2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Yeşillik bol tüketiyorum canım. Suyu da 2 lt içiyorum. Genelde yumurta peynirimi de herhangi yemeye çalışıyorum
Artıracak bir şeyler tüket istersen. Valla ben dikkat edemiyorum, tek dikkat ettiğim suyu 3 lt kadar içmeye çalışıyorum, gerisi Allah kerim yani aç kaldığım bile oluyor. Ama denemek istersen irmik helvası gerçekten çok süt yapıyor. Dut+incir kurularini kaynatıp içmek de aynı şekilde. Ben bu yüzden sürekli kendime komposto kaynatıyorum koca tencereye, birkaç günde bitirip yeniden yapıyorum. İçine kayısı falan da koyuyorum hem de kabız olmuyorum böylece

Artıracak bir şeyler tüket istersen. Valla ben dikkat edemiyorum, tek dikkat ettiğim suyu 3 lt kadar içmeye çalışıyorum, gerisi Allah kerim yani aç kaldığım bile oluyor. Ama denemek istersen irmik helvası gerçekten çok süt yapıyor. Dut+incir kurularini kaynatıp içmek de aynı şekilde. Ben bu yüzden sürekli kendime komposto kaynatıyorum koca tencereye, birkaç günde bitirip yeniden yapıyorum. İçine kayısı falan da koyuyorum hem de kabız olmuyorum böylece
Tahin helvasida süt yapiyor kizlar

• Beğen
Reactions: The
Niye çocuk bakımı sadece anneye özgüymüş gibi davranıyorlar bende anlamadım . Daha babalığı tam anlamıyla hissedebildikerini düşünmüyorum. Hissetseler böyle olmazdı yani .

WC’de uzun süre kaldığını kabul etti ama kaçmak için orayı kullandığını ASLA 😂 ben çocuktan önce de uzun kalıyordum orda diyor. Evet artık çocuğumuz var eski alışkanlıklarımızı devam ettiremiyoruz ya haniii dedim . Of hepsi sinir bozucu

Çok iyi yapmışsın bende geçende duşa girdim . Bi çıktım İlay yırtıyor bir yerlerini. Bilerek çıkmadım banyodan . Bi baktım benimki ilayın bezini falan değiştirmiş. Şok geçirdim . Bu bir ilk 😂🤣🤣
Bezini benimki çoktan değişiyor malum sezeryan olduğu için hastanede kalkamıyordum ama valla iyi yaptın yoksa çok yıpranırız bu tuvalete olan aşkları bitmez

Kızlar bu ara sütüm azalmış gibi hissediyorum. Göğüslerim çok yumuşak .. ilay da zaten 25 günde 500 gr almış sadece . Ne yapabilirim ben moralim bozuldu 😭
Canım kilo alımı gayet güzel ki🙏🏻 ben ilk zamanlar sarılık tekrarlamasın diye mama verdim sütüm de azdı o zamanlar sütüm de artınca bıraktık yaklaşık bir hafta falan mama ağırlıklı beslenmişti onun da etkisiyle 25 günde 1350 gr almış ve kızımın doktoru biz bir ayda 500-600 gr almasını sağlıklı buluruz seninki çok almış mama kullanıyorsan bırak yazık günah çocuğa demişti yani demem o ki 500 gr gaaayettt iyi 🤗

İnciri kaynatıp suyunu çok içiyordum ilk zamanlar doğru diyorsun aslında. Tekrar döneyim o düzene canım

Canım kilo alımı gayet güzel ki🙏🏻 ben ilk zamanlar sarılık tekrarlamasın diye mama verdim sütüm de azdı o zamanlar sütüm de artınca bıraktık yaklaşık bir hafta falan mama ağırlıklı beslenmişti onun da etkisiyle 25 günde 1350 gr almış ve kızımın doktoru biz bir ayda 500-600 gr almasını sağlıklı buluruz seninki çok almış mama kullanıyorsan bırak yazık günah çocuğa demişti yani demem o ki 500 gr gaaayettt iyi 🤗
Canım evet güzel ama şöyle ki ilk aya göre kilo alımı azalmış

Kuzum bestlak denedin mi hiç
Yok kuzum bontaa kullanıyorum . Ama bestlak da çok önerdiler

İnciri kaynatıp suyunu çok içiyordum ilk zamanlar doğru diyorsun aslında. Tekrar döneyim o düzene canım

Canım evet güzel ama şöyle ki ilk aya göre kilo alımı azalmış

Yok kuzum bontaa kullanıyorum . Ama bestlak da çok önerdiler
Anladım kuzum ben her gün düzenli olarak hurma, ceviz, sırayla bir gün bir fincan rezene bir gün papatya çayı, 2 günde bir mini kase hoşaf içiyorum, multivitamin, bestlak damla bunlar düzenli olarak kullandıklarım canım belki denemek istersin 🤗

İçeriğinde ne var kı acaba 🤔
Diğer oğlanların anne grubunda da zamanında çok konuşulmuştu aslında burada da öyle bir damla var ama doktorlar önermiyor, bağımlılık yapabiliyor yada ileride dikkat eksikliği gibi birşeyler yapabiliyor demişlerdi, bazı doktorlar da veriyormuş

D
Kızlar benim bebeğim özellikle geceleri uyanıyor ve çok az emiyor. Yani bir memeyi bile tam bitirmeden uyumak istiyor geri ve sanırım tam doymadigi için 1 saat sonra yeniden kalkıyor 😒 ay napmaliyim sizce? Şükür süt var güzelce emse biraz uzun uyuyacak belki de ama az az sık sık emmek istiyor 🤷🏻

