Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    207
Hanımlar merhaba, bugün döngünün 24 günü. Adete tahminen 9 gün civarı var. Yumurtlama dönemi 18inde bir kere ilişki oldu. 2 3 gün sonrasından itibaren. Adetin geleceği gün gibi bir ağrı ve bir yere uzanırken veya eğilirken hamilelikteki gibi karında bir gerilme ağrısı var. Bir hamilelik gecirmistim. İlkinde böyle adet ağrısı hissetmedim. Hayatım boyunca da 30 günden önce adet görmem l. Bugundaha 24. Gün imkansız yani.. Adet ağrısı bu kadar erken olur mu veya başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir mi? Enfeksiyon tarzı bir şeyde de adet agrisi olur mu🤔

Merhabaa güzel annişler bugün bizimde kontrolümüz vardı 🫶
Ama biraz durumlar karışık açıkçası. Belirsiz diyelim yani. Herşey normal ancak bir haftadır gece kaşıntılarım olduğu için aile hekimliğinde enzimlerime baktırmıştım bir değeri
Doktorum yüksek gördü yarın aç karna tekrar bakılması gereken bir değerim var ona göre erken doğum durumu oluşabilirmiş
Yani gebelik koleStazından şüphe edildi. Onda da sanırım 37 de alınıyormuş
Yani 37 dolunca mı tam 37 de mi emin değilim. sonuca göre hareket edeceğiz İşte. Bizde durumlar bu şekilde kilo için tam ölçüm yapamadık karın çevresini çok göstermediği için. 🌸
Değerin kac cnm ?

Merhabaa güzel annişler bugün bizimde kontrolümüz vardı 🫶
Ama biraz durumlar karışık açıkçası. Belirsiz diyelim yani. Herşey normal ancak bir haftadır gece kaşıntılarım olduğu için aile hekimliğinde enzimlerime baktırmıştım bir değeri
Doktorum yüksek gördü yarın aç karna tekrar bakılması gereken bir değerim var ona göre erken doğum durumu oluşabilirmiş
Yani gebelik koleStazından şüphe edildi. Onda da sanırım 37 de alınıyormuş
Yani 37 dolunca mı tam 37 de mi emin değilim. sonuca göre hareket edeceğiz İşte. Bizde durumlar bu şekilde kilo için tam ölçüm yapamadık karın çevresini çok göstermediği için. 🌸
Geçmiş olsun canım 37ye girincedir o zaman prematüre sınırı da geçiliyor inşallah bir şey yoktur 🌸

Paşanın çıkmaya asla niyeti yok 🤣🥲🥲 bende sağlıklı düşününce herkesin haftası farklı ve haftaya göre muamele yaptığını düşünunce mantıklı geldi tavrı o yüzden bakalım hayırlısı olsun..
Sende Nişan gelme durumu vs o tarz şeyler var mi
Öyle kuzum hasta dışında bebeğin konumu suyu kilosu hepsi farklı doğal olarak müdahalede farklı benim o beyaz kremsi doku geldi sadece cumartesiye kadar tüm listeyi yapmayı bıraktım şu fotoğraf çekimi olsun doğum listesine öyle devam edeceğim 😂😂😂

Bugün burası niye sessiz kimse doğurmuyor 😂 bu çocuk nasıl aşağı inecek anlamadım ya bilen biri bana fikir versin hala kaburgamda götünü sağa sola sallıyor ve çok acıtıyor 🥲
Kuzum alıyorsun temizlik malzemelerini banyoları tuvaletleri bir fırçalıyorsun 2 güne bebişin kafasını aşağıda hissediyorsun bende öyle oldu yani 😂

Bugün burası niye sessiz kimse doğurmuyor 😂 bu çocuk nasıl aşağı inecek anlamadım ya bilen biri bana fikir versin hala kaburgamda götünü sağa sola sallıyor ve çok acıtıyor 🥲
Canım benimki de baştan beri aşağıda o daha çok zorluyor sürekli kasıklarımda bir baskı var yürürken çıkacak diye korkuyorum 🤭
İlkinde seninki gibiydi doğana kadar poposu kaburgamda kaldı doğumdan sonra bile ağrısı geçmedi kaburgamın 😂 ezmiş baya
Merhaba
Doğum yapanları tebrik ediyorum 😊Sağlıkla büyüsün bebişler.
Bugun 35+4de kontrolüm vardı ve 3kg olmuşuz. Kafamızda da büyük .
2 hafta sonra çatı bakılacak.
Kaç kgdan sonra normal doğum zorlaşır sizce?
4 kiloya kadar yolu var canım ama büyük kafa + iri bebek biraz zorluyor. Ben kilosu 3700 ve kafası %97 persentilde olan bebişimi normal doğurdum ama zordu 🥲

Kızlar göğüs kremine başladınız mı daha önce de sormuştum sanki ama unuttum malum b12 eksikliği 🙈 yarın 37 oluyorum artık başlayayım diyorum sürünce göğsümüz açık mı kalacak mesela?

Aaa ben bu tarifi görmemiştim ama anneme söyledim kuru dut kuru incir süt yapıyormuş diye o da kendi kafasına göre yapmıştı dut incir kayısı olarak gerçekten süt yapiyor başlarda bebiş çok içermediği için günde 2-3 kez sağım yapiyordum sürekli bunu içtim, soğuk olmamasına dikkat ettim bir de
Bende hep kaynar su ekleyip içtim çok şükür ben sağım yapmıyorum yapsam mı acaba sağma pompasıda almadım goguslerım de agrıyor

Kızlar göğüs kremine başladınız mı daha önce de sormuştum sanki ama unuttum malum b12 eksikliği 🙈 yarın 37 oluyorum artık başlayayım diyorum sürünce göğsümüz açık mı kalacak mesela?
Canım gögüs kremi almadım ben tahin yağı sürdü annem duymuş birinden üstünede gümüş kapak insallah yara olmaz

X