Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    204
Bizim diş fırçalamadan uyuduğumuz tek gün yok ona rağmen çürüdü işte, kalıcı dişleri çıkmadı daha umarım onlar çürümez.
Valla bu da genetik heralde bazı diş fırçalamayanların dişleri inci gibi oluyor 😄
Aaaa neden acaba ya ben diş konusunda çok hassasım eğer fırçalayıpta çürürse çok üzülürüm :KK43:

Aksini iddaa etmiyorum ki😔 sadece canı çok acıyacak bebeğimin yazık günah
Topuk kanı tespit edildiğinde hemen tedavisi yapılınca önlenebilen 5 hastalığın teşhisi için çok önemli...ve hemen tespit edilmesi gereken kalıtsal hastalıklar..ayrıca artık sma da hemen topuk kanı ile birlikte bakılıyor,Allah korusun tespiti halinde hemen tedavisi yapılabliniyor..bebek doğduğunda ilk bir ay sürekli hastanelerde olucaz ,kalça çıkığı ve göz ve işitme taraması için de hemen gitmek gerekiyor...ilerde sıkıntı yaşamamak için önemli konular olduğunu düşünüyorum..

Aaaa neden acaba ya ben diş konusunda çok hassasım eğer fırçalayıpta çürürse çok üzülürüm :KK43:
Ben de çok üzüldüm valla o kadar dikkat edip çürümesine ama bebek dişleri olduğu için ağrısı falan olmadı şükür, 4 senedir çürük dişlerle idare ediyor yavrum 🙈 kalıcı dişlere bir an önce geçsin diye bekliyoruz.
Diş hekimleri hiçbi şey bulamayınca gece beslenmesine bağladı ben 2 sene gece gündüz emzirdim ama anne sütü diş çürütmez diyen de çok doktor var bilemiyorum. Biberon sadece ilk bir ay kullandı, emzik hiç emmedi çürümesi için sebep yoktu yani 🤷‍♀️

Topuk kanı tespit edildiğinde hemen tedavisi yapılınca önlenebilen 5 hastalığın teşhisi için çok önemli...ve hemen tespit edilmesi gereken kalıtsal hastalıklar..ayrıca artık sma da hemen topuk kanı ile birlikte bakılıyor,Allah korusun tespiti halinde hemen tedavisi yapılabliniyor..bebek doğduğunda ilk bir ay sürekli hastanelerde olucaz ,kalça çıkığı ve göz ve işitme taraması için de hemen gitmek gerekiyor...ilerde sıkıntı yaşamamak için önemli konular olduğunu düşünüyorum..
Sma’ya da bakıldığını bilmiyordum canım yeni bir uygulama mı 7 sene önce yoktu sanki

Benim bi kere meme uclarım çok kaşındı banyo da geçirmedi çok. Sonra gümüş kapakla kapadım çok iyi geldi geçti kaşıntı bi daha da olmadı şimdi bebek çantasına koyduğum için arabada duruyor 😂
Peki göğüs ucu kremine başladın mı? Senin haftan benden öndeydi sanki dimi? İlkinde çok fena yara oldu benim o yüzden şimdiden tüm önlemleri almak istiyorum 😄

Aynen katılıyorum sana canım. Ben ilk doğumum çok zordu. Chen31 ile benzer şeyler yaşamışız hatta. Ona rağmen ikinci bebeğimi normal yapmayı istiyordum. Kadın sağlığı açısından çok faydalı olduğuna inanıyorum. Sezaryana karşı değilim zorunlu hallerde tabiki yapılır, ama neticede büyük bi ameliyat oluyosun ki bu kolay bisey değil. Normal doğumdan korkulmasının sebebi sanırım kesi atılması falan, inanın bu o kadar kötü bisey değil bikaç santimlik bisey ve sizin için bunun yapılması daha iyi. Düzenli belli bi dikiş olacak. Sezeryandaki kesi daha büyük dahs derin dikiş üstelik sıkıntı yaşanmayacağının garantisi de yok. Şahsi fikrim imkanınız varsa normali denemeniz daha iyi. Sancılar bir defa çekilecek ve bebeği gördüğünüz an bitecek
3800 gram ve üstü olursa normal doğurmaktan ben vazgeçtim kızlar.. Annemin açılması olmamış 2 suni sanciya rağmen bu işler genetikse eğer çocuğumu riske atmaya gerek yok.. az daha kardeşim engelli kalacakmış.. cok kesmek zorunda kalmışlar ben onu da geçtim ama benim bebeğimin engelli kalabilme ihtimali ki benim veya doktorumun normal doğum şartlamasi tarzından dolayı ben omur boyu kendimi affedemem.. Her doktora gittigimde dikkat etsem de yediğime etmesem de 250 gram alıyorum.. geçen hafta en son 3400du bu hafta 3650 çıkarsa bende sezaryen günü isticem 24 25 26si hangisi olursa gün alicam.. Bu bebeğim kilo aldıkça ben çok huzursuzlaniyorum birde annemin doğum hikayesini bilince ki genetikse aynı şeyi yaşama ihtimalim çok yüksek istemiyorum doktorumlada konuscam..

