2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    293
Hamilelikte probest digestive kullanmıştım yine onu alırım yüksek ihtimalle

Benim kızımda inek sütüne alerjiden şüphelendi doktorumuz yaklaşık 3 hafta oluyor süt ve türevlerini kullanmıyorum bebeğim inanılmaz rahatladı. Kolik krizlerimiz ciddi manada azaldı diyebilirim🧿 süt diyetinizden dolayı inşallah sizde fayda görürsünüz 🙏
İnşallah teşekkür ederim ☺️ Nelere dikkat ediyorsunuz? Sadece süt peynir yoğurt mu yemiyorsunuz. Mesela süt ile yapılan şeyler de mi yemiyorsunuz? Bu konuda hiç bir bilgim yokta
Hiç sorma ya ağrısı geçti de ince bir sızı var
Çok geçmiş olsun 🙏 Kırılmamıştır diye düşünüyorum

Arkadaşlar 3.5 aylık sadece anne sütü alıyor bebeğim normalde kaç saatte bir emmesi lazım acaba ben çok mu teklif ediyorum ondan mı böyle anlamadım ki. Kaç saatte bir emmesi normal aslında

Arkadaşlar 3.5 aylık sadece anne sütü alıyor bebeğim normalde kaç saatte bir emmesi lazım acaba ben çok mu teklif ediyorum ondan mı böyle anlamadım ki. Kaç saatte bir emmesi normal aslında
Ya bizde 3 ay 8 günlüğüz yarım saatte bir emiyor neredeyse 😂 bazen 5 dk bazen 15 dk değişiyor hee huysuzlandığında veriyorum

İnşallah teşekkür ederim ☺️ Nelere dikkat ediyorsunuz? Sadece süt peynir yoğurt mu yemiyorsunuz. Mesela süt ile yapılan şeyler de mi yemiyorsunuz? Bu konuda hiç bir bilgim yokta

Çok geçmiş olsun 🙏 Kırılmamıştır diye düşünüyorum
Doktorumuz süt peynir yumurta tereyağı dana eti dedi. Deneme yanılma yaptım açıkçası yoksa çok aç kaldım. 12 saate sütte etkisi olurmuş diye okumuştum bi yerde mesela bir gün tost yedim gece kakasi mukusluydu dondurma yedim aynı şekilde ayran içtim yine yeşil renk ve mukus vardı. Ama mesela ayıptır söylemesi kavurma yedim bir şey olmadı. Yulaf sütü ile kek yaptık yumurta var içinde mesela bir şey olmadı. Direk süt ve ürünü tüketicinde kakasi ve huyu suyu değişiyor.
Ekler yedim pasta yedim bir şey olmadı. Çok agresif değil belki de alerjik durumu bilemiyorum açıkçası. Ama 3 haftada kakasi normale döndü direk olarak süt ve ürünleri tüketmiyorum. Bebeğim de rahatladı. Umarım yardımcı olabilmişimdir 🙏❤️

Günaydın kızlar.
Ya dün ayağımın üzerine bardak düştü, baş parmağım morardı sızlıyor..
Kırılma vs olmamıştır dimi kırılsa duramam herhalde.biraz şiş ve sizi var😒😒
Oğlumda öyle Bi huysuz kii.. Ağrısını bile yaşayamadım dün..
Zor yürüyorum ister istemez acıyo
Geçmiş olsun bir an evvel iyileşin insallah 🙏

İnşallah ama hep vermeye calısyım emmıyor dıye vermemmezlık yapmadım süt olmasa bıle anne ile bebek arasındskı bağ bence alır inşallah
Bende veriyorum hatta zorluyorum kafasını atmasın diye tutuyorum. Dünden beri özellikle arttı bugün de süt kanallarım tıkanmış onu farkettim. Emmediği için göğüslerim yanıyordu aşırı bıçak gibi batma vardı

Bi kaç gündür deneyimledigim şeyi aktarayim belki sorunu olan kişilere de yardımcı olur. Bebeğimi gündüz besigine yatirmiyorum ve bu aralar burnu çok tıkalı olduğundan yastığa yatırıp yükselti sagliyodum. Fakat uykuya dalamiyo yada sicrayip uyaniyodu. Bi kaç gündür yastığa yaptırdıktan sonra yastığın her iki tarafına battaniye sıkıştırıyorum koselerin altına yani. Oyle olunca yattığı yastığın içinde sanki kucakta tutulur gibi sarmalanmis oluyo. Çok sıkıştırmadan hafif iki yanları yükselti olucak. Bu şekilde gündüz uykularını birazcık uzatabildim. Sıçrama yada kucakta uyumak isteyen bebelerinize deneyin. Belki faydası olur.

X