veriyorum. Her an vermek bana korkulu geliyor.

Bende sezeryanim canım. Günlük petden bebek bezine terfi ettim resmen. Haftaya dikişlerimin kontrolü var bakalım ne dicek bu duruma. Resmen adet sancisi çekiyorum sürekli lavabodayim
Ayni durumdayiz benimde 40 mız dün çikti ve benim 5 gündür kanamam var dedigin gibi benimde lohusalik kani bu kadar degildi be. Gunde kaç pet degistiryorum suan. Bana Dr demisti zatn 1 aylik kontrolde erken adet olabilrsn diye. Benim bide sezeryan 🥴 düzenli emzirmeme ragmen bide

Kizlar bana Dr önerdi. Sizde ne deniliyor ona. Yani bebek sakinleştirici uyutucu. Mesela akşam yatmadan önce bebegime veriyorum. Gece güzel uyuyor sadece emmeye uyaniyor denilebilir. Tabi onun disinda da uyaniyor ama ondan verirsem eskisi gibi degil uykusuz geceleri geçirdi diyebilirm. Toz şeklinde çay kasigna suyla karitirarak iciriyorum.
Ilk 20 gün ne çektigimi bir ben birde siz biliyorsnz. Onu üretenden Allah razi olsun. 😄
Canım ne o resimini bir paylaşır mısın

Eklentiler

• 20240418_131409.jpg
    20240418_131409.jpg
    63,4 KB · Görüntüleme: 42
Kızlar benim bebeğim özellikle geceleri uyanıyor ve çok az emiyor. Yani bir memeyi bile tam bitirmeden uyumak istiyor geri ve sanırım tam doymadigi için 1 saat sonra yeniden kalkıyor 😒 ay napmaliyim sizce? Şükür süt var güzelce emse biraz uzun uyuyacak belki de ama az az sık sık emmek istiyor 🤷🏻

Valla ben artık kaldırmama kararı aldım geceleri sürekli beslemek alışkanlık haline geliyomuş bu saat başı 2 saatte bir uyanıp annesini iki emip uyuyan bebeklerin sebebi buymuş gece beslenme sıklığı
Cnm zaten bn hiç en basından beri saat kurup kaldırmadım, hep ortalama 3 saatte 1 kndi kalktı, en fazla 4 saat uyumuştur, ama dün akşam rekor kırdı😊

Yaaaa canım ne olur formülünü söyle bana :KK43:((((
Cnm formül falan yok, o bebege göre değişiyor. Yalnız saatleri bi türlü kaydıramadım. Çok geç yatıyor ve geç kalkıyor, mesela smdı emzırdım yıne uyudu. 7de emzirmiştim, bide 9da emzirmiştim, oyle öyle 1e kadar uyuyor🙄 saat duzeni kuramadım

Şu erkeklerin tuvalet sevdası nedir yahu. Dün bende konuştum. Resmen tuvalette keyif yapıyorsun , orayı bizden kaçmak için kullanıyorsun dedim
Peki kabul ettımı? Asla kabul etmıyorlar. Şu tuvalet konusunda ne desem boş. Bı kelime daha edersem çok fena üzerıme gelecek haksız olan bn oluyorum sonra asla kabul etmıyor, hep ben abartıyomuşum, sen işine bak, germe beni.. Cevaplar bu sekılde

Valla ben artık kaldırmama kararı aldım geceleri sürekli beslemek alışkanlık haline geliyomuş bu saat başı 2 saatte bir uyanıp annesini iki emip uyuyan bebeklerin sebebi buymuş gece beslenme sıklığı
Kuzum ben çok oldu artık kaldırmayalı doktorda dedi kilosu iyi ilk günler önemliydi şimdi aç olursa zaten ağlıyor

