Ablam ve anlam veremediğim iliskisi

Defalarca uyarmak nedir yahu...1 kere soylersin duzgunce, yasi senden buyuk yasamak istiyor ve yasiyor zaten senin demenle mi vazgececek demek ki baglanmis...Bazi kardesler saygi duymuyor buyugune ben de bunu anlamiyorum. Surekli surekli anasi gibi tepesinde uyarip baski uygulamana gerek yok

Defalarca uyarmak nedir yahu...1 kere soylersin duzgunce, yasi senden buyuk yasamak istiyor ve yasiyor zaten senin demenle mi vazgececek demek ki baglanmis...Bazi kardesler saygi duymuyor buyugune ben de bunu anlamiyorum. Surekli surekli anasi gibi tepesinde uyarip baski uygulamana gerek yok
Görüşünüze saygi duyuyorum. Onu asla yönlendirmiyorum yoksa aklı başında kararları beni bağlamaz sadece üzülmesinden ve incinmesinden korkuyorum ayni aciyi yasadigim için

28 yasinda biri iliskide aldatilip devam ediyorsa cokta akilli degil demekki size kiskaniyorsun dediyse birakin yani bisey yapamayacaksiniz gibi ama ben olsam aileme soylerdim birazda anne baba ilgilensin olmuyorsada evlensin gorsun neler oluyor

Kızlar merhaba uzun suredir forumu takip ediyorum.
Sormak istedim ben mi acaba yanlis dusunuyorum.
Ben 26 yasindayim boşandım hatadan ibaret olduğunu anladım. Yani az çok iliskilerden tecrubeliyim malesef.

Sorum şu ablam 28 yaşinda hiç evlenmedi çok iyi ailesine düşkün biridir bende çok severim canım ablamı, iliskisi olduğu adam 42 yaşında boşanmış 1 oğlu var 17 yaşında annedeymiş. Çocuk bile babasina rest çekmiş babasıyla görüşmüyor.
Ablam barbie bebek gibidir hani elini sallasa ellisi.
Pek açık vermesede ablam, aldatma yüzünden boşanmış eşiyle ve varligini kaciriyor hala nafaka davalari sürüyor sanırım.
Ablamı defalarca uyardım bitir bu iliskiyi sonu senin için iyi olmayacak diye. Ben simdi evlenmek istesem evlenir diyor, ama adamla hergün kavga edip ayriliyorlar hep ağlıyor.
Ailemizede açıklayamıyor bu iliskiyi annem normal kendi yaşına uygun biri var hayatinda zannediyor.
Sorun asla boşanmış cocugu olmasi degil bunu yanliss anlayamayin.
Yaş farkı tamamen jenerasyon farkli.
Ve boşanma sebebi.
Bunu yapan adam akillanirmi saniyor anlamiyorum. Ayrica iliski icinde ablamida aldatmış baska kadinlarla konusmus.
Bizim ki hala seviyor ben bisey dedigimdede bağırıyor benim yaralarım olduğu için mutluluğum kıskanma diyor sakayla karisik buna alinmiyorum cünkü tamamen onu korumak istiyorum.
Onunda ileride canı yansın istemiyorum. ben mi yanlis dusunuyorum anlamıyorum
tek istediğim ileride sağlıklı bir evliligi olsun, ama o neden mantıklı düsunmuyor anlamiyorum , belkide ben yanlis dusunuyorumdur.
Bilemiyorum.
Ne yaparsanız yapın anlayacağını sanmıyorum. Ve ilerde kötü olaylar yaşayacağını düşünüyorsanız ablanızın “hafif düzeyde, gelecek hayatının fragmanını” izleyip vazgeçmesi için dua etmekten başka çareniz yok gibi.

Siz de zamanında yanlış seçimler yapmışsınız, ablanız size evlenme bununla dese off ablam kabul etmedi sevabıyla günahıyla ben istiyorum derdiniz aynı hesap:)
Parasını pulunu yedirmediği sürece kendi aşk acısını kendisi çeksin:)

Ben 26 yasindayim boşandım hatadan ibaret olduğunu anladım. Yani az çok iliskilerden tecrubeliyim malesef.

