Açıköğretim Fakültesi ile ilgili Her türlü sorularınıza cevap ...

finallerde belli olur geçip geçmeyeceği
ama geçme notu 50 finallerde 30 sorudan 17-18 doğru çıkarırsa rahat geçer

slm kizlar yaa ben bsey ogrenmek istiyorum mesela bir dersten 33 aldik kac alirsak 2. sinavdan kac almamiz lazim veya 20 aldik 2. sinavdan kac almamiz lazim elinizde bununla ilgili bir puan cetveli olan varmi acaba???

slm kızlar bişey sormak istiyorum sınıf tekrarı yaptığım için 2 dersten girdim sınava yüksek onur belgesi almam için sadece 2 dersin ortalaması mı alınacak yoksa geçen seneki bütün derslerin mi? bilgisi olan varmı...

slm ;
iktisat 3-4 sınıfa geçenler ve mezun arkadaşlar tecrübeleriniz paylaşırsanız çok sevinirim . üst sınıfa geçen arkadaşlar başarılı olmanızdaki çalışma yönteminiz nedir ?özel dershaneye giderekmi yoksa danışmanlık hizmetlerindenmi yararlanarak ve evde çalışarakmı hazırlanmalıyım ?deneyimleriniz eşliğinde tavsiyeleriniz nelerdir?teşekkürler

merhabalar ben örgünden bir ünv okuyorum zaten bir de açıktan 2 yıllık bir bölüm okumak istiyorum. Bu sene tercih yapıcam. Fakat tercih sonuçları açıklandıktan sonra ne yapıcam hiç bilmiyorum. Sınavlar falan nasıl oluyor?Kayıtlar nasıl?

mrb kızlar bu yıl işletme ikinci sınıftayım ve daha kredili sisteme geçilmedi ben 2.sınıfın 6 dersinden 1.sınıfın 1 dersinden büt e kaşdım.
kredili sistem bu yıl gelir ise ben bu dersleri veremeyince kalırmıyım yoksa üsten ders mi alırım çok acil yardım

selam,
İst.Üniv.Auzef Sosyoloji Bölümü düşünüyorum fakat
ist.üniv.'ne açıköğretim konusunda güvenemiyorum.
ders kitapları olmaması,online sınavlarda sorun yaşanması vs.vs....

bu nedenle anadolu üniv.tercih edicem.
Ama aklım hep İst. Üniv.de kalıcak.

ne önerirsiniz lütfen yardım bekliyorum.......

Kızlar bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum..

Atatürk üniversitesine bağlı açıköğretimle Anadolu Üniversitesine bağlı açıköğretim arasında fark var diye biliyorum.. Aslında tam emin de değilim... Okuyanlar bilenler var mı?

Mesela, Atatürk Üniv. nin sınavlarının her ilde yapılmadığını okumuştum.. Belirli iller varmış, bu üniv. nin sınavlarını yapan.. bu doğru mu?

Bir de harç parası var, gerçi şu son günlerde harç parası kalktı diye konuşuluyor ama... Atatürk Üniv. nin yine harçlarının da fazla olduğunu duydum.
Bunlar gerçek mi ? bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim..

uzaktan eğitim veren bölümlerin puanları düşüktür ama örgün eğitimle açık öğretim arasındadır.harç konusunda ise genelde ikinci öğretimle aynı harç miktarı ödenir.sakarya üniversitesini araştırmıştım.ona göre bilgi veriyim.uzaktan eğitim açık öğretim gibi okulda tahip edilmez.online eğitim görürsünüz.ama vize ve final sınavlarına hangi üniveristeyi tercih ettiyseniz o üniversitede girersiniz.aö gibi belirlenen bir okulda değil.sakarya ünv vize ve final zamanına 1-2 hafta kala okul kampüsüne çağırarak dersleri okulda veriyorlar.uzaktan eğitimden mezun olanlarda hangi fakülte bitirlmişse o yazılır.aö de gibi bir ibare yoktur.
her okulda farklı olabilir o yüzden mutlaka tercih edeceğiniz okulların uzaktan eğitim bölümlerinin şartlarını üniversite sitelerinden araştırın

çok mu uzun oldu :26:

