2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Klima olayı beni çok korkutuyor ama açtım valla mecbur. Oda 31 derece olmuş. Klimayı açıp bebise de tülbent örttüm ince diye. Aşırı bir sıcak var her yeri isilik
Bizde öyle canım boynu yüzü omuzları hep böyle doktor günlük duş aldırın sadece su ile dedi bizde öyle 28 dereceydi klimasız 25 açtık klimayı içeri 24 e düştü kolu kısa zıbın var bide belden aşağı müslin örtüyorum ama ayakları ile itiyor açıyor

Kızlar ben emzirirken bebeğimin sütü çektiğini hissediyorum yuttuğunu da duyuyorum ama cuk cuk ses geliyor hatta daha tizi cık cık diye. Memeyi yanlış tutturdugumdan mi oluyor bu ses? Az önce fark ettim emzik emerken de aynı ses geliyor. Sanki bu sesin gelmemesi lazım diye biliyorum ama bir süre gelmezken sonra yine geliyor. Doydugunu biliyorum süt bayilmasi yaşıyoruz resmen 😂 memeden ayrılıyor uyumuş kafası sarkıyor yere ağzı yüzü süt😂 gogsumun ucu da kanı cekilmis gibi bembeyaz oldu acaba yanlış mı tutturuyorum dedim
Sadece ucunu tutmamasına dikkat et canım kahvesiyle birlikte alıyorsa sıkıntı yok 😍

Beni anlatmışsın canım resmen bende çok takıntılıyım iş konusunda hatta o stresten bile sütüm azalmış olabilir. Bende aynı her gün ev illa süpürülecek lavabolar yıkanacak dagınık olmıcak hiç bir yer inan birisi bebegi kucagına alsa koşarak gidip lavaboları yıkıyorum her şeye yetişmeye çalışıyorum üzüldüm senin adına da benim avantajım büyük kızım bebekle o kadar ilgileniyor ki alıp odasına götürüyor yanında uyuyor o sırada bütün işlerimi yapıyorum aklımda kaldı mı paikolojim bozuluyor şimdi mesela okuldan gelsede bi kahve içsem diye bekliyorum keyifle tek olunca her şey daha zor oluyor bebekte sürekli
İlgi istiyor acıkıyor aglıyor durmuyor sana muhtaç ben mamada verdigim için bi tık rahatım yapıyorum ablaları yediriyor eger onlar olmasa yemek bile yapamıcagıma eminim sende toparla kendini her şey yoluna girecek inşallah Öglen 3 saat felan uyumuyor mu o sırada bi kaç işini aradan çıkar bebegede daha mutlu bakarsın işlerini halledince inanmazsın belki daha benim halılar duruyor yarın toplayacam eşime sonra dip köşe temizlik yaz temizligine kadın gelecek zaten ama dedigin gibi yatak yorgan hepsi beni bekliyor bugün bir ucundan tuttum battaniyeleri
Yıkamaya başladım bakim allah yardımcımız olsun bende dertliyim çok uzun oldu sende kusura bakma canım 💗💗

Kızlar bende böyleyim benim yanıma 2 haftadır kimse gelmiyor bebekle ve eşimle tekiz o kadar yoruluyorum ki dün oturup ağladım çünkü kızımda 2 gündür uyumuyor evi her gün silip süpürmezsem kspı kollarını dshi domestos ile silmezsem rahat edemiyorum biraz temizlik takıntım var haliyle çamaşır bulaşık hiç bitmiyor bazen tuvalete girmeyi unutuyorum kendimden vazgeçtim resmen kendimi beğenmediğim bir dönemdeyim gerçekten çok zormuş bu süreç
Bukadar kasmayın ya ben mi çok rahatım bilmiyorum basen dağınıkta olacak bulaşıkta bekleyecek şuan çok yeni küçükler. Zamanla herşey oturacaktır

Benim korse çırtlı olanlardan canım o yüzden ayarını bilemedim, çok sıkmadan taktım artık bakalım 😀

O sesi bilemedim ama göğüs ucu bembeyaz oluyor benim de emzirme bitince. Yanlış tuttursan acır zaten yara olur bence doğrudur acı hissetmiyorsan.
Aslında aciyor göğsüm ama silikonlayken de ilk çekişte acıyordu sonra acimiyordu süt kanallariyla ilgili diye düşünüp önce sıkıp süt getiriyorum sonra veriyorum o zaman daha az aciyor ama direkt memeyi verirsem elektrikler çarpıyor resmen. İsirmis gibi bir his oluyor. Emdikten sonra da bazen sızlama oluyor krem kullanıyorum

38+6 kontrolümüz gene stabil geçti 1 hafta daha bekliycez 🙈
IMG_4063.jpeg

Kızlar çookkk acil cevap 2 numara beze geçtiniz mi geçtiyseniz kaçıncı haftada geçtiniz? Evde 1 paket 1 numara var diğer paket bitti.
Eşim bez alacak 1 mi aldrim 2 mi bilemedim
Bizim 40imiz çıkacak hala 1 numara, bacakları kızarmaya başladı ama 1 bitmeden ikiyi denicem eğer bol gelirse 1 sipariş ederim

