Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    126
Canım onu bende duydum bugün tetanozun son dozunu olmaya gittim aile hekimine tansiyon baktırdım burnum kanıyor sürekli diye 10-7 geldi çok iyi dediler bişi olmaz herhalde birden mi yukseliyor acaba?
Benimde tansiyonum hep 10-7 , 11-7 çıkıyor. Umarım birden yukselmiyordur. Hamileliğin başından beri çok yorulduğum günlerde sürekli tansiyon düşmesi yaşadım. Hiç yukselmedi şu zamana kadar ama sanki kalp atışı hızım arttı.

Benimde tansiyonum hep 10-7 , 11-7 çıkıyor. Umarım birden yukselmiyordur. Hamileliğin başından beri çok yorulduğum günlerde sürekli tansiyon düşmesi yaşadım. Hiç yukselmedi şu zamana kadar ama sanki kalp atışı hızım arttı.
Sormak aklıma gelmedi doktoruma sorarim ama bir. Benim sıkıntım sürekli burun kanaması yaşamam hormonlardan olabilecegini söylemişti doktor ama içim rahat etmedi açıkçası bugün o yüzden ölçtürdum. Bir de gebelikten önce de çok düşüktu zaten benim tansiyon bünyem alışık öyle farklı bir etki yaratmıyor bende. 9-5 çıktığında bile ne baygınlık ne halsizlik oldu 😅

Bu videoyu izlemelisiniz arkadaşlar.

Yediğimiz her halt gdolu antibiyotikli tavuk yiyoruz hormonlu sebze meyve zirai ilaçları hava kirliliğini saymıyorum bile. Yurtdışına gönderilen ama ambargo yiyen kalitesiz kanserojen sağlıksız bulunan kaç ürün iç piyasaya sürülüyor Allah bilir. En basiti sağlıksız dediğimiz şeyler bile yurtdışında çok daha sağlıklı. (kola hazır meyve suyu sürülebilir çikolata gibi) Kansere davetiye o kadar çok şey varken buna takılamamıştım açıkçası. Maalesef balık baştan kokmuş durumda.
Çokta güzel anlatmış.

Dipnot olarak şunu da belirteyim gıda dedektifide tam aksini söylüyor 🤓

Son düzenleme:
Merhaba , ya ben de bugün ise gittim arkadaşımın kızı tam bayram öncesi cuma günü su çiçeği olmuş arkadaşım da yüz yüze karşılıklı maskesiz konuşurken söyledi ben de çok tedirgin oldun çıktım işten eve geldim şimdi valla insan yaklaşmadan önce söyler durumu yaklaşmaz opusmedim sarılmadım ama karşılıklı konuştuk bi de benim ne kadar takıntılı olduğumu biliyorlar. Hemen doktoruma yazdım 24. Haftadayım bu haftada sorun olmaz dedi, enfeksiyon hastalıkları uzmanı arkadaşım da temaslinin temaslisisin bir şey olması çok düşük ihtimal dedi ama hala rahatlayamiyorum valla. Sizin bir de ufaklık hastalanmış geçmiş olsun gerçekten nasıl baş ettiniz bu durumla. Zor olmuştur eminim.
Merhaba öncelikle çok teşekkür ederim. Dedikleri gibi temaslı bile degilmişşiniz. Hiçbir sorun olmaz. Epeyde vakit olmuş olsa olurdu yani. Ki zaten eğer siz çocukken çiçek geçirmişşeniz bir daha geçirmezmişşiniz öyle dedi doktorlar bana. Ben test yaptırdım geçirmişim.

Ya kızlar ben bir şey soracağım. 1-2 damla çok açık kahverengi lekelenme normal mi? Peçeteyle baktığımda aktif bir akıntı yok ama günlük ped üstünde lekelenme gördüm. Bugün birde kendimi aşırı yorgun hissediyorum sabahtan beri biraz korktum endişelenmeli miyim sizce?

Yediğimiz her halt gdolu antibiyotikli tavuk yiyoruz hormonlu sebze meyve zirai ilaçları hava kirliliğini saymıyorum bile. Yurtdışına gönderilen ama ambargo yiyen kalitesiz kanserojen sağlıksız bulunan kaç ürün iç piyasaya sürülüyor Allah bilir. En basiti sağlıksız dediğimiz şeyler bile yurtdışında çok daha sağlıklı. (kola hazır meyve suyu sürülebilir çikolata gibi) Kansere davetiye o kadar çok şey varken buna takılamamıştım açıkçası. Maalesef balık baştan kokmuş durumda.
Çokta güzel anlatmış.

