2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Merhaba kızlar . Ben mart anneleri gurubundaydım ancak bebeğim 14 şubatta 36+2 olarak doğdu. Bişey sormak istiyorum sizlere . Şuan oğlum 2ay 2 günlük . Seslenince bakmıyor ya da sesli oyuncaklara tepki vermiyor . Çok da gülmüyor çok nadir gülümseme yakalıyorum. Sizlerde durum nedir bir sıkıntı mı var acaba endişeleniyorum . İşitme testi normal. Erken doğması ya da çok gaz ve kabızlık problemi olması mı acaba sebebi ne dersiniz ?
Biz yarın 3 aylık oluyoruz. Bizimkide öyle her sese tepki vermiyor. Daha yeni yeni sesin nereden geldiğini aramaya başladı ama hala odaklanıp bulduğu nadir, o da bilinçli mi yoksa denk mi geliyor tartışılır.
Yaptıklarımıza konuşmamıza gülmesi de son 15 20 günde daha belirgin ama öyle çok çokta değil

Biz yarın 3 aylık oluyoruz. Bizimkide öyle her sese tepki vermiyor. Daha yeni yeni sesin nereden geldiğini aramaya başladı ama hala odaklanıp bulduğu nadir, o da bilinçli mi yoksa denk mi geliyor tartışılır.
Yaptıklarımıza konuşmamıza gülmesi de son 15 20 günde daha belirgin ama öyle çok çokta değil
Hiç doktorla falan görüştünüz mü boşa mı endişeleniyorum acaba bilmiyorum taktım kafaya 😔

Merhaba kızlar . Ben mart anneleri gurubundaydım ancak bebeğim 14 şubatta 36+2 olarak doğdu. Bişey sormak istiyorum sizlere . Şuan oğlum 2ay 2 günlük . Seslenince bakmıyor ya da sesli oyuncaklara tepki vermiyor . Çok da gülmüyor çok nadir gülümseme yakalıyorum. Sizlerde durum nedir bir sıkıntı mı var acaba endişeleniyorum . İşitme testi normal. Erken doğması ya da çok gaz ve kabızlık problemi olması mı acaba sebebi ne dersiniz ?
Merhaba bence az daha sabredin. 2 ay 10günden bildiriyorum daha yeni yeni bilincli gülümsüyor sesli oyuncaklara bakiyor. Seslenince bazen bakiyor bazen bakmiyor

Kızlar bebeğim yeni huy edindi önce meme istiyor veriyorum biraz emiyo akarken ağlamaya basliyo sütüm yetmiyo zannediyorum tam mama hazirlayacakken uykuya daliyo, ağlama sesi ise innaağ seklinde ve ortalığı yıkıyo resmen Sanki bı yeri agriyo gibi uyanınca da gülücükler saçıyor

Acaba gerçekten bı yeri mi ağrıyor ben mi anlamiyorum😢
Az önce aynısı yaşandı uyanmıştı altını değiştirip salona aldım meme verdim başladı ağlamaya sanki bir yeri acıyormuş gibi kendini ittiriyor beni yumrukluyor falan sonra sakinleşmeyince eşim yatır dedi yatırdık uyudu . Uyanınca tekrar meme verdim aldı emiyor şuan sanırım büyüdükçe rutinler de değişecek

Merhaba 34+3 te doğum yaptım ben.Bebegim 5 Ocak doğumlu.Söylediğiniz şeyler iki haftadır var daha bizde.Henüz erken her bebeğin gelişimi farklı lütfen böyle endişelere kapılmayın.Vakti geldiğinde bir günde değişiyorlar

Emzirirken antibiyotik kullanan var mı? İmplant tedavisi olacağım doktorum augmentin yazdı ama prospektüsünde kullanılmaz yazıyor. Emzirirken kullanabileceğim antibiyotik hangi doktora sormam lazım bilen var mı acaba?
Merhabalar ben doğum yaptığım an kullandım. 1 kutuyu doktor verdi. Sonrası hasta grip oldum antibiyotik verin deidm doktora vermedi bebekte mantar olur parol bitki çayları ve c vitamini ile idare et dediler 20 gün çektim hastalığı