Canım mrb
Ben örgün bir ünwden mezunum ,aynı zamanda aöf 3 sınıftayım şimdi .
Uzaktan eğitim endüstiri müh de de okumayı planlıyorum .Yalnız int baktıgım kadarıyla cuma -cumartesi derslere katılım gerekiyormus :KK50: ben calısıyorum nasıl olacak .

senin bilgin var mı bu konuda:KK50:

Mrb kızlar bi kaç sorum olucaktı. öncelikle geçtiğimiz tercihlerde tercih hakkımı kullanmadım ek yerleştirmede tercih yapabilir miyim ? Bursa'da yaşıyorum sınavlara nerde girebilirim ? ücretleri nelerdir ? bir de benim bölümüm eşit ağırlıktı sözelden tercih yapabilir miyim?

arkadaşlar merhaba bir sorum olacaktı ben 2 yıllık büro yönetimi öğrencisiyim. geçtiğimiz yıl 4. senemdi ve ben kaydımı yenilemedim. 2 tane dersim kaldı vermem gereken. şimdi ben okuldan atılmış mı oluyorum? aöf sitesinden okuduğum kadarıyla artık öğrenci olmuyormuşum öğrencilik haklarından yararlanamıyormuşum ama sınavlara girebiliyormuşum.

yani önlisans bölümlerini 4 lisans bölümlerini de 7 yılda bitirmek gerekiyor diye biliyorum da. öğrencilik hakları önemli değil de ben diplomamı alabilecekmiyim onu merak ettim...
yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşlar merhaba bir sorum olacaktı ben 2 yıllık büro yönetimi öğrencisiyim. geçtiğimiz yıl 4. senemdi ve ben kaydımı yenilemedim. 2 tane dersim kaldı vermem gereken. şimdi ben okuldan atılmış mı oluyorum? aöf sitesinden okuduğum kadarıyla artık öğrenci olmuyormuşum öğrencilik haklarından yararlanamıyormuşum ama sınavlara girebiliyormuşum.

yani önlisans bölümlerini 4 lisans bölümlerini de 7 yılda bitirmek gerekiyor diye biliyorum da. öğrencilik hakları önemli değil de ben diplomamı alabilecekmiyim onu merak ettim...
yardımcı olursanız sevinirim.

Anladıgım kadarıyla, 2 yıllık bölümde 4. senen. Eğer ki sen Güz döneminde (Yani 1.taksit) kaydını yenilemediysen kaydın silinmiş olur. 2012-2013 döneminde harcını yatırıca kaydın otomatikmen yenilenir.

Ben de bu sene Banka-Sigorta'dan mezun oldum. 2011-2012 döneminde bende öğrencilik haklarından yararlanamadım. Paso vermediler bana cok üzülmüstüm. :KK1:
Simdi ben İşletmeye devam edicem tekrar ögrenci olurum degil mi? Yani paso verirler mi? Bana yol parası 140 TL veriyorlar ama hep 70 TL doldurdugum icin yarısı cebime kalıyordu :KK23:

2012-2013 Kayıt Yenileme 22 Ekim de baslıyor kızlar, kacırmayın..

https://www.anadolu.edu.tr/ogrenci_isleri/akademik_takvim/ao_takvim_2013.aspx
Kızlar ben İşletmeye devam edecegimden 1 Ekim'de baslıyor degil mi?

Son düzenleme:

Anladıgım kadarıyla, 2 yıllık bölümde 4. senen. Eğer ki sen Güz döneminde (Yani 1.taksit) kaydını yenilemediysen kaydın silinmiş olur. 2012-2013 döneminde harcını yatırıca kaydın otomatikmen yenilenir.

Ben de bu sene Banka-Sigorta'dan mezun oldum. 2011-2012 döneminde bende öğrencilik haklarından yararlanamadım. Paso vermediler bana cok üzülmüstüm. :KK1:
Simdi ben İşletmeye devam edicem tekrar ögrenci olurum degil mi? Yani paso verirler mi? Bana yol parası 140 TL veriyorlar ama hep 70 TL doldurdugum icin yarısı cebime kalıyordu :KK23:

2008-2009 1. senemdi
2009-2010 2. senemdi
2010-1011 3. senemdi
2011-2012 4. senemdi ( kaydımı yenilemedim yani bu yıl sınavlara girmedim harçlarımı da yatırmadım)
2012-2013 yani bu sene yenilemek istiyorum. 4 senemi doldurduğum için öğrencilik haklarından yararlanamıyorum ama sınavlarıma girip diplomamı alabilirim değilmi? yoksa harçları yatırınca yine öğrenci mi oluyorum? paso filan önemli değil benim için ben diplomamı almak istiyorum tek istediğim bu.

sen de 3. sınıf işletmeye geçiş yapabiliyorsun sanırım o zaman yeniden öğrenci olursun ve öğrencilik haklarından yararlanırsın canım bildiğim kadarıyla tabi.

