7.haftalık hamileyim gebelik kesesi görünmüyor

Bi Doktor 7 Haftalik Dedi,bitanesi 6 Hafta Dedi Ya Bende Anlamadim Kaç Hafta Hem Benim Adetime 5 Gün Kala Evde Yaptiğim Idrar Testinde çikti

sat tarihine göre hesaplanıyor ama mesela benim adetim 4 elülde bitti, 9 eylülde denedik.sanırım ogün tuttu.ve buna göre hasaopladığımda hamilelik tarihi farklı oluyo.

canım inşallah bir sorun yoktur benimde vajinal ultrasonla görmüştü dr um.keşke öyle baksaydı sanada

umarım benimde sizinki gibidir.kese 6 haftalık degil dedi ama...çok küçüktü.ve düşük tehlikem var.bilmiyorum çok korkuyorum.hayırlısı..belkide bu çarşamba daha iyi şeyler olur...

selam kızlar

dayanamadım dün akşam kontrole gittim kesem oluşmuş çok şükür. 5 haftalık hamileymişim henüz ama içim rahatladı haftaya da büyük ihtimalle kalp sesini duycaz o zaman deymeyin keyfimize. Çok moral verdiniz bana hepinize teşekkürler. İyi ki varsınız.

canım benim bendede pko var bende tedavi gördüm vede beninde 7 haftalıkken kese gözükmedi bende aşağıdan muayene oldum o zaman görünmüştü kan değerinin 5000 olması gerekiyoır demişti en az drum karından gözükebilmesi için niye korkuyorsun allahın izniyle bebeğin sağlıkla karnında sadece çok küçük ona büyümesi için biraz zaman tanı panik yapma

Ya kızlar benimde 2 ay önce bir düşük yapmışlığım var.Doktor beklemelisiniz 3 ay kadar diyor.Ama ben beklemek istemiyroum.Hemen hamile kalmak istiyorum.Aranızda düşük yapıp hemen hamile kalanınız var mı?Bilgilendirirseniz sevinirim.

Ya kızlar benimde 2 ay önce bir düşük yapmışlığım var.Doktor beklemelisiniz 3 ay kadar diyor.Ama ben beklemek istemiyroum.Hemen hamile kalmak istiyorum.Aranızda düşük yapıp hemen hamile kalanınız var mı?Bilgilendirirseniz sevinirim.

hiç tavsiye etmiyorum.

o 3 ay dedikleri şey, vücudun kendini toplaması ve yeni bebeğe hazırlığı için şart bence de.

ben 6 haftalık düşük yaptım. 1 ay boş geçti. ertesi ay yeniden gebelik oluştu. kanamalarım oldu... 8 haftalıkken o da gitti.
sonunda 6 ay beklemek zorunda kaldım.

şimdi yeniden gebeyim.

sakın diyorum... bekle, doktorunu dinle.. kafana göre takılma - bu konu şakaya gelmiyor canım.

adet tarihlerime göre 7 haftalık hamileyim ama gebelik kesemde bebek görünmüyor boş gebelik olabilir dedi doktor 31 temmuzda bidaha çağırdı lütfen bana yardımcı olun

canım endişelenme hemen,bazı arkadaslar hep geç görmüşler.Bende yaklaşık 5 haftalık hamileyim ama bugun doktora gittiğimde bende de görünmedi.Doktor karnından mı baktı,vajinal ultrasonlamı baktı tatlım bu arada???

