2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Her beslenme oncesi alt temizliği yapıyorum ben. O yüzden yatağından mutlaka almam gerekiyor. Mamasını da emzirir gibi koluma yatırıp öyle veriyorum. Bitince gaz çıkartıp gene kollarımda uyutuyorum. Gündüz emzirme yastığına yatırıp veriyorum mamasını biberonu tutması için alıştırma da yapıyorum. Hic tam yatış şeklinde beslemedim. Pek de sağlıklı değil zaten.
Ne zararı oluyor acaba ben bazen yatarken yanına uzanıp emziriyorum

Kızlar bebeğimin banyodan sonra kulak çubuğu ile kulağını temizleyecektim baktım bir kulağının deliğinde baya kir vardı çubuk ile alayım dedim alamadım baya arkaya kaçtı şimdi o sorun olur mu ya :KK43: kafama takıldı kulak kendi kendini temizler mi?
Kulak kirleri için deliğe hiç müdahale etmiyorum ben ya kiri aşağı atıyor o zaman alıyorum

Bide benim bebiş egzama oldu şampuanı değiştir dedi mustela kullanıyoruz. Mustelanın atopiye eğilimli ciltler için serisi var. Benim gibi bu sebepten şampuan değişikliği yapan var mı neye geçtiniz
Bende kızıma mustela kullanmaya başlayınca kafasında ve kaşında konak oldu. Ecowell’e geçiş yaptım şükür düzeldi

Ne zararı oluyor acaba ben bazen yatarken yanına uzanıp emziriyorum
Tam yatista beslemek yanlış hatirlamiyosam orta kulak iltihabı yapabiliyormus. Bide genzine kaçar diye düşünüyorum bilimsellikten ayrı olarak.dumduz yatarken bi sey içmek yetişkinlerin bile boğazına kaçırıp tikayabilecek bi eylem çünkü.
Bakımını yaptığım her bebekte ve kızım da da hep başı hafif yüksekte kalacak şekilde besleme yaptım.

Kızlar bebegı meme reddı yapıp tekrar meme alan bebekler var mı şükür benımkı emmeye basladı damla ve maltı ıcemedım 1 haftadır ıkı gundur ıcıyorum bebek ıkı memeyı de alıyor maşallah 20 dakıka falan emıyor mamayı da 60 a düşürdüm çünkü 1 ayda çok kg almıs doktor fazla dedı azalttı ilk üç gün çok agladı sımdı alıstı
Benimki geçen hafta reddetti hep uykuda vermeye çalıştım sonra yavaş yavaş uyanıkken denedim ama zorlamadım bu hafta düzeldi normale döndü. Önceden 10 dk da emer uyurdu şimdi benim de 20 dk buluyor çünkü gözler hep açık ya bana bakıyor ya duvarlara durup durup içiyor 😅

Anladığım kadarıyla mustelada konak sıkıntısı olmuş bizde de oldu aynı zamanda egzama. Mühendisoğluna baktım yıldızlar listesinde yok. B-Good care atopik şampuan var listesinde onu deneyeceğim sanırım

Benimki geçen hafta reddetti hep uykuda vermeye çalıştım sonra yavaş yavaş uyanıkken denedim ama zorlamadım bu hafta düzeldi normale döndü. Önceden 10 dk da emer uyurdu şimdi benim de 20 dk buluyor çünkü gözler hep açık ya bana bakıyor ya duvarlara durup durup içiyor 😅
Maşallah

X