5 aylık bebeğim var. Sütüm azaldı bebeğim 1 aydır aynı kiloda ne yapmalıyım?

Keskinoglu

Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2022
56
29
Merhabalar. 5 ay 5 günlük bebeğim var.35 gün önceki kilosu ile bu günkü aynı. Mamaya başladık. Bebeğim bazen alıyor mamayı ama çoğunlukla biberon reddediyor. Mamayı mı sevmedi yoksa biberonu mu bilmiyorum. Aç kalıyor yavrum. Ne yapmalıyım sütüm geri gelsin diye çok üzülüyorum

Merhabalar. 5 ay 5 günlük bebeğim var.35 gün önceki kilosu ile bu günkü aynı. Mamaya başladık. Bebeğim bazen alıyor mamayı ama çoğunlukla biberon reddediyor. Mamayı mı sevmedi yoksa biberonu mu bilmiyorum. Aç kalıyor yavrum. Ne yapmalıyım sütüm geri gelsin diye çok üzülüyorum
Merhaba size tavsiyem bi kan değerlerine bakmanız vitamini b12 veya demir eksikliği var mı diye mamayıda kaşıkla vermenizi tavsiye ederim

Kac kilo doğdu ?
şuan kaç kilo?
ayrıca emzirirken neden biberon veriyorsunuz?
mamayı doktor mu verdi?.
Bebeğiniz 6 aylık olduğunda doğum kilosunun iki katına çıktı ise normal kabul edilir. 1 yaşında 3 katına çıkması beklenir. Biberon meme reddine sebep olur . Eğer doktor mama verdiyse kaşık biberonla veya silikon uçlu alıştırma bardakları ile vermenizi tavsiye ederdi diye düşünüyorum. Bol bol emzirin sütünüz gelir. Yeterince su için. Beslenmenize dikkat edin. Stresden uzak durun.

Bebekler mamayıda seçiyor mama değiştirmeyi deneyebilirsiniz kaşık şırınga gibi şeylerle yedirmeyi deneyin inşallah kabul eder önce emzir ardından mama var mutlaka

X