Çok şükür idare ediyorum ya bugünümüze şükür 🙏 🥰 bebiş de fena değil teyzesi gaz ve ishal sorunumuz devam ama probiyotiğinkesmeyi deniyorum 2 gündür bakalım 🙏 siz nasılsınız bebişiniz nasıl 🙏
Bizde iyiyiz Allah’a sukurler olsun vakit geçirme birbirimize hayata adaptasyon büyümeyle vakitlerimiz geçiyor 🤣

Her bebeğim gelişimi farklı canım onu kafaya takıp stres olma doktor zaten belli aydan sonra hala yapamıyorsa belli davranışları o zaman sorun var mı yok mu söyler her bebek farklı. Bende 34+1 de doğurdum biri tepki veriyor diğeri vermiyordu diğeri ondan 10 gün sonra tepki vermeye başladı düşün aynı anneden aynı anda doğan ikiz bebekler arasında bile gelişim farklı ona hiç kafa yorup yapmıyor etmiyor strese girme sen seslenmeye devam et oyuncak göstermeye devam et konuşmaya devam et elbet ayak uydurur

Bizim 1.ay kontrolünde doktor sana gülüyor mu diye sordu hayır dedim moralim bozuldu olması mı gerekiyor diye kafaya taktım. 40’ı çıktıktan sonra tepki vermeye ve seslenince gülmeye başladı sonralarda seslenince ses aramaya da başladı. 1 aydır sohbet muhabbet ediyoruz şimdi. Her bebek farklı oluyor kıyaslamak doğru değil

Kızlar bildiğiniz üzere bayadır burda yoktum. Kaç yaşında insanlarız.Bize daha kolaylık olsun diye gerçekleştirmeyi düşündüğüm fikri paylaştığım birisi beni şikayet edip burdan uzaklaştırmaya çalışmış. Olumlu ya da olumsuz cevap ile konu kapatılabilirdi. Ama bunu neden bu kadar dert edip işinizi gücünüzü bırakıp zaman ayırıp şikayet ettiniz ki. O kişinin Komik davranışından ötürü tebriklerimi iletiyorum. 2. Bir diğer konu utanmadan sıkılmadan dedikodumu başka gruplarda rahatça dalga geçerek konuşmuşsunuz. Başka zaman sorsak hümanist, hak gözeten insanlarsınız. Şimdi hakkım size helal mi? Hem de burda değildim ve cevap hakkım yoktu. Kaldı ki o gruba hiç girmedim ben ? Bir başka husus da mesaj atmadım diye içerlemiş bazı arkadaşımız var. Porodica Porodica 1. Si ertesi gün sana yazmayacağımı nereden biliyordun ? Neden bu kadar emindin istenmediğinden ? 2.Si sana fikrini sormak zorunda mıyım ? B Buddy x size de şunu sormak istiyorum bu zamana kadar burada ne kötü davranışımı gördünüz de direkt beni astınız ?
Kusura bakmayın siz beni düşünmediniz , üzülür müyüm , kötü biri miyim , neden böyle yaptım sorgulamadan insafsızca davranmışsınız. Ben de şuan aynısını yapıyorum. Bana gayet kibar ve anlayışlı davranan arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum

Bizim 1.ay kontrolünde doktor sana gülüyor mu diye sordu hayır dedim moralim bozuldu olması mı gerekiyor diye kafaya taktım. 40’ı çıktıktan sonra tepki vermeye ve seslenince gülmeye başladı sonralarda seslenince ses aramaya da başladı. 1 aydır sohbet muhabbet ediyoruz şimdi. Her bebek farklı oluyor kıyaslamak doğru değil
Evett bencede.. 1 aylıkken bizimkinin gülmeyin bırak kendinden haberi yoktu 🤣😁😁
10.gundur işte gülüyor konuşmaya çalışıyor gibi tepki vermeye başladı..
Öncesinde anlamsız bakıyordu

