Acil … sizce evimde oturmak konusunda ısrar etmeli miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
kadın zaten size geldiğinizde siz gelir oturursunuz demiş belki çekineceğinizi düşünerek belki ağız yoklayarak ama sonuçta demiş ,ayıp olur diye yok diyen sizsiniz niye ayıp olsun ev sizin zaten ? kendisi diğer oğluna evi bırakıp çıkmış sizde onlar rahat etsinler diye evinizde oturtmuşsunuz ama artık kendi evinizde oturma sırası sizde

kiraya çıksınlar yarı yarıya çocuklar kiralarını öder sizde evinizde oturursunuz . hem onlar mağdur olmaz hem siz
şimdi kendi eviniz varken birsürü kira vermenizde mantıksız. sizin ailenizde nereye kadar destek olacak zaten evlenirken de birçok şeyi siz üstlenmişsiniz yeter daha fazla yapmayın artık.
Yorum çok olduğu için bazı mesajları yeni farkedip yazıyorum kusura bakmayın. Ben de eşime dedim annen kendisi dedi gelince oturursunuz diye ama biz ayıp olmasın diye sustuk eşim şakasına eşimin evi falan da demişti. Ama şimdi benim bunu istemem sıkıntı oldu. Ben de daraldım istemiyorum artık daha fazlasını yapmayı.

Bu düşünceye getirdiler beni. Verince zaten kötü oluyorum vermem kötü olurum daha iyi. Eşim kaç defa dedi ki ben senin kazancını almaktan rahatsız oluyorum. Ama biz yine de hep ortak biriktirdik. Bugünden itibaren keseleri de ayırmak lazım ama bunu bana kötülükle yapacaksa yani benim huzurum kalmadan gerçekleşecekse ben bu şekilde tahammül de etmek istemiyorum
Normali ortak biriktirmek ortak harcamak ama kendini için harcamak olmalı. Hem ailesine sponsor olacam hem de bana artistlenecek vay güç var elinde diye sacmalayacak. Tabii burada karşıdakinin tavrı, anlayış tarzı devreye giriyor. Öncelik sizin cekirdek ailenizde. Sizin boğazınızdan keserek, sizi mağdur ederek ailesine yardım etmemeli. Ama burada anam evimde otursun, ben hem kredi ödeyeyim hem fahiş kira ödeyeyim. Abim orada bir taraflarini yayarak gezsin tozsun. Karım kendi evinde yaşamak isteyince Omo o vocdonsoz 😒 böyle düşününce ağızlarına vuran bir kürek belirse ya.

Bu düşünceye getirdiler beni. Verince zaten kötü oluyorum vermem kötü olurum daha iyi. Eşim kaç defa dedi ki ben senin kazancını almaktan rahatsız oluyorum. Ama biz yine de hep ortak biriktirdik. Bugünden itibaren keseleri de ayırmak lazım ama bunu bana kötülükle yapacaksa yani benim huzurum kalmadan gerçekleşecekse ben bu şekilde tahammül de etmek istemiyorum
Siz onun o rahatsızlığını giderin bence🙃
Bol bulamayınca ne yapabiliyorsa o kadarını yapsın

Ben 15 sene önce borç verdim borcumu isteyince kavga çıkardılar lanet olsun deyip gurur yapıp sustum sonra borcun küçük bi kısmını getirip barıştılar sonra altın çok yükseldi gene küstüler 150 bin civarı gene kaldı hiç iyiki verdinde sayende rahat ettik demediler isteyince kötü oldum susunca bile kötü oldu bu kişiler 1.derece yakınım oyüzden gerçekten kimseyi memnun edemiyorsunuz vermeyerek kötü olmayı tercih ederdim

Aynı şeyi düşünüyorum kesinlikle. Bir defa kötü oldum zaten. Sonuçta ev bu başka birşey değil ki :KK43: bu nedenle bugün kesin kararlı konuşmam lazım evet ben kötü olcam ama ne kadar saçma sebepten bu hale düşüyorum
Siz haklısınız ve geröekten gayet bolca iyilik, fedakarlık yapmışsınız ve halşulemde şuan ailenizin refahını, düşünüyorsunuz. Eşinizle güzellikle konuşmaya tatlılıkla anlatmaya anlamsını sağlamaya çalışın rabbim, size kolaylaştırsın, inşaallah

Ben 15 sene önce borç verdim borcumu isteyince kavga çıkardılar lanet olsun deyip gurur yapıp sustum sonra borcun küçük bi kısmını getirip barıştılar sonra altın çok yükseldi gene küstüler 150 bin civarı gene kaldı hiç iyiki verdinde sayende rahat ettik demediler isteyince kötü oldum susunca bile kötü oldu bu kişiler 1.derece yakınım oyüzden gerçekten kimseyi memnun edemiyorsunuz vermeyerek kötü olmayı tercih ederdim
ah ah işte maalesef ki. bir de “yapmasaydın”a geliyor ya. yapmışsın ama kıymeti yok. Yaptığına pişman ettiriyorlar. Bari takdir edip yanımda olsaydı.

