2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    290
Kızlar ya rotadan sonra bi kere bezde kan gördüm 3 4 gündür yoktu bugün tekrar kan vardı kaka da ya neyden oluyor bu doktorda az besleniyor ondan dedi böyle bişey olabilir mi ilk defa duydum az beslenince kan olduğunu
Canım yanına yatarak emzirsen benim büyük kız meme reddi yapmıştı hiç ağzına sürmüyordu 3 aylıkken sadece uykuda alıyordu. Sonra yanına yatarak emzirmeye denemiştim almıştı.

Kızlar aranızda nebulizatör kullanan vardır sanirim. Nexus markadan sipariş ettim bugün. Elime ne zaman ulaşır bilmiyorum. Hemen basliycam kullanmaya. Fakat içine ne kadar serum koymaliyim. Kullanirken dikkat etmem yada fayda sağlaması için püf noktaları varmi tecrübeli anneler anlatırsa sevinirim 🌺
Bebeğim nezle oldu, burun tıkanıklığı ve öksürük için nexus nebulizatör elim ayağımdı resmen. İçine 2 cc serum fizyolojik sıkıp sürekli buhar verdim. Serum fizyolojiğin dolapta olması soğuk verilmesi daha etkili. Eğer öksürük / tıkanıklık varsa dik konumda buhar verildikten sonra sırtına avuç içi bombe yapılarak aşağıdan yukarıya vurulmasıyla bebek rahatlatıyor (osman gönülal videosundan öğrenmiştim)

Sizi yanlış yönlendirmek istemem her bebek aynı değil ama Philips avent biberonu doğduğu günden beri kullanıyorum meme reddi olmadı. Az zie sebebim sürümün yetersizliği varsa mama vermeyin biberona sutunuzu sağıp verin. Başka tecrübe eden anne varsa alternatif yol denenebilir. Umarım kısa sürede gecer
Dolapta sütlerim dolu azalmasın diye sağıyordum ama korkumdan hiç biberon vermedim ☹️ Avent natural response mu var sizde? Ondan aldım ama elim gitmiyor

Bizim de meme reddi meselesi gündemde. Uykuluyken geceleri emiyor. Ama gündüz uyanıkken o kadar ağlıyor ki. Bugün hastanede emzirme odasında emzireyim yolda bunaltır beni dedim. Allahım öyle ağladı ki. Herkes emziriyor bebeğini. Niye emmiyor diyorlar ne diyeyim ki böyle yapıyor bu aralar dedim. Emziremedim ve çıktığım anda mızırdanmaya başladı. Yol boyu ağladı tabiki. Zorlamak istemiyorum ama emmekte istiyor aynı zamanda. Çok bunaldım gerçekten ☹️

Bizim de meme reddi meselesi gündemde. Uykuluyken geceleri emiyor. Ama gündüz uyanıkken o kadar ağlıyor ki. Bugün hastanede emzirme odasında emzireyim yolda bunaltır beni dedim. Allahım öyle ağladı ki. Herkes emziriyor bebeğini. Niye emmiyor diyorlar ne diyeyim ki böyle yapıyor bu aralar dedim. Emziremedim ve çıktığım anda mızırdanmaya başladı. Yol boyu ağladı tabiki. Zorlamak istemiyorum ama emmekte istiyor aynı zamanda. Çok bunaldım gerçekten ☹️

X