Acil … sizce evimde oturmak konusunda ısrar etmeli miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İstanbul'da eli yüzü düzgün kiralık evler 3-4 binden başlıyor.Sizde çalışıyor musunuz merak ettim.Esiniz evin süt oğlanı galiba milleti de alistirmis kendide dünden razı arkalarını toparlamaya.Taviz vermeyin kendi eviniz sonuçta gidin oturun .Esinizde sizin haklı olduğunuzu bildiği için bir daha bu konuyu açmayalım tarzı bir istekte bulunmuş . Şu hayat pahalılığında kimseyi beslemek zorunda değilsiniz.

İstanbul'da eli yüzü düzgün kiralık evler 3-4 binden başlıyor.Sizde çalışıyor musunuz merak ettim.Esiniz evin süt oğlanı galiba milleti de alistirmis kendide dünden razı arkalarını toparlamaya.Taviz vermeyin kendi eviniz sonuçta gidin oturun .Esinizde sizin haklı olduğunuzu bildiği için bir daