2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Oluyor ya 😅 e benim o zaman 12. Hafta atağıma 5 gün kalmış görünüyor çok saçma 🤣 benim bebem geç doğmuşsa bebemin ne gunahi var ataklardan ataklara koşuyor 🤭 doğduğu günden itibaren sayarım ben arkadaş 😃
Bende öyle saymak istiyorum çünkü doğumdan sayarsam şuan atak haftası bitmek üzere ama beklenenden sayarsam güneşli gün diyor güneş buysa fırtına nasıl olacak 🤣

Valla kızlar imkanı olan baba olsun analık zor😅 analik delilik 😅
Kesinlikle bizimki de seneye hemen 2. Diyor tabi uzaktan kolay hayatındaki tek değişiklik geceleri daha az uyku iş güç devam bedeni aynı ruhu aynı ay bak aklıma şey geldi bir kız vardı televizyona çıkmış bir programa ‘bedenim sağ sağ yürüyebiliyorum elhamdulillah çok şükür ama ruhum yok yok ‘ diyordu 🤣 bir ara internette dolanıyordu bu video

Google a atak haftası hesaplama yazdım şu çıktı
Burda sanki biri bubadresi vermişti ya da Ocak grubunda ben bazen oraya da bakıyorum bizden daha önceler diye
Bende bakıyordum ama yetişemiyorum diye giremiyoum Ocak ayına canım çok sağol bı bakayım

Kesinlikle bizimki de seneye hemen 2. Diyor tabi uzaktan kolay hayatındaki tek değişiklik geceleri daha az uyku iş güç devam bedeni aynı ruhu aynı ay bak aklıma şey geldi bir kız vardı televizyona çıkmış bir programa ‘bedenim sağ sağ yürüyebiliyorum elhamdulillah çok şükür ama ruhum yok yok ‘ diyordu 🤣 bir ara internette dolanıyordu bu video
Aa işte o kız biziz 🤣 ay benimki horluyo diye salonda gece uykusundan da eksiği yok masallah adam aynı adam hiç bir değişiklik yok hayatında 😅ben evsiz gibiyim

Bende öyle saymak istiyorum çünkü doğumdan sayarsam şuan atak haftası bitmek üzere ama beklenenden sayarsam güneşli gün diyor güneş buysa fırtına nasıl olacak 🤣
Ay herhalde sonuçta resmî tatil gibi bir şey değil ki herkes aynı gün atak olsun 😅

Ay bilmiyorum ki standart değil mi pusetler. Bacakları dizden asağısı dışarda kasılı halde duruyo geri kalanı iki büklüm. Genel vücut rahatlığıyla yatmıyordu içinde. Boyu 60 cm’ye yakın
bizim kızın aşısını vardı bugün 55 cm sanırım kısa yaşıtlarına göre o yüzden bizde aıkıntı olmuyor

Aa işte o kız biziz 🤣 ay benimki horluyo diye salonda gece uykusundan da eksiği yok masallah adam aynı adam hiç bir değişiklik yok hayatında 😅ben evsiz gibiyim
Hakkını yemeyeyim gece beni biraz uyutuyor sonraki turda gidiyor çalıştığı için bir şey demiyorum siz de öyle denesenize en azından 3-4 saat rahat uyuyorum o var diye

Valla bnm bedenim de error veriyo çünkü sol kürek kemiği altına bıçak gibi saplanmaya başlıyor akşam olunca bide gwce tutuluyotum spatila ile kazınarak kalkıyorum yataktan. Şaka bir yana eşim destekliyo öyle kalkıyorum yoksa gece terlemis soğumuş bide tutulmuş oluyorum😢 çok şükür yuruyrbiliyoum ama😄

Bu halimi görünce vazgeçti öyle demekten şimdilik 🤣🤣

Kızlar bebeklerimizi en fazla kaç saat sonra uyandırmalıyız? Dün misafirim vardı ve oğlum hiç uyumadı sonra çok huzursuzlandı zorla gece uykusuna geçirdim. 6 saat kesintisiz uyudu ilk defa. Sonra ben emzirmeye çalıştım çok az emdi bıraktı hala çok uykulu. Bu aylarda olan bir bebişin en fazla kaç saat uyumasına müsade edebiliriz?

Kızlar bebeklerimizi en fazla kaç saat sonra uyandırmalıyız? Dün misafirim vardı ve oğlum hiç uyumadı sonra çok huzursuzlandı zorla gece uykusuna geçirdim. 6 saat kesintisiz uyudu ilk defa. Sonra ben emzirmeye çalıştım çok az emdi bıraktı hala çok uykulu. Bu aylarda olan bir bebişin en fazla kaç saat uyumasına müsade edebiliriz?
Bırak uyusun canım. Kendisi uyanırsa emzirirsin tekrardan ben öyle yapıyorum. O uyandırma ilk zamanlar için geçerli sarılık tutmasın diye.

Bırak uyusun canım. Kendisi uyanırsa emzirirsin tekrardan ben öyle yapıyorum. O uyandırma ilk zamanlar için geçerli sarılık tutmasın diye.
Kan şekeri felan düşmez mi? İlk defa böyle oldu normalde 2-3 saate bir kalkıyordu 6 saat uyuyunca dayanamadım kaldırıp emzirdim o da çok az emdi geri uyudu

mrs007 mrs007 @merymeryg kizlar nasılsınız bebisler nasil
Uğraşıp duruyorum ben. Bebişin ne yeme düzeni var ne uyku düzeni var. Yoruluyorum. Sürekli kucak istiyor gece bile. Kolikliği hala geçmedi. Alerjilerden sebep emzirmeyi bıraktım bir süredir sütüm de gelmiyor zaten.
Doğum iznim bitti aile hekimliği sözleşmemi feshedicem, usulüne uygun istifa edip eski kadroma dönüp ücretsiz izne ayrılcam. Bu sürede yıllık izinlerimi kullanmayı planlıyorum hiç çalışmayı düşünmüyorum zaten iş yerim çok uzakta ve çok kötü bir yolu var. Bebeğe bakacak kimse de yok.
Bütün günüm bebekle geçiyor :) bazı şeylerde pratikleştim. Bazen gülücükler atıyor tüm dünyalar benim oluyor :) bazen çok sinirli tahammülsüz enerjisiz oluyorum kendimi frenlemeye çalışıyorum. 1,5 senede 15 20 kg arası aldım ona canım çok sıkkın moralim bozuk. Kilo da veremiyorum. Hiçbir kıyafetim olmuyor.
Öylece geçiyor günler :) oğluşum oturabilir duruma geldiğinde her şey daha zevkli ve kolay hale gelecek diye düşünüyorum ☺️ siz nasılsınız

Valla bnm bedenim de error veriyo çünkü sol kürek kemiği altına bıçak gibi saplanmaya başlıyor akşam olunca bide gwce tutuluyotum spatila ile kazınarak kalkıyorum yataktan. Şaka bir yana eşim destekliyo öyle kalkıyorum yoksa gece terlemis soğumuş bide tutulmuş oluyorum😢 çok şükür yuruyrbiliyoum ama😄

Bu halimi görünce vazgeçti öyle demekten şimdilik 🤣🤣
Eşim olmasa benim de bedenim error verecek valla😅

Biraz uykulu aşıdan sonra bir çay kaşığı calpol verdim 37.3 oldu ateş biraz durgun yavrum 🥲🥲 bakalım gecemiz nasıl geçecek

Senin üzerinden bişi söylemek istiyorum, hepimiz yapıyoruz bunu çünkü. İlk çocuğumda ben de yapıyordum. Ağrı kesici ateş düşürücüleri kilo hesabına göre ml olarak veriyoruz. Gerekenden az verdiğimiz zaman sandığınız gibi etki etmiyor ve örneğin bir çay kaşığı verdik, gidip 3 saat sonra ateşlendi, o zaman gereken dozu veremiyoruz zaman geçtiği için doz aşımı oluyor, az versek ateş düşmüyor.