aynen öyle aslında kökten çözüm. bu şekilde çirkin bi hale gelmesini istemezdim meselenin. ama şurda beni haksız çıkaran tek bir yorum dahi bulamadım. Fazla bir fedakarlık olduğunu, durumun normal olmadığını herkes diyor. Eşim de bir farketse de adam akıllı çözüm bulsa.
Çok samimi olarak söylüyorum bunu söyleyin.Verdikleri altını borç sayıyorlar ama evde oturdukları süreyi kira saymıyorlarsa zaten herşekilde onlar ölene kadar o eve geçemeyeceğiniz ortada..üstelik bir zaman sonra kendileri de unutacak..kendi evlerini sizin üstünüze yapmış sanacak zihniyetteler orası çok belli.Ben evi sattırıp kendi altınımı aldırırdım ..en azından o sizin garantiniz olurdu

Siz haklısınız ve geröekten gayet bolca iyilik, fedakarlık yapmışsınız ve halşulemde şuan ailenizin refahını, düşünüyorsunuz. Eşinizle güzellikle konuşmaya tatlılıkla anlatmaya anlamsını sağlamaya çalışın rabbim, size kolaylaştırsın, inşaallah
Amin amin aminnnn ya inşaallah Allah razı olsun 🤲🏻💫

Çok samimi olarak söylüyorum bunu söyleyin.Verdikleri altını borç sayıyorlar ama evde oturdukları süreyi kira saymıyorlarsa zaten herşekilde onlar ölene kadar o eve geçemeyeceğiniz ortada..üstelik bir zaman sonra kendileri de unutacak..kendi evlerini sizin üstünüze yapmış sanacak zihniyetteler orası çok belli.Ben evi sattırıp kendi altınımı aldırırdım ..en azından o sizin garantiniz olurdu
ben şimdi birşey demezsem İstanbul’a gittikten sonra birşey yapılması çok zor olur kim bilir ne zaman o eve geçeriz Allah bilir o sırada biz kiralar altında ezilirken kimse destek de olmayacak üstüne bizim destek olmamız gerekecek bu nedenle evde oturmak konusunda kararlıyım.

İşleri niye bu kadar karıştırdınız ki ya. Anlamakta zorlandım inanın. Eşinizin abisi kiraya çıkmasın diye kayınvalideniz çıkmış falan ne gerek var. Bu karışıklığa. Aileler birbirine destek olabilir ama bu kadar karıştırmaya gerek yok. Anne babanın maddi durumu yetersizse evlatlar kiralarına destek çıkar ya da birden fazla evleri varsa birine ailesini oturtturabilir. Ama sizin işler çok karışmış yanlış yapmışsınız

İşleri niye bu kadar karıştırdınız ki ya. Anlamakta zorlandım inanın. Eşinizin abisi kiraya çıkmasın diye kayınvalideniz çıkmış falan ne gerek var. Bu karışıklığa. Aileler birbirine destek olabilir ama bu kadar karıştırmaya gerek yok. Anne babanın maddi durumu yetersizse evlatlar kiralarına destek çıkar ya da birden fazla evleri varsa birine ailesini oturtturabilir. Ama sizin işler çok karışmış yanlış yapmışsınız
Evet iyi niyetli davrandık ama maalesef saçma bir hal aldı

Aynı şeyi düşünüyorum kesinlikle. Bir defa kötü oldum zaten. Sonuçta ev bu başka birşey değil ki :KK43: bu nedenle bugün kesin kararlı konuşmam lazım evet ben kötü olcam ama ne kadar saçma sebepten bu hale düşüyorum

eşin tam bir terbiyesiz
elini versen kolunu kaptırıyorsun bu erkek tarafına yaaa ,
şuan düğün zamanı istemediğin herşey için eminim çok pişmansındır ,

çünkü çok nankörler ,

konuna gelecek olursam yeni ev aldır o kocan olacak terbiyesize , sıkışsın ödesin ,
en azından kötü koca mal sahibi yapar seni ,

ah ah işte maalesef ki. bir de “yapmasaydın”a geliyor ya. yapmışsın ama kıymeti yok. Yaptığına pişman ettiriyorlar. Bari takdir edip yanımda olsaydı.
Bende ne zamandır bu durumla alakalı konu açmaya niyetleniyorum tüm konuyu kafamda toplayınca sinir krizi geliyo gibi oluyo malum gebeliğimde riskli konuyu baştan sona anlatmaya sinirim yetmiyor inanın hiçbir konuda vererek iyi olmuyorsun bunu anladım ister kocana ister anana babana yada evladına ya tamamen gözden çıkaracaksın yada peşine düşeceksen hiç vermeyeceksin çünkü asla sonuç değişmiyor hep kötüsün

ben şimdi birşey demezsem İstanbul’a gittikten sonra birşey yapılması çok zor olur kim bilir ne zaman o eve geçeriz Allah bilir o sırada biz kiralar altında ezilirken kimse destek de olmayacak üstüne bizim destek olmamız gerekecek bu nedenle evde oturmak konusunda kararlıyım.
Konunuzu okuyunca gerçekten üzüldüm.Keşke hiç eşinizin ailesini koymasaydınız ev kirası ile borcunun belli kısmını ödemişti bile.😔Eşine söylemelisin " en başından beri planın ailene ev hediye etmekti madem neden bunu madur ederek yaptın! Evlenmeseydin ailene önce ev sonra ne istiyorsan alsaydın neden beni de borca ortak ettin de..eminim görürsün eşinin ponçik yüzünü bu akşam.

Bende ne zamandır bu durumla alakalı konu açmaya niyetleniyorum tüm konuyu kafamda toplayınca sinir krizi geliyo gibi oluyo malum gebeliğimde riskli konuyu baştan sona anlatmaya sinirim yetmiyor inanın hiçbir konuda vererek iyi olmuyorsun bunu anladım ister kocana ister anana babana yada evladına ya tamamen gözden çıkaracaksın yada peşine düşeceksen hiç vermeyeceksin çünkü asla sonuç değişmiyor hep kötüsün
Bebeğiniz sağlıkla doğsun büyüsün inşaallah 🤲🏻🤲🏻💫 maalesef ben de sinirleniyorum artık bu durumlar karşısında. çünkü fazla fedakarlığın görev bilinmesinden rahatsızım istemiyorum artık bunaldım yoruldum ben de

Evet iyi niyetli davrandık ama maalesef saçma bir hal aldı
Bence artık herkesin tavrını gördüğünüze göre ipleri biraz elinize almanın vakti gelmiş madem evinizi onlara verdiğiniz halde vicdansız olarak adlandırılıyorsunuz. İstanbula gittiğinizde evinizde oturmak istediğinizi, eşiniz ailesine destek olmak istiyorsa abisiyle beraber ortak ve eşit şekilde sorumluluk almaları gerektiğini söyleyin.

Bebeğiniz sağlıkla doğsun büyüsün inşaallah 🤲🏻🤲🏻💫 maalesef ben de sinirleniyorum artık bu durumlar karşısında. çünkü fazla fedakarlığın görev bilinmesinden rahatsızım istemiyorum artık bunaldım yoruldum ben de
İnşallah kimse kimseyi kırmadan anlayış çerçevesinde akılcı çözüm yolu bulunur hakkınızda hayırlısı olsun

Bence artık herkesin tavrını gördüğünüze göre ipleri biraz elinize almanın vakti gelmiş madem evinizi onlara verdiğiniz halde vicdansız olarak adlandırılıyorsunuz. İstanbula gittiğinizde evinizde oturmak istediğinizi, eşiniz ailesine destek olmak istiyorsa abisiyle beraber ortak ve eşit şekilde sorumluluk almaları gerektiğini söyleyin.
ben de tam olarak bunu söylüyorum olmaz bana diyordu ama bu konuda kararlı olmam lazım bu konu açıldı bir defa ve çözüm yolu da bundan başka birşey değil

Doğru mu anladım; abi kira vermeden ailesinin evinde oturuyor, kayınvalideniz kira vermeden sizin evinizde oturuyor. Siz başka memlekette hem kira veriyorsunuz hem de kayınaileye bağışladığınız evin kredisini mi ödüyorsunuz? 😅
Sizin ailenin kirasını ortak ödemek gibi bir zorunluluğunuz bile yok, ailesinin evine çöreklenen abi ödesin kiralarını. Sizi ilgilendiren bir durum yok ki ortada. Herkes kendi evine geçsin abi de kiraya çıksın. Ne uyanıkmış, o kirada oturmayacak diye herkes seferber maşallah.

eşin tam bir terbiyesiz
elini versen kolunu kaptırıyorsun bu erkek tarafına yaaa ,
şuan düğün zamanı istemediğin herşey için eminim çok pişmansındır ,

çünkü çok nankörler ,

konuna gelecek olursam yeni ev aldır o kocan olacak terbiyesize , sıkışsın ödesin ,
en azından kötü koca mal sahibi yapar seni ,
Aynen öyle pişmanım henüz atanmamıştık borçla olacak birikim de yok diye istemedim ama istemedim diye kimse madalya da takmadı sonuç ortada. Aldıranın aldırmayandan bir eksiği yok, fazlası oldu her zaman.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X