Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Sezeryan olan annişler bir şeyi merak ediyorum. Ameliyat esnasında dümdüz yatıyorsunuz ya kafanız yüksekte olmadan tansiyonu etkiledi mi?
Ben normalde de öyle yatamıyorum nst girdim geçen öyle düz yattım denemek için hemen midem bulandı. Sizlerde bir şey oldu mu
Benim tansiyonu etkilemedi o an canım bir anda olup bitti

Evet haklısınız aslında canım.. lohusalik gerçekten çok zor bi psikoloji bu tarz durumlar için sayenizde gönlüm rahatliyor iyi ki varsınız 💜 demek ki böyle kabullencez ailelerimizi🥲
Biz kendi evlatlarımız için en güzelini düşünüyoruz , şimdi daha yeni anne oldun yavaş yavaş annelerimizin çektiğini yada eksikliklerini daha iyi anlıyoruz . Kalp kırmadan , kırılmadan atlatabilsek bu zamanları çok iyi olacak . Yoksa bende uzakta olduğum hâlde kendi aileme çok kızdığım konular var bu ara . İlk lohusa olduğum zaman , kaynanam ile aramda isimli künye konusu olmuştu . Eşimle aramı bozmuştu . Bir msjında daha kötüsü olsa tmm diyeceğim yazmışsın ya . Ayrıntılı anlatsam oha dersin . En iyisi yeterince uzak kalmak 😂 kendini de üzme , bol bol okusun babası bebişini nazar değmesin 🥰

Aay kızlar lohusalık psikolojisi sanırım ben dün dayanamadım ağladım. Yine bir küçük muhabbeti oldu. Haftaya Dr Rand var dedik 'dr sana büyümemis mı diyecek oğlum, küçük mu kalmış diyecek' dedi benim sinirler gerildi. Sonra daha normal bı doğum kilosuna gelemedi dimi dedi 3500 falan gibi dedi. Benim etrafımda yok hiç öyle 2500-3000 doğuranlar var dedim ama nasıl gerginim tuttum kendimi. Eşim de o ortamda. Odamıza geldik eşim bana laf atıyor ama ben donuk tepki verdim. Çocuğu emziriyorum ama nasıl moralim bozuk gözlerim doldu yere bakıyorum gozukmesin diye. Sana ne oldu dedi tutamadım zaten başladım ağlamaya. Küçük muhabbeti mi dedi Allah'tan o da yanimizdaydi. Sen harika bir annesin niye olumsuz şeyleri görüyorsun. Annemler bana da maşallah kendisi bakabiliyor hallediyor çocuğun her şeyini diyor dedi. Ben uyaririm istersen üstü kapalı dedi. İstemedim. Bu süreçte eşler çok önemliymis epeyi destek oldu, sabah işe gitmeden geldi yanıma güzel anne diye öpüp gitti. Eşim de annesi modunda olsaydı kesinlikle depresyonluk bir dönem. Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın🌸
Evet canım zaten hassasız insanların yorumları kendilerine kalsın her annenin bebeğini büyütme yetiştirme stilleri farklıdır. Ben anne olunca artık sesimi çıkarmaya başladım ben böyle yapıyorum diyorum biri bir şey deyince kızıyorum doktorumuz böyle diyor diye susturuyorum kimseye bu konuda yorum yaptırma bir defa karışan artık hep karışır canım ❤️

Başkası olsa eşimin yeri de şuan tamamen her şey farklı olabilirdi aşırı sabırlı bi adam taş çatlar yine eşim sabreder.. benim babam olduğu halde eşimin burnundan getiriyorum çünkü bıktım artık mutluluguma birinin engel olmasina
Zaten b.k var paylaşıyor internette bir şey..adamda düşünceme olsa şaşarım bu grupta biri vardı kocasını bi iki kere anlattı aynısı işte benim babam hatta adam değişmez birde hamilesin Bir ömür.kendine ziyan etme tarzı konuşmuştum işte olan çocuklara oluyor kadın kocam diyo cekiyo ekonomik özgürlüğü yoksa.. ama çocuklar böyle benim gibi oluyo çok dertlendim ya gerçekten kızlar mutlulugunuzu doya doya yaşayın bakın benim gibi neler var bu hayatta bir şeyi takmayın benden bi üst levrl görsem bende takmicam😅
Kız eşin kızmadı mı garibim ne diyecek kayınbabası sonuçta

Kızlar sezaryen dikisi üzerindeki su geçirmez bandı nasıl çıkarabilirim..
İçim kalktı bi tuhaf oldum başkasına cikarttirmaya çok korkuyorum zar gibi bisi böyle elimi sündürüyo kolay yolu var mi
Canım çok ince bi bant o hiç acımıyor çıkarırken benimkini doktorum çıkarttı 7. Gün kontrole gittigimde

