Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    207
Hee ben o kısmı kaçırmışım canım maşallah o zaman 🥰🥰

Keyifci canım benimki onu anlamış oldum aynı anası ahahhaa bu arada benim göğüs ucum ıslak hep nemli yani normalde cildim kurudur süt geldiği için sanırım çünkü dün uyardım yine baya parmağım ıslandı.. göğüs ucu kremide kuruysa başla sıkmazsan uyarilmaz diye dusunuyorum🤔
Grupta herkesin sütü geldi bi benim gelmedi inşallah doğurunca gelir 🥲😄

cesursavasci cesursavasci beybiii senin bebişe en son kaç kilo dedi doktorun. Kaçıncı haftadaydın.
Şimdi sağlık ocağından geliyorum bebeğimin 37.haftada 3.500 olduğunu söyledim, oradaki ebelerden biri hiç kendini zorlama dedi normal isteme ısrarlar dedi😢 ilk gebeliğin gençsin ve yeni evlisin çok yırtığın olur yazık olur dedi😢 ayy vallahi şaşırdım ne yapacağımı.
Sezaryen olmayı düşünüyorsan bekle canım acele etme belki bebek senin düşündüğün kadar kilo almaz o zaman normal denersin.
Valla benim gittiğim sağlık ocağındaki ebeler de gebelik okulundakiler de hep normal doğur diyor kilosu 4 bile olsa asla sezaryen olma diyorlar herkesin görüşü farklı 😀 bence de zorlamaya gerek yok ama seninki çok da önde değil bence gidişata göre karar verirsin ☺️
Kizlar bu arada ben de yarin doguma gidiyorum allahin izniyle. Doktorumla konustum bir kez daha o da bebegimin anne karnindansa kuvozde daha risksiz olacagini soyledi. Hepimiz saglikla kucagimiza alalim insallah dualarinizda bana da yer verin insallah kuvoze bile girmesine gerek kalmadan kucagima alirim bebegimi🥹
Dualarımız seninle canım inşallah küvöze gerek kalmadan sağ salim kavuşursunuz bebeğinle 🙏🏻😍
Her yerde 34’ten itibaren yazıyodu ben de cesaret edememiştim az önce duştan sonra ilk kez sürdüm 😂
Ay hadi bakalım ben de süreyim şimdi bi cesaret 😄 gümüş kapak da koyacak mısın

cesursavasci cesursavasci beybiii senin bebişe en son kaç kilo dedi doktorun. Kaçıncı haftadaydın.
Şimdi sağlık ocağından geliyorum bebeğimin 37.haftada 3.500 olduğunu söyledim, oradaki ebelerden biri hiç kendini zorlama dedi normal isteme ısrarlar dedi😢 ilk gebeliğin gençsin ve yeni evlisin çok yırtığın olur yazık olur dedi😢 ayy vallahi şaşırdım ne yapacağımı.
Üzücü.. 37+4te 3500 olctum dedi.. Bende şaşırıyorum 🥲 ama bunu ebeden ziyade doktoruna da bi danis doktorun ne diyo

Üzücü.. 37+4te 3500 olctum dedi.. Bende şaşırıyorum 🥲 ama bunu ebeden ziyade doktoruna da bi danis doktorun ne diyo
Kız seninki de çok iri değilmiş ya doktorlar da öyle bir korkuttu ki sulti ile sen 4.5 kilo doğuracaksınız diye bekledik valla 🙈 senin de 4 kiloyu bulmaz bence doğuma kadar 3800 falan olur max

Yok canım benden hiç kanlı gelmedi
Sarı renk gelmişti koyu onada 10
Gün oldu doktorumla görüştüm sabah 9 a dogru burda ol dedi 🥰🥰🥰🥰
Canım o açılma olduğu için de olmuş olabilir.. zaten 1 cm açılmayı bende hissetmiyordum sadece regl ağrısı gibi bi ağrı rahatsızlık hissi vardı..
Ayyyy yarın şimdi senin doğum var mı o zaman🥰

Sezaryen olmayı düşünüyorsan bekle canım acele etme belki bebek senin düşündüğün kadar kilo almaz o zaman normal denersin.
Valla benim gittiğim sağlık ocağındaki ebeler de gebelik okulundakiler de hep normal doğur diyor kilosu 4 bile olsa asla sezaryen olma diyorlar herkesin görüşü farklı 😀 bence de zorlamaya gerek yok ama seninki çok da önde değil bence gidişata göre karar verirsin ☺️

Dualarımız seninle canım inşallah küvöze gerek kalmadan sağ salim kavuşursunuz bebeğinle 🙏🏻😍

Her yerde 34’ten itibaren yazıyodu ben de cesaret edememiştim az önce duştan sonra ilk kez sürdüm 😂
Gümüş kapağı temizlediniz mi temizlediyseniz nasıl temizlediniz ya kaynatılır mı ki o

Kız seninki de çok iri değilmiş ya doktorlar da öyle bir korkuttu ki sulti ile sen 4.5 kilo doğuracaksınız diye bekledik valla 🙈 senin de 4 kiloyu bulmaz bence doğuma kadar 3800 falan olur max
Benim bu hafta 100 gram almış sadece bende şok oldum ve bende 4.5 kilo bekliyordum🤣 iri iri derken bu mu dedim de dogururken görürüm iriligini🤣🤣
Bencede 3800 olur 🤭

