Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Benim yeğenimde de yengemin annesi yapmış abim kıyameti koparmıştı balık mı bu çocuk tuzluyosunuz diye. Bende tuzlamam onlar eskide kalmış yani. Ama gel büyüklere anlat işte 🤦🏻‍♀️

Canım ben 07:30 da girdim 09:30 da çıktım ortalama saat çünkü çıkınca tam bakmadım saate. Epidural+spinal oldu ve kesi yeri aşağıda. 10:30 da yemek yedim Ayaklarımı hissetmeye başladığım an ayağa kalktım oda saat 13:00 civarına geldi. Bence sen oğlun okuldan çıkmadan yürümüş olursun.
@cesursavasci nın kesi yeri yukarıda o daha sıkıntı çekmiş ilk yürürken. Bende öyle olmadı mesela. İlk hemşireyle yürüdüm aşağı bakma karşıya bak falan filan klasik şeyler bi tur attım devam edeyim mi dedim iyiysen devam et dedi fıldır fıldır yürüdüm. Ağlıcak kadar acım olmadı ama tam dimdik duracak kadar hissizde değil tabi yine bi hafif eğik yürüyorsun tam dik durunca dikişler acıyor yani ağrı acı sızı oluyor ama yüzüne yansıyacak kadar yada ağlatacak kadar değil
Ay maşallah canım sana çok özeniyorum inşallah benim de öyle kolay geçer 🧿 normal doğum sonrası yürüyüşte bile bayılmış bir insan olarak pek umudum yok ama inanırsam olur bence 😅
Onu yaptırırsanız tuzlu suyu döküp arkasına hemen durulamak gerek öyle bekletme felan yapılmaması gerekiyor.
Ki ben tuzlama olayına karşı değilim pek çevremde var tuzlanmadığı için vücut kokusu ağır olan. Yani bebişe zarar verecek kadar değil atıyorum tuzlu su ayarladılar kenarda dökecekler sonra durulayacaklar. Annenin nasıl yapar bilmiyorum ama bu şekilde olursa ben okeyim 😂 hurafe görmüyorum yani 😂
Eşimi tuzlamış annesi ama teri kokuyor söylemiştim de oğlunu tuzlamışsın ama işe yaramamış diye 😄🙈 ben de tuzlattırmamıştım ilk çocukta ama düşününce bir çimdik tuz atmanın zararı olmazmış da insan pimpirikli oluyor

Dimi sanki benim çocuğum kilo almamis hiç. Eşim heyecanla büyüdü diye dile getiriyor söylenene bak. Hem küçük diyor sonra da iyi maşallah küçük ama etli derisi boş boş değil diyor. O zaman niye küçük minik diyosun
Küçük ama derisi boş değil de garip olmuş 😅 illa li insanın canını sıkacak bir noktaya takıyor işte . He deyip geçeceksin . Anlatmaya çalıştıkça anlamıyor bu cinsler 😜bir kere küçük dedi , daha değiştirmez onu

Aay herkes bitti bir de ameliyathanedeki kadın mı kaldı ya çok sinir bozucu. Bizimki olumsuz söylüyor üstüne olumlu söylüyor çabuk kilo alır diye o zaman küçük deme fotolarda daha iyiydi deme yani sonraki cümlenin anlamı kalmıyor
Canım o bizi demorize etmek için seni çok iyi anlıyorum küçük bebek annesi olarak o şafıda bebek buyuyunce ben demiştim demek için demiştir gereksiz laflar

Ya bana bilmem bu emzirme eğitimi aldı diyor akşamında da şöyle mi emzirsen kafası acır diyor. Acısa emer mi çocuk. Beni yetersizmisin gibi gösteriyor eğitim almadım ya. Saçma sapan 🙄
Canım eğitim ne ya bebek zaten kendi rahat ettiği pozisyona senide sokuyor benım kızım bana öğretti nasıl emzirilmesi gerektiğini sence onlar rahatsız olsa emer mi

Canım benimkide 3200 dogdu 4. Gün götürdük 3050 gram olmuştu şişligi gitmiş doktor normal bundan sonra. Almaya başlar dedi bugün saglık ocagına götürdüm 3300 gram olmuş eski kilosuna geldi yani 10 günde oda benşm sütüm çok olmuyor aç bile kaldı hem mama veriyorum hem emziriyorum. Bu arada bugün bende ilk defa tartıldım tam 10 gün oldu 69 ile doguma girmiştim 60 kiloya düşmüşüm 9 kilo gitmiş sizde durumlar nasıl @cesursavaşcı sana göbüş resmi atacam fırsat buldugumda 😂😂😂😂😂
Ay maşallah bebeğin kilo aldığına mı senin bukadar çabuk 9 kilo verdiğine mi sevinsem bilemedim 😂😂🧿🧿🧿🧿 ben daha hala tartılmadım en son evdeki tartının pilini yok etmiştim modumu düşürüyor diye 🤣
10. Gün kontrolünde daha net çıkar ozaman ortaya sonuç bebeğin kilosunda. Birde sarılık değeri üçüncü gün 9.5 yedinci gün yine 9.5 çıktı. Doktor yükselme yok iyi bidaha baktırmana gerek yok dedi de bilemedim baktırsam mı baktırmasam mı habire de çocuğu deliyorlar

