Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Yaaaa kızlar harikasınız😂
ayy Begonya2 Begonya2 nın şu süt arttırıcı tarifi kolayında olan varsa onu da atsanız😅
Ben ekran fotisi aldım sanıyorum almamışımmmm
Tarif ;
2 avuç dolusu dut
2 tutam karanfil (isteğe bağlı)
4-5 çubuk tarçın(isteğe bağlı)
3 adet gün kurusu kayısı
2-3 adet kuru incir
Tek sayıyla hurma ( biz 15 tane ) koyduk bol bol.

2 litre su. Bunları kaynatıyoruz. 1 taşım kaynadıktan sonra kapatıp tarçınları alıp geri kalan malzemeleri blenderdan geçiriyoruz. İçecek hazır.

Tarif ;
2 avuç dolusu dut
3 adet gün kurusu kayısı
2-3 adet kuru incir

2 litre su. Bunları kaynatıyoruz. 1 taşım kaynadıktan sonra kapatıp tarçınları alıp geri kalan malzemeleri blenderdan geçiriyoruz. İçecek hazır.
gulumsebebek gulumsebebek bence sen bunu ilk sayfaya yaz canım süt artıcı komposto diye 🤭

Tarif ;
2 avuç dolusu dut
3 adet gün kurusu kayısı
2-3 adet kuru incir

Yaaa teşekkür ederimm😍🥰

Ben bebek torpu ile aldim uzayan tirnaklarini.cunku corap taktim eldiven taktim olmadi.cikiyor ellerinden..ciziyor kendini..torpu harika bise ete degince duruyor hareket etmiyor.hic cani acimadan kesiyor tirnaklarini bebikin.tirnak makasi kullanmaktan korkan alabilir torpu
Benim ilk aldığım şeylerdendi törpü korkarım kesmeye beceremem muhtemelen diye 🙁

Ben bebek torpu ile aldim uzayan tirnaklarini.cunku corap taktim eldiven taktim olmadi.cikiyor ellerinden..ciziyor kendini..torpu harika bise ete degince duruyor hareket etmiyor.hic cani acimadan kesiyor tirnaklarini bebikin.tirnak makasi kullanmaktan korkan alabilir torpu
Benim ilk aldığım şeylerdendi törpü korkarım kesmeye beceremem muhtemelen😅

Bu bi sürü rengi olan dimi yuvarlak

Kızlar bi de benimki sağ mememi ememiyor ya ne yapmak lazım
Solu şakır şakır emiyor sağda uğraşıyor ağza alamıyor

gulumsebebek gulumsebebek Begonya2 Begonya2 kızlar kitap okuyordum atak haftalarıyla ilgili orada bir siteye yönlendiriyor. Parantez içinde bebeğin doğum tarihini değil doğması gereken tarihi girin demişti. Ben de netten baktım 40. Haftadan sayiliyormus atak haftaları
Canım sen yine de bi takip etsene az kaldı senin yani tıpta da çocuk yetiştirmeyle alakalı belli şeyler söylüyorlar ama herzaman dedikleri gibi olmuyor yaşarken. Acaba 4-5-6 hafta civarı filan mı olacak hani üç aşağı beş yukarı yada 40 haftadan sayınca gerçekten 8 hafta civarına mı denk gelecek. Gözlemlerini bizimlede paylaşırmısın

Canım sen yine de bi takip etsene az kaldı senin yani tıpta da çocuk yetiştirmeyle alakalı belli şeyler söylüyorlar ama herzaman dedikleri gibi olmuyor yaşarken. Acaba 4-5-6 hafta civarı filan mı olacak hani üç aşağı beş yukarı yada 40 haftadan sayınca gerçekten 8 hafta civarına mı denk gelecek. Gözlemlerini bizimlede paylaşırmısın
Tabii ki de canım 🌸

Kızlar bebislerinizi nasıl yatırıyorsunuz? İlk doğduğunda düz yatiriyordum kafasını kendi sağa sola çeviriyordu uyurken. Sağlık ocağındaki ebe bir sağa bir sola yatirmam gerektigini söyledi. Ben de öyle yapıyordum. Annem abimi düz yatırmış arada, kafa şekli düzelsin diye. Bugün kv'de de arada düz yatırmak lazım, en azından biz uyanıkken gözümüzün önündeyken dedi. Doğduğunda kafası arkaya doğru uzundu şimdi hala öyle. Düz yatırmak için de kafasının kenarlarina bir şeyler koymak gerek dedi. Siz nasıl yatırıyorsunuz bebislerinizi? Kafası yanlış bir şekilde olsun da istemem ne yapacağımı şaşırdım
Kizlarr??

Iyiki tecrubemi yazmamışım korkutmamak için yengenden az buçuk anlamissindir beni😅 evet çok şükür canım inşallah geçecek.. ohaa ilk gün akşam o kadar rahattin ha maşallah bende saniyom herkesin aynı bu kadar kolay anlatiyorlar🙈 yengenle dertlesmem lazim🤣🤣
Vallahi sen yukardan diyince anladım işin ciddiyetini bide çevremde gözümün önünde o durumu yaşayan olunca şuan seni anlayabiliyorum gerçekten. Aşağıdan kesi olsa sende okadar rahat olurdun yürümekte hiç sıkıntı olmuyor şuan oturup kalkarken de yok sadece ilk gün ya birinin desteğiyle yada yatağın kenarına tutunarak kendim kalkıyodum. Bencede yengemle dertleşmen lazım 🤣🤣 o değil şimdi ikinci olsa kesi yine aynı yerden olacak ama neyseki insan bu zamanlardaki acıyı unutuyor his ve yaşadıkların aklında ama acı geçici 😍😍😍

X