Ay şu senin kvnin küçük muhabbeti beni bile gerdi kadın ne boş konuşuyor ya. İyi gene tutabilmişsin kendini de patlaman an meselesi gibi geliyor bana.
Bende de durum pek farklı değil kp yoğunbakımda yatıyor eşim işten çıkıp hastaneye gidiyor çocuk doğduğundan beri eve en erken akşam 10 da geliyor. Kızım kardeşi eve geldiğinden beri ekstra ilgi istiyor sürekli eziyet halinde ne istediğini kendide bilmiyor en son bağırdım ağladı bu sefer annem döndü niye çocuğa bağırıyorsun diye ona da bağırdım 🤦🏻‍♀️ sonra oturdum ağladım rahatladım. Önce annemden sonra kızımdan özür diledim oturdum kıçımın üstüne. Eşimde elinden geleni yapıyor ama elinden de çok bişey gelmiyor öyle bi döneme denk geldik. Yani eş desteği bende sıfıra yakın mecburen. Seninki gibi tatlı sözler söylüyor ama yetersiz hissediyorum pek yanımda olamayınca
Gerçekten geriyor ya benim akrabalarım genelde minyon olarak doğdu kuzenler vs. gayet de sağlıklı büyüdüler. Elimden gelen bu yani süt gelmese mama falan versek neler diyecekti kim bilir. Geliyor gidiyor armut kafalim diyip duruyor. Beni sinir etmek için gelmiş sanki😂 dünden bugüne daha sakinim ama eşlerin desteği gerçekten çok önemli. Senin süreçlerin kp rahatsızlık zamanına geldiği için kötü oldu :KK43: ama eşinin de elinde olan bir şey değil eminim o da sana destek olmak istiyordur ama diğer tarafta babası da rahatsız olunca onun için de sıkıntılı çocuklariyla ilgilenemiyor senin üstüne kaldı gibi oldu tüm yük. Kp iyilesme süreci nasıl yogunbakimdan çıkacağı zaman belli mi? Çok geçmiş olsun

İlk çocuk öyle oluyor ya çok etkileniyor insan 😢
Bak şimdi benim 3. Laf hazır ağzımda her çocuk bir olmaz doyuyor çocuğum diyip susturacaksın yoksa öyle bi yıpranıyorsun psikolojin etkileniyor ki olan sana oluyor. Direk susturmak lazım olumsuz konuşanları 😢
Ya öyle bir şey ki bı çok minik diyor. Bı geliyor eşimden için o da böyle minikti eti buruş burustu sonra doldurdu. Bak minik ama etleri doldurmuş diyor. Emerken başımda bitiyor ooh miis oğluma bilmem ne izliyor 😂 halka açık inek gibiyim🐮 yani bi olumlu konuşuyor küçük çocuk çabuk büyür diye bi çok küçük de çok küçük. Eşim de Allah vergisi şenlik hiç bir şey yok üzülme diye beni teselli ediyor. Lohusalık etrafindaki insanlara bağlı cidden. Saçma sapan davranışlar direkt depresyona sokabilir

Amin canım benim kv de bu sarılık hiç bakmıyor musun yüzüne dedi bebeğime ben bakıyorum kimseye bakımında yardım istemedim altını bile ilk ben açtım anneleri almadım diye laf olsun diye konuştu sanırım bende ağladım ister istemez insan üzülüyor çünkü küçük bir can sana emanet çok kaygılandım dr kontrolüne götürdüm ama dr o kadar sorun edilecek birbsarılık yok kg alması çok iyi dedi neyse ki
3. Çocuğun ya artık. Benim ilk diye bana cahil muamelesi yapılıyor da senin 3 artık yani. Ben bana söylenen şeylerin bilimsel karşılığını söylüyorum hurafeleri bı kenara bıraksınlar diye 😅 bu dilden anlaşılıyor sanırım. Bomboş aay hadi çocuk yapalım demiyoruz her şeyini ufak ayrintisina kadar araştırıyoruz herhalde. Bunu sürekli dillendirmek gerek demek ki. Hiç sevmem ben billirim havalarını da bu dilden anlaşılıyor

