Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    158
Şaka gibi ya vallahi sabah bilerek yazmadım gece bende adet sancısı gibi sancı çektim hatta sağ bacağımda çekilme oldu sabaha kadar bir çok kez kalktım sancıdan dedim şimdi psikolojik olarak birbirimizi etkileriz yazmiyim son aylara girdik 2 3 kişi aynısını yaşamış benim gibi acaba havalar bir sıcak bir soğuk ondan mı yaşıyoruz hepimiz böyle
Bende de kaburga ağrısı başladı sanki kaburgalarım sıkılıyor. Geçen gün grupta birkaç kişi de daha vardı sanırım. Ben şu an 28+4 deyim. Gruba göre biraz geriden geliyorum. 🤣

Uyuyamıyorum. Uyuduğumda sıçrayarak uyanıyorum. Korku hali var. Mistik rüyalar falan da görmeye başladım. Bebeğin hareketleri bir gün çok fazla bir gün darlaya darlaya hareket ettirdim. Normal mi bunlar bana terapist yolu mu gözüktü?
Gün içinde yorgunluk durumun nasıl? Ben sabah erken kalkıp akşama kadar o kadar yoruluyorum ki kafamı yastığa koyduğum an dalıp gidiyorum. Gün içinde eğer uyuyorsan belki gece uykun bölünüyordur.

Benim kasılma falan yok da titreme ilginç geldi
Netten baktık kim sayfa normal diyor kimi sayfa gazdan dolayı diyor
Benim 2 hafta önce falan titriyordu yazmıştım hatta buraya gaz problemimde yoktu çok uzun sürerse doktora başvurmak gerekiyormuş ama geçti bi kaç gün sürdü benim.

Titreme dediğin guruldama tarzı demi cnm öyleyse normaldir bende de oluyor çünkü Bağırsak guruldaması gibi böyle belki sudan kaynaklıdır hareket ettikçe sonuçta oda çalkalanıyor
Yok canım guruldama değil bariz şiddetli telefon titremesi gibi oluyor. Üşüdüğünde nasıl titrersin öyle oluyor karın içi.

Uyuyamıyorum. Uyuduğumda sıçrayarak uyanıyorum. Korku hali var. Mistik rüyalar falan da görmeye başladım. Bebeğin hareketleri bir gün çok fazla bir gün darlaya darlaya hareket ettirdim. Normal mi bunlar bana terapist yolu mu gözüktü?
Hiç rüya görmeyen birisiyim gebeyken alakasız rüyalar görüyorum. İki hamileliğimde de bunu gözlemledim. Tedavi olanlarda yada çok kayıp yaşayanlarda ekstra bir bilinçaltı korkusu var haklı olarak onun etkisidir bebeğin hareketleri düzenliyse azına çoğuna bakma canım kendine de eziyet etme Herşey yolunda şükür 🙏🏼

Ben hala kafası nerde totosu nerde çözemiyorum yaa sorun bende mi acaba
vallahi çoğunun anladığı şeyleri ben de anlamıyorum. İçimde bir kımıltı var ama kolu mudur, bacağı mıdır, poposu mudur, başı mıdır bilmiyorum. dönmüş dönmemiş vs onları da çok anlamıyorum. kımıltı var mı var, şimdilik onunla idare ediyorum. belki ilerleyen zamanlarda bi güncelleme gelir :p

B BirNBirE ya bacım diğer sayfalarda gördümde bizede örnek olsun alınacaklar ve valiz için liste paylaşır mısın sayfanın başına
canım benim, haziran anneleri grubu çok güzel bir liste yapmış, ondan bakabilirsin. ben direkt oradan yaptım kendi listemi, fazlasını çıkardım. listede pek eksik yoktu.

Screenshot_20240217-180812_Instagram.jpg
Screenshot_20240217-180821_Instagram.jpg
merhabalar İnternetten söyle bir liste görmüştüm ,fikir olur diye paylaşıyorum eksik varsa yazabilir misiniz

günaydın kızlar. hafta başındayken çarşamba temizlik yaparım diyordum, haftasonu misafirlerim var. sonra çarşamba geldi ve ben tabii ki tüm gün yattım :) şimdi bir pişmanlık sardı ne ara yapıcam temizliği diye. Cuma akşam birlikte yapalım dedim eşime, tamam dedi, yırttım ordan :)

bir an önce izne ayrılmak istiyorum, çalışmaktan sıkıldım artık. daha 30. haftadayım. 37ye kadar bekleyeceğim. eşim şu an kursu ve sınavları bitirdi, iş arayışlarına başladı. denizciliğin handikapı eğer sürekli ailenle olmak istiyorsan maaşlar düşük oluyor, para kazanmak istiyorsan uzakyola gitmen lazım. ben en azından doğuma kadar yakınlarda bir yerde çalışsın istiyorum. inşallah istanbul ve çevresinde bir iş iş bulabilir de az çok kazanır, eve bir katkısı olur. yeni evliyiz, borç-harç, onun kurs masrafları vs derken, bir de üstüne hamilelik, iyice yordu vallahi. şu an çalışıyor olsaydı ne güzel 2 hafta sonra ayrılırdım diye düşünüyorum ama vardır her işte bir hayır. kesin erken ayrılsam daha da hareketsiz kalırım evde, bir de depresyona girerdim kesin. şimdi en azından işe gidip geliyorum da az çok bi hareket oluyor, iş arkadaşlarımı vs görüyorum, değişiklik oluyor.

bir şey soracağım kızlar, beşik ve puseti ikinci el kullanacak olanlar, temizliğini nasıl yaptınız? ben yıkanabilecek tüm parçaları çıkardım, yıkadım. diğerlerini de sabunlu bir bezle silerim diyordum eşim havalar güzelleşince balkonda yıkarım akşama kadar kurur dedi. bozar mıyız bilemedim yıkarsak arabayı :) sizden bi akıl alayım dedim.

