Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
kızlar merhaba, hastane için çikolata yaptırdım birde kapı süsü , organizasyon firmaları çok pahalı geldi , birde toplayıp gidecekler hiç bişey kalmıcak elimde o yüzden anlaşmadım, fotoğrafı da hastane personeli doğumdan sonra 10 adet çekip albüm veriyormuş evrakta öyle yazıyordu, kalanı da ailem çeker diye düşündüm , belki doğum anında bebeğin ilk çıkışında anlayışlı bir hemşireye denk gelirsem yardım eder fotoğraf çeker diye düşünüyorum, sizce nasıl fikir

Kızlar doktor kontrolümüzde içeri girene kadar bebiş kaka yapmış farketmedim. Doktor bezi açtı mama mı verdin dedi yoo dedim sütün koyu ozaman bu iyi bişey dedi bebeğin kakası bi tık katı duruyordu. Begonya2 Begonya2 nın tarifinden sonra iyice katı durduyor demekki gerçekten sütü kaliteli yapıyor koyulaştırıyor rengi filan da baya güzel oldu zaten sütün 😍
Ayy siz böyle yazdıkça çok mutlu oluyorum 😍😍 bende doğurup yapıp içeydim 😂
Günaydın dün gece de doğurmadımmmm 🫠🫠🫠
+1 🤣🤣🤣
merhaba, tarif nerde acaba bizde bilgilensek doğumdan önce
Canım 1. Sayfaya yazdı oradan bakabilirsin 🥰

Dokuz ay hasta olmayıp hamileliğin sonunda hasta olmam😢 ne yapacam ben ya bebeğe geçerse bir hafta daha doğurmamam lazım 😢😢
Geçmiş olsun , hızlıca toparlanırsın inşallah . Belki uzun sürmez . Ben bundan önceki doğumumda corona olmuştum ve bebek eve geldiğinde herkes pozitifti . Bebeğe hiçbirşey olmamıştı . Sende korkma inşallah birşey olmadan atlatırsın doğum sürecini 🥰

Kızlar merhaba doğuran annelerin tecrübelerini ilgiyle takipteyim. Annelerin rezene çayı tükettiğini okuyorum. Bu konu ile ilgili bilimsel yayınlar (yeni) annelerin tüketmemesi gerektiği ile ilgili.
Siz de bu konuyu araştırın en azından aklınızda olsun. Sevgiler 🥰
Screenshot_2024-05-08-11-26-28-599_com.android.chrome-edit.jpg

Zaten uykusuz geçiyor geceler olsun 😂😂😂
Evet ya hamileyken de ağrıdan heyecandan uyuyamıyor insan
Bebeklerinizi bagirarak seven oluyor mu oluyorsa ne yapiyorsunuz kızlar benim bebegim rahatsız olduğu için dert edindim...

Daha çok yenisin canım inşallah hemen toparlarsın 🙏🏻
Canım benim yanımda direkt bebek var. Lambayı koyacak yerim yok. Telefonun flasini da uzak bir yere koyuyordum tavana yansıtıyorum. O da mı zararli acaba? Tuz lambasini ileriki dönemde odasına alayım o zaman az ışık hem de yararlı bir şey. Teşekkür ederim canım❤️

Evet canım dr'a da sormuştum. O da usudugunden değil demişti. Burnunu temizlemek için demişti. Teşekkür ederim🌸

Dr'un yanına girerken emziği çıkartıp saklamistik laf edecek diye 😂 aynen bizimki de sadece uykuya dalarken istiyor sonra atıyor. Zaten açsa kabul etmiyor hic

Emzirme olayını biz 3 kişi yaptık canım😅 süt az geldiği için annemle eşim kenarlardan bastiriyorlardi ben bebeği tutuyordum. Emzirme tecrübem de olmadığı için süreç boyle geçti. Silikon uç kullandığım için hemşireyi çağırmıştık o yardımcı oldu. Eve geldiğimde de baş boyun agrimdan 4-5 gün annemler yardımcı oldu sabah 7den öğlene kadar bas ağrım oluyordu. O sırada annemler yardimci oluyordu. Bebeğin altını biz değiştiriyoruz. Emzirme esnasında dikiş ağrısı hatırlamıyorum canım brn sadece annemler yastığı yerleştirirken karnıma bastirirsa acıyordu
Direk flaş ona gitmiyorsa bence bir şey olmaz 😍

Kızlar doktor kontrolümüzde içeri girene kadar bebiş kaka yapmış farketmedim. Doktor bezi açtı mama mı verdin dedi yoo dedim sütün koyu ozaman bu iyi bişey dedi bebeğin kakası bi tık katı duruyordu. Begonya2 Begonya2 nın tarifinden sonra iyice katı durduyor demekki gerçekten sütü kaliteli yapıyor koyulaştırıyor rengi filan da baya güzel oldu zaten sütün 😍
Günde kaç kase tüketiyorsun canım? Kız Begonya2 Begonya2 patentini al sen kız bunun 🧿

Canım şu ilk süt son süt muhabbeti varya ben onu bebek memeyi boşaltamıyor ki son sütü de içebilsin filan diyodum. Doktor üstüne basa basa aynı memeyi iki kez ver dedi döndü dolaştı aynı şeyi söyledi. Mesela sağ memeyi emziriyosun uyuyakaldı filan işte yarım saat bi saat sonra tekrar arandı yada alt değiştirdin uyandı filan yine sağ memeyi ver. Yani bi memeyi iki kez ver sonra sola geç onu da iki kez ver dedi. Ben öyle yapıyorum emzirirken uyuyakalınca gaz çıkarıp alt değiştiriyorum filan uyanıyor tekrar aynı memeyi veriyorum yada 1 saat geçiyor aranıyor yine aynı memeyi verip sonraki emzirmede diğer memeye geçiyorum
Çok ilginç doktorun söylediği, ben öyle yapsam hergün kızarır göğsüm. Biraz emzirmeyi geciktirsem akşamında mastit başlıyordu zaten, bir memeyi iki kere versem mafolurum heralde 😵‍💫

Geçmiş olsun , hızlıca toparlanırsın inşallah . Belki uzun sürmez . Ben bundan önceki doğumumda corona olmuştum ve bebek eve geldiğinde herkes pozitifti . Bebeğe hiçbirşey olmamıştı . Sende korkma inşallah birşey olmadan atlatırsın doğum sürecini 🥰
İnşallah insan çok tedirgin oluyor İnşalalh bu hafta gelmez bebeğim mahvolurum hasta olursa 😢

X