Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
onuncu günde on kilo gidiyorsa iyi bu 😂😂 mutlu oldum şu anda 4-5 kilo kalır fazlam o zaman onuda zamanla veririz 😂 çok çirkin gelmeye başladım aynada kendime hiç hayatımda 60 ın üzerine çıkmamıştım 69 falanım şu an bende
Gidiyor canım merak etme benim o koca göbüşüm bile gitti 🤭🤭🤭

Doktorda kan almadan önce orta düzey var fototerapi ihtiyacı yok dedi sonuçtan sonra tekrar baktırmana gerek yok dedi. İnşallah iyice normale döner riskli süre 2 hafta mı canım ?
2 hafta olup olmadıgını tam bilmiyorum canım ama bence ilk 1 hafta riskli
7 günden sonra çogalma farketmezsen korkma doktorlar 7 günden sonra düşmeye başlar diyor bazen 10 günden sonra düşüyor. Benim ikinci bebekte 10. Gün felan 13 çıkmıştı biraz daha yükselirse yatıracaz dediler sonra düşmeye başladı çok şükür

Üşür muhabbeti de oldu annem sarıp sarmaliyodu şimdi de kv diyor ki hickirinca bizim orada üşür derler. Dr kızdı çok sardık diye dedim. Asıl sıcakta hasta olacak. Yani hem kucucuk diyor hem iyi maşallah küçük ama etini dolduruyor diyor olumsuzu söyleme madem yani
Olumsuzluk konusunda benim kv eline kimse su dökemez
Geçende de annem dedi canım sıkıldı ahahhaha

Aay evet hadi dedim dediklerini yapmıyor gibi olmiyim ama yok yani ipin ucu kaçacak. Eşim de alındı tabii söyleyince lohusa olunca alttan almaya çalışıyor da biliyorum yani alındığını da. Dr'a soralım dedi o da öyle yapcam bundan sonra
En iyisi canım en azından o onu dedi bu bunu dedi değilde doktor dedi diyerek hareket etmek hem insanı rahatlatıyor hem milleti susturuyor
Allah Allah neden öyle ölçülüyor acaba benim gideceğim hastanede nasıl ki sorayım bari 🫣
İnşallah o dediğin cihazla ölçüyorlardır
Gece yaşadığımız döngüye sabahtan girdik. Öğlenden beri bölük pörçük uyudu çocuk. Emziriyorum memede 5 dkda bayılıyor resmen kafası düşecek kıvamına geliyor. Gazini alıyorum (hiç çıkmıyor bir yerinden) yerine koyuyorum 10-15 dk sonra ağlayarak uyanıyor emziresiye kadar epeyi ağlıyor. Emzirince yine çok kısa sürüyor çünkü tok oldugunu biliyorum sadece memede durmak istiyor. Bir kaç saat önce uyurum diye odama geldim emzirmekten uyuyamadım 🙄
doktor bana yenidoğan iki sebepten ağlar birincisi kucak isteği ikincisi fazla sıcak olması dedi. Seninki şu sıralar fazlaca kucak isteğinde bence. Peki sadece kucağına alman yani kokunu alması yetiyor mu yada illa memenin yani sütün kokusunu mu alacak? Bide acaba erken atak haftasında mı nezamandır böyle 🤔

2 hafta olup olmadıgını tam bilmiyorum canım ama bence ilk 1 hafta riskli
7 günden sonra çogalma farketmezsen korkma doktorlar 7 günden sonra düşmeye başlar diyor bazen 10 günden sonra düşüyor. Benim ikinci bebekte 10. Gün felan 13 çıkmıştı biraz daha yükselirse yatıracaz dediler sonra düşmeye başladı çok şükür
Ay hadi inşallah ozaman 7 günü devirdik biraz daha geçse rahat bi nefes alcam 😍

Çok soru sordum da bişey daha sorcam 😂 dikiş yerin ne alemde şişlik kızarıklık sürtmeyle acı ağrı filan varmı?

Ay hadi inşallah ozaman 7 günü devirdik biraz daha geçse rahat bi nefes alcam 😍

Çok soru sordum da bişey daha sorcam 😂 dikiş yerin ne alemde şişlik kızarıklık sürtmeyle acı ağrı filan varmı?
3 gün önce sag tarafı çok yanıyordu dün birden Acı tamamen geçti canım şişlik var biraz o ne zaman geçer bilmiyorum kızarıklık yok gibi tamda bakmadım aslında ama şişlikten eminim elleyince ve kıyafetten belli

Bugün ağda yaptırdım oracıkta doğurucam sandım🤭🤭 neyse artık tamamen hazırım gelebilirsin oğluşum🫠🤣
Annenin kılları yeniden uzamadan gel yakışıklı 😂😂
3 gün önce sag tarafı çok yanıyordu dün birden Acı tamamen geçti canım şişlik var biraz o ne zaman geçer bilmiyorum kızarıklık yok gibi tamda bakmadım aslında ama şişlikten eminim elleyince ve kıyafetten belli
bende kızarıklık ta var da bi korktum enfeksiyon mu kaptı acaba diye 🤦🏻‍♀️

Yani ben sağlıklı aldım kucağıma diye şükrediyorum. Annem abin de küçüktü ona çekmiştir çabuk toparlar diyor. Kilo verdi ama alması için elimizden geleni yaptık aldı da. Üstüne gelip aay çok küçük bu bebek demek de ne bileyim. Böyle doğdu yani ben elimden geleni yaptım
Canım seninle benimle ne ilgisi var bu durumun kesınlıkle bende aynı fıkırdeyım sağlıklılarya çok şükür kilo alınır

Kafasına takti kafayı emerken yamuk mu olacak diye düşünüyor ya da bilmediğim bir şey sorunca tamameb cahil mi ilan edildim anlamadım. Ben de artık bilmiş bilmiş konusmaya başladım hic yapmak istediğim bir seydi ama en azından boş olmadığım her şeyi araştırarak yaptığım bilinsin
Ayy yok ya kafalarının niye şekli bozulsun ki ben bu konuyu hiç düşünmemiştim kac dk emıyorlar kı birde

Kızlar kg muhabbeti bizde de oldu 2 günde sadece 25 gr almış doktpr sınırda mama başlayalım dedi doymuyor mu anlamıyorum kızlar memeden ayrılmak istemiyor emiyor 20 dk falan sonra gaz çıkarmak için alınca ağlıyor meme arıyor verince agzında tutuyor neden böyle oluyor
Doğumdan sonra mı canım anlamadım ne zaman tartıldı

Ay maşallah canım sana çok özeniyorum inşallah benim de öyle kolay geçer 🧿 normal doğum sonrası yürüyüşte bile bayılmış bir insan olarak pek umudum yok ama inanırsam olur bence 😅

Eşimi tuzlamış annesi ama teri kokuyor söylemiştim de oğlunu tuzlamışsın ama işe yaramamış diye 😄🙈 ben de tuzlattırmamıştım ilk çocukta ama düşününce bir çimdik tuz atmanın zararı olmazmış da insan pimpirikli oluyor
Normalde tuzlamak öyle bir cimdik tuz ile değil işte , bizimkiler adeti terketmemek için öyle yapmışlar . Annemde büyük kızımda yapmıştı mesela 😅 birşey dememiştim . Ama bir arkadaş anlattı , tuz ile ovuyorlarmış . İlk kızımda kaynanası yapmış , bebek morarmış bayılmış . Daha da götürmedim çocuklarımı yanına demişti

Ayy bu hafta gelecek gibi hissediyorum ya bakalım. Nst de hiç sancı gelmedi kasılmadı ama 2 gündür çok kasılmam var bakalım ara ara da sancı geliyor
Benim de dün geceden sabaha kadar sancım oldu belimde ve kasıklarımda. 3 gündür de ishalim. Doulaya sordum eli kulağında vücudun hazırlanmaya başlamış dedi. Çok bekletmeden gelseler hayırla🥹

X