Sorum şu ablam 28 yaşinda hiç evlenmedi çok iyi ailesine düşkün biridir bende çok severim canım ablamı, iliskisi olduğu adam 42 yaşında boşanmış 1 oğlu var 17 yaşında annedeymiş. Çocuk bile babasina rest çekmiş babasıyla görüşmüyor.
Pek açık vermesede ablam, aldatma yüzünden boşanmış eşiyle ve varligini kaciriyor hala nafaka davalari sürüyor sanırım.
Ablamı defalarca uyardım bitir bu iliskiyi sonu senin için iyi olmayacak diye. Ben simdi evlenmek istesem evlenir diyor, ama adamla hergün kavga edip ayriliyorlar hep ağlıyor.
Ailemizede açıklayamıyor bu iliskiyi annem normal kendi yaşına uygun biri var hayatinda zannediyor.
Ve boşanma sebebi.
Bunu yapan adam akillanirmi saniyor anlamiyorum. Ayrica iliski icinde ablamida aldatmış baska kadinlarla konusmus.
Bizim ki hala seviyor ben bisey dedigimdede bağırıyor benim yaralarım olduğu için mutluluğum kıskanma diyor sakayla karisik buna alinmiyorum cünkü tamamen onu korumak istiyorum.
tek istediğim ileride sağlıklı bir evliligi olsun, ama o neden mantıklı düsunmuyor anlamiyorum , belkide ben yanlis dusunuyorumdur.
Bilemiyorum.
Yaş farkı + çocuğunun olması tabiki hiç evlenmemiş ve çocuğu olmayan genç bi kadın için büyük bi sıkıntı.. Ki adam ilişki içindeyken aldatmış zaten, bütün bunlar yaşayacaklarının fragmanı bile değil tamamen gerçekler, adam hiçbi şeyi gizlememiş..

Ablanız vazgeçmediği sürece kimse bi şey yapamaz maalesef, inşallah geç olmadan gözleri açılır..

Yaş farkını bırak ablan düşünsün, 30 yaşına dayanmış,
Yaş farkı olup da çok iyi geçinen çok çift var çevremde ağız tatları olsun da,
Aldatma hususundaysa yine bırak o düşünsün, sen uyarını yaptın: kendi düşen ağlamaz.

Ve boşanma sebebi.
Bilemiyorum.
Ablan bile bile ateşlere yürüyor.
Uyarını yap çok açık ve net konuş.
Hala aynı yolda devam ediyorsa yapacakta bir şey yok. 30 yaşa merdiven dayamış bir insanı da zorla bir yoldan döndürmek zor.

Ablanızın daha önce bir ilişkisi vs. olmadı mı? endişelerinizi anlıyorum ama bazen bazı şeyleri yaşamadan öğrenmiyoruz kendinizden pay biçin siz de bazı şeyleri ancak yaşayarak tecrübe etmişsinizdir.

Ablanızın daha önce bir ilişkisi vs. olmadı mı? endişelerinizi anlıyorum ama bazen bazı şeyleri yaşamadan öğrenmiyoruz kendinizden pay biçin siz de bazı şeyleri ancak yaşayarak tecrübe etmişsinizdir.
Oldu ciddi iliskisi daha oldu kendine daha uygun insanlardı ama hayata bakislari uyuşmadığı için ayrıldılar, böyle bir insan ilk defa oldu ve mantığım asla uydurmuyor bu ilişkiyi umarım tekrar üzülmez

karşı tarafın boşanma davası sürüyorsa ablan metres oluyor farkındasın di mi
nafaka davası ayrı bişeyse o zaman bu söylediğimi dikkate almazsın
karşı tarafla alakalı konuları bilemeyiz. neden boşandılar aralarında nasıl bi çekişme var
çocuk neden görüşmüyor bunları bilmediğim için bişey diyemem
ama ablan bu adamla ilişki içinde aldatıldı ve devam ediyor
üstelik ilişki toksik
bırak kendi haline kendisi yaşasın görsün
nasıl olsa o adam ablanla evlenmeyecek yani ablanın kötü bi evlilik yapıp ayrılma durumu olmayacak bence o adamla
her ne kadar ilişki yaralayıcı olsa da sevgiliyken ayrılmak ile evlendikten sonra ayrılmak aynı şey değil
eğer korkun o adamla kötü evlilik tecrübesi ise korkma boş yere

bu arada ben insan gibi uyardığımda bana sen benim mutluluğumu kıskanıyorsun diyen ablaya ben bi daha ağzımı açmam
ihanetin olduğu ayrıl barış toksik ilişkinin kıskanılacak bi tarafı olmadığı halde öz kardeşine beni kıskanıyorsun diyen insandan hayır gelmez

Aslinda kardes olarak elinizden geleni yapmis gibisiniz
Kıskanıyorsun lafi da karsidakini uzmek icin soylenir genelde ki toksik iliskisi olan arkadasima dediginde de sen kıskanıyorsun demisti
Siz ne yapabilirsinize gelirsek
Mesela aldatildi ya da uzuldu geldi size anlatti diyelim
Abla sen ne istiyorsun boyle bir durumu ben ya da yakın arkadasin yaşasa ne tavsiye ederdin gibi sorularla kendi ic dunyasinda dusunmesini saglayabilirsiniz
14 yaş fark bile sorun aslinda ablanizdan 10 yas buyugum ve 45 yas üstünü düşünmem. Ablaniz pembe hayallerde aslinda ve siz goruyorsunuz ama o goremiyor
Bazi seyleri yaşayıp deneyimlemeden akillanmiyoruz maalesef o yuzden cok mudahil olmayin sadece sizden destek istediğinde yargilamadan sadece farkindaligini arttirici sorular sormaniz bile yeter

X