%40 artan Beta hcg değeri

Yine bir çıkmazlar,yine bir endişe halleri… Şöyle kafam rahat sayıları izleye izleye gebelik geçiremiyorum 😵‍💫 Arkadaşlar başka bir konu altında konuşuyorduk ama bendeki sorun gibisini bulamadım.O yüzden konu açtım. 2 blastokist transferi yapıldı. Dayanamadım 5. Gün idrar testi yaptım silik çıktı.6. Gün yaptım çift çizgiyi görünce 7. Gün kan testi yaptırdım ve sonuç 83 çıktı.Sevindik vs neyse.iki gün bekledim tekrar test 174 çıktı.Oh rahatladım. İki gün sonra yine aynı merkezde test yapıldı ve 243 çıktı.Yani sadece%40 artmış. Tabi endişeli doktorlarıma söyledim.(Bu arada iki doktor takip ediyor) İkisi de 2 gün sonra tekrar test yaptırmamı söyledi.Biri dedi ki gebeliğin başı olduğundan az artabilir.Hemen kaygılanma… Ama nerdeee yarın test günüm ve 13. Gün olacak. Şimdi bazı sorularım var:
1- aynı hastanede yaptırmış olmama rağmen yanlış ölçüm ya da sapma olabilir mi?
2- 2 embriyo başlarda ikisi birden tutmuş sonra biri aramızdan ayrıldığı için değerde az artış yaşanmış olabilir mi?
3-Gerçekten de gebeliğin başında böyle az artış olmasına rağmen sağlıklı gebelik yaşayan var mı?

Buraya yazdım ki aynı problemi yaşayan varsa birlikte delirelim.
Beta değerlerim . 52, 178, 445, 1042, 1303. 1042 de 5+3 de kese göründü. 1303 de iki tane kese göründü yolk sac vardı. Ve düşük riskim var keseler büyüdükçe etrafina kanama alani yaratiyor buna dayanirsa hayatta kalacaklar dayanamazsa dusecekler doktorun dedigi bu progestan verdi. Bu bebekleri çok istiyorum kaybedersem çok ağlarım 12 ay ugrastim . 13. Ayda hamile kaldim basima gelene bak .

Beta değerlerim . 52, 178, 445, 1042, 1303. 1042 de 5+3 de kese göründü. 1303 de iki tane kese göründü yolk sac vardı. Ve düşük riskim var keseler büyüdükçe etrafina kanama alani yaratiyor buna dayanirsa hayatta kalacaklar dayanamazsa dusecekler doktorun dedigi bu progestan verdi. Bu bebekleri çok istiyorum kaybedersem çok ağlarım 12 ay ugrastim . 13. Ayda hamile kaldim basima gelene bak .
O durumda düşük iğneai vuruyorlar engellemek içün ve yatış verebiliyorlar.Yatın ve bol su için.İnşallah szinle kalırlar.Tabi hayırlısıysa.Ben yıllardır uğraşıyorum. 7. Tüp bebek denememi yaptım.Hep hamile kaldım şükür ama kaybediyorum.Biri 10 haftalıkken öldü. Şimdi de hamileyim.6. Hafta.Keseyi gördüm bekliyorum.Endişe hiç bitmiyor

O durumda düşük iğneai vuruyorlar engellemek içün ve yatış verebiliyorlar.Yatın ve bol su için.İnşallah szinle kalırlar.Tabi hayırlısıysa.Ben yıllardır uğraşıyorum. 7. Tüp bebek denememi yaptım.Hep hamile kaldım şükür ama kaybediyorum.Biri 10 haftalıkken öldü. Şimdi de hamileyim.6. Hafta.Keseyi gördüm bekliyorum.Endişe hiç bitmiyor
Inan ki ilk gebeligim ve yıprandım. Hic boyle hayal etmemistim. Tup bebekte peki dr korumak icin yada betayi artirmak icin birsey yapmiyor mu

Inan ki ilk gebeligim ve yıprandım. Hic boyle hayal etmemistim. Tup bebekte peki dr korumak icin yada betayi artirmak icin birsey yapmiyor mu
İlaçlarını düzenli akman gerekiyor.Ve sabah öğle akşam progesteron fitil kullanıyorum.Pıhtılaşma için coraspin, ostrojen için günde 4 defa estrofem ve üç günde bir progestan iğne

Inan ki ilk gebeligim ve yıprandım. Hic boyle hayal etmemistim. Tup bebekte peki dr korumak icin
İlaçlarını düzenli akman gerekiyor.Ve sabah öğle akşam progesteron fitil kullanıyorum.Pıhtılaşma için coraspin, ostrojen için günde 4 defa estrofem ve üç günde bir progestan iğne
Maşallah güzel Rabbim bizlere de saglikli sihhatli nasip etsin kucagimiza alalim

X