Acil … sizce evimde oturmak konusunda ısrar etmeli miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşin nankör... alırken iyi ama isteyince kötü olursun, bu sanki fizik kanunu olmuş. Keşke kendiniz bir ev alıp kiraya verseydiniz, o Kira ile kayinvalide başka bur yerde otursaydi.

Doğru anladıysam diğer oğlu Kira ödemesin bahanesiyle kendi evinden cikti, şimdi oğlu oturuyor. Kiraya çıktı rutubetli eve Kira ödememesi için ev alındı. Eşiniz sizin olan eve şu anda oturmak istemiyor, çünkü annesini çıkarmak istemiyor (Kredisini ödediğiniz eve)

En sevimli yol ,İstanbula hiç gitmemeniz ve kayinvalidenin artık size Kira vermeye başlaması. Ya da diğer kardeş verecek size kirayı, sonuçta kayinvalidenin evinde oturuyor.

En sinsi yol, birlikte oturalım ben kimseyi evinden atmak istemem diyeceksiniz. Sonra kavga çıkaracak aranızda ve olmuyor böyle deyip kiraya çıkmasını isteyeceksiniz, zira burada dişlerinizi güvenmenin gerekiyor.

En mantıklı yol, kadın siz geliyorsunuz diye evine dönecek. Abi de kendisi kiraya çıkacak ve kirasını ödüyecek. Kadının evine dogalgaz yapacaksınız.

Kayinvalideniz demis zaten oturun kendi evinize diye onceden. Tayin cikinca anne demistin ya biz bizim 3ve gecelim deyin onlar bir car3sime bakarlar. Kendi dedigine gore anlamayacak insan degiller

Kayinvalideniz demis zaten oturun kendi evinize diye onceden. Tayin cikinca anne demistin ya biz bizim 3ve gecelim deyin onlar bir car3sime bakarlar. Kendi dedigine gore anlamayacak insan degiller
Laf olsun diye demişlerdir. Eminim küsecekler gerçekten bunu talep ettiklerinde. Ben buradan sinirlendim ama gerçekten çok haksızlık yapılıyor. Umarım çözülür bugün de konu sahibi de rahata kavuşur.

Yok be yavrum ,bu şekilde düşüncesinde samimi olan verdiği altın borcunu gramı gramına geri ister mi?

Yok be yavrum ,bu şekilde düşüncesinde samimi olan verdiği altın borcunu gramı gramına geri ister mi?
İsteriz demediler ama eminim ki vereceğiz başka yolu yok. Vermesek de yine para bir şekilde onlara gidecek en azından borcumuzu verdik deriz paraları bizde kalmamış olur

4 sene esinin ailesi oturmus evinizde. Siz de calisiyorsunu eve sizin de paraniz giriyor. 4 sene de sizin aileniz otursun o evde o zaman. Oyle deyin bakalim esiniz kabul ediyor mu hic?
Ama niye sadece es ailesi? Bi akilli onlar da bi enayi siz misiniz?
Bosanmaya kadar giderim ya evimde otururum ya da gerekirse bosanirim evi sattirir yari parasini alirim. Ne munasebet yahu. Milleti gerizekali yerine koyuyorlar. Sen iyiymissin de fedakarmissin da , olmuyorum kardesim olmak istemiyorum.

Vallahi bazen konulari okuyunca basim agriyor, geriliyorum, sosyal medya ve kadinlar klubu detoksuna, pozitif seyler gormeye ihtiyac duyuyorum, hele de yasayanlari hic dusunemiyorum.

Allah askina konu sahibi geri adim atma, evini seviyorsan otur evinde kiraya falan cikma, 4 senedir belese oturmus aile, sizden bu kadar gerisini birlikte oturacak abi dusunsun....

İsteriz demediler ama eminim ki vereceğiz başka yolu yok. Vermesek de yine para bir şekilde onlara gidecek en azından borcumuzu verdik deriz paraları bizde kalmamış olur
İstemeyen insan şu ana kadar kendi ağzı ile "sağolun varolun ..biz dardayken siz yetiştiniz ev sahibi stresi yaşatmadınız bize .. sizden de para filan istemiyoruz biriktirirseniz de kendi banka borcunuzu kapatın "derlerdi inan bana

otursun diye diğer oğlu için oturduğu evden çıkmadı mı ?
şimdi sizin eşiniz (oğlu) için de aynı şeyi yapabilir ..
başta bunları hesap edecektiniz belki o zamanda 'hesapçı olacaktınız' ama sizden gitmeyecekti.
Eşiniz düşünsün.
Üstlenmeyin.
Siz sırtlanmayın artık.
nasıl istiyorsa öyle olsun, kredi taksitini de ödesin, kirayı da ödesin o zaman.
Başı sıkışsın biraz anlasın ne anlatmak istediğinizi..

kızıp köpürmeyin, bağırarak haksız duruma düşmeyin. sakince etraflıca izah edin.
Anlamıyorsa gidin en pahalı evi kiralayın bakalım nasılmış
En Büyük KK

hayatisigimm hayatisigimm

Ben bu olaya bir anlam veremedim. Neden en başından kayınbirader başka eve çıkmadı. Kayınvalide neden evim rutubetli diyerek başka rutubetli eve kiraya çıktı? Burada kayınbirader full kira ödemesin diye hepiniz güme gitmişsiniz çünkü onun kirasının yarısını da siz ödemeyecektiniz herhalde.

