Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    130
Selam kızlaarr🌸 bugün kontrolümüz vardı 27+1 uyumlu çıktı günüyle. 1065gr olmuş bebeğim. Ne kadar büyüdüler dimi. Az evvel fark ettim ocak 2025 anneleri grubu açılmış. Daha dün gibi keseler göründü mü diye burada günleri sayıyorduk… bugün doktorum dedi ki bi dahaki kontrolde nstye alıcam seni. Sonrasında artık iki haftada bir, bir haftada bir görüşmeye başlıycaz. Yani artık doğumu konuşmaya başlıycaz dedi.. o kadar duygusalım ki…. Nasıl da geldik ama bu günlere🙏🌸 hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım yavrularımızı. Çok güzel ve özel şeyler paylaşıyoruz burada. Bundan sonra da hep güzel şeyler paylaşırız inşallah❤️🌸🥹🥹🙏🙏

Arkadaşlar selamlar çok saçma bise oldu karnıma telefonu düşürdüm görüntülü konuşma yaparken. tam ortaya değil de sağ alt kasik bölgesine geldi biraz ağrıdı da bi sorun olur mu benim takıntı seviyesini düşününce bunu da taktım tabi ki orasına burasına gelmiş midir diye. Telefon aslında cok ağır da değil ama hafif de değil bilemedim.

Kızlar ben bir tane reflu yatagi aldim sevi bebenin daha önce paylaşmıştım. Onu park yatağının içine koyacağım ya da evde herhangi bir yerde uyursa kullanacagim. Ama böyle dışarı çıkarken de goturmelik bir şey daha mı alsam diyorum yoksa çok mu gereksiz olur. 1 yaşına kadar kullanabileceğim bir şey olsa güzel olabilir. Tavsiye edeceğiniz yöntem var mi ? Çünkü ben bazen ofise gidecegim ve bebisi ofise yanımda götüreceğim için orda uyutmam gerekecek. Puset aldik ama yeterli olur mu rahat eder mi bilmiyorum. Bogulmasini ve kusmasini da engelleyici bir şey arıyorum.
Çantalı burda bir arkadaş almıştı ćanm arasta arasta senmi almistn cnm

Ben de muayeneden çıktım 29+6 ama kafa 30+1, boyu da 28+5 uyumlu her şey normal dedi dr
1380gr oğluşum 🫠

Eklentiler

• IMG-20240420-WA0000.jpeg
    IMG-20240420-WA0000.jpeg
    67,3 KB · Görüntüleme: 62
Arkadaşlar selamlar çok saçma bise oldu karnıma telefonu düşürdüm görüntülü konuşma yaparken. tam ortaya değil de sağ alt kasik bölgesine geldi biraz ağrıdı da bi sorun olur mu benim takıntı seviyesini düşününce bunu da taktım tabi ki orasına burasına gelmiş midir diye. Telefon aslında cok ağır da değil ama hafif de değil bilemedim.
Bende dün gece kalktığımda karnımı şifonyerin köşesine çarptım midemin altına doğru baya ağrıdı sonra geçti baktim bebegin hareketlerinde bir sorun yok onemsemedim sonra.

Beni de bebeğin beyninde son dakika olan şey çok strese soktu. Hiçbir şey yokken oluşması, Salı günü tekrar gideceğiz ama zaman nasıl geçecek bilmiyorum dua ediyorum sürekli küçülsün diye. :KK43:
Ben bir kadını takip ediyorum oda bizim gibi temmuz annesi aramızda 4 gün var sanırım onunla bebeğinin beyninde 2 bağırsağında 1 parlaklık görülmüş beynindeki de kistmiş hatta doktor öyle demiş üzerinden 1 ay geçti 2 tanesi yok olmuş o 1 tane yide geçer demiş doktor üzme canını 1 tane olması doktor açısından önemli değil deniyor zamanla kayboluyormuş üzme tatlı canını

Kızlar erken doğum şüphesiyle hastaneye yatırıldım. Kasılmaları durdurucu iğne, bebeğin ciğerlerini geliştirecek iğne filan yapıldı. Sıvı takıldı yatıyorum bakalım.
Ay çok geçmiş olsun şimdi gördüm nasıl oldun canım inşAllah zamanında gelir yavrun güzel haberlerin olsun

Kızlar bnim çok kasilmam var karnm çok sertleşiyor sürekli sizde bu varmı geçiyor bir saat ddoluyo birdaha aciyo çok ya normalse sknti yok ama ara ara gelmesi korkutyo
Bende de ara ara oluyor bebek döndü ama bende yan yatıyordu ara ara yine dönüp duruyor artık yolunu bulmaya çalışıyor sanırım kasılmam var karnım sertleşiyor dinleniyor yada yatıyorum cidden bir arkadaş yazmış 3. Trimestera bomba gibi düştük ben belirtileri bu kadar erken beklemiyordum her dönem farklıymış yahu

Ya ben niye hep son döneme girince grip oluyorum valla saldım artık kendimi ya başıma sanırsın iğneler batırıyorlar zaten nefes zor alıyordum şimdi hiç alamıyorum cidden ağzı açık penguen gibiyim gerçi gibiside fazla bana artık sesimde desen borozan gibi yok yani valla bir ara dua ediyordum Allah azcık bayılayım sonra ayılsam da olur yeter ki azcık şu gözlerim kapansın diye dua ediyordum valla daraldım ya bu 15 gün içerisinde 2. Grip oluşum ve ağır atlatıyorum

Ben bir kadını takip ediyorum oda bizim gibi temmuz annesi aramızda 4 gün var sanırım onunla bebeğinin beyninde 2 bağırsağında 1 parlaklık görülmüş beynindeki de kistmiş hatta doktor öyle demiş üzerinden 1 ay geçti 2 tanesi yok olmuş o 1 tane yide geçer demiş doktor üzme canını 1 tane olması doktor açısından önemli değil deniyor zamanla kayboluyormuş üzme tatlı canını
Bizim bu zamana kadar her şey normaldi. 3 hafta içinde oluşan bir şey. Sınır 10mm deniliyor bizimkinin tek tarafı tam 10.0mm çıktı. İnşallah bir sonraki kontrolde geçer diye dua ediyorum. Doktorda aslında sizin bu zamana kadar hep normal çıkmış, ayrıntılı ultrasonunuzda temiz, bebekte enfeksiyon olmuş olabilir haftaya tekrar bakalım dedi. İnşallah normale döner diye dua ediyorum.

Bende de ara ara oluyor bebek döndü ama bende yan yatıyordu ara ara yine dönüp duruyor artık yolunu bulmaya çalışıyor sanırım kasılmam var karnım sertleşiyor dinleniyor yada yatıyorum cidden bir arkadaş yazmış 3. Trimestera bomba gibi düştük ben belirtileri bu kadar erken beklemiyordum her dönem farklıymış yahu
Onuda ben yazmıştım burda okudunsa 😂🤦🏻‍♀️ gerçekten kârnm sertleşip kasılma olunca çok aciyo yani bacak ağrısı çok şiddetli çekerim ama o bile bu kadar canmi actmyo

Bizim bu zamana kadar her şey normaldi. 3 hafta içinde oluşan bir şey. Sınır 10mm deniliyor bizimkinin tek tarafı tam 10.0mm çıktı. İnşallah bir sonraki kontrolde geçer diye dua ediyorum. Doktorda aslında sizin bu zamana kadar hep normal çıkmış, ayrıntılı ultrasonunuzda temiz, bebekte enfeksiyon olmuş olabilir haftaya tekrar bakalım dedi. İnşallah normale döner diye dua ediyorum.
İnşAllah canım bu gibi durumlarda ben Allahın isimlerini çekerdim oğlum troidi 32 di 15günlükken ertesi gün sonkez kan vermeye gidecektik ilaç yazılması için bütün gece Allahın troide şifa olan bir ismini buldum çektim sabaha kadar ertesi gün mucize işte 1 çıkmıştı troidi sende o kist kaybolsun diye internetten bak her ismi başka bir organa şifa olurmuş sende çek kontrole kadar Allahtan ümit kesilmez istersen buraya resmini de atarım

Onuda ben yazmıştım burda okudunsa 😂🤦🏻‍♀️ gerçekten kârnm sertleşip kasılma olunca çok aciyo yani bacak ağrısı çok şiddetli çekerim ama o bile bu kadar canmi actmyo
Valla benim kız aşağılara yumruk atıyor korkmuyor değilim ama napiyim yani mecbur yatıcam sende yat dinlen bacım başka türlü geçmiyor ağrılar bu arada evet burda okudum 😅😅😅😅

Valla benim kız aşağılara yumruk atıyor korkmuyor değilim ama napiyim yani mecbur yatıcam sende yat dinlen bacım başka türlü geçmiyor ağrılar bu arada evet burda okudum 😅😅😅😅
Oğlum işte hafta sonu dersi var o olmasa gerçekten uyurdunm ekstra ev bitmek zorunda dağınık kaldıkça daha çok strs olyorm pazartesi kontrolüm var o zaman bitmiş olckk bebeğimi görüp gelip bir rahat nefes almak istiyorum ama 🤲

Oğlum işte hafta sonu dersi var o olmasa gerçekten uyurdunm ekstra ev bitmek zorunda dağınık kaldıkça daha çok strs olyorm pazartesi kontrolüm var o zaman bitmiş olckk bebeğimi görüp gelip bir rahat nefes almak istiyorum ama 🤲
Valla benim evin hali yani Allah affetsin ama artık afakanlar basıyor ama yemin ederim halim olsa bir dakika durmam ama napiyim nefes bile zor alıyorum gripten eşim uyansa bir daha acile gidicem parolda fayda etmiyor artık gidip serum olarak parol vurun dicem doktora adamda yazık kaldırmaya kıyamıyorum 12 nöbetten geldi onu da hali zor bu arada inşallah güzel haberler al bebişinden maşallah diyim nazar etmiyim 🫶

X