Bizde öyle canım boynu yüzü omuzları hep böyle doktor günlük duş aldırın sadece su ile dedi bizde öyle 28 dereceydi klimasız 25 açtık klimayı içeri 24 e düştü kolu kısa zıbın var bide belden aşağı müslin örtüyorum ama ayakları ile itiyor açıyor
Aynısı bizimki de açıyor. Elleri azcik soğusun kv üşüdü mü ki diyor giydiriyor hemen. Çocugun her yeri kipkirmizi oldu. Ben de emzirirken belini tutuyorum kendime doğru, oralar da hep kızarmış yavrumun🥺

Ay benim anam temizlik hastası birde, bende biraz ondan aldım. Evi her gün silmem lazım tozu her gün almam lazım tuvalet banyo günlük yıkanır. Şimdi bebekle beraber olunca yemeğe yetişemiyorum hepsi olmuyor bir türlü düzene oturtamadım; eşim de iş yapma haftalık yap diyor ama ben kendimi kirli pis hissediyorum evim günlük temizlenmediğinde. Şimdi buna bir çözüm yolu bulmaya çalışıyorum. Robot süpürge hem silip hem süpürüyor aslında onu mu çalıştırsam ki bundan sonra bana zor geliyor artık ya:KK43: Bebiş biraz büyüyünce tekrar klinikte çalışacağım artık o zamana yardımcı alırım haftada bir kaç gün. Biz kadınların işi çok zor. Eşim bazen yardım ediyor ama etmese daha iyi daha da kirletiyor; birde lohusalığa yardıma insanlar geldi yatılı kaldılar güya yardım ettiler evim daha da kirlendi yataklarım hepsi tertemizdi şimdi tiksiniyorum onları yıkaması var koca koca yataklar yorganlar yastıklar:KK43: mutfağı yerleştirmişler hep birbirine girmiş herşey gördükçe ağlayasım geliyor. Ne güzel tüm duvarlar halılar koltuklar tertemizdi hep mahvoldu evim. Bebekten önce her gün bir odayı yavaş yavaş yapıyordum ama şimdi bebek varken günlük işimi zor yapıyorum. Çok uzun yazdım kusura bakma melek ama çok üzgünüm bu konuda…
Yalnız değilmişim, annem tertemiz yapmıştı evimi şimdi çok kötü durumda 🙄 bebis uyurken ben de silip süpürmeye çalışıyorum evin yarısını ancak yapabiliyorum o da yarım yamalak oluyor. Ev çok dağınık geliyor bana da. Herkes gidince şöyle guzel bir toplamak istiyorum

Aynısı bizimki de açıyor. Elleri azcik soğusun kv üşüdü mü ki diyor giydiriyor hemen. Çocugun her yeri kipkirmizi oldu. Ben de emzirirken belini tutuyorum kendime doğru, oralar da hep kızarmış yavrumun🥺
Kıyamam süt de akıp bekleyince etkiliyor sanırım sürekli ıslak pamukla siliyorum bi an önce geçsin diye

Emzik olmuşum hayırlı olsun 😂 bak o konu da canımı sıktı hastaneden çıkmadan bi daha tartmadılar. Sadece doğduğu gün bi doktor geldi baktı iki tane aşı yaptılar bi topuk kanı aldılar gittiler ne kadar düştüğünü bilmiyorum yarın da ilk kontrolümüz var
Aaaa niye tartmıyolar bidaha çocuğu ki kaça düştüğünü bilmeden ne kadar geri aldığını yada alıp almadığını nerden bilcen 🤔
gulumsebebek gulumsebebek canım sen keratin yapmıştın memnun kaldın mı
evet canım ama uzun zaman sonra ilk yaptım ya çabuk bozuldu bide sürekli toplu halde saç. Yine tekrarlıcam
Hahaha 😂 evet evet kendi çocukları olunca resmen güncelleme geliyor 😂 tamam sen daha güzel tutuyorsun diyip banyo olayını eşime satiyorum😂😂
aynen biraz pohpohla kitle ona sonra mecbura kalır zamanla da alışır 🤣🤣
Ben de yeni bir numara buldum; eşime diyorum ki bebek seni çok seviyor, bende durmuyor sadece meme için duruyor. Seni izliyor sendeyken dikkatle sana bakıyor, bana böyle bakmıyor diye diye ona bunu inandırdım hatta üzülüyor numarası da yapıyorum bu bebek beni sevmiyor diye. Şimdi banyosunu da yaptırıyor elbiselerini de giydiriyor yakında numaram gerçek olacak 🤣🤣🤣 ama kendisi de inandı hatta bana diyor ki üzülme seni de sever 🤣🤣🤣🤣🤣
hahahhaah ay çok iyi ya 🤣🤣🤣🤣🤣

Kızlar çookkk acil cevap 2 numara beze geçtiniz mi geçtiyseniz kaçıncı haftada geçtiniz? Evde 1 paket 1 numara var diğer paket bitti.
Eşim bez alacak 1 mi aldrim 2 mi bilemedim
Canım sleepy mi kullanıyorsun? Bizimki hala büyük geliyor 1 numara. Aldıklarım bitti yine sipariş verdim onu bile yarıladım

Ya ahahahah çok güldüm 😂😂 bizimki ikimize de aynı gibi ya😂 sabah yatagimiza koydum kundak yapayım diye eşim de uyuyor. Kafasını kaldırıp babasına bakmaya başladı bi anda heyecanlandi 😂 seni daha çok seviyor desem yemez çünkü oglusumuz onunla konuştuğumda hayran hayran bakıyor bana 🤣🤣
Beni hayran hayran izlemiyor; onunla sohbet etmeye çalışıyorum kıyameti koparıyor, özür diliyorum meme veriyorum sonra susuyor

X