Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
Hıhhh başladılar bilmem kimin bebeği şu kadar doğdu bu kadar kiloda... Süt muhabbeti...
Hiç duyma hatta öyle konuşunca kalkıp git sinir stres yapma canım sütünü etkiler.
Sağlıklı olsun da kilosu ne önemi var zaten alacak emdikçe.
Nefret ediyorum şu cahilce muhabbetlerden.
En güzel günlerine gölge düşürmesin kimse önemli olan eşin ve bebikin Gerçekten yine ne varsa onlarda var🙏🙏
Aay gerçekten sen bu çocuğun babannesisin sonuçta tamam benim çocuğum bana laf sokuyorsun da senin de torunun. Ağzıma geliyor geliyor bir şeyler yutuyorum kendimi tutsmicam çünkü artık. O kadar değişken ki bı küçük ama etlenmis diyor bir çok küçük çok küçük. 40 muhabbeti çıksa da artık çekirdek aile kalsak diye 4 gözle bekliyorum

Evet canım zaten hassasız insanların yorumları kendilerine kalsın her annenin bebeğini büyütme yetiştirme stilleri farklıdır. Ben anne olunca artık sesimi çıkarmaya başladım ben böyle yapıyorum diyorum biri bir şey deyince kızıyorum doktorumuz böyle diyor diye susturuyorum kimseye bu konuda yorum yaptırma bir defa karışan artık hep karışır canım ❤️
Dr'a danistik dedik kafa olayini esim de araya girdi biz sorduk anne öyle yatırma bogulurmus dedi. Aaa öyle mi dedi bıraktı armut kafalim diye seviyor bu sefer. Hayır ben mi abartiyorum bana mı batiyor acaba diye kendimi de sorguluyorum

Biz kendi evlatlarımız için en güzelini düşünüyoruz , şimdi daha yeni anne oldun yavaş yavaş annelerimizin çektiğini yada eksikliklerini daha iyi anlıyoruz . Kalp kırmadan , kırılmadan atlatabilsek bu zamanları çok iyi olacak . Yoksa bende uzakta olduğum hâlde kendi aileme çok kızdığım konular var bu ara . İlk lohusa olduğum zaman , kaynanam ile aramda isimli künye konusu olmuştu . Eşimle aramı bozmuştu . Bir msjında daha kötüsü olsa tmm diyeceğim yazmışsın ya . Ayrıntılı anlatsam oha dersin . En iyisi yeterince uzak kalmak 😂 kendini de üzme , bol bol okusun babası bebişini nazar değmesin 🥰
🥹🥹 gerçekten iyi ki varsınız çok moral oluyorsunuz
Allah razı olsun canım 🥰 okurum hepimizede
Olsun sende eşten yana güldün çok şükür. Cidden benim eşim burnumdan getirirdi yani bide onla uğraşırdım. Allah yardımcın olsun canım babadır nihayetinde ne dicen işte olan sana oluyor sen ağlayınca huzursuz olunca bebeğinde oluyor. İnsan babasını seçemiyor ama çocuğunun babasını seçebiliyor sende iyi bi baba seçmişsin neyseki. Kendi çekirdek ailene bak sen boşver gerisini
Evet canım herkeste mi sıkıntı olur en azından kendi secebildigimi düzgün seçmişim çok şükür o kadar insan görünce böyle doğruyu ayırt edebilmisim veya Allah yüzüme bakmış bilemem ama haklısınız bebegim için dişimi sıkıyorum yoksa şimdiye babamı arayıp ağzıma ne gelirse soylemistim
melegim can melegim can cesursavasci cesursavasci bugun bende banyo yapip cikaracam. Eve dediki dipend kulanma orasi acik kalsin ama dikişler çok alta iç çamaşiri her türlü üstüne gelir . Kanamam var nasil yapacam bilmiyorum
Canım depend kullan o ön kısmı kes dikise gelen kısmı sonrada giyince hafif kıvır çok rahat oluyo hatta foto atiyim sana
1000039053.jpg