Sen nasılsın canım? Sezaryen sürecin sonrası nasıl geçti? Memnun kaldın mı? Doğum hikayeni anlatmadın sanki ya da ben mi kaçırdım 🤔

😅😅 senin günün belli en azından 6 güncük kaldı 😍😍
Canım sabah 7 de hastanede ol dediler biz sabah kalktık duramadık 6 da hastaneye gittik yatışım yapıldı hemen serum taktılar önlüğümü giyindim 8 de aldılar içeriye bayram dönüşü olduğu için baya bekledim sonra ameliyathaneye aldılar soru sordular onları cevapladım. Göbek adı ne olacak diye sordular şakalaştık. Sonda takıldı göbek gögüsten itibaren baticon sürüldü sonra doktorum geldi biraz konuştuk uyutuyoruz dedi başım hafif döndü sonrası yok. 8.38 de bebiş doğmuş. 8.50 de eşim ve annem ile odaya çıkmışlar benim ayılmam 1 saat sürmüş. Ayıldım hafif ağrım vardı ama hemen kendime geldiğimi söylediler. 10 gibi beni odaya aldılar. Ağrım biraz fazlaydı ama dayanılmayacak gibi değildi. Biraz kendime geldikten sonra ebe geldi emzirmeyi gösterdi gögüs ucum küçük olduğu için uç önerdiler eşim hemen gitti aldı. Çok şükür hemen tuttu. Saat 2 ye kadar birsey içmedim sonra meyve suyu çay kahve içebilirsin dediler. Meyve suyu içtim. Bestlak diye bir damla getirdiler onu kullandım. Akşam üzeri yürütmek için kaldırdılar çok hızlı kalktım ve bilemediğim için bayılmışım gözümü açtığımda sandalyede oturuyordum hemşire ayaklarımı kaldırmıştı. Tekrar yatağa aldılar 1 saat sonra tekrar yürüdüm çok şükür bir sıkıntı olmadı. Gece boyu hep kalktım yürüdüm. İdrara rahat çıktım gazımı da rahat çıkarttım. Ertesi gün öğlen çıkışım yapıldı. Çok şükür şuan için baş ağrım bel ağrım olmadı kesi yerim hafif ağrıyor sadece. İyiki genel olmuşum diyorum. ❤️

Ben açıkçısı bir sağlıkçı olarak koruyucu sağlık hizmetleri nin Türkiye de çok gelişmiş olduğunu düşünüyorum ve bu konuda şanslı olduğumuzu düşünüyorum..ayrıca sağlık ocağına gitmekte ne var ki zaten bol bol yürüyüş yapmamız isteniyor...hemşireler nasıl gelsin her doğuranın evine kızlar,o kadar hemşire mi var..hemşireleri ezdirmem burda😄😄😄
Eve gelseler çok iyi olmaz mıydı ama zaten kaç tane yenidoğan olacak benim yaşadığım şehirde ayda 200-250 doğum ancak oluyor demişti doktorum 😄 sağlık ocağına gidince mikrop kapacak çocuk da ben de diye korkuyorum ben açıkçası 🙈 bir de işte zaten zar zor yürüyorsun acı içindesin orada bekliyorsun falan. Tabii takip ediyor olmaları güzel 🥰