Son düzenleme:
Açıköğretim Fakültesi ile ilgili Her türlü sorularınıza cevap verebilirim.sormak öğrenmek istediklerinizi bana sorabilirsiniz.?

çok sevindim karşıma bu topic çıkınca.benimde sorum olucak..ben 4.sınıf işletmedeyim şu an.nişanlandım falan derken çalışamadım 5 dersten bütünlemeye kaldım.bütünlemede veremezsem bu dersleri seneye geçtiğim derslerden tekrar sınava girmem gerekir mi ya da kaç dersten geçersem sadece kaldığım derslerden sınava girerim..bilgilendirirsen çok sevinirim..

2008-2009 1. senemdi
2009-2010 2. senemdi
2010-1011 3. senemdi
2011-2012 4. senemdi ( kaydımı yenilemedim yani bu yıl sınavlara girmedim harçlarımı da yatırmadım)
2012-2013 yani bu sene yenilemek istiyorum. 4 senemi doldurduğum için öğrencilik haklarından yararlanamıyorum ama sınavlarıma girip diplomamı alabilirim değilmi? yoksa harçları yatırınca yine öğrenci mi oluyorum? paso filan önemli değil benim için ben diplomamı almak istiyorum tek istediğim bu.

sen de 3. sınıf işletmeye geçiş yapabiliyorsun sanırım o zaman yeniden öğrenci olursun ve öğrencilik haklarından yararlanırsın canım bildiğim kadarıyla tabi.

Evet canım bende bundan önceki sene harcımı yatırmamıstım ve sınavlara girmemiştim. 2011-2012 döneminde harcımı yatırdım kaydım otomatik olarak yenilendi ve diplomamı aldım.
Belki degisiklik olmus olabilir bilmiyorum,cünkü bütün bölümler kredili sisteme gecti, sen iyisi mi 444 10 26 yı ara ve sor.

çok sevindim karşıma bu topic çıkınca.benimde sorum olucak..ben 4.sınıf işletmedeyim şu an.nişanlandım falan derken çalışamadım 5 dersten bütünlemeye kaldım.bütünlemede veremezsem bu dersleri seneye geçtiğim derslerden tekrar sınava girmem gerekir mi ya da kaç dersten geçersem sadece kaldığım derslerden sınava girerim..bilgilendirirsen çok sevinirim..

Canım bu seneye kadar hayır gerekmiyordu. Yani gectigin derslerden tekrar sorumlu olmuyordun. Ama yukarıda da söyledigim gibi artık kredili sisteme geciyoruz nasıl olur bilmiyorum onu. :KK16:

Son düzenleme:
Evet canım bende bundan önceki sene harcımı yatırmamıstım ve sınavlara girmemiştim. 2011-2012 döneminde harcımı yatırdım kaydım otomatik olarak yenilendi ve diplomamı aldım.
Belki degisiklik olmus olabilir bilmiyorum,cünkü bütün bölümler kredili sisteme gecti, sen iyisi mi 444 10 26 yı ara ve sor.

Canım bu seneye kadar hayır gerekmiyordu. Yani gectigin derslerden tekrar sorumlu olmuyordun. Ama yukarıda da söyledigim gibi artık kredili sisteme geciyoruz nasıl olur bilmiyorum onu. :KK16:

bu numara tam olarak nereye ait aöf genel danışmanlık hattı gibi bişey mi ben kocaeli de yaşıyorum. kredili sistemi tam olarak anlayamadım. 2 dersten kaldım istatistik ve atatürk ilkeleri.benim bu dersleri geçmemi olumsuz etkiler mi bu sistem?

https://www.anadolu.edu.tr/ogrenci_isleri/akademik_takvim/ao_takvim_2013.aspx ben 2.üniv kapsamında kayıt olucam aöfye benım kayıtlar 1 ekimde başlıyor dimi verdiğin linkte öle yazıor öle anlamadım ben bir yardımcı olurmusun:KK52:

X