Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Oha salamuraya yatircak🤣🤣 bebeklerin cildi çok hassas yakarsın bebeği bir kova banyo suyuna bir çay kaşığı kadar tuz koy onu dök öyle yapmış bizim buralar annem onu bile yapmamis bana tenim kötü kokmuyor ter kokumda hep hurafe gibi gelio tuzlama bilimsel arastirmadim🤣 öyle bisi varsa oğlumu denize götürürüm antalyada
Aynen canım ya hurafe bence de işte eşim en iyi örneği 😅 erkeklerin teri kokuyor zaten genelde. Benim oğlumun da kokuyor ama anayım ben ekşi ter kokusunu bile içime çekiyorum 😂

Emzik uykuya geçiş için çok rahat alıyor. Biz ikinci günden verdik. Emme refleksi arttı bence o günden sonra emzirirken daha kuvvetli emdigini fark ettim. Karnı açsa emzikten süt gelmeyince atacaktır zaten. Bizimki öyle yapıyor. O şekilde anlıyorum meme istediğini
Benimkinede oyle yaptim 2.gunden verdim ama zor zamanda boyle alt degistitirken agliyo vs. Birde Bizimki ağzını iki yana kaydiriyor öyle acıktım oluyo, dili dışarı çıkardı mi gazı oluyo ama o kadar çok kısır döngüye girdik ki ben dün ağladım artık bebek uyusa bu döngüde kalırım uyumuyor ağlıyor vs derken eşim bana bi stres at gel dedi sakinlestim geldim göğsümü açtı bebeği koydu bebek orda uyuya kaldi😳
Tavsiyem sakin olup bebeği memenin üstüne yatirin

Düzelir inşallah canım. Yavaş yavaş bir rutin oluşturuyorlar . En son oğlum doğup gece ilk ağladığında bende ağlamıştım yine başladı gece uyanmalarım ne zaman uyuyacağım diye 🫣şimdi yeniden başa sarıyorum . 10 senedir aynı seyler düşün 🥹
Bende ilk 2 gün bebek ağladıkça ağladım çok garip bisi 🙈🙈🙈 2. Ve 3. Çocuğa cesaret edenlere helal olsun diyorum galiba rahatıma düşkünüm ama işte oğluma bi kere bakınca dünyayı yakarım diyorum ne kadar garip annelik

Kızlar bebeğimi sleppy ıslak mendili alerji gibi bisi yaptı bende su ve pamuk ikilisine geçtim o öyle alerjiye benzeyen şeyler geçti haberiniz olsun..
Sleppynin bezinden de memnunum bu arada suanlik sıkıntimiz yok

Aynen canım Allah korusun ki bir şey olmamış olmamasının da garantisi yok yani 🙄

Burası gerçekten iyi ki var birbirimizin deneyimlerini dinliyoruz, sıkıntılarımızı paylaşıyoruz ,yeri geliyor dertleşiyoruz ☺️İyi ki varsınız kızlar 🙏🏼

Büyüklere laf anlatmak zor küsmeye gidiyorlar bi de 😅

Annem diyor ki tuzlayıp saracakmışımız bebek ne kadar dayanırsa diyor yok artık daha neler dedim 😂😂Belki azıcık tuzlu suyla en son ortak bi yol buluruz bakalım napıcaz 😂
Ay yok yapmasın öyle şeyler. Bizimki
Adet yerini
Bulsun kafasıyla yapılan bişey. Kavrulur çocuk 😳

Aynen canım Allah korusun ki bir şey olmamış olmamasının da garantisi yok yani 🙄

Burası gerçekten iyi ki var birbirimizin deneyimlerini dinliyoruz, sıkıntılarımızı paylaşıyoruz ,yeri geliyor dertleşiyoruz ☺️İyi ki varsınız kızlar 🙏🏼

Büyüklere laf anlatmak zor küsmeye gidiyorlar bi de 😅

Annem diyor ki tuzlayıp saracakmışımız bebek ne kadar dayanırsa diyor yok artık daha neler dedim 😂😂Belki azıcık tuzlu suyla en son ortak bi yol buluruz bakalım napıcaz 😂
Evet gerçekten burası kacis yerim gibi,moral buluyorum❤️

