Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    204
İri bebek zor oluyor evet yani doğum sürecini uzatıyor ama benim cildim çok hassas canım biraz da ondan oldu. Ben göğüs ucu yarasından da çok çektim mesela, benim kadar yarası olan olmadı hiç çevremde, doktorlar bile şok oluyordu görünce. Genel cerrahide kadın doğumda birkaç doktora gittim sen emzirmeyi bırak dediler 🥲 pansumana gidiyordum yaralar için.. benim vücudumdan kaynaklı aslında. Komşum ilk doğumda 4 kilo doğurdu ertesi gün evde misafir ağırladı şok olmuştum 😄 hiçbi sıkıntı da yaşamamış. Yani beni baz alma kendi vücuduna göre karar ver 😘

Kız tüm bunlara rağmen ben yine normal doğurucam diye niyetliyim deli miyim acaba 😂
Hahahahaha delilik değil aslında benim korkum bebek aslında kendimle ilgili bir korkum yok ağrısın sancılar çekilir o an hiç sıkıntı değil benim tek korkum bebeğin ordan rahat çıkacak mı :KK43: onu düşünüp stres oluyorum normal bir bebek olsa neyse ama senin bebeğin gibi , zayıf değil 2 küsür bir bebek değil öyle olunca endişeleniyorum:KK43:

Canım seni korkutmayı asla istemiyorum ama bizim senle bebeklerimiz iri maalesef hemen hemen aynılar ve doktor bana dedi ki son hafta bebek daha çok kilo alır dedi, ben başından beri normal istiyordum dedi ama ben bu vebale giremem dedi vebali sen al ben sana bırakıyorum dedi ben normal doğurturum hiç önemli değil benim için ama hiç birleyen garanti veremem dedi, öyle olunca tüyler diken diken oldu tabiki bebeğin normal pelvik çatımızdan geçmesi çok çok daha güzel herşeyin normal olması çok çok daha güzel ama 2.5 kilo doğan bebeğe bile kesi atıyorlar bir şekilde çıkamayabiliyor kaldı ki bizimki erkek ve 3.5 üstü , ben bebeğin vebaline girmem varsın acısını bir hafta çekeyim dikişlerim ağrısın yeter ki o iyi olsun. Ay birde nolur korkutmuş gibi olmayayım arkadaşım bahsetti tanıdıkları doğumda bebek sıkışmış kanalda havasız kalmış ve maalesef engelli doğmuş, ben çok korktum açıkçası . Hakkımızda en hayırlısı olsun bebek için de en hayırlısı olsun eğer bebeğimiz için hayırlısı sezaryense sezaryen olsun 🙏🏻🙏🏻❤️
Yok canım korkmuyorum çünkü annemin başına geliyormuş az kalsın.. kardeşim 3500 mu 3250 mi ne normal doğumla doğmuş 2 kere suni sancı vermişler baya kesik atmışlar açılma olmuyormuş bir turlu az daha icerde kalsa beynine oksijen gitmediği için engelli kalacakmış bu vebali bende alamam doktorumla konuscam 3800 üstünü normal doğurmak istemediğimi soylicem.. dediğin gibi bu vebali almak çok zor ve elimden geleni yaptım ben içim rahat 🥲💕

