Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    204
Benim bebeğimin kilosu boyu senin ilk bebekle aynı canım senin normal doğumda yaşadıklarını açıkçası ben yaşamaktan korkuyorum sezaryene yatkınım 3.5 üstü bebek zor doğum oluyor bir de ilk doğumum olacak :KK43:
İri bebek zor oluyor evet yani doğum sürecini uzatıyor ama benim cildim çok hassas canım biraz da ondan oldu. Ben göğüs ucu yarasından da çok çektim mesela, benim kadar yarası olan olmadı hiç çevremde, doktorlar bile şok oluyordu görünce. Genel cerrahide kadın doğumda birkaç doktora gittim sen emzirmeyi bırak dediler 🥲 pansumana gidiyordum yaralar için.. benim vücudumdan kaynaklı aslında. Komşum ilk doğumda 4 kilo doğurdu ertesi gün evde misafir ağırladı şok olmuştum 😄 hiçbi sıkıntı da yaşamamış. Yani beni baz alma kendi vücuduna göre karar ver 😘

Kız tüm bunlara rağmen ben yine normal doğurucam diye niyetliyim deli miyim acaba 😂

Bunun tamamen yapısal olduğunu düşünüyorum, mesela ilk kızım 3 ay emdi diğer kızım 2 yaşına kadar emdi ama maşaAllah emmeyen kızımın bağışıklığı gayet iyi. Kimisi emse bile bağışıklığı düşük olabiliyor.
Doğum için normal olursa daha güçlü olur diyemem normal olup bağışıklığı düşük olan çok örnek var sizin gibi. Ama yinede sezeryana göre birçok artısı var. Tabiki anne bebeğin sağlığı önemli kilolu olur veya birşey olur sezeryan olunur oda bir doğum bende olabilirim neyle karşılaşacağımızı bilemeyiz. Ama normale engel birşey yokken de direk sezeryan tercih olunca istemsiz keşke normali bi denseydi diyorum 😅
Kızanlar varmı bana bilmiyorum ama sizi sevdiğim için söylüyorum. Sezeryana karşı biri değilim yoksa.
Yok kız estagfurullah niye kızalım😍 tabiki en güzeli normal doğum kesinlikle, bir kere fizyolojik tamamen kadının doğasında olan bir şey ama diğeri ameliyat:KK43:

Ben açıkçısı bir sağlıkçı olarak koruyucu sağlık hizmetleri nin Türkiye de çok gelişmiş olduğunu düşünüyorum ve bu konuda şanslı olduğumuzu düşünüyorum..ayrıca sağlık ocağına gitmekte ne var ki zaten bol bol yürüyüş yapmamız isteniyor...hemşireler nasıl gelsin her doğuranın evine kızlar,o kadar hemşire mi var..hemşireleri ezdirmem burda😄😄😄
Valla benim şuanki evimle sağlık ocağı arasında 1 km yol var. Ameliyattan sonra ikinci üçüncü günden kalkıp tek seferde 1 km yürümemizi de istemiyorlardır bence. Kaldı ki istanbuldayım yollar öyle dümdüz değil tepelikli yokuşlu falan o yüzden hastanedeki yetiyorsa oraya kadar gitmem o halimle

Aynen canım anne hisseder ya nasıl daha iyi olacaksa içi ona göre rahat eder veya etmez senin etmemis belki Allah korusun sikinti olacakti ama israr etmedigin icin normal normal cok sukur sağlıklı bir bebrgin oldu Allah herkese nasip etsin🙏şimdi hani ben doğurmak istiyorum vs özledim diye geziyorum da işin hani tatlandirmasi bu durum.. Kolay çıkarabilmek daha az riskle doğurabilmek içindi.. dediğin gibi ben 3800 üstü normal doğurmak istemiyorum riske atmak istemiyorum.. elimden gelen her şeyi yaptım 33.haftadan beri olmayınca olmuyor napiyim 😊