Başkası olsa eşimin yeri de şuan tamamen her şey farklı olabilirdi aşırı sabırlı bi adam taş çatlar yine eşim sabreder.. benim babam olduğu halde eşimin burnundan getiriyorum çünkü bıktım artık mutluluguma birinin engel olmasina
Zaten b.k var paylaşıyor internette bir şey..adamda düşünceme olsa şaşarım bu grupta biri vardı kocasını bi iki kere anlattı aynısı işte benim babam hatta adam değişmez birde hamilesin Bir ömür.kendine ziyan etme tarzı konuşmuştum işte olan çocuklara oluyor kadın kocam diyo cekiyo ekonomik özgürlüğü yoksa.. ama çocuklar böyle benim gibi oluyo çok dertlendim ya gerçekten kızlar mutlulugunuzu doya doya yaşayın bakın benim gibi neler var bu hayatta bir şeyi takmayın benden bi üst levrl görsem bende takmicam😅
Olsun sende eşten yana güldün çok şükür. Cidden benim eşim burnumdan getirirdi yani bide onla uğraşırdım. Allah yardımcın olsun canım babadır nihayetinde ne dicen işte olan sana oluyor sen ağlayınca huzursuz olunca bebeğinde oluyor. İnsan babasını seçemiyor ama çocuğunun babasını seçebiliyor sende iyi bi baba seçmişsin neyseki. Kendi çekirdek ailene bak sen boşver gerisini

Senin kayınvalideni birleşip dövesimiz geldi bence grupça 🙈🙈 Eşin uyarsın bence canım böyle konuşma goldenı üzüyorsun diye söylesin yoksa bu muhabbeti sonsuza kadar sürdürecek gibi duruyor 😕 sen sıkma canını ya çocuğun doğduğu kiloyu değiştiremezsin sonuçta ee sütün de var emziriyorsun daha nolsun.

Ayy canım ya eş desteği gerçekten çok önemli ama en azından annen var yanında. Allah yardımcın olsun 🙏🏻 bir iki ay geçince sen de iyice adapte olursun

İlk torun heyecanı ile bilememiş diyeceğim ama gerçekten de ayıp etmiş. İlla paylaşacaksa kapı süsünü ne bileyim elini kolunu paylaşsaydı bari 🥲 gerçi doktorlar da paylaşıyor yenidoğan bebekleri yüzleri açık şekilde Allah koruyor merak etme kafana takma canım 🙏🏻 babanın huyunu biliyormuşsun zaten en iyisi kabullenmek
hahahah dimi insanın siniri bozuluyor🤣
Hayır daha kilosu ne bilmiyorsun kilo almamissin mi diyecek Dr, yememişsin mi diyecek Dr diyip duruyor. Haftaya dr'a gittiğimizde de laf ederse babannesine kilomuzu begendiremedik Dicem artık. Yani ağzımın ucuna geliyor sırf eşimin hatrina susuyorum. Arada o olmasa zaten çoktan paylaşmıştım

Aaa çok sinir bozucu ayrıca bunun lohusalıkla alakası yok normal zamanda da söylese sinirlerin bozulur. Ama sen sabırlıymışsın.
Ben olsam cevap verirdim.
Eş çok önemli gerçekten de benim de eşim tüm akrabalarına şu an misafir kabul etmiyoruz bi şey olursa da beni arayın karımı meşgul etmeyin demiş. 😂
Çok sinir bozucu tabii ama ben eşim arada kalmasın diye ben lohusayim diye bu kadar takıldım sanırım. Benim elimden bu kadar geliyor falan dedim. Allah korusun sütüm bile kesilebilir stresten ya. Gereksiz gereksiz laflar. Ne diyeceğimi de bilemiyorum çünkü kendimi tutamayip ipin ucunu kacirmaktan korkuyorum

Ben de de onu düşünecek kafa olursa deneyeyim bi sürmeyi. Ani kilo kaybı bende çatlak yapar biliyorum kendimi çünkü 😓
İnşallah uygulayabilecek kadar iyi olursun 😍
Nasıl canım rengi benimki bildigin süt rengi bazende sarı bebegin kakasıda sarı ama cıvık hala ben mamada veriyorum sütüm yetmiyor
benimki tamamen beyaza döndü canım rengi. Bebeğin kakasıda sarı pütürlü cıvıktı aslında ama pazartesiden beri cıvık değil tamamen pütürlü duruyor öyle katı olunca mama kakası diyolarmış ama mama vermemiştim ben süt koyu olduğundan ozaman dedi doktor. İki gündür o kompostoyu içiyorum kaka iyice katı pütürlü oldu

Ay senin kv ye ayrı bir gıcık oluyorum. Seviyorum ayağına laf sokuyor . Maşallah eşine , ne güzel destek vermiş. Benimki anasıyla lohusa olurlardı hep . Hele ilkinde ıyyyy 😵‍💫
Sen de doktordan gelince "ayy benim oğlum çok mu kilo almış , kocaman adam mı olmuş , doktor çok iyi çok sağlıklı mı demiş " diye sev 😂😂
Aay valla anlayacağı dil o 😂 ben de laf sokmalı konusayim artık böyle olmayacak 😂 eşim de öyle olsaydı keçileri kaçırırdim artık🙄

X