2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    220
gulumsebebek gulumsebebek Chen31 Chen31 @golden-snitch @Iremcmgz @cesursavasci Kardelenzey Kardelenzey kızlar biz sezaryen olduğumuz için dikkatli korunmamız gerekiyor biliyorsunuz dikişlerden dolayı hamile kalırsak bebek için ve bizim için çok riskli:KK43: ben korunduğumuzu sanıyordum prezervatifle ama olmuyormuş 🤣🤣 doktorla konuşacağım ilaç hormon da bilmiyorum diğer gebelik için zararlı olabilir mi? Siz ne düşünüyorsunuz kızlar
Canım biz hep geri çekilme ile korunduk doktorların kabul etmediği bir yöntem 😄 benim eşim çocuk istemediği için gerçekten çok dikkat ediyordu. Ben de ovulasyon günlerini takip ediyorum riskli günlerde prezervatif kullandık ya da tamamen uzak durduk 😅 ikinci çocuk korunmayı bıraktıktan 6 ay sonra oldu yani hemen hamile kalamıyorum heralde, gerçi ilkinde korunmadığımız ilk ayda kalmıştık. Şimdi yine prezervatifle devam ederiz diye düşünüyorum. 3. çocuk düşünmüyorum Allah iki evladımı bağışlasın. Tüplerimi bağlatmak da istemedim ama nolur nolmaz diye. Emzirme dönemi bitince hormonları etkilemeyen spirallerden varmış onlardan taktırırım belki.

Canım biz hep geri çekilme ile korunduk doktorların kabul etmediği bir yöntem 😄 benim eşim çocuk istemediği için gerçekten çok dikkat ediyordu. Ben de ovulasyon günlerini takip ediyorum riskli günlerde prezervatif kullandık ya da tamamen uzak durduk 😅 ikinci çocuk korunmayı bıraktıktan 6 ay sonra oldu yani hemen hamile kalamıyorum heralde, gerçi ilkinde korunmadığımız ilk ayda kalmıştık. Şimdi yine prezervatifle devam ederiz diye düşünüyorum. 3. çocuk düşünmüyorum Allah iki evladımı bağışlasın. Tüplerimi bağlatmak da istemedim ama nolur nolmaz diye. Emzirme dönemi bitince hormonları etkilemeyen spirallerden varmış onlardan taktırırım belki.
Siz kalmamak için çareler ararken benim google geçmişi : sezeryan sonrası hemen hamile kalmak için ne kadar zaman geçmeli... 😂😂

Çocuk doktoru ameliyathanede hazır bekliyor bebek doğar doğmaz hemen kontrolü yapılıyor sonra ameliyathane soğuk diyip götürüp giydiriyorlar o ara seninde işlem tamamlanıyor odada buluşuyonuz 😂 gerçi benimki benden önce çoktan odaya geçmişti
anladım demekki çocuğu giydirme işlemi kontrolü de Gene 30 dk felan sürüyor anneyi toparlayana kadar🤔☺️
Epıdural en rahatı. Spinal oldum ben çok çektim. Daha önce epıdural baska ameliyat olmustum o çok rahattı.

Bu arada çoğu kişi doğum yapmıs hepinize hayırlı olsun hanımlar yazamıyorum bayadır. Bizim hastane süreci çok uzadı benden dolayı. İnşallah bebıslerınız de sızde iyisinizdir ❤
Spinalde sonradan anestezi etkisinden sanırım çok çekiliyor. Yani etkisi uzun sürüyor.

Zaman yaklaştıkça korku da yükleniyor. Sezeryanda masaya yat kalk 30 dk sürüyor mu kızlar? Zaman algım da değişti 30 40 dk bile çok görünüyor gözüme.. Panik gelmesinden korkuyorum o anı ve ortamı görmek vs geriyor beni
Sakinleştirici veriyorlar canım korkma

Zaman yaklaştıkça korku da yükleniyor. Sezeryanda masaya yat kalk 30 dk sürüyor mu kızlar? Zaman algım da değişti 30 40 dk bile çok görünüyor gözüme.. Panik gelmesinden korkuyorum o anı ve ortamı görmek vs geriyor beni
Toplamda 45 dk falan sürüyor canım. Önce seni ameliyathaneye götürüyorlar anestezin yapılıyor sedyeye yatıyorsun batikonla siliyorlar falan. Benim doktor geç geldi bir de biraz o halde bi 10 dk bekledim boş boş o sıra bi gerildim kalp atışlarım hızlandı genele mi dönsem dedim ama sıktım kendimi. Doktor gelince 5 dkda bebek çıktı zaten. Bebek çıktıktan sonra zaten heyecanla onu bekliyorsun zaman akıp gidiyor.
Odaya çıkınca da spinal çok rahat bence uyuşukluk geçene kadar ağrı sızı bir şey hissedilmiyor, uyuşukluk da yavaş yavaş geçtiği için öyle aman aman bir ağrı da olmuyor.