Kızlar bebek için neler aldınız kaç tane aldınız, hangi beden aldınız ? Herkes paylaşabilirse eğer bizim içinde bir liste oluşur. TurnaBulut TurnaBulut B BirNBirE bahsettiğiniz şeyi yapabilriz belki bu şekilde.
Liste oluşturmak hiç sıkıntı değil hazır o kadar çok liste var ki hepsi zaten 3 aşağı 5 yukarı aynı şeyler bugün müsait anımda bakıcam canım 🫠

Kızlar bebek için neler aldınız kaç tane aldınız, hangi beden aldınız ? Herkes paylaşabilirse eğer bizim içinde bir liste oluşur. TurnaBulut TurnaBulut B BirNBirE bahsettiğiniz şeyi yapabilriz belki bu şekilde.
Canım bak bunların hepsi 0-3 aylık yani doğumundan 3 aya kadar hepsi olacak şeyler. Çekmediğim düz beyaz 5 tane daha çıtçıtlı zıbın var 2 tanesi 50 cm'lik hastanede veririm diye, diğerleri 0-3 aylık. Uzun kollu olanlar gece battaniye niyetine giydirmelik, battaniye kullanmıyorum ben.

Eklentiler

• IMG_20240502_093039.jpg
    IMG_20240502_093039.jpg
    216,8 KB · Görüntüleme: 68
  • IMG_20240502_093019.jpg
    IMG_20240502_093019.jpg
    245,9 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_20240502_093006.jpg
    IMG_20240502_093006.jpg
    185,6 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_20240502_093050.jpg
    IMG_20240502_093050.jpg
    216,6 KB · Görüntüleme: 63
günaydın kızlar. hafta başındayken çarşamba temizlik yaparım diyordum, haftasonu misafirlerim var. sonra çarşamba geldi ve ben tabii ki tüm gün yattım :) şimdi bir pişmanlık sardı ne ara yapıcam temizliği diye. Cuma akşam birlikte yapalım dedim eşime, tamam dedi, yırttım ordan :)

bir an önce izne ayrılmak istiyorum, çalışmaktan sıkıldım artık. daha 30. haftadayım. 37ye kadar bekleyeceğim. eşim şu an kursu ve sınavları bitirdi, iş arayışlarına başladı. denizciliğin handikapı eğer sürekli ailenle olmak istiyorsan maaşlar düşük oluyor, para kazanmak istiyorsan uzakyola gitmen lazım. ben en azından doğuma kadar yakınlarda bir yerde çalışsın istiyorum. inşallah istanbul ve çevresinde bir iş iş bulabilir de az çok kazanır, eve bir katkısı olur. yeni evliyiz, borç-harç, onun kurs masrafları vs derken, bir de üstüne hamilelik, iyice yordu vallahi. şu an çalışıyor olsaydı ne güzel 2 hafta sonra ayrılırdım diye düşünüyorum ama vardır her işte bir hayır. kesin erken ayrılsam daha da hareketsiz kalırım evde, bir de depresyona girerdim kesin. şimdi en azından işe gidip geliyorum da az çok bi hareket oluyor, iş arkadaşlarımı vs görüyorum, değişiklik oluyor.
Canım jüpiter boğa burcuna geçti, maddi anlamda herkesin rahatlayacağı bir dönem yani. Özellikle 8 mayıstan sonra! Sık dişini, dur bakalım gün doğmadan ve bebek doğmadan neler doğar 😍🥰

Gün içinde yorgunluk durumun nasıl? Ben sabah erken kalkıp akşama kadar o kadar yoruluyorum ki kafamı yastığa koyduğum an dalıp gidiyorum. Gün içinde eğer uyuyorsan belki gece uykun bölünüyordur.
Hic yaptigim bir sey yok valla kavun gibi yata yata hamilelik geçiriyorum.

Hiç rüya görmeyen birisiyim gebeyken alakasız rüyalar görüyorum. İki hamileliğimde de bunu gözlemledim. Tedavi olanlarda yada çok kayıp yaşayanlarda ekstra bir bilinçaltı korkusu var haklı olarak onun etkisidir bebeğin hareketleri düzenliyse azına çoğuna bakma canım kendine de eziyet etme Herşey yolunda şükür 🙏🏼
Perinatoloji takipliyim dogumda uzun bir ameliyat geciricem. Korkular yüklenmeye basladi sanırım.

Canım jüpiter boğa burcuna geçti, maddi anlamda herkesin rahatlayacağı bir dönem yani. Özellikle 8 mayıstan sonra! Sık dişini, dur bakalım gün doğmadan ve bebek doğmadan neler doğar 😍🥰
ay hadi inşallah. Allah darda, sıkıntıda olan herkesin yardımcısı olsun. 8 Mayıs'a da az kalmış, sıkarım dişimi 6 gün daha :KK70:

ay hadi inşallah. Allah darda, sıkıntıda olan herkesin yardımcısı olsun. 8 Mayıs'a da az kalmış, sıkarım dişimi 6 gün daha :KK70:
Hıdırellez 5-6 mayıs. Maddi anlamdaki dileklerini olmuş ve eşin iş bulmuş gibi bir kağıda mor kalemle yaz ve bir gül dibine gömüp manifestle. Bak valla ben böyle şeylere inanmayan bir insandım ama oluyor gerçekten yaa. Bunu bana doktor bir arkadaş söyledi hem de 🤣 Geçen sene ilk kez yaptım oldu. Çok ilginç!

X