Ablam ve anlam veremediğim iliskisi

ahlat32

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2024
29
27
27
Kızlar merhaba uzun suredir forumu takip ediyorum.
Sormak istedim ben mi acaba yanlis dusunuyorum.
Ben 26 yasindayim boşandım hatadan ibaret olduğunu anladım. Yani az çok iliskilerden tecrubeliyim malesef.

Sorum şu ablam 28 yaşinda hiç evlenmedi çok iyi ailesine düşkün biridir bende çok severim canım ablamı, iliskisi olduğu adam 42 yaşında boşanmış 1 oğlu var 17 yaşında annedeymiş. Çocuk bile babasina rest çekmiş babasıyla görüşmüyor.
Ablam barbie bebek gibidir hani elini sallasa ellisi.
Pek açık vermesede ablam, aldatma yüzünden boşanmış eşiyle ve varligini kaciriyor hala nafaka davalari sürüyor sanırım.
Ablamı defalarca uyardım bitir bu iliskiyi sonu senin için iyi olmayacak diye. Ben simdi evlenmek istesem evlenir diyor, ama adamla hergün kavga edip ayriliyorlar hep ağlıyor.
Ailemizede açıklayamıyor bu iliskiyi annem normal kendi yaşına uygun biri var hayatinda zannediyor.
Sorun asla boşanmış cocugu olmasi degil bunu yanliss anlayamayin.
Yaş farkı tamamen jenerasyon farkli.
Ve boşanma sebebi.
Bunu yapan adam akillanirmi saniyor anlamiyorum. Ayrica iliski icinde ablamida aldatmış baska kadinlarla konusmus.
Bizim ki hala seviyor ben bisey dedigimdede bağırıyor benim yaralarım olduğu için mutluluğum kıskanma diyor sakayla karisik buna alinmiyorum cünkü tamamen onu korumak istiyorum.
Onunda ileride canı yansın istemiyorum. ben mi yanlis dusunuyorum anlamıyorum
tek istediğim ileride sağlıklı bir evliligi olsun, ama o neden mantıklı düsunmuyor anlamiyorum , belkide ben yanlis dusunuyorumdur.
Bilemiyorum.

Açık açık seni korumak istiyorum ben kötü şeyler tecrübe ettim sen etme diye çabalıyorum dediniz mi? Açık iletişim her şeydir ilişkilerde kavgasız ve sükunetle durumu bildirin dışardan bakmaya çalışsın.
Ayrıca bayıldım size bir kardeş olarak ne kadar mantıklı ve doğru bir pencereden bakıyorsunuz masallah 🧿

Çocuğun adamla görüşmek istememesi vesaire bunlar üzerinden net çıkarımlar yapamayız. Muhattap olduğu karşı tarafı hiç bilmiyoruz çünkü ne insanlar var.
Ama genel olarak sürekli kavga etmelerinden toksik bir ilişki olduğu belli. Maalesef toksik ilişkiler bağımlılık yapıyor. Enteresan bir şey herkesin gördüğü sıkıntıları ilişki içindekiler aşk diyerek yaşıyor. Şimdi siz ne derseniz hatta bazen inandına daha çok bağlanır. Akışına bırakın bakalım biraz

Açık açık seni korumak istiyorum ben kötü şeyler tecrübe ettim sen etme diye çabalıyorum dediniz mi? Açık iletişim her şeydir ilişkilerde kavgasız ve sükunetle durumu bildirin dışardan bakmaya çalışsın.
Ayrıca bayıldım size bir kardeş olarak ne kadar mantıklı ve doğru bir pencereden bakıyorsunuz masallah 🧿
Teşekkürler değerli yorumunuz için

Sizin ya da başka birinin yapacağı hiçbir şey yok. Farkındalık içten gelir, dıştan müdahaleler anlamsızdır. Kendi idrak etmedikçe ne anlatsanız ne gösterseniz boş. Anlamak istemiyor, kabullenemiyor çünkü. İlk adım kabullenmekle başlar ama yaptığı durumu reddedip olduğunun dışında görmek istemesi. Umarım gözü açılır geç olmadan.

Ablanız 28 yaşında koca kadın akli melekeleri yerindeyse onun için endişelenmenize gerek yok çünkü kendi kararlarını alabilecek yaşta.Aldatıldığı ve adam onu sürekli ağlattığı halde bile ayrılmayıp bide üstüne sizi suçluyorsa karışmayın bir şey de söylemeyin.Herkes kendi seçimlerinin sonucunu yaşar,siz kendi hayatınıza bakın .

Bazen bırakacaksın

geleceği yanacak sevgisi yılları emeği yanacak öyle anlayacak yanlışı
Doğruyu

Uyardigin da kötü oluyorsan bırak yapma uyarını
Kendi yaşasın ve görsün

Bazıları dediğim gibi kör oluyor görmüyor gözlerinin açılması için yaşaması gerekiyor

Vala bana adam hiç boşanmış gibi gelmedi. Ablan da metressel sancılar çekiyor olmalı.
Boşanmış varsayalım, 28 yaşında kocaman bir birey. Bir şeyleri kendi idrak etmesi lazım
İliskileri hep toksikti kendisine yakismayan statüde adamlardı.
Çokta akilli biridir asla yanlıs yollara sapmaz garantiye almayi bilir kendini ama aşk konusunda çok aptal oluyor uyarsamda ben kiskaniyorum onun mutlulugunu zannediyor malesef

Vala bana adam hiç boşanmış gibi gelmedi. Ablan da metressel sancılar çekiyor olmalı.
Boşanmış varsayalım, 28 yaşında kocaman bir birey. Bir şeyleri kendi halletmesi lazım
Bosandigina eminim ayri evi var ve her dakika ablamla telefonda goruntlu vs konusuyorlar bulusuyorlar bundan sorun yok

Bazen bırakacaksın

Ağzı geleceği yanacak öyle anlayacak yanlışı
Doğruyu

Uyardigin da kötü oluyorsan bırak yapma uyarını
Kendi yaşasın ve görsün

Bazıları dediğim gibi kör oluyor görmüyor gözlerinin açılması için yaşaması gerekiyor
O hatayı anca çoğu kadin gibi ben gibi evlenip bosaninca anlasin istemiyorum ama nafile..

O hatayı anca çoğu kadin gibi ben gibi evlenip bosaninca anlasin istemiyorum ama nafile..
Ne yapabilirsin 28 yaşında biri

Ve daha boşanma davaları devam ediyor biten bir şey de yok

Tutup kulağından yapma diyemezsin

Kendi yaşayıp görecek eğer anlattığınız gibiyse adam

Merak etmeyin adam evlenmez adam şuan eksiği dolduruyor belki ayrılık psikolojini ablanızla gideriyor...

X