Benim oğlumda hep meme de uyuyor ama uyusa biliyor emme devam ediyor, çoğu zaman ben ağzından zorla alıyorum senin kız uyuyunca bırakıyor mu memeyi

Türkiye'de bilmiyorum varmı ama bizim memlekette var mesela kardeşime doktor dedi eğer hiç uyumazsa ver ama her gün vermek doğru diğil birde bende kıyamazdım nedense uyuşturucu gibi geliyor bana ne kadar zararsız deseler bile

Ya evet burada da var da unuttum adını ama dediğin gibi uyuşturucu gibi 🥴

Kızlar bu ara sütüm azalmış gibi hissediyorum. Göğüslerim çok yumuşak .. ilay da zaten 25 günde 500 gr almış sadece . Ne yapabilirim ben moralim bozuldu 😭

Canım bana incir çok iyi geliyor
5 tane inciri kaynatıyorum, önce suyunu sonra incirleri yiyorum, rezene kimyon çayı yapıyorum, gaza da iyi geliyor, hurma iyi geliyor

Canım doktor günde 3 defa bir bardak suya 20şer damla dedi ama ben büyük su bardağına sabah aç karnına 10 damla bir de akşam aynı şekilde 10 damla şeklinde içiyorum kuzum. Kimse böyle yap demedi kendimin öyle yapası geldi 😁

Bende kafama göre bazen 10 damla bazen 20 damla 😂

Türkiye'de bilmiyorum varmı ama bizim memlekette var mesela kardeşime doktor dedi eğer hiç uyumazsa ver ama her gün vermek doğru diğil birde bende kıyamazdım nedense uyuşturucu gibi geliyor bana ne kadar zararsız deseler bile
Evet bende her gun vermiyorum. Ama her 10 saatten veriyorum diyen bile var.

Dün gece tırnaklarıma kadar ağrıyordum sanırım değerlerim yerlerde vitamin kullanmalıyım yoksa ağrımayan yerim kalmadı.Görümcem 2 addımlık kalıyor gelmiyor yardıma çocuğu yok eşide uzakta çalışıyor boş boş evde oturuyor tek..Eşim tartışmış annesiyle şimdi beni aradı hiç istemiyordum tartışmak ama o kadar boş konuşmayq başladıki ağzımı açtım dedim hepsini çok rahatladım içimde kalmıştı cevabı bu oldu bana haklısın diyor.

Diğer oğlanların anne grubunda da zamanında çok konuşulmuştu aslında burada da öyle bir damla var ama doktorlar önermiyor, bağımlılık yapabiliyor yada ileride dikkat eksikliği gibi birşeyler yapabiliyor demişlerdi, bazı doktorlar da veriyormuş

D

Benim oğlumda hep meme de uyuyor ama uyusa biliyor emme devam ediyor, çoğu zaman ben ağzından zorla alıyorum senin kız uyuyunca bırakıyor mu memeyi

5 tane inciri kaynatıyorum, önce suyunu sonra incirleri yiyorum, rezene kimyon çayı yapıyorum, gaza da iyi geliyor, hurma iyi geliyor
Zaten öyle canım içerikliği temiz diğil

Evet bende her gun vermiyorum. Ama her 10 saatten veriyorum diyen bile var.
Çocuğun çok yormuyorsa hiç vermemek en iyisi bu günlerde gecicek sanırım sen kv kalıyorsun eğer öyleyse hiç verme canım sıcak yemeğin varsa ona bile şükür..bak tek başına bakıyorum ama yani yine o ilacı vermem hatta bazen gazı çok fazla olmayınca gaz gidericini bile günde 3 defa vermiyorum

D

Kuzum benim kız uyuyor ve direk atıyor memeyi ağzından yani kesinlikle emmek istemiyor. Daha ağzındaki sütü bile boşaltıyor düşün o kadar tahammülü yok içmek istemediği süte 😂

Dün gece tırnaklarıma kadar ağrıyordum sanırım değerlerim yerlerde vitamin kullanmalıyım yoksa ağrımayan yerim kalmadı.Görümcem 2 addımlık kalıyor gelmiyor yardıma çocuğu yok eşide uzakta çalışıyor boş boş evde oturuyor tek..Eşim tartışmış annesiyle şimdi beni aradı hiç istemiyordum tartışmak ama o kadar boş konuşmayq başladıki ağzımı açtım dedim hepsini çok rahatladım içimde kalmıştı cevabı bu oldu bana haklısın diyor.

Doğumdan sonra benim doktorum d vit ve kan ilacı verdi kuzum senin doktor vermedi mi, benim değerlerim iyi olduğu için kullanmadım 🙂

Hahaha en iyisi🤣ben damlada 10 damlanın hizasını ezberledim artık bakmadan fışk diye sıkıyorum çoğunlukla suya 😁 ilk zamanlar pıt pıt sayıyordum 🙈

Tecrübeli analıq😄😇

Kuzum benim kız uyuyor ve direk atıyor memeyi ağzından yani kesinlikle emmek istemiyor. Daha ağzındaki sütü bile boşaltıyor düşün o kadar tahammülü yok içmek istemediği süte 😂
Ya kıyamam kuzu ya
Bu minnoşlar da yani hiç olmuyor, gğzel güzel e seler doyduktan sonra bıraksalar memeyi sonra güzelce uyusalar ne olur sanki, o zamanda bebek olmazlar 🥴
Kilo alımı nasıl peki

Canım 30 günde 500 gramı normal diyorlar anne sütüyle, birde bana hemşire göğüslerinin yumuşak olması sütünün az olduğunu anlamına gelmez dedi,

X