Ben de aman az içmiş olsun diye az veriyordum. Doktor uyardı, hayır kilosuna göre tam ölçü olacak diye. Çünkü az doz hiç etki, 6 saat içinde gerektiğinde tam doz doz aşımına giriyormuş.

Mesela özellikle parasetamol grubu için bir süre sonra falan aaa hiç bir işe yaramıyor ne biçim ilaç demeye başlayacağız, ama o arada kiloları bir ölçekten fazlasına denk geldiği için tam ölçek kaşığıyla verdiğimiz doz bile hep az gelip etki etmeyecek. Gerçek ve yüksek ateşlerde dönüşümlü ilaçlar kullanmak zorunda kalmış olan analar ne demek istediğimi anladı :KK70:

Tabi herkes doktoruna danışır ama aklınızda olsun yani böyle bir şeyler var.

2. aylık aşınızda boy kilo durumu nasıldı hanımlar

54 cm kilosu da 5250 5300 gibi bir şeydi.

bizim kızın aşısını vardı bugün 55 cm sanırım kısa yaşıtlarına göre o yüzden bizde aıkıntı olmuyor

İlk kızımın doğumdaki boyuna ikinci kızım 2. Ay sonunda erişti. Ona rağmen persentil değeri 50'de ise benimkinin seninki de 50 75 bandındadır. Yani yaşıtlarına göre kısa falan asla olamaz ♥️

(Kızlarının ikisi de vaktinde, nispeten iri diyebileceğimiz beklerdi)

Uyandırmıyorum ben sarılık geçtiğinden beri. 40 bile beklemedim Dr önerisi ile.
Gece uykusu 10-12 saat ve tek bir kez kalkıyor.
Gelişimi iyi ise uyku uykunun mayasıdır elleme hiç. Daha bunun uyku gerilemesi, diş miş dönemi olacak o zaman canımıza okuyacaklar zaten.

Hakkını yemeyeyim gece beni biraz uyutuyor sonraki turda gidiyor çalıştığı için bir şey demiyorum siz de öyle denesenize en azından 3-4 saat rahat uyuyorum o var diye
Kolikten dolayı sadece bende sakinleşiyor kızım 😞 o yüzden nöbet sistemi kuramıyoruz biraz büyüsün anca o zaman yapabiliriz 🙏 gerçi bizimkinin uykusu kıymetli uyur o nöbette 😅

Son düzenleme:
Vücutları artık glükozu işleyebildiği için insülini dengeleyebiliyorlarmış. Dolayısıyla uyandırıp beslemeye gerek yokmuş. Uyuyabildiği kadar uyusun 😊

Uğraşıp duruyorum ben. Bebişin ne yeme düzeni var ne uyku düzeni var. Yoruluyorum. Sürekli kucak istiyor gece bile. Kolikliği hala geçmedi. Alerjilerden sebep emzirmeyi bıraktım bir süredir sütüm de gelmiyor zaten.
Doğum iznim bitti aile hekimliği sözleşmemi feshedicem, usulüne uygun istifa edip eski kadroma dönüp ücretsiz izne ayrılcam. Bu sürede yıllık izinlerimi kullanmayı planlıyorum hiç çalışmayı düşünmüyorum zaten iş yerim çok uzakta ve çok kötü bir yolu var. Bebeğe bakacak kimse de yok.
Bütün günüm bebekle geçiyor :) bazı şeylerde pratikleştim. Bazen gülücükler atıyor tüm dünyalar benim oluyor :) bazen çok sinirli tahammülsüz enerjisiz oluyorum kendimi frenlemeye çalışıyorum. 1,5 senede 15 20 kg arası aldım ona canım çok sıkkın moralim bozuk. Kilo da veremiyorum. Hiçbir kıyafetim olmuyor.
Öylece geçiyor günler :) oğluşum oturabilir duruma geldiğinde her şey daha zevkli ve kolay hale gelecek diye düşünüyorum ☺️ siz nasılsınız
rapor alamıyor musunuz? Bizim de koliğimiz gecmedi ve 3 hafta sonra bitiyor iznim. Düşünüyorum kara Kara. Heyet raporu alınabiliyormuş galiba 🤔

X