Küçük ama derisi boş değil de garip olmuş 😅 illa li insanın canını sıkacak bir noktaya takıyor işte . He deyip geçeceksin . Anlatmaya çalıştıkça anlamıyor bu cinsler 😜bir kere küçük dedi , daha değiştirmez onu
Aynen bı kere ağzından çıktı hic fotodaki gibi değil diye daha da duzeltemezsin onu 🙄

Canım o bizi demorize etmek için seni çok iyi anlıyorum küçük bebek annesi olarak o şafıda bebek buyuyunce ben demiştim demek için demiştir gereksiz laflar
Yani ben sağlıklı aldım kucağıma diye şükrediyorum. Annem abin de küçüktü ona çekmiştir çabuk toparlar diyor. Kilo verdi ama alması için elimizden geleni yaptık aldı da. Üstüne gelip aay çok küçük bu bebek demek de ne bileyim. Böyle doğdu yani ben elimden geleni yaptım

Üşür muhabbeti de oldu annem sarıp sarmaliyodu şimdi de kv diyor ki hickirinca bizim orada üşür derler. Dr kızdı çok sardık diye dedim. Asıl sıcakta hasta olacak. Yani hem kucucuk diyor hem iyi maşallah küçük ama etini dolduruyor diyor olumsuzu söyleme madem yani
E çocuk hıçkırınca mide genişlemiyomuydu ya nasıl üşüyora döndü muhabbet 🤦🏻‍♀️ senin kv habire beynini karıştırıyor senin. Sen en güzelini yapmışsın bende öyle yapıyorum bişey dendiği zaman doktor böyle söyledi biz doktorun dediklerini uyguluyoruz diyorum konu kapanıyor. Nezaman gidecek kv? Psikolojini bozmadan depresyona sokmadan gitse bari

Canım eğitim ne ya bebek zaten kendi rahat ettiği pozisyona senide sokuyor benım kızım bana öğretti nasıl emzirilmesi gerektiğini sence onlar rahatsız olsa emer mi
Kafasına takti kafayı emerken yamuk mu olacak diye düşünüyor ya da bilmediğim bir şey sorunca tamameb cahil mi ilan edildim anlamadım. Ben de artık bilmiş bilmiş konusmaya başladım hic yapmak istediğim bir seydi ama en azından boş olmadığım her şeyi araştırarak yaptığım bilinsin

E çocuk hıçkırınca mide genişlemiyomuydu ya nasıl üşüyora döndü muhabbet 🤦🏻‍♀️ senin kv habire beynini karıştırıyor senin. Sen en güzelini yapmışsın bende öyle yapıyorum bişey dendiği zaman doktor böyle söyledi biz doktorun dediklerini uyguluyoruz diyorum konu kapanıyor. Nezaman gidecek kv? Psikolojini bozmadan depresyona sokmadan gitse bari
Usuyunce, mide genisleyince hava yutunca galiba hickiriyor. Ben de bizde de mide genisleyince hıçkırık tuttu denir dedim. 40i çıkartacaklar belki 45-50de yani en azından 3 haftaları var galiba. Tüm ayarlarım bozuluyor

Takviye edici şeyler yiyip içtin mi canım
Soğan gaz yapıyor ama süt de yapıyor. Dereotu da süt yapiyor. Kuru dut hoşafı, maltana bol su
Hastanede süt yapıcı damla yazdılar onu içiyorum soganda yiyorum yemeklerin yanında suda bol içiyorum kaynar içiyorum şekerli ama yinede çok olmuyor mama vermesem aç kalır

Ay maşallah bebeğin kilo aldığına mı senin bukadar çabuk 9 kilo verdiğine mi sevinsem bilemedim 😂😂🧿🧿🧿🧿 ben daha hala tartılmadım en son evdeki tartının pilini yok etmiştim modumu düşürüyor diye 🤣
10. Gün kontrolünde daha net çıkar ozaman ortaya sonuç bebeğin kilosunda. Birde sarılık değeri üçüncü gün 9.5 yedinci gün yine 9.5 çıktı. Doktor yükselme yok iyi bidaha baktırmana gerek yok dedi de bilemedim baktırsam mı baktırmasam mı habire de çocuğu deliyorlar
Baktırma canım gerek yok bizimde 4. Gün 9.1 çıktı 7. Gün rengi açılmıştı bakmaya gerek yok dedi doktor boşa canı yanmasın dedi şimdide düzeldi rengi zaten 7. Günden sonra düşmeye başlıyor canım yükselirse bilirsin zaten renginden inşallah düşmeye başlar canımm

Nasıl diyeceğim ne diyeceğim bilmiyorum. Eşime de susmasını söyledim burada kalacaklar aramız bozulsun gerginlik çıksın istemem
Yani yardım iyi tabiki ama sanki yorgunluktan bayılsam ama kafam rahat olsa daha mutlu olacakmışım gibi geliyo bana çok geriliyorum böyle olunca ben kendi halimize bıraksalar keşke biraz zaten bizim çocuğumuz en iyisini onlar için bizden başkası düşünemez sokaktaki hayvanlar bakıyo çocuklarına biz mi bakamayacaz böyle büyüttükleri zaman sinir oluyorum yok işte şunu yapamazsın bunu yapamazsın tek kalamazsın daha doğurmadan bezdim kv demiş çocuk bakmayı bilmiyo annesine gitsin(annem uzun süre kalamayacak benle) yazın istemiyorum ben uçağa bindirmek mesela bir şey olmaz diyorlar bir şey olmaz zaten ama ya olursa ihtimalini düşünmem çok mu anormal ayrıca kendi düzenim her şeyim burda göçebe olmak istemiyorum

Yani yardım iyi tabiki ama sanki yorgunluktan bayılsam ama kafam rahat olsa daha mutlu olacakmışım gibi geliyo bana çok geriliyorum böyle olunca ben kendi halimize bıraksalar keşke biraz zaten bizim çocuğumuz en iyisini onlar için bizden başkası düşünemez sokaktaki hayvanlar bakıyo çocuklarına biz mi bakamayacaz böyle büyüttükleri zaman sinir oluyorum yok işte şunu yapamazsın bunu yapamazsın tek kalamazsın daha doğurmadan bezdim kv demiş çocuk bakmayı bilmiyo annesine gitsin(annem uzun süre kalamayacak benle) yazın istemiyorum ben uçağa bindirmek mesela bir şey olmaz diyorlar bir şey olmaz zaten ama ya olursa ihtimalini düşünmem çok mu anormal ayrıca kendi düzenim her şeyim burda göçebe olmak istemiyorum
Ay evet yalnız birakmicaz diye iyilik olsun diye yapılıyor ama gerçekten yorucu süreçler. Ben de 3 hafta annemle kaldım hakkını yiyemem evimin toplanmasindan tut her türlü bebekle ilgili destegi verdi ama artık eşimle birlikte bakcaz diye mutluydum. Onun da süreçlere dahil olmasını istiyorum. Kendi odamı yatağımi özledim. Kv biz birlikte kalalım ben destek oalyim dedi eşim istemediğimi biliyor çünkü söyledim ona kendi duzenimizi özledim diye. Odamda eşimle uyuduğum için o kadar huzurluydum ki düzenimi özlemişim resmen 40'a kadar koltukta kalmak korkunç geldi. İyilik diye söyleniyor ama gerçekten belli bir süre sonra bizi kendi halimize bıraksalar daha huzurlu olacağız

Ay evet yalnız birakmicaz diye iyilik olsun diye yapılıyor ama gerçekten yorucu süreçler. Ben de 3 hafta annemle kaldım hakkını yiyemem evimin toplanmasindan tut her türlü bebekle ilgili destegi verdi ama artık eşimle birlikte bakcaz diye mutluydum. Onun da süreçlere dahil olmasını istiyorum. Kendi odamı yatağımi özledim. Kv biz birlikte kalalım ben destek oalyim dedi eşim istemediğimi biliyor çünkü söyledim ona kendi duzenimizi özledim diye. Odamda eşimle uyuduğum için o kadar huzurluydum ki düzenimi özlemişim resmen 40'a kadar koltukta kalmak korkunç geldi. İyilik diye söyleniyor ama gerçekten belli bir süre sonra bizi kendi halimize bıraksalar daha huzurlu olacağız
Ya annene yine anlatabiliyorsun hoşuna gitmeyen bir şeyi en azından ama kv meselesi beni aşırı geriyo 😂 gelse de çok kalmaz umarım her şeye bir yorum yapıyo çünkü dayanamıyorum

X