Golden da 100 gram bile oynamadı diye hatırlıyorum ben kaç gram oynadı.. ahaa işte genetikse yandim🤣🤣 acilmam 2 suni sanciya rağmen olmayacak ahahhaha
Şimdi doktordan daha iyi bilemem şu olay genetik mi değil mi sorcam ama senin böyle annenle hemen hemen aynı olması belki de tesadüf bilemeyiz🤭
1 hafta öncesinde ultrasonda 2900 demiş bir hafta sonra 2850 doğmuş diye hatırlıyorum ki bir haftada en az 250 gr alması lazımdı, baya oynamış gibi geldi bana 😄
Genetik işini sorunca bana da söyler misin 😄 annemin ikinci doğumu daha kolay olmuş ama öyle diyor şimdi ama doğumdan sonra yine zordu demez umarım 😄
Senin yaşında daha genç canım bence tekrar düşün dediğim gibi, o kadar perine masajı yaptın annen yapmamıştır onları ondan açılması olmamıştır 😄

Kızlar çok sinir oldum yaa. Bana akıl verir misiniz?
Birkaç gün önce eşime bana hastanede kullanırım diye pipet almasını istemiştim. Gitmiş marketten kocaman bi paket almış. Jelatinli körüklü pipet. Ve içinde 50 tane var. iade ederim diye düşündüm çünkü o kadar pipeti evde nereye koycam ve afedersiniz napıcam o kadarını diye düşündüm. Previam var biliyosunuz zar zor çıktım Markete uğradım iade etmek istediğimiz söyledim. Fişim dr var. 6 gün önce alınmış ürün ve paketi hiç açılmamış sağlam. Kabul etmedi 3 gün içinde getirmen lazımdı dedi falan. Israr ettim almadı mağaza müdürünü çağır dedim kimse yok sayımdalar tekim dedi. Ara o zaman dedim sonra gelin dedi. sinirim bozuldu tamam ürün pahalı bisey değil 32 tl gibi bisey ama neden iade hakkımı kabul etmiyor? Benim bildiğim ürünü kullanmadıysam 14 gün içinde iade edebilirim . Kız haklı mı yoksa Şikayet var' a mı yazıyım sizce ya da tüketici heyetine. 3 liralık bir ürün bile olsa böyle yapmamalrı lazım onu öğrensinler istiyorum
Mail adreslerini bul onlara yaz hayatım

Aynen canım anne hisseder ya nasıl daha iyi olacaksa içi ona göre rahat eder veya etmez senin etmemis belki Allah korusun sikinti olacakti ama israr etmedigin icin normal normal cok sukur sağlıklı bir bebrgin oldu Allah herkese nasip etsin🙏şimdi hani ben doğurmak istiyorum vs özledim diye geziyorum da işin hani tatlandirmasi bu durum.. Kolay çıkarabilmek daha az riskle doğurabilmek içindi.. dediğin gibi ben 3800 üstü normal doğurmak istemiyorum riske atmak istemiyorum.. elimden gelen her şeyi yaptım 33.haftadan beri olmayınca olmuyor napiyim 😊

Golden da 100 gram bile oynamadı diye hatırlıyorum ben kaç gram oynadı.. ahaa işte genetikse yandim🤣🤣 acilmam 2 suni sanciya rağmen olmayacak ahahhaha
Şimdi doktordan daha iyi bilemem şu olay genetik mi değil mi sorcam ama senin böyle annenle hemen hemen aynı olması belki de tesadüf bilemeyiz🤭
Bebeğin ve senin için hakkınızda ne hayırlı ise o olsun canım benim ❤️

Bizim diş fırçalamadan uyuduğumuz tek gün yok ona rağmen çürüdü işte, kalıcı dişleri çıkmadı daha umarım onlar çürümez.
Valla bu da genetik heralde bazı diş fırçalamayanların dişleri inci gibi oluyor 😄
Aynen yaa benim de eşiminde dişlerinde yok ama bu kızım niye böyle oldu anlamadım ve daha ueni çıktı kalıcı dişleri. Şimdiden siyahlaştı