Gümüş kapağı temizlediniz mi temizlediyseniz nasıl temizlediniz ya kaynatılır mı ki o
İçinde yazıyor canım ılık su ve sabunla yıkayın diyordu sanırım o talimata göre yapmıştım ben de ama her kullanımdan sonra yıkayacak mıyız ki o zaman çabuk kararabilir

İçinde yazıyor canım ılık su ve sabunla yıkayın diyordu sanırım o talimata göre yapmıştım ben de ama her kullanımdan sonra yıkayacak mıyız ki o zaman çabuk kararabilir
Yok canım yıkamıyorsun zaten sürekli göğsünde duracak sadece emzirirken kenara koyup emimce geri sütünle ıslayıp kapatacaksın, hassasiyet geçene kadar

Kremle gümüş kapağı aynı anda kullanmayın kapağın etkisini azaltıyo falan diye okudum hep. Ayrı zamanda koyulabilir ama ben koymam heralde onun durması için sütyen takmak gerek evde daral gelir 😂😂
Bu arada benden de süt hiç gelmedi korkmuyor değilim😓

Anladım canım, yanımda birisi olacak inşallah annem ya da kayınvalidem onlar değiştirir benim de ilk etapta, yani kocaman park yatağı sırf alt değiştirmek için kurucam kurarsam, değer mi bilemedim, boşuna yer kaplayacak gibi. Ama eğilince bel ağrısı olması da zormuş.
Bu arada baş ve bel ağrın geçti mi canım ameliyat kaynaklı olan? Bir de filtre kahve mi içmiştin neskafe mi?
O zaman hiç gerek yok canım, koltukta değiştirirsin. Bel ağrısı ameliyat kaynaklı değil uzun süre eğilerek alt değiştiriyoruz ya kalkınca otomatik olarak ay belim ağrımis diyosun normal zamanda olan ağrı yani çok egildigin oluyor. Baş ve boyun ağrım oldu benim bel ağrım olmadı şükür o da beni hastaneden çıkarken zorladı meğer ağrı kesiciler tutuyormuş. Eve geldiğimde 4-5 tane ağrı kesici iğnem bir de günde 4 defaya kadar parol hakkım vardı. Sabaha karşı giriyordu ağrı öğleden sonra geçiyordu akşam iğne oluyordum. Bana hep Nescafe dediler, Nescafe içiyordum. 3. Gün kontrole gittiğimde druma sordum sade kahve dedi filtre Nescafe fark etmez sade kahve iç dedi

Canım o açılma olduğu için de olmuş olabilir.. zaten 1 cm açılmayı bende hissetmiyordum sadece regl ağrısı gibi bi ağrı rahatsızlık hissi vardı..
Ayyyy yarın şimdi senin doğum var mı o zaman🥰
Evet dogum var allah izin verirse bana bugünde uyku yok. Doktor bana zaten çatı muayenesinde açılman yok demedi hemen dogum olacak kadar açılman yok dedi demekki benimde 1 cm felandı çok önemsemedi

O zaman hiç gerek yok canım, koltukta değiştirirsin. Bel ağrısı ameliyat kaynaklı değil uzun süre eğilerek alt değiştiriyoruz ya kalkınca otomatik olarak ay belim ağrımis diyosun normal zamanda olan ağrı yani çok egildigin oluyor. Baş ve boyun ağrım oldu benim bel ağrım olmadı şükür o da beni hastaneden çıkarken zorladı meğer ağrı kesiciler tutuyormuş. Eve geldiğimde 4-5 tane ağrı kesici iğnem bir de günde 4 defaya kadar parol hakkım vardı. Sabaha karşı giriyordu ağrı öğleden sonra geçiyordu akşam iğne oluyordum. Bana hep Nescafe dediler, Nescafe içiyordum. 3. Gün kontrole gittiğimde druma sordum sade kahve dedi filtre Nescafe fark etmez sade kahve iç dedi
Anladım canım teşekkür ederim ☺️🙏🏻
Nescafeyi sade içemiyorum da ben ondan sordum süt koymam lazım ama o da kabız yapabilir dimi? Filtre de oluyorsa onu içerim o zaman 👍🏻

Kızlar bu arada ben önceki doğumdan kalma lansinoh krem buldum hiç açılmamış hatta etrafındaki ambalajı bile duruyor 😀 40 ml şu an 450 ₺ civarı 😄 son kullanma tarihi yazmıyor ama zaten normalde de yazmıyor yenilerinde de baktım da. Açıldıktan sonra 12 ay kullanma süresi var işareti oluyor ya ondan var. Ama en az 6-7 sene geçmiş oluyor. Sizce kullanılır mı?

Normalde incia göğüs ucu kremi almıştım lansinoh önceki doğumda işe yaramadı hafif gelmişti bana diye onu kullanacaktım ama yine de lansinohu da kullansam mı bilemedim

Anladım canım teşekkür ederim ☺️🙏🏻
Nescafeyi sade içemiyorum da ben ondan sordum süt koymam lazım ama o da kabız yapabilir dimi? Filtre de oluyorsa onu içerim o zaman 👍🏻
Demir kullanmaya devam ettiğim için kabizim canım :KK43:
Ben nescafeden nefret ederim başımın ağrısını azaltiyor diye bardak bardak içtim. Bence sütle içme kafein etkisini azaltırsin. Filtre dedikten sonra ben filtreye geçtim zaten 4-5 gün sürdü. İğnem bitince ağrım da bitmişti neredeyse

X