Canım sabah 7 de hastanede ol dediler biz sabah kalktık duramadık 6 da hastaneye gittik yatışım yapıldı hemen serum taktılar önlüğümü giyindim 8 de aldılar içeriye bayram dönüşü olduğu için baya bekledim sonra ameliyathaneye aldılar soru sordular onları cevapladım. Göbek adı ne olacak diye sordular şakalaştık. Sonda takıldı göbek gögüsten itibaren baticon sürüldü sonra doktorum geldi biraz konuştuk uyutuyoruz dedi başım hafif döndü sonrası yok. 8.38 de bebiş doğmuş. 8.50 de eşim ve annem ile odaya çıkmışlar benim ayılmam 1 saat sürmüş. Ayıldım hafif ağrım vardı ama hemen kendime geldiğimi söylediler. 10 gibi beni odaya aldılar. Ağrım biraz fazlaydı ama dayanılmayacak gibi değildi. Biraz kendime geldikten sonra ebe geldi emzirmeyi gösterdi gögüs ucum küçük olduğu için uç önerdiler eşim hemen gitti aldı. Çok şükür hemen tuttu. Saat 2 ye kadar birsey içmedim sonra meyve suyu çay kahve içebilirsin dediler. Meyve suyu içtim. Bestlak diye bir damla getirdiler onu kullandım. Akşam üzeri yürütmek için kaldırdılar çok hızlı kalktım ve bilemediğim için bayılmışım gözümü açtığımda sandalyede oturuyordum hemşire ayaklarımı kaldırmıştı. Tekrar yatağa aldılar 1 saat sonra tekrar yürüdüm çok şükür bir sıkıntı olmadı. Gece boyu hep kalktım yürüdüm. İdrara rahat çıktım gazımı da rahat çıkarttım. Ertesi gün öğlen çıkışım yapıldı. Çok şükür şuan için baş ağrım bel ağrım olmadı kesi yerim hafif ağrıyor sadece. İyiki genel olmuşum diyorum. ❤️
Ay umarım ben de böyle senin gibi pozitif bir şekilde yazarım 🙏🏻😍

Kızlar hastane çantası hazırlıyorum da bu örme battaniye lazım olur mu sizce kalın mı olur. Kundaklık ince koyuyorum kalın müslin koyuyorum bide penye mi koyim pazen hafif kalın mı koyim?

Eklentiler

• IMG_4733.jpeg
    IMG_4733.jpeg
    106 KB · Görüntüleme: 41
Çok mu oluyor bu durum bilmiyorum ama bi senede rahat 3-4 defa kullanmıştır sanırım canım. Çabuk hasta olan bi çocuk. Küçüklükten beri bağışıklığı düşük. Ve alerjik bünyeli
Canım çok kullanmış o yüzden 🥲 hani 3 4 kez olsa bir şey olmazda bu antibiyotik çocuklar nasıl kullaniyo bilmiyorum ama her biri 2 hafta sürse çok yine

Kızlar çok sinir oldum yaa. Bana akıl verir misiniz?
Birkaç gün önce eşime bana hastanede kullanırım diye pipet almasını istemiştim. Gitmiş marketten kocaman bi paket almış. Jelatinli körüklü pipet. Ve içinde 50 tane var. iade ederim diye düşündüm çünkü o kadar pipeti evde nereye koycam ve afedersiniz napıcam o kadarını diye düşündüm. Previam var biliyosunuz zar zor çıktım Markete uğradım iade etmek istediğimiz söyledim. Fişim dr var. 6 gün önce alınmış ürün ve paketi hiç açılmamış sağlam. Kabul etmedi 3 gün içinde getirmen lazımdı dedi falan. Israr ettim almadı mağaza müdürünü çağır dedim kimse yok sayımdalar tekim dedi. Ara o zaman dedim sonra gelin dedi. sinirim bozuldu tamam ürün pahalı bisey değil 32 tl gibi bisey ama neden iade hakkımı kabul etmiyor? Benim bildiğim ürünü kullanmadıysam 14 gün içinde iade edebilirim . Kız haklı mı yoksa Şikayet var' a mı yazıyım sizce ya da tüketici heyetine. 3 liralık bir ürün bile olsa böyle yapmamalrı lazım onu öğrensinler istiyorum
Canım haklısın önemli olan para değil burda önemli olan yapılan muamele bence şikayetvara yaz ✍️