Ay senin kv ye ayrı bir gıcık oluyorum. Seviyorum ayağına laf sokuyor . Maşallah eşine , ne güzel destek vermiş. Benimki anasıyla lohusa olurlardı hep . Hele ilkinde ıyyyy 😵‍💫
Sen de doktordan gelince "ayy benim oğlum çok mu kilo almış , kocaman adam mı olmuş , doktor çok iyi çok sağlıklı mı demiş " diye sev 😂😂
sen cok zekisin 🤩 Bende uygularim bunu başıma gelirse

Doktorun çıkar dedi mi canım
Bana şey demişti pazartesi gel çıkaralım sonra gittim işte daha erken dedi büyük ihtimal.baska biriyle karıştırdı o günde sansa yoğundu bu sefer evim uzak nasıl yapicaz dedim perşembe gelsem olmaz mı dedim.. Çarşamba kendin çıkar dedi 🤣 içim bir tuhaf ola ola çıkardım tansiyon mansiyon gitti

Çok sinir bozucu tabii ama ben eşim arada kalmasın diye ben lohusayim diye bu kadar takıldım sanırım. Benim elimden bu kadar geliyor falan dedim. Allah korusun sütüm bile kesilebilir stresten ya. Gereksiz gereksiz laflar. Ne diyeceğimi de bilemiyorum çünkü kendimi tutamayip ipin ucunu kacirmaktan korkuyorum
İyi yapmışsın yine boşver haklısın tatsızlık olmasın ama baktın konuyu uzattı eşine söyle o da annesini tatlı dille uyarsın. Senin psikolojin her şeyden önemli sen iyi olacaksın ki beben de iyi olsunn.

İyi yapmışsın yine boşver haklısın tatsızlık olmasın ama baktın konuyu uzattı eşine söyle o da annesini tatlı dille uyarsın. Senin psikolojin her şeyden önemli sen iyi olacaksın ki beben de iyi olsunn.
Evet evet devam ederse zaten artık mecbur eşim uyaracak çok geriliyorum çünkü

Bana şey demişti pazartesi gel çıkaralım sonra gittim işte daha erken dedi büyük ihtimal.baska biriyle karıştırdı o günde sansa yoğundu bu sefer evim uzak nasıl yapicaz dedim perşembe gelsem olmaz mı dedim.. Çarşamba kendin çıkar dedi 🤣 içim bir tuhaf ola ola çıkardım tansiyon mansiyon gitti
Kıyamam sana canım benim 😍🥰❤️

Evet evet devam ederse zaten artık mecbur eşim uyaracak çok geriliyorum çünkü
Kız ben emzirdiğim zaman kızıyorlar yeter emzirme her ağladığında emziriyorsun bırak ağlasın ciğerleri açılır kucağına alma bırak alışır , üstünü her gün değiştirme bezini her bok yapınca çıkarma….. daha neler neler… ama işte sabrediyorum içimden sövüyorum da sen karışma diyemiyor insan yaşlı başlı kadınlar sonuçta 😀 he diyorum bildiğimi okuyorum

melegim can melegim can cesursavasci cesursavasci bugun bende banyo yapip cikaracam. Eve dediki dipend kulanma orasi acik kalsin ama dikişler çok alta iç çamaşiri her türlü üstüne gelir . Kanamam var nasil yapacam bilmiyorum
Benimkide altta canım iç çamaşırımı rahat giyiyorum üzerinde kalıyor dikişin rahatsız etmiyor biraz büyük penye giyersen daha rahat olur