Ben bu olaya bir anlam veremedim. Neden en başından kayınbirader başka eve çıkmadı. Kayınvalide neden evim rutubetli diyerek başka rutubetli eve kiraya çıktı? Burada kayınbirader full kira ödemesin diye hepiniz güme gitmişsiniz çünkü onun kirasının yarısını da siz ödemeyecektiniz herhalde.
Her yeri entrika ..o abinin her hangi bir kiranın yarısını ödediğini hiç sanmıyorum

Evet öyle dedi eşim ise yanaşmıyor evi onları oturturuz düşüncesiyle almışız ama bu şartlar altında ezilen ise sadece biz oluyoruz
Cüşş esiniz az yesin de uşak tutsun dicem ama uşak olarak resmen sizi bellemiş. Siz niye onun anasi otursun diye calisip didinip ev kredisi oduyorsunuz yahu.
O zaman bi ev de kendi ananizi babanizi oturtmaya alip odeyin, koca kisisi de buna mecbur o zaman. Ne ala memleket ya ..

Düşüncelerinizi çok merak ediyorum çünkü ona göre hareket edip düşüncelerimin arkasında durcam. UZUN AMA LÜTFEN OKUYUN Mesele şu şekilde: eşimin abisi kayınvalidemlerin alt katında oturuyordu. Ama bir amca o evde hak iddia ettiği için biraz da aklen normal değil diye zorla eşimin abisinin evden çıkmasını istedi. Kayınvalidemler eşimin abisi kiraya çıkınca ödemekte zorlanır diye kendi evleri de sobalı ve rutubet oluyor diye üç yıl önce kiraya çıktılar, evlerine eşimin abisi oturdu. Ama kiraya çıktıkları evde de kışın felaket rutubet oluyordu. Bina eskiydi. Kayınvalidemlerin kirasının yarısını biz, yarısı abisi ödüyordu. Biz istanbul dışında zorunlu görevdeyiz. Kayınvalidem derdi ki oğlumun parasını başkasına vermek zoruma gidiyor. Biz de ev alalım bari paramız boşa gitmesin dedik. 2 yıl önce Kredi ile ev aldık. Eşimin ailesi oturuyor. Evin nakit ödemesi için eşimin ailesinden para almak istemiyordum çünkü sonra geri ödememiz gerekecekti. Bize o zaman yaklaşık elli bin tl yi altın verdiler. Krediyi sadece biz ödüyoruz. Kendimiz ise kirada oturuyoruz. Nasipse bu yaz İstanbul’a tayin hakkımız var. Aslında niyetimiz o evde eşimin ailesini oturtmaktı yani evden çıkmalarını istemek ayıp geliyordu Zaten kayınvalidem de bi kaç defa demişti siz gelince isterseniz evinize oturun diye ama ayıp geliyordu, birşey demek istemiyordum. Ama istanbulda kiralar fahiş derecede arttı. Biz orda kirada oturduğumuzda kimse bize yardım etmeyecek kredi taksiti yanında belki 2-3 bin kira ödeyeceğiz ve bu her sene zamlanacak. Ben de bu nedenle eşime diyorum ki biz yazın gidince evimize oturalım. Ailen kirada oturur yarısını sen yarısını abin ödersiniz yoksa biz kirada oturunca kimse bize yardım da etmeyecek kiralar her sene artıyor dedim. Ama eşim ben diyemem dedi. Destek olurken iyi ama şimdi evimde oturmak isteyince kötü gibi görünüyorum. Bu durumu da sadece bizim üstlenmemize sinir oluyorum. Eşim istanbulda kiralar pahalı diye gitmeyelim diyordu bazen. Bu nedenle de artık evimde oturmak istiyorum. Çünkü ailem de istanbulda neden onlardan uzak kalayım. 1600 km ötedeyiz. Bizden başka kira derdi olan yok. Babam dedi ki kızım Allah için iyi birşey yaptınız ben de emekliliğimden biraz veririm yeni bi ev alırsınız ama evler 800bine çıkmış ayda on binden aşağı taksit çıkmıyor ve bir on sene daha taksit ödeyerek geçirmek istemiyorum (evlenirken borç olmasın diye takı istemedim 100gr bilezik takıldı ama borç olduğu için bir sene sonra geri verdim bozuldu, halı perde Beyaz eşya ikinci el bir çekyattan başka birşey aldırmadım yatak odasını kendi ailem aldı masraf yaptırmamak için elimden geleni yaptım. Evi alırken ailemin taktığı 60gr bileziği de evin naktine verdim koltuk takımım yok ama kayınvalidemler kiraya çıkınca onlara koltuk takımı hediye aldım) Ama şimdi evimde oturmak istemek suç mu. Eşim elinde gücün var diye böyle yapıyorsun diyor. En iyi sensin, en fedakar sensin diyor. Eşimin bu dediği ise bana nankörlük olarak geliyor. Lütfen bana düşüncenizi söyleyin siz olsanız evinizde mi oturursunuz yoksa hem ev taksiti ödeyip hem kirada oturmaya devam mı edersiniz? Ve Sizce dışarıdan bencil olarak mı görünüyorum 😞 Eşim az önce mesaj atmış “Akşam geldiğimde ev meselesini konuşalım bidaha açılmamak üzere” yazmış bu nedenle acil bir durum
Anne baba olunca bilemedim. Fakat diğer kayinbiraderin en azından mutlaka en kirasina yardım etmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Konuştuk ama birşeyin hallolduğu yok maalesef. Umut görmüyorum geleceğimize dair. Her şey bizim omuzumuzda sadece bizim görevimiz gibi. Ama asıl bu sorumluluğu bize yükleyen eşim. Çünkü ona göre sorumluluk onda. İmkanı var memur diye ağırlık onda. Elinden gelenin fazlasını yapması lazım ona göre. Peki ya biz? Biz geçinebiliyormuşuz önemli olan buymuş. Herşeyin hayırlısı olsun demekten başka birşey elimden gelmiyor artık.

Yani kötü olun bosverin bir kere kötü olun ömür boyu rahat edin herkes yardım edecek siz ırgat misiniz Allah aşkına niye siz çalışacaksınız iki ev gecinecek
Hayır kötü olmasa yaptığı fedakarlığı gören yok ki kocası teşekkür bile etmiyor
Şu an aldığı evi kiraya verip kredisine bu kirayı kullanıyor da olabilirdi.

Konuştuk ama birşeyin hallolduğu yok maalesef. Umut görmüyorum geleceğimize dair. Her şey bizim omuzumuzda sadece bizim görevimiz gibi. Ama asıl bu sorumluluğu bize yükleyen eşim. Çünkü ona göre sorumluluk onda. İmkanı var memur diye ağırlık onda. Elinden gelenin fazlasını yapması lazım ona göre. Peki ya biz? Biz geçinebiliyormuşuz önemli olan buymuş. Herşeyin hayırlısı olsun demekten başka birşey elimden gelmiyor artık.
O zaman bütçeleri ayırın. Eve katkınızı yapın gerisine karışmayın. O da hem sizin evi hem diğer evi geçindirsin bakalım. Resmen sizin maaşa güveniyor.

Yaaa biyere varamadınız yani üzüldüm ne diyor peki annemler oturcak mı dedi yoksa dolaylı yoldan onu mu ima etti
Bence kayınvaliden de sanki biraz duygu sömürüsü yapıyor yani oğluyla illaki gün içinde konuşuyorlardır kadın net bi dille hayır ben oturmam dese oğluda ısrar etmez gibi geliyor bence kadın diyosa biz nereye gitçez napcaz nasıl kira vercez falan diye 🤷‍♀️

Gercekten bu kk kadınları beni dehşete düşürüyor çalışan işi gücü ekonomik özgürlüğü var sandigimiz kadınlar aslında kocalarına kölelik yapıyor çalışıp didinip maaşlarını kocalarının ellerine sayıyorlar bir de tartaklanip azar yiyorlar
Diyemiyor musunuz madem öyle ben de anama babama vereceğim maaşımı babam borç yapmış diye

Para vermeyin o zaman. Hem kredi ödesin hem de evi gecindirsin. Gerekirse ücretsiz izne çıkın. Hodri meydan. Çok gıcık oldum kocaniza.

benim fikrim hala 1+1 ya da 2+1 kp kv nin oturacağı bir ev alıp kendinize de yatırım yapmanız.
diğer türlü böyle bi aileyle sonu yok bu işlerin.
bosanirim diyorsanız o da bir seçenek. ama böyle bisey için bosanir mısınız bilemem.
en azından gelecekte çocuklara kalacak bir ev olur ve ailesine verecek parası kalmaz cebinde iki krediyle.
siz de kendi evinize geçersiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X