Canım sabah 7 de hastanede ol dediler biz sabah kalktık duramadık 6 da hastaneye gittik yatışım yapıldı hemen serum taktılar önlüğümü giyindim 8 de aldılar içeriye bayram dönüşü olduğu için baya bekledim sonra ameliyathaneye aldılar soru sordular onları cevapladım. Göbek adı ne olacak diye sordular şakalaştık. Sonda takıldı göbek gögüsten itibaren baticon sürüldü sonra doktorum geldi biraz konuştuk uyutuyoruz dedi başım hafif döndü sonrası yok. 8.38 de bebiş doğmuş. 8.50 de eşim ve annem ile odaya çıkmışlar benim ayılmam 1 saat sürmüş. Ayıldım hafif ağrım vardı ama hemen kendime geldiğimi söylediler. 10 gibi beni odaya aldılar. Ağrım biraz fazlaydı ama dayanılmayacak gibi değildi. Biraz kendime geldikten sonra ebe geldi emzirmeyi gösterdi gögüs ucum küçük olduğu için uç önerdiler eşim hemen gitti aldı. Çok şükür hemen tuttu. Saat 2 ye kadar birsey içmedim sonra meyve suyu çay kahve içebilirsin dediler. Meyve suyu içtim. Bestlak diye bir damla getirdiler onu kullandım. Akşam üzeri yürütmek için kaldırdılar çok hızlı kalktım ve bilemediğim için bayılmışım gözümü açtığımda sandalyede oturuyordum hemşire ayaklarımı kaldırmıştı. Tekrar yatağa aldılar 1 saat sonra tekrar yürüdüm çok şükür bir sıkıntı olmadı. Gece boyu hep kalktım yürüdüm. İdrara rahat çıktım gazımı da rahat çıkarttım. Ertesi gün öğlen çıkışım yapıldı. Çok şükür şuan için baş ağrım bel ağrım olmadı kesi yerim hafif ağrıyor sadece. İyiki genel olmuşum diyorum. ❤️
Yaa çok sevindim canım ne kadar güzel bir doğum hikayesi olmuş 😍❤️ darısı bekleyen bizlerin başına 🌸
Bebiş nasıl alıştınız mı birbirinize? 🥰

3800 gram ve üstü olursa normal doğurmaktan ben vazgeçtim kızlar.. Annemin açılması olmamış 2 suni sanciya rağmen bu işler genetikse eğer çocuğumu riske atmaya gerek yok.. az daha kardeşim engelli kalacakmış.. cok kesmek zorunda kalmışlar ben onu da geçtim ama benim bebeğimin engelli kalabilme ihtimali ki benim veya doktorumun normal doğum şartlamasi tarzından dolayı ben omur boyu kendimi affedemem.. Her doktora gittigimde dikkat etsem de yediğime etmesem de 250 gram alıyorum.. geçen hafta en son 3400du bu hafta 3650 çıkarsa bende sezaryen günü isticem 24 25 26si hangisi olursa gün alicam.. Bu bebeğim kilo aldıkça ben çok huzursuzlaniyorum birde annemin doğum hikayesini bilince ki genetikse aynı şeyi yaşama ihtimalim çok yüksek istemiyorum doktorumlada konuscam..
Aynen öyle canım bu zamana kadar büyüttüğümüz bebişlerimiz %1 ihtimal de olsa o risk Sezeryan olması daha iyi bende göze alamadım normal doğumu suyu az olduğu için doktor kalp atışı yavaşlar kordon sıkışabilir dedi. Riske atamazdım oğlumu ❤️

Ben de ilkinde öyle düşünüyordum canım bebek için sağlıklı olan olsun o kanaldan geçsin diye ama oğlum kreşe başlayınca o kadar çok hasta oldu ki hastaneden çıkamadık. 2 yaşına kadar tuz şeker yedirmedim yemeğini hep ayrı yaptım, hala da paketli gıda vermemeye çalışıyorum. Cips kola jelibon vs hala yemez içmez. 26 ay da emzirdim. Buna rağmen bağışıklığı düşük en ufak şeyde hasta oluyor 🥲 dişleri çürüdü mesela 2.5 yaşında çürümeye başladı tüm bunlara dikkat etmeme rağmen.

Bir akrabamız da benden birkaç ay önce sezaryenle doğum yaptı, 2 ay emzirdi sonra bebek emmemiş. Çocuğuna tüm zararlı şeyleri bebeklikten itibaren yedirdi vs ama çocuk o kadar sağlıklı ki bir kez hasta olduğunu görmedim dişleri de inci gibi kola falan içmesine rağmen 😄 yani onu gördükten sonra demek ki bazen ne yaparsan yap olmuyor diye düşündüm. İkincide çok kasmamayı düşünüyorum o yüzden. Ben kendim sezaryenden korktuğum için yine normal deneyeceğim ama doktor sezaryen yapalım derse de tamam derim 🙈
Benim bebeğimin kilosu boyu senin ilk bebekle aynı canım senin normal doğumda yaşadıklarını açıkçası ben yaşamaktan korkuyorum sezaryene yatkınım 3.5 üstü bebek zor doğum oluyor bir de ilk doğumum olacak :KK43:

Canım stres yapma şimdiye kadar doğuranların doğum kilosu hep ultrasondakine göre düşük çıktı ki goldenla aynı hastanedesiniz ultrason cihazları aynıdır. Sezaryen için acele etme bence 39da falan da olabilirsin. O kadar normal doğum için çabaladın üzüldüm şimdi 😢 ki sen hareketlisin spor geçmişin de varmış 4 kiloyu bile doğurursun diye düşünüyorum.
Annenin deneyimi seni olumsuz etkilemiş, benim annem doğumdan önce hiç anlatmadı beni normal doğuma teşvik etti hep sonrasında da benim de böyle zordu 1 aylıkken yürüyemiyordum falan dedi ben de kızdım anne şimdi mi söylenir diye 🙈 genetik konusunda haklı olabilirsin ama acele karar verme bence 🤗

Peki göğüs ucu kremine başladın mı? Senin haftan benden öndeydi sanki dimi? İlkinde çok fena yara oldu benim o yüzden şimdiden tüm önlemleri almak istiyorum 😄
Canım ben arada sürüyorum nemlendirmek için bence sende sür. Ama bi keresinde sürdükten sonra gögüs pedi takayım dedim terletti beni bi daha takmadım o kadar da aldık ama bakalım kullanabilcek miyim pedi

Kızlar çok sinir oldum yaa. Bana akıl verir misiniz?
Birkaç gün önce eşime bana hastanede kullanırım diye pipet almasını istemiştim. Gitmiş marketten kocaman bi paket almış. Jelatinli körüklü pipet. Ve içinde 50 tane var. iade ederim diye düşündüm çünkü o kadar pipeti evde nereye koycam ve afedersiniz napıcam o kadarını diye düşündüm. Previam var biliyosunuz zar zor çıktım Markete uğradım iade etmek istediğimiz söyledim. Fişim dr var. 6 gün önce alınmış ürün ve paketi hiç açılmamış sağlam. Kabul etmedi 3 gün içinde getirmen lazımdı dedi falan. Israr ettim almadı mağaza müdürünü çağır dedim kimse yok sayımdalar tekim dedi. Ara o zaman dedim sonra gelin dedi. sinirim bozuldu tamam ürün pahalı bisey değil 32 tl gibi bisey ama neden iade hakkımı kabul etmiyor? Benim bildiğim ürünü kullanmadıysam 14 gün içinde iade edebilirim . Kız haklı mı yoksa Şikayet var' a mı yazıyım sizce ya da tüketici heyetine. 3 liralık bir ürün bile olsa böyle yapmamalrı lazım onu öğrensinler istiyorum

Aynen öyle canım bu zamana kadar büyüttüğümüz bebişlerimiz %1 ihtimal de olsa o risk Sezeryan olması daha iyi bende göze alamadım normal doğumu suyu az olduğu için doktor kalp atışı yavaşlar kordon sıkışabilir dedi. Riske atamazdım oğlumu ❤️
Aynen canım anne hisseder ya nasıl daha iyi olacaksa içi ona göre rahat eder veya etmez senin etmemis belki Allah korusun sikinti olacakti ama israr etmedigin icin normal normal cok sukur sağlıklı bir bebrgin oldu Allah herkese nasip etsin🙏şimdi hani ben doğurmak istiyorum vs özledim diye geziyorum da işin hani tatlandirmasi bu durum.. Kolay çıkarabilmek daha az riskle doğurabilmek içindi.. dediğin gibi ben 3800 üstü normal doğurmak istemiyorum riske atmak istemiyorum.. elimden gelen her şeyi yaptım 33.haftadan beri olmayınca olmuyor napiyim 😊
Canım stres yapma şimdiye kadar doğuranların doğum kilosu hep ultrasondakine göre düşük çıktı ki goldenla aynı hastanedesiniz ultrason cihazları aynıdır. Sezaryen için acele etme bence 39da falan da olabilirsin. O kadar normal doğum için çabaladın üzüldüm şimdi 😢 ki sen hareketlisin spor geçmişin de varmış 4 kiloyu bile doğurursun diye düşünüyorum.
Annenin deneyimi seni olumsuz etkilemiş, benim annem doğumdan önce hiç anlatmadı beni normal doğuma teşvik etti hep sonrasında da benim de böyle zordu 1 aylıkken yürüyemiyordum falan dedi ben de kızdım anne şimdi mi söylenir diye 🙈 genetik konusunda haklı olabilirsin ama acele karar verme bence 🤗
Golden da 100 gram bile oynamadı diye hatırlıyorum ben kaç gram oynadı.. ahaa işte genetikse yandim🤣🤣 acilmam 2 suni sanciya rağmen olmayacak ahahhaha
Şimdi doktordan daha iyi bilemem şu olay genetik mi değil mi sorcam ama senin böyle annenle hemen hemen aynı olması belki de tesadüf bilemeyiz🤭

X