Kızlar hastane çantası hazırlıyorum da bu örme battaniye lazım olur mu sizce kalın mı olur. Kundaklık ince koyuyorum kalın müslin koyuyorum bide penye mi koyim pazen hafif kalın mı koyim?
Canım ben kalın bir tane de koydum ne olur ne olmaz o gece rüzgarlı olur , hafif kalın da koy bence zaten ince de koymuşsun canım ❤️

Kızlar dün demiştim ya mukus tikaci gibi kansız bir şey geldi bugünde az önce koyu balgam gibi bi akıntı geldi hatta ağrı yaptı o inerken sonrada iç camasirimi ıslatan su geldi ama su şuan gelmiyo ic çamaşırımı degistirdim ne bu acaba ya
Kuzum bir doktora git istersen açılman mı başladı belki sancın vardır acı eşiğin yüksek mi hisseder misin ?

Nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bazı hastaneler evet uçmuş baya hastaneye göre değişiyor işte
İstanbul’da çok pahalıymış sanırım ya bir tanıdığım 75 bin fiyat alınca Konya’ya gelmiş Konya’da doğumu bekliyor annesinin evinde, tabi sormadım daha uygun yok muydu istanbulda diye ama fiyatlar çok uçuk 70 civarıysa🫠🫠

İstanbul’da çok pahalıymış sanırım ya bir tanıdığım 75 bin fiyat alınca Konya’ya gelmiş Konya’da doğumu bekliyor annesinin evinde, tabi sormadım daha uygun yok muydu istanbulda diye ama fiyatlar çok uçuk 70 civarıysa🫠🫠
Normalde bende konyalıyım hatta doktorum bile var Konya da. Ama eşimin işinden dolayı orda yapmak istemedim gelip gitmek sorun olacaktı kendi evimde bekliyorum.
İstanbul içinde öyle fiyatların olduğu hastaneler var. Memorial de tüp bebek yaptırdım normalde çok memnundum ama acayip faiş fiyatları hizmet güzel ama 70 bin o felan olmuştur 😂 acı badem felan da öyledir muhtemelen.

Yok canım korkmuyorum çünkü annemin başına geliyormuş az kalsın.. kardeşim 3500 mu 3250 mi ne normal doğumla doğmuş 2 kere suni sancı vermişler baya kesik atmışlar açılma olmuyormuş bir turlu az daha icerde kalsa beynine oksijen gitmediği için engelli kalacakmış bu vebali bende alamam doktorumla konuscam 3800 üstünü normal doğurmak istemediğimi soylicem.. dediğin gibi bu vebali almak çok zor ve elimden geleni yaptım ben içim rahat 🥲💕
Kesinlikle canım bebeği doğurmak dert değil illahi çıkacak oradan ama işte ne şekilde çıkacak, doktor bana da dedi senin çatın iyi olmasına rağmen ben sana bırakıyorum garanti veremem ha illa normal dersen yaparım dedi, bence sen doktorunla konuş umarım hakkında hayırlısı olur hem senin için hem bebeğin için en sağlıklısı en hayırlısı neyse o olsun inşallah 😍

Normalde bende konyalıyım hatta doktorum bile var Konya da. Ama eşimin işinden dolayı orda yapmak istemedim gelip gitmek sorun olacaktı kendi evimde bekliyorum.
İstanbul içinde öyle fiyatların olduğu hastaneler var. Memorial de tüp bebek yaptırdım normalde çok memnundum ama acayip faiş fiyatları hizmet güzel ama 70 bin o felan olmuştur 😂 acı badem felan da öyledir muhtemelen.
Evet canım ama memorial acıbadem gibi hastaneler 70 değil 90 dan aşağı olmaz 🥺

Kızlar dün demiştim ya mukus tikaci gibi kansız bir şey geldi bugünde az önce koyu balgam gibi bi akıntı geldi hatta ağrı yaptı o inerken sonrada iç camasirimi ıslatan su geldi ama su şuan gelmiyo ic çamaşırımı degistirdim ne bu acaba ya
Suyun mu geliyor acaba yavaş yavaş 🤔

X