2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Bebekleriniz dışarı çıkarken bebek arabasını seviyor mu ben uyutmadan koyamıyorum ağlıyor 🥲 yarım saat falan turlayıp eve dönmek zorunda kalıyorum uyanıyor sizde durumlar nasıl? Ben daha hiç gidip bi yerde oturmadım bebişle durur mu nasıl oyalarım bilemedim 🤷‍♀️
Ben de bi saat kadar oturabildim yarisinda uyuyordu diger yarisinda kucagimda gezdirdim

Kızlar benim bebiş günde bir iki sefer kakasını yapıyor ama yaptığı zaman çok fazla dolduruyor üst üste 3 bezi dolduracak şekilde kakasını yapıyor.Gün içinde çok ikinip akşam masajla patlatıyoruz bombayı her yere sıçrıyor bu şekilde pütürlü oluyor.Dr anne sütü kakası demişti ama dün böyle yeşil parçalar gördüm kakasinda bugün yoktu.Neden olur bilen var mı?
Bizde de yeşil kaka oluyor . Anne sütünün yağlı kısmını içince oluyormuş doktor öyle söyledi bize

Evet kanal tıkalı olduğuçin süt az geliyor biraz eğer çok sertlik varsa genel cerraha git. Antibiyotik gerekebilir.
Bugun daha yumşakti amma icinde yumurta gibi bişey vardi oradi kızarik doktoruma gonderdim resmini mastit olmuşsun desi antibiyotik yazdi eğer duzelmezse cerrahi gerekirmiş çok korktum😢

Yedigin biseyden olabilir mi? Benimkinin kaka hep hardal rengi gibi. Ben doymuyorsa araniyorsa çift gögüs veriyorum. Onun disinda senin gibi tek veriyorum. Sık emziriyorsan önsüt sonsüt olayına takilma demisti bi danisman
Benimkide hep hardaldı canım bugün öyle karışık geldi simdide düzeldi sık emiyor en geç 2 saatte 1 ben uyandiriyorum bazen kendi 1.5 saatte bir aldığı oluyor. Yorumun için teşekkür ederim🙏🏻

Bugun daha yumşakti amma icinde yumurta gibi bişey vardi oradi kızarik doktoruma gonderdim resmini mastit olmuşsun desi antibiyotik yazdi eğer duzelmezse cerrahi gerekirmiş çok korktum😢
Bende mastit oldum çok şükür antibiyotik kullanmadan atlattım. Ilık duş aldım her gün ince sık tarak ile göğsümü taradım. Sıcak soğuk şoklama yaptım her emzirme de emzirme yapamadım anda pompa ile sağdım ama ağlaya ağlaya emzirdim sağdım 2 günde atlattım çok şükür.

Bebek arabası hiç sevmiyor😔 sürekli ağlıyor. Kucağımda araba içine oturduğum an dışarı bakar sağ sola sesiz durur.
Benimki de bazen omzumda durmuyor gaz çıkarırken ben de yüzünü dışa çeviriyorum etrafı gözetliyor arabada hiç denemedim doktora giderken bakalım pusette duracak mı önceden uyuyordu daha küçüktü zaten 🥲

En basindan beri mi gunde bu kadar kaka yapiyordu acaba? Benimki ilk hafta her bezde yapardi sonradan gunde 1-2 olarak devam etti. 7 haftalik suanda ve dunden beri
Yaa bende çok sık Değişiyorum gunde 12.13 bez harcıyoruz düşün..
Ama Sık kaka yapıyoruz ondan olabilir belki bilemedim..dun 7kakali bez değiştirdim.
Yaa yapamayınca oyle oluyorduk bizde, bayram havasi oluyordu evde🤣

Gece yatağında 3 saat uyuyorsa uyuyor yoksa asla uyumuyor. Memede kestiriyor 30 dk. Sürekli oturur pozisyondayım popom tepsi gibi oldu ☹️ bebek arabasıyla gezmekten nefret ediyor bas bas bağırıyor sürekli evde yatağın üstündeyim hareket Sıfır kilo da veremedim haliyle☹️
He bir de bu kolik denen illetin Allah belasini versin

Kızlar 3 gündür memede tazyik sorunu yaşıyoruz. Her türlü pozisyonda emzirmeyi denedim ama çare olmadı. Sürekli tıkanıyor nefesi yetmiyor. Artık bırakıp ağlamayada başladı. Tazyik sorunu yaşayıpta çözüm bulan var mı?

merhaba arkadaşlar geçen gün eczaneye gaz ilaçı almaya gittim. Eczacılar da ilaç yapıyormuş. Hatta bana şöyle dedi gaz ilaçını sende kullan bebekle birlikte daha etkili olur dedi bana da mantıklı geldi

Kızlar 3 gündür memede tazyik sorunu yaşıyoruz. Her türlü pozisyonda emzirmeyi denedim ama çare olmadı. Sürekli tıkanıyor nefesi yetmiyor. Artık bırakıp ağlamayada başladı. Tazyik sorunu yaşayıpta çözüm bulan var mı?
Emzirme öncesi elle biraz sağım yapmak ben altta bebek üstte yatar pozisyonda makas yaparak emzirmek bizde tıkanmaları bir miktar azalttı. Benim sağ memede çok fazla tazyik var bebeğin ağzından çıkarıyorum uzak mesafeye 10-15sn fışkırmaya devam ediyor.

X