İnşallah uygulayabilecek kadar iyi olursun 😍

benimki tamamen beyaza döndü canım rengi. Bebeğin kakasıda sarı pütürlü cıvıktı aslında ama pazartesiden beri cıvık değil tamamen pütürlü duruyor öyle katı olunca mama kakası diyolarmış ama mama vermemiştim ben süt koyu olduğundan ozaman dedi doktor. İki gündür o kompostoyu içiyorum kaka iyice katı pütürlü oldu
Bizimkide pütürlü canım hatta biraz önce doldurmuştu 🤭🤭🤭🤭

🥹🥹 gerçekten iyi ki varsınız çok moral oluyorsunuz
Allah razı olsun canım 🥰 okurum hepimizede

Evet canım herkeste mi sıkıntı olur en azından kendi secebildigimi düzgün seçmişim çok şükür o kadar insan görünce böyle doğruyu ayırt edebilmisim veya Allah yüzüme bakmış bilemem ama haklısınız bebegim için dişimi sıkıyorum yoksa şimdiye babamı arayıp ağzıma ne gelirse soylemistim

Canım depend kullan o ön kısmı kes dikise gelen kısmı sonrada giyince hafif kıvır çok rahat oluyo hatta foto atiyim sanaEki Görüntüle 3424818
Benim dikiş çok alta bakayim olmadi senin gibi yapayim depend baya beni topluyor çünkü . Kizlar kanamaniz ne durumda . Benim kanla birlikte bu şeffaf akintida geliyor normal mi . 3. Günüm

Gerçekten geriyor ya benim akrabalarım genelde minyon olarak doğdu kuzenler vs. gayet de sağlıklı büyüdüler. Elimden gelen bu yani süt gelmese mama falan versek neler diyecekti kim bilir. Geliyor gidiyor armut kafalim diyip duruyor. Beni sinir etmek için gelmiş sanki😂 dünden bugüne daha sakinim ama eşlerin desteği gerçekten çok önemli. Senin süreçlerin kp rahatsızlık zamanına geldiği için kötü oldu :KK43: ama eşinin de elinde olan bir şey değil eminim o da sana destek olmak istiyordur ama diğer tarafta babası da rahatsız olunca onun için de sıkıntılı çocuklariyla ilgilenemiyor senin üstüne kaldı gibi oldu tüm yük. Kp iyilesme süreci nasıl yogunbakimdan çıkacağı zaman belli mi? Çok geçmiş olsun
Benimkide zayif yapabilecegimiz birsey yok.elimizden geleni yapiyoruz bizde nitekim. Bos bos konusuyorlar.en deneyimli onlar 🤣
Benimde esim hemen mudahil oluyor.hatta fazlaca🤣gecen kv den iyiniyetle bana bikac tavsiye verdi.hemen uyarmis sen cok mudagil olma diye..simdi zavalki kadin konusmaya cekiniyir

Ya öyle bir şey ki bı çok minik diyor. Bı geliyor eşimden için o da böyle minikti eti buruş burustu sonra doldurdu. Bak minik ama etleri doldurmuş diyor. Emerken başımda bitiyor ooh miis oğluma bilmem ne izliyor 😂 halka açık inek gibiyim🐮 yani bi olumlu konuşuyor küçük çocuk çabuk büyür diye bi çok küçük de çok küçük. Eşim de Allah vergisi şenlik hiç bir şey yok üzülme diye beni teselli ediyor. Lohusalık etrafindaki insanlara bağlı cidden. Saçma sapan davranışlar direkt depresyona sokabilir
Hiç takma kafana kuzum boşver he de geç herşeyine konuşmayı seviyor bazı insanlar laf olsun 😅

Kızlar sezaryen dikisi üzerindeki su geçirmez bandı nasıl çıkarabilirim..
İçim kalktı bi tuhaf oldum başkasına cikarttirmaya çok korkuyorum zar gibi bisi böyle elimi sündürüyo kolay yolu var mi
Normalde damar yolu bantlarını çıkarırken alkolle yada kolanya ile islatiyoruz ,yumuşayınca bantlı söküyoruz,bunda da öyle olabilir diye düşünüyorum

X