Benimkinede oyle yaptim 2.gunden verdim ama zor zamanda boyle alt degistitirken agliyo vs. Birde Bizimki ağzını iki yana kaydiriyor öyle acıktım oluyo, dili dışarı çıkardı mi gazı oluyo ama o kadar çok kısır döngüye girdik ki ben dün ağladım artık bebek uyusa bu döngüde kalırım uyumuyor ağlıyor vs derken eşim bana bi stres at gel dedi sakinlestim geldim göğsümü açtı bebeği koydu bebek orda uyuya kaldi😳
Tavsiyem sakin olup bebeği memenin üstüne yatirin
Alt değiştirirken bizimki de ağlıyor. Stres kesinlikle etkiliyor canım. Dün moralim bozulmustu ya asla uyuyamadi öğlen. Sonra odama getirdim ben de yattım rahatladim 3 saat kesintisiz uyumusuz. Bizim duygu durumlarimiz bebeği çok etkiliyor

Saolun kizlar bugün gördük tutacakalrmiş ciğerlerinde su varmiş 🥹🥹sağım yapiyorum ama süt hiç gelmiyor göğüs ucumdan kan geldi birinden ne önerirsiniz? Ğöğüs ucum yok gibi vakum makinesi yapiyorum kocaman bi üç oluyor yanliş mi ypaiyorum. Biraz yumuşasin diye sıcak su torbasi koyacam . Begonya2 Begonya2 Chen31 Chen31 V vedayagmuru golden-snitch golden-snitch
Canım sağınca ucu kocaman oluyor sonra normale dönüyor tekrar doğru yapıyorsun yani. Sütünü görüşüne sür önce yumuşat sonra sağ. Sağma makineleri sert çektiği için kanama olabiliyor bide göğüs ucu kremi kullanabilirsin

Bende ilk 2 gün bebek ağladıkça ağladım çok garip bisi 🙈🙈🙈 2. Ve 3. Çocuğa cesaret edenlere helal olsun diyorum galiba rahatıma düşkünüm ama işte oğluma bi kere bakınca dünyayı yakarım diyorum ne kadar garip annelik
Senin ağlaman kıyamadığın içindir . Bebekler ağlarken benim hâlâ gözlerim doluyor 😇 düşseler mesela sanki benim bir yerim acıyor . Annelik gerçekten çok garip bir duygu .

Saolun kizlar bugün gördük tutacakalrmiş ciğerlerinde su varmiş 🥹🥹sağım yapiyorum ama süt hiç gelmiyor göğüs ucumdan kan geldi birinden ne önerirsiniz? Ğöğüs ucum yok gibi vakum makinesi yapiyorum kocaman bi üç oluyor yanliş mi ypaiyorum. Biraz yumuşasin diye sıcak su torbasi koyacam . Begonya2 Begonya2 Chen31 Chen31 V vedayagmuru golden-snitch golden-snitch
Ben sağım makinası kullandım vakum makinasıni bilmiyorum canım. Eğer sütun henüz gelmediyse sağım yapman sıkıntı olabilir sanki. Önce süt arttirici şeyler denesen bir de göğsüne sağdan soldan ilik kompres yapsan iyi olur süt kanalların açılıyor biraz da masaj yaparsin

Canım geçmiş olsun gözün aydın inşallh bebegine saglıkla kavuşursun 🤲🤲

Yok canim dikisliydi ikiside. Ama gelir gelemz bagdas kurup oturdum. Evime gittim süpürge yaptim. Cok sukur cok iyi geçmişti. Anlamadim bu sezaryen neden boyle oldu. Moralim cok bozuk
Allah analı babalı büyütsün bütün agrıların hemen bitiversin inşallah :) Eylül annesi olucam bende kısmetse. Serum elinden mi taktılar kolundan mı canım? Ben aşırı korkuyorum koldan iğne yemeye o yüzden acaba elden istesem takarlar mı diye soracaktım. Bide hastane çıkışı için liste yapan varsa tecrübeli sizlerden almak isterim bende diğer eylül anneleriyle paylaşayım.🙏😊

X