Kızlar bildiğiniz üzere bayadır burda yoktum. Kaç yaşında insanlarız.Bize daha kolaylık olsun diye gerçekleştirmeyi düşündüğüm fikri paylaştığım birisi beni şikayet edip burdan uzaklaştırmaya çalışmış. Olumlu ya da olumsuz cevap ile konu kapatılabilirdi. Ama bunu neden bu kadar dert edip işinizi gücünüzü bırakıp zaman ayırıp şikayet ettiniz ki. O kişinin Komik davranışından ötürü tebriklerimi iletiyorum. 2. Bir diğer konu utanmadan sıkılmadan dedikodumu başka gruplarda rahatça dalga geçerek konuşmuşsunuz. Başka zaman sorsak hümanist, hak gözeten insanlarsınız. Şimdi hakkım size helal mi? Hem de burda değildim ve cevap hakkım yoktu. Kaldı ki o gruba hiç girmedim ben ? Bir başka husus da mesaj atmadım diye içerlemiş bazı arkadaşımız var. Porodica Porodica 1. Si ertesi gün sana yazmayacağımı nereden biliyordun ? Neden bu kadar emindin istenmediğinden ? 2.Si sana fikrini sormak zorunda mıyım ? B Buddy x size de şunu sormak istiyorum bu zamana kadar burada ne kötü davranışımı gördünüz de direkt beni astınız ?
Kusura bakmayın siz beni düşünmediniz , üzülür müyüm , kötü biri miyim , neden böyle yaptım sorgulamadan insafsızca davranmışsınız. Ben de şuan aynısını yapıyorum. Bana gayet kibar ve anlayışlı davranan arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum
M merakediyorum1 sizi unutmuşum size mi kaldı kullanıcı adımı ilan etmek

size de şunu sormak istiyorum bu zamana kadar burada ne kötü davranışımı gördünüz de direkt beni astınız ?
Canım 1. Si işin komik tarafı ben seni şikayet etmedim 🤷🏻‍♀️😀
2. Si ben mart grubuna bir arkadaş wp grubu için numarasını paylaşmış sizinle de paylaşmış mı adını bulamıyorum banlanmış sanırım katılan var mı şubat grubunda da birileri konuşmuş dedim. Sen zaten ben bunu yazdığımda banlanmıştın bana yazdığın mesajı bulamadım bile yani bu demek ki ben seni şikayet etmedim sen çoktan kim şikayet ettiyse çoktan gitmiştin 🤷🏻‍♀️😦🙂
Son olarak zaten seni tanımam etmem bilmem bir kez mesajımıza cevap vermişliğimiz karşılıklı yok, zaten banlanma korkusuna sana cevap bile yazmadım farkındaysan :) öyle olsa seni gider şikayet ederdim ama kazen abiye sor ben mi şikayet etmişim ? 🫠 yani şikayet edeni bilmeden bana gelip yargısız infaz neden?
Banane senin wp grubu kurman için mesaj atmandan işim gücüm yok iki bebeyi bırakıp seni mi banlatıcam. Lütfen

2. Si ben mart grubuna bir arkadaş wp grubu için numarasını paylaşmış sizinle de paylaşmış mı adını bulamıyorum banlanmış sanırım katılan var mı şubat grubunda da birileri konuşmuş dedim. Sen zaten ben bunu yazdığımda banlanmıştın bana yazdığın mesajı bulamadım bile yani bu demek ki ben seni şikayet etmedim sen çoktan kim şikayet ettiyse çoktan gitmiştin 🤷🏻‍♀️😦🙂
Son olarak zaten seni tanımam etmem bilmem bir kez mesajımıza cevap vermişliğimiz karşılıklı yok, zaten banlanma korkusuna sana cevap bile yazmadım farkındaysan :) öyle olsa seni gider şikayet ederdim ama kazen abiye sor ben mi şikayet etmişim ? 🫠 yani şikayet edeni bilmeden bana gelip yargısız infaz neden?
Banane senin wp grubu kurman için mesaj atmandan işim gücüm yok iki bebeyi bırakıp seni mi banlatıcam. Lütfen
İki bebeğinizi bırakıp konuyu diğer gruplarda uzatıyordunuz ama özellikle mart grubunda yazdıklarınızı görüp okudum

Kim şikayet ettiyse demişim mesajı eksik okumuşsunuz size yargısız infaz yok. Sizden rahatsızlık duyduğum şey konuyu uzatmanız, beni diğer gruplara yazmanız. Ayrıca kazenden uyarı geldiğini nerden biliyorsunuz
Cevap yazmayın çok önemli değil keşke başka şeylerden de korkup beni diğer gruplara taşımasaydınız

X