Dipnot olarak şunu da belirteyim gıda dedektifide tam aksini söylüyor 🤓
Gıda dedektifi çok reklam alan bir sayfa olmaya başladı beni irite ediyor biraz

Gıda dedektifi çok reklam alan bir sayfa olmaya başladı beni irite ediyor biraz
Herşey mümkünde mühendisinoğlu gibi değil bence bi tık daha tarafsız geliyor bana. O kadar sık link paylaşmıyor bence, ki kimler nerelerden fonlanıyor Allah bilir reklama da gerek yok maalesef bunlara bilim insanları doktorlarda dahil 😌

Herşey mümkünde mühendisinoğlu gibi değil bence bi tık daha tarafsız geliyor bana. O kadar sık link paylaşmıyor bence, ki kimler nerelerden fonlanıyor Allah bilir reklama da gerek yok maalesef bunlara bilim insanları doktorlarda dahil 😌
Sosyal medya kara delik kime güvenilecek belli değil😂

Canım onu bende duydum bugün tetanozun son dozunu olmaya gittim aile hekimine tansiyon baktırdım burnum kanıyor sürekli diye 10-7 geldi çok iyi dediler bişi olmaz herhalde birden mi yukseliyor acaba?
Biri yavas yavas yükselmişti dikkate almadim gebelik zehirlenmesi yasadim demisti. Evde tansiyon aleti olmasi şart bu asamadan sonra. Benim inanilmaz dusuk çıkar hep bugun seker yuklemesinden eve gelince 13 çıktı buyuk tansiyon nabiz da 120 çıktı. Bi limonlu su ictim bir kase corba isittim falan 1 saat sonra baktim normaldi.

Başım inanılmaz ağrıyor 2 gündür. Burnum tıkanıyor. Hasta değilim. İdrarda protein veya şeker yok. Tansiyonum da iyi. Ama baş ağrısı kafamda geziniyor. Sinüzit kaynakli olma ihtimali var. Napsam parol agri kesiyo mu islevsiz bir arkadasimiz gibi.

Ya kızlar ben bir şey soracağım. 1-2 damla çok açık kahverengi lekelenme normal mi? Peçeteyle baktığımda aktif bir akıntı yok ama günlük ped üstünde lekelenme gördüm. Bugün birde kendimi aşırı yorgun hissediyorum sabahtan beri biraz korktum endişelenmeli miyim sizce?
Açık pembe kırmızı renkler iyi değil. Açık kahve çok önemli değil. Ben 1,5 ay önce yaşadım. Bir daha yaşanması halinde çamaşırı değiştir tekrar geliyor mu kontrol et. Geliyorsa tedbiren gel dediler. Yine tedbiren progestan fitil kullanabilirsin bi kac gun

Başım inanılmaz ağrıyor 2 gündür. Burnum tıkanıyor. Hasta değilim. İdrarda protein veya şeker yok. Tansiyonum da iyi. Ama baş ağrısı kafamda geziniyor. Sinüzit kaynakli olma ihtimali var. Napsam parol agri kesiyo mu islevsiz bir arkadasimiz gibi.
Canım ben migreni olan biri olarak parolun hiçbir faydasını göremedim 🙂 migren için soğuk kompres çözdü işimi burun tikanikligi için ise nazal yıkama yapmaya çalıştım onun faydası oldu.

Canım ben migreni olan biri olarak parolun hiçbir faydasını göremedim 🙂 migren için soğuk kompres çözdü işimi burun tikanikligi için ise nazal yıkama yapmaya çalıştım onun faydası oldu.
Nazal yikamada sifir degisiklik oldu bu kez basim cok degil ama sinsi ve rahatsiz edici sekilde agriyo minik minik böyle ayni yere surekli vurursun ya onun gibi

Benim de öyle olmuştu, hayatımda yaşadım öyle bi ağrı Allah korusun bi daha olmasın, çatlıyordu alnım sanki. Soğuk jel koyup öyle uyuyabildim ve parol içmiştim. 2 gün geçmedi sonra ben de ateş çıkınca hastaneye gitmiştim yatırdı doktor 2 gün.

Arkadaşlar bu kasılma ile bebeğin hareketini nasıl ayırt edeceğiz ? Benim bugün birden çok kez sertleşti karnım 3/4 saniye sürüyor. Bir kısmı sertleşip top gibi oluyor sanki ama dıştan çıkıntı gibi değil. Yani bebeğin kafası mı , dizi mi , dönme hareketi mi yoksa kasılma mı ayırt edemiyorum. İlk defa bugün çok oldu panik yaptım açıkcası :KK43:

X