Genel bir soru sorayım bir de. Şimdi neredeyse çoğunluk doğurmuş durumda ve çoğunlukta sezeryan. Genel mi spiral mi epidural mı daha iyi sizce ? Cuma günü karar verilecek benim de anestezi uzmanıyla görüşeceğiz. Genel düşünmüyorum açıkçası inşallah panik stres yapmam ama spiral ve epidural arasında kararsızım hangisi daha rahat. 🤷🏻‍♀️
Canım ben genel anestezi aldığımda kafa bi milyon oluyor uyumadan kendime gelemiyorum sende öyleysen hiç yanaşma genele. İlk doğumumda spinal bu doğumumda spinal+epidural kombo yaptırdım. Epidurale hiç gerek kalmadı paramı geri verin kullanmadım ki dicektim 😂🤣 spinal iyidir bence

Toplamda 45 dk falan sürüyor canım. Önce seni ameliyathaneye götürüyorlar anestezin yapılıyor sedyeye yatıyorsun batikonla siliyorlar falan. Benim doktor geç geldi bir de biraz o halde bi 10 dk bekledim boş boş o sıra bi gerildim kalp atışlarım hızlandı genele mi dönsem dedim ama sıktım kendimi. Doktor gelince 5 dkda bebek çıktı zaten. Bebek çıktıktan sonra zaten heyecanla onu bekliyorsun zaman akıp gidiyor.
Odaya çıkınca da spinal çok rahat bence uyuşukluk geçene kadar ağrı sızı bir şey hissedilmiyor, uyuşukluk da yavaş yavaş geçtiği için öyle aman aman bir ağrı da olmuyor.
Siz böyle anlatınca hemen gidip doğurasım geliyor😃
sonra gece olunca ve yatağa girince kafamda kuruyorum kendi kendimi korkutup ne bayılmalar, kusmalar yaşıyorum bir bilseniz 😂😂 detayına kadar bir de 😂 neyse kaçış yok zaten

Canım nurse harveys aldım kızımda kullanmıştım bu sefer aman aman etki etmedi oğlanda. Dün gaz sancısından en son doktoruna yazdım sab simplex önermiş günde 3 defa 10 damla. Eşime aldırdım geceyi bi tık daha iyi geçirdi bi önceki gece aşırı ıkına sıkıla hiç durmamıştı. İlk gece için iyiydi deneme aşamasındayım.
Yaa benimki de oyle cok gazli surekli ikinip duruyor. Uykusu cok kisa kisa oluyor gazdan. Ben de alayim birini insallah ise yarar😊

Siz böyle anlatınca hemen gidip doğurasım geliyor😃
sonra gece olunca ve yatağa girince kafamda kuruyorum kendi kendimi korkutup ne bayılmalar, kusmalar yaşıyorum bir bilseniz 😂😂 detayına kadar bir de 😂 neyse kaçış yok zaten
Ay yok kuzum hiç korkutma kendini ben de çok korkuyordum hatırlarsan, valla normal doğumdan çok daha kolay bence. Zaten ağrı kesici iğne yapıyorlar hastanede. Sezaryenin tek zorluğu birisinin seni kaldırmaya yardımcı olacak olması yani yanında güçlü birisi varsa hiç korkma. Ağrı acı gerçekten çok az, regl ağrısı gibi bir ağrı hafif elini kesince sızlar ya öyle de bir sızı oluyor sadece. Ameliyat kısmı en kolayı zaten sadece sakince yat ve bekle 😍

gulumsebebek gulumsebebek Chen31 Chen31 @golden-snitch @Iremcmgz @cesursavasci Kardelenzey Kardelenzey kızlar biz sezaryen olduğumuz için dikkatli korunmamız gerekiyor biliyorsunuz dikişlerden dolayı hamile kalırsak bebek için ve bizim için çok riskli:KK43: ben korunduğumuzu sanıyordum prezervatifle ama olmuyormuş 🤣🤣 doktorla konuşacağım ilaç hormon da bilmiyorum diğer gebelik için zararlı olabilir mi? Siz ne düşünüyorsunuz kızlar
Canım ılk aydan sonra arkadaslarım spiral taktırdılar bende bilmiyorum 🤷‍♀️ daha eşimle konuşmadık ama çok kolay bı işlemmiş bızım ilçe hastanesinde bile takıyorlar ıkı uc ay sonra taktırırım herhalde prezervatif eziyetten baska birşey değil biz 2 yıl hiç korunmadık bıze zor gelır prezervatif falan 🤣kaç sene çocuk yapamıyoruz diyormuşum 😂

Canım benımkı tam 35 dakıka surdu uyuşmada dahil uyusur uyusmaz hemen doktorum acele birşekilde ne oldugunu anlamadan al sana bebişin dedi verdı yanı uyusma mevzusu ile bebeği görmem 10 dakıka sürdü sürmedi geri kalan zamanda da diğer işlemleri yaptılar 5 kala iğneyi vuruldum amelıyataneden cıkarken saate baktım 35 gecıyordu ama benım birde serklaj dikişim falan alındı

X