Selamünaleyküm kızlar nasılsınız 😊
bayadır yazamıyorum buralara Oğluşumun burnu bir aydır tıkalı huysuz sürekli ağlıyor sekiz ve dokuz yaşındaki kızlarım hiç umdugum gibi çıkmadı çok yıpratıyorlar beni iyicene evi döküyorlar toplamıyorlar sürekli bir şey dediğimde bebeği niye yapmıyor niye hep emiyor şıcıyor temizliyorsun bizimde odamızı topla v.s ergen gibi bana karşı çıkıyorlar eşim desen zaten hiç yokmuş gibi fena bunalım var dayım ay bir de o kocaman olacak başıma her akşam anasını yemeğe çağırıyor çağırma dedikçe inadima çağırıyor Kendime çocuklarıma zor bakıyorum abartıyorsun diye bana bir tek çocuğu olan sen değilsin ben dedim ki senin gibi koca tek sadece çalışıp para getirmeyi de babalık Kocalık olmuyor. Şeytan diyor boşa gitsin anasının yanına o olsa da olmasada hayat devam ediyor
Ayy töbe yaa nedir şunlardan çektiğimiz 😒 kocası bı taraftan anası bı taraftan

Şu erkeklerin tuvalet sevdası nedir yahu. Dün bende konuştum. Resmen tuvalette keyif yapıyorsun , orayı bizden kaçmak için kullanıyorsun dedim
Bende aynısını dedim kaçıyorsun dedim bizden ve bir gün bilerekten çocuğu verdim eşime dedim kabız olmuşum ben gidiyorum tuvalete zaten sütüm yok ağlasa sen Hall et duyuyorum ağlıyor ama çıkmıyorum neyse eşimi yıprattıktan sonra çıktım dedim nasılsın iyimi böyle😀

Türkiye'de bilmiyorum varmı ama bizim memlekette var mesela kardeşime doktor dedi eğer hiç uyumazsa ver ama her gün vermek doğru diğil birde bende kıyamazdım nedense uyuşturucu gibi geliyor bana ne kadar zararsız deseler bile

Noofen duymuştum ama içerikliği iyi diğil şeker renk bile katmışlar her şey var yani

Yaw bu en hepsi mi aynı olur benim eşimde ağlıyor çocuk başlıyor ağlamaya bir wc sevdası tutuyor. Bende sabah dedim artık sayı ile gireceksin, dün akşam yemek yiyorum bebek ana kucağında sallanıyor ağlamaya başladı bana diyor ki, atlas ağlıyor. Görüyorsun yemek yiyorum dedim bakabilirsin dimi kendi tv karşısında çekirdekle cola içiyor colayı başına dökmedim geldi
Niye çocuk bakımı sadece anneye özgüymüş gibi davranıyorlar bende anlamadım . Daha babalığı tam anlamıyla hissedebildikerini düşünmüyorum. Hissetseler böyle olmazdı yani .

Peki kabul ettımı? Asla kabul etmıyorlar. Şu tuvalet konusunda ne desem boş. Bı kelime daha edersem çok fena üzerıme gelecek haksız olan bn oluyorum sonra asla kabul etmıyor, hep ben abartıyomuşum, sen işine bak, germe beni.. Cevaplar bu sekılde
WC’de uzun süre kaldığını kabul etti ama kaçmak için orayı kullandığını ASLA 😂 ben çocuktan önce de uzun kalıyordum orda diyor. Evet artık çocuğumuz var eski alışkanlıklarımızı devam ettiremiyoruz ya haniii dedim . Of hepsi sinir bozucu

Bende aynısını dedim kaçıyorsun dedim bizden ve bir gün bilerekten çocuğu verdim eşime dedim kabız olmuşum ben gidiyorum tuvalete zaten sütüm yok ağlasa sen Hall et duyuyorum ağlıyor ama çıkmıyorum neyse eşimi yıprattıktan sonra çıktım dedim nasılsın iyimi böyle😀
Çok iyi yapmışsın bende geçende duşa girdim . Bi çıktım İlay yırtıyor bir yerlerini. Bilerek çıkmadım banyodan . Bi baktım benimki ilayın bezini falan değiştirmiş. Şok geçirdim . Bu bir ilk 😂🤣🤣

Kızlar bu ara sütüm azalmış gibi hissediyorum. Göğüslerim çok yumuşak .. ilay da zaten 25 günde 500 gr almış sadece . Ne yapabilirim ben moralim bozuldu 😭

X