2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    293
Bizim de meme reddi meselesi gündemde. Uykuluyken geceleri emiyor. Ama gündüz uyanıkken o kadar ağlıyor ki. Bugün hastanede emzirme odasında emzireyim yolda bunaltır beni dedim. Allahım öyle ağladı ki. Herkes emziriyor bebeğini. Niye emmiyor diyorlar ne diyeyim ki böyle yapıyor bu aralar dedim. Emziremedim ve çıktığım anda mızırdanmaya başladı. Yol boyu ağladı tabiki. Zorlamak istemiyorum ama emmekte istiyor aynı zamanda. Çok bunaldım gerçekten ☹️
Çok zor cidden sabırlı ve sakin kalamıyor insan. İnşallah geçici bir süreçtir.

Ucanbalon Ucanbalon Canım bugün doktora gittim. Gaz için probiyotik kullan dedi. Bende eczaneden aldım. Çocuğa da iyi gelir dedi. Bebeğim çok gazlı ya ☹️
Yaaa çok teşekkür ederim beni unutmadığın için, probiyotik hamileliğimde kullandım devamlı ama bıraktım doğumdan sonra başlayayım tekrar bende o zaman🙄
Benim bebeğim kolik, gazlı bebek ne demek çok iyi bilirim 🫂 insallah geçecek bu süreçleri de 🙏

Yaaa çok teşekkür ederim beni unutmadığın için, probiyotik hamileliğimde kullandım devamlı ama bıraktım doğumdan sonra başlayayım tekrar bende o zaman🙄
Benim bebeğim kolik, gazlı bebek ne demek çok iyi bilirim 🫂 insallah geçecek bu süreçleri de 🙏
Ne alıcaksınız. Benim de gaz sorunum var. Doğumdan sonra oldu.

Çok zor cidden sabırlı ve sakin kalamıyor insan. İnşallah geçici bir süreçtir.
İnşallah hepimiz için geçsin hızlıca. Gaz değiştiriyor resmen çocuğu. Normalde sakin gülücükler saçan bir bebek. Gaz fırsat vermiyor bazı günler. Bugün öyle bir gündü…
Rica ederim ne demek. Geçsin diye bekleyip durdum ama geçmiyor artık. Hamilelik boyunca ve 2 hafta öncesine kadar kefir tüketiyordum bende sürekli. Bu sıra süt ürünleri tüketmeden deneyim diyip bıraktım yani. İnşallah etkili olur. Ah geçsin lütfen 🫂
Eczacı NBL probiyotik verdi bana aldım direkt. Okudum şöyle üzerini ama laktoz gözümden kaçmış. Bu sıra süt ürünleri tüketmiyordum. Ne yapacağımı bilemedim

Bebeğim nezle oldu, burun tıkanıklığı ve öksürük için nexus nebulizatör elim ayağımdı resmen. İçine 2 cc serum fizyolojik sıkıp sürekli buhar verdim. Serum fizyolojiğin dolapta olması soğuk verilmesi daha etkili. Eğer öksürük / tıkanıklık varsa dik konumda buhar verildikten sonra sırtına avuç içi bombe yapılarak aşağıdan yukarıya vurulmasıyla bebek rahatlatıyor (osman gönülal videosundan öğrenmiştim)
Cok teşekkür ederim deniycem inşallah 🌺

Kızlar ya rotadan sonra bi kere bezde kan gördüm 3 4 gündür yoktu bugün tekrar kan vardı kaka da ya neyden oluyor bu doktorda az besleniyor ondan dedi böyle bişey olabilir mi ilk defa duydum az beslenince kan olduğunu
Kan mı turunculk mu fotosunu atar mısınız bi
Bebeğin doyduğu cis ile anlaşılır minimum 5 cis yapacak

Bugün emzirirken resmen savaştım çok kötüyüm ağlamak üzereyim. Hiç bir şekilde istemedi kafasını sürekli atıp duruyor zorla kafasını tutuyorum biraz emsin diye bunu yapmak doğru mu bilmiyorum resmen zorluyorum. Bide üstüne kakada kan gördüm çok kötüyüm ne yapacağımı şaşırdım
Böyle yapıyorsa çocuk açsa nasıl beslemeyi düşünüyorsunuz sadece meraktan sordum
Ben olsam sanırım mamayı vermiştim

Meme reddi olduğu için sütümü sağmalı mıyım sizce? Çünkü saatlerce emmiyor göğüslerim sızlıyor yanıyor resmen
Merhaba tesadüfen gördüm yazınızı, rota sonrası kakada kan besin alerjisindwn kaynaklanıyor rota var olan proktokoliti tetikliyor yani. Meme reddi de bebek süt karın ağrısı yaptığından emerken kendini geriye atıp reddediyor. İyi bir gastroentrolog veya çocuk alerji uzmanına gidin. Aynı süreçleri yaşadım yaşıyorum bu 3.bebeğim diyetteyim yine emzirdiğim için. Süt ürünleri 1.alerjendir

Merhaba tesadüfen gördüm yazınızı, rota sonrası kakada kan besin alerjisindwn kaynaklanıyor rota var olan proktokoliti tetikliyor yani. Meme reddi de bebek süt karın ağrısı yaptığından emerken kendini geriye atıp reddediyor. İyi bir gastroentrolog veya çocuk alerji uzmanına gidin. Aynı süreçleri yaşadım yaşıyorum bu 3.bebeğim diyetteyim yine emzirdiğim için. Süt ürünleri 1.alerjendir
Teşekürler mesajınız için. Siz gitmiş miydiniz ne tavsiye etti doktor bu süreçte

Teşekürler mesajınız için. Siz gitmiş miydiniz ne tavsiye etti doktor bu süreçte
tabi ki 3 çocuktada gittim öncelikle geçici bir süreç önce süt ürünleri yumurta dana eti tavuk kuruyemişler kesilip kaka temizlenene yani kan kaybolana kadar diyete giriyorsunuz somrasında doktor kontrolünde yeni gıdaları deneyerek bağırsakların neye tepki verdiğini buluyorsunuz bizim şu an cildimizde arada atopi dediğimiz dökümtüler de oluyor ama kan geçti gibi hamd olsun bebeğim 2 aylık genelde ek gıda sürecindede kaybolouyor bu tepkime. Ama rota çok önemli bir aşı, sadece var olan koliti tetikliyor. Hemen diyete girin aslında çoğu bebek böyle çocuk doktorunuz bile yönlendirir

Eğer cısınde kan pembemsı oluyorsa doktorum bana bebegın beslenemedıgını söylemişti bısı krıstallerı demıstı gecmıs gün hatırlatamadım ama kak degıl cısonde hafıfnbez ve pembemsi oluşu

Hamilelikte probest digestive kullanmıştım yine onu alırım yüksek ihtimalle
İnşallah hepimiz için geçsin hızlıca. Gaz değiştiriyor resmen çocuğu. Normalde sakin gülücükler saçan bir bebek. Gaz fırsat vermiyor bazı günler. Bugün öyle bir gündü…

Rica ederim ne demek. Geçsin diye bekleyip durdum ama geçmiyor artık. Hamilelik boyunca ve 2 hafta öncesine kadar kefir tüketiyordum bende sürekli. Bu sıra süt ürünleri tüketmeden deneyim diyip bıraktım yani. İnşallah etkili olur. Ah geçsin lütfen 🫂

Eczacı NBL probiyotik verdi bana aldım direkt. Okudum şöyle üzerini ama laktoz gözümden kaçmış. Bu sıra süt ürünleri tüketmiyordum. Ne yapacağımı bilemedim
Benim kızımda inek sütüne alerjiden şüphelendi doktorumuz yaklaşık 3 hafta oluyor süt ve türevlerini kullanmıyorum bebeğim inanılmaz rahatladı. Kolik krizlerimiz ciddi manada azaldı diyebilirim🧿 süt diyetinizden dolayı inşallah sizde fayda görürsünüz 🙏

Günaydın kızlar.
Ya dün ayağımın üzerine bardak düştü, baş parmağım morardı sızlıyor..
Kırılma vs olmamıştır dimi kırılsa duramam herhalde.biraz şiş ve sizi var😒😒
Oğlumda öyle Bi huysuz kii.. Ağrısını bile yaşayamadım dün..
Zor yürüyorum ister istemez acıyo

Eklentiler

• 17154100067993220708193962571400.jpg
    17154100067993220708193962571400.jpg
    83,1 KB · Görüntüleme: 27
Günaydın kızlar.
Ya dün ayağımın üzerine bardak düştü, baş parmağım morardı sızlıyor..
Kırılma vs olmamıştır dimi kırılsa duramam herhalde.biraz şiş ve sizi var😒😒
Oğlumda öyle Bi huysuz kii.. Ağrısını bile yaşayamadım dün..
Zor yürüyorum ister istemez acıyo
Ayy kötü olmuş ya

X