"BENDE 6+6 GÜNLÜK HAMİLEYİM ULTRASONLA BAKILDI FAKAT KESE GÖRÜNÜOR BEBEK GÖSTERMIYOR KENDISINI .. DOKTOR ALTTAN BAKMAK İSTEDİ FAKAT BEN BU KONUDA ENDİŞELİ OLDUGUM İÇİN İZİN VERMEDIM.. AİLEMİZDEDE BOŞ GEBELİK YAPANLAR YOK BUNDANDA ŞÜPHELENDİ DOKTOR.. BİZİM BEBEK BENİ ÇOK KORKUTUYOR.. ŞİMDİDEN KARIN AGRILARIM VAR BU NORMAL MI SİZCE ?eyvahedigeldismile

canım aslında normalde karından gözükmesi gerekirdi bu haftalarda istisnada olsa görünmeye biliyormuş alttan bakılınca görünüyormuş biraz daha bekle baştan baktır bakalım

"BENDE 6+6 GÜNLÜK HAMİLEYİM ULTRASONLA BAKILDI FAKAT KESE GÖRÜNÜOR BEBEK GÖSTERMIYOR KENDISINI .. DOKTOR ALTTAN BAKMAK İSTEDİ FAKAT BEN BU KONUDA ENDİŞELİ OLDUGUM İÇİN İZİN VERMEDIM.. AİLEMİZDEDE BOŞ GEBELİK YAPANLAR YOK BUNDANDA ŞÜPHELENDİ DOKTOR.. BİZİM BEBEK BENİ ÇOK KORKUTUYOR.. ŞİMDİDEN KARIN AGRILARIM VAR BU NORMAL MI SİZCE ?eyvahedigeldismile

Canım benim de 6 haftalıkken doktor üstten baktı ve göremedi kese görünüyordu ama bebek görünmüyordu sonra ben kendi kendime vesvese yapacağım için ha gayret deyip alltan baktırdım çünkü daha önce bi boş gebeliğim olmuştu.Çok şükür alttan bakınca bebek de kalp atışları da göründü.Bence sen de korkma ve alttan baktır hem için rahatlasın hem kafan:lepi:

Bencede alttan baktırma düşük olma riski var biraz daha bekle eminimki görünecektir

Bırakın allah aşkın alttan baktırmak düşüğe neden olur gibi şeyleri.Her yerde,hamilelikle ilgili hangi siteyi açarsanız açın,hangi doktora sorarsanız sorun vajinal ultrasonun bebeğe hiç bi zararı yokkk.O zaman dünyadaki bütün doktorlar yanlış yapıyolar.Düşük riskine rağmen alttan bakıyolar.Böyle kulaktan dolma saçma bilgilerle vajinal baktırmayıp bebeği göremeyince gereksiz strese giriyosunuz.
Tam tersi ilk haftalarda vajinal ultrason öncelikle dış gebelik ihtimalini ortadan kaldırmak,varsa kesedeki kanamaları gözlemleyebilmek adına çok çok önemli.

Son düzenleme:
Bırakın allah aşkın alttan baktırmak düşüğe neden olur gibi şeyleri.Her yerde,hamilelikle ilgili hangi siteyi açarsanız açın,hangi doktora sorarsanız sorun vajinal ultrasonun bebeğe hiç bi zararı yokkk.O zaman dünyadaki bütün doktorlar yanlış yapıyolar.Düşük riskine rağmen alttan bakıyolar.Böyle kulaktan dolma saçma bilgilerle vajinal baktırmayıp bebeği göremeyince gereksiz strese giriyosunuz.
Tam tersi ilk haftalarda vajinal ultrason öncelikle dış gebelik ihtimalini ortadan kaldırmak,varsa kesedeki kanamaları gözlemleyebilmek adına çok çok önemli.

Kesinlikle katiliyorum
Bende dun baktirdum 6+5 idi
Bebek seklinde yatiyordu kese icinde kollari bacaklari gorunuyordu ve kalbi gumbur gumbur atiyordu:))
Butun stresim korkum bitti . Darisi hepinizin basina insallah.

Pazar günü hamile olduğumu öğrendim fakat beta artislarim az miktarda artıyor dün gittiğim Prof direk dış gebelik dedi aglayarak hastaneden ciktim bugünkü degerim 350 kasiklarim da ağrı war adetim 10 gun geçti benim durumumda olan arkadaşlar warmi sonradan normal gebeliğe dönen lütfen yazsin nnnn

X