Doğum sonrası bana kalan 😂
IMG_20240418_132306.jpg

1 hafta öncesinde ultrasonda 2900 demiş bir hafta sonra 2850 doğmuş diye hatırlıyorum ki bir haftada en az 250 gr alması lazımdı, baya oynamış gibi geldi bana 😄
Genetik işini sorunca bana da söyler misin 😄 annemin ikinci doğumu daha kolay olmuş ama öyle diyor şimdi ama doğumdan sonra yine zordu demez umarım 😄
Senin yaşında daha genç canım bence tekrar düşün dediğim gibi, o kadar perine masajı yaptın annen yapmamıştır onları ondan açılması olmamıştır 😄
Bencede sadece çok yürüyüş yapmış her gün yürümüş ama diğer şeyleri hatirlamiyo😅🤣 hee ben doğumdan öncede baktılar sandım goldenda bilemedim şimdi..
Tamam tabiki soylerim😍

3800 gram ve üstü olursa normal doğurmaktan ben vazgeçtim kızlar.. Annemin açılması olmamış 2 suni sanciya rağmen bu işler genetikse eğer çocuğumu riske atmaya gerek yok.. az daha kardeşim engelli kalacakmış.. cok kesmek zorunda kalmışlar ben onu da geçtim ama benim bebeğimin engelli kalabilme ihtimali ki benim veya doktorumun normal doğum şartlamasi tarzından dolayı ben omur boyu kendimi affedemem.. Her doktora gittigimde dikkat etsem de yediğime etmesem de 250 gram alıyorum.. geçen hafta en son 3400du bu hafta 3650 çıkarsa bende sezaryen günü isticem 24 25 26si hangisi olursa gün alicam.. Bu bebeğim kilo aldıkça ben çok huzursuzlaniyorum birde annemin doğum hikayesini bilince ki genetikse aynı şeyi yaşama ihtimalim çok yüksek istemiyorum doktorumlada konuscam..
Hakkında hayırlısı canım tabiki bebeğin çok iriyse durum farklı olur 4 kiloya yakın olunca doktorun da belki sezaryan der

3800 gram ve üstü olursa normal doğurmaktan ben vazgeçtim kızlar.. Annemin açılması olmamış 2 suni sanciya rağmen bu işler genetikse eğer çocuğumu riske atmaya gerek yok.. az daha kardeşim engelli kalacakmış.. cok kesmek zorunda kalmışlar ben onu da geçtim ama benim bebeğimin engelli kalabilme ihtimali ki benim veya doktorumun normal doğum şartlamasi tarzından dolayı ben omur boyu kendimi affedemem.. Her doktora gittigimde dikkat etsem de yediğime etmesem de 250 gram alıyorum.. geçen hafta en son 3400du bu hafta 3650 çıkarsa bende sezaryen günü isticem 24 25 26si hangisi olursa gün alicam.. Bu bebeğim kilo aldıkça ben çok huzursuzlaniyorum birde annemin doğum hikayesini bilince ki genetikse aynı şeyi yaşama ihtimalim çok yüksek istemiyorum doktorumlada konuscam..
Canım seni korkutmayı asla istemiyorum ama bizim senle bebeklerimiz iri maalesef hemen hemen aynılar ve doktor bana dedi ki son hafta bebek daha çok kilo alır dedi, ben başından beri normal istiyordum dedi ama ben bu vebale giremem dedi vebali sen al ben sana bırakıyorum dedi ben normal doğurturum hiç önemli değil benim için ama hiç birleyen garanti veremem dedi, öyle olunca tüyler diken diken oldu tabiki bebeğin normal pelvik çatımızdan geçmesi çok çok daha güzel herşeyin normal olması çok çok daha güzel ama 2.5 kilo doğan bebeğe bile kesi atıyorlar bir şekilde çıkamayabiliyor kaldı ki bizimki erkek ve 3.5 üstü , ben bebeğin vebaline girmem varsın acısını bir hafta çekeyim dikişlerim ağrısın yeter ki o iyi olsun. Ay birde nolur korkutmuş gibi olmayayım arkadaşım bahsetti tanıdıkları doğumda bebek sıkışmış kanalda havasız kalmış ve maalesef engelli doğmuş, ben çok korktum açıkçası . Hakkımızda en hayırlısı olsun bebek için de en hayırlısı olsun eğer bebeğimiz için hayırlısı sezaryense sezaryen olsun 🙏🏻🙏🏻❤️

X