Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
ben de düz yatırıyorum o döndürüyor. Her ebe farklı bi şey söylüyor. Ben hastanede hafif yan yatırmıştım ebe düz yatır dedi
golden-snitch golden-snitch aynı şeyi hastanede ebe bana da söyledi düz yatır diye. Sanırım ilk başta kolları filan ağrımasın diye mi öyle dediler acaba halbuki çokta yan değildi çocuk. Ben düz yatırıp kafasını sağa sola çeviriyorum artık. Dümdüz de yatırıyorum o hafif çeviriyor kafasını ama yanlarına bişey koymadım hiç kafası sabit kalsın diye

golden-snitch golden-snitch aynı şeyi hastanede ebe bana da söyledi düz yatır diye. Sanırım ilk başta kolları filan ağrımasın diye mi öyle dediler acaba halbuki çokta yan değildi çocuk. Ben düz yatırıp kafasını sağa sola çeviriyorum artık. Dümdüz de yatırıyorum o hafif çeviriyor kafasını ama yanlarına bişey koymadım hiç kafası sabit kalsın diye
Aynı dediklerini yapıyorum +1

ben de düz yatırıyorum o döndürüyor. Her ebe farklı bi şey söylüyor. Ben hastanede hafif yan yatırmıştım ebe düz yatır dedi
Kusarsa yan yatınca aşağıya kusar deniyor bir kısmı da asıl düz yatirirsan bogulmaz diyor. Kafam çok karıştı. Bizimki de döndürüyor sağa sola ama ebe özellikle bedenini de yan döndürerek yatırmamizi söyledi. Reflü yataginjn gorselinde de bebek o şekilde yatirilmis. Kafa yapısı kafamı kurcaladi benim de eskiler destek yaparmış. Bir tanidigim da yuvarlak yuva gibi yapmış kafasını oraya yerleştirmiş falan çok mudehale de etmek istemiyorum ama çocuğumun kafa yapisina benim yüzümden bir sey olsun da istemem

Ben 39+3 üm tık yok..bu gidişle doğuramayacağım diye korkar oldum🥲
Gelicek bir şekilde ama nasıl ne zaman 🙈 onlar geleceği zamanı biliyor bize sabırlı olup beklemek düşüyor 🫣
Normalde karnımın altında yalancı sancı oluyordu. Bu gün belden geldi bakalım devamı gelecek mi merakla bekliyorum 😅
Geçenlerde benim de belim ağrımıştı sancı gelir mi diye bekleyeyim dedim dinlenince geçti 😂

Ben hastanede düz yatirmistim eve gelince de düz yatırdım kendisi kafasını çeviriyordu. 5. Gün topuk kanı için sağlık ocağına gittiğimizde ebe bir sağa bir sola yatırın dedi. Son gittimizde yine öyle uyardı hatta bir tarafa çok mu yatirdiniz falan dedi kafa yapısından dolayı. Dümdüz desteksiz duramazlar sanırım zaten. Kafasının yanlarına bir şey koymak gerek öyle yatabilmesi için. Eskiden annem koymuş dün kv de aynı şeyi söyleyince ben mi yanlış yapıyorum dedim

Ben hastanede düz yatirmistim eve gelince de düz yatırdım kendisi kafasını çeviriyordu. 5. Gün topuk kanı için sağlık ocağına gittiğimizde ebe bir sağa bir sola yatırın dedi. Son gittimizde yine öyle uyardı hatta bir tarafa çok mu yatirdiniz falan dedi kafa yapısından dolayı. Dümdüz desteksiz duramazlar sanırım zaten. Kafasının yanlarına bir şey koymak gerek öyle yatabilmesi için. Eskiden annem koymuş dün kv de aynı şeyi söyleyince ben mi yanlış yapıyorum dedim
Canım ben bi instagram sayfasında şunu görmüştüm güvenli uyku yastığı diye geçiyor tavsiye ediyordu yan yatışlar için vs. Yorumlarına bi bak istersen. Grupta kullananlar veya daha önce duyanlar var mı ben de tecrübe etmediğim için bilmiyorum açıkçası ne derece kullanışlı olup olmadığını ?

Eklentiler

• IMG_0620.png
    IMG_0620.png
    170,1 KB · Görüntüleme: 17
Kusarsa yan yatınca aşağıya kusar deniyor bir kısmı da asıl düz yatirirsan bogulmaz diyor. Kafam çok karıştı. Bizimki de döndürüyor sağa sola ama ebe özellikle bedenini de yan döndürerek yatırmamizi söyledi. Reflü yataginjn gorselinde de bebek o şekilde yatirilmis. Kafa yapısı kafamı kurcaladi benim de eskiler destek yaparmış. Bir tanidigim da yuvarlak yuva gibi yapmış kafasını oraya yerleştirmiş falan çok mudehale de etmek istemiyorum ama çocuğumun kafa yapisina benim yüzümden bir sey olsun da istemem
Bir sağa bir sola yatırdım ben hep canım, düz yatırınca kafasının arkası düz oluyor o zaman da güzel bi kafa yapısı olmuyor, yumurta gibi çıkıntılı olması lazım arkasının. Annelerimiz dümdüz yatırmış eskiden hep o yüzden çoğu erkeğin kafasının arkası dümdüz 🫣 doğru olan bir sağ bir sol bence zaten biraz büyüdükçe kendisi dönecek bazen de düz yatacak şimdiden düz yatırmana gerek yok bence.

golden-snitch golden-snitch aynı şeyi hastanede ebe bana da söyledi düz yatır diye. Sanırım ilk başta kolları filan ağrımasın diye mi öyle dediler acaba halbuki çokta yan değildi çocuk. Ben düz yatırıp kafasını sağa sola çeviriyorum artık. Dümdüz de yatırıyorum o hafif çeviriyor kafasını ama yanlarına bişey koymadım hiç kafası sabit kalsın didiy
Biz vücudunu düz kafasını bi yatirdigimizda sola diğer yatirdigimizda sağa dönüşümlü yatırıyoruz kafa arkası da bez değiştirirken sadece yatağa değiyor bugün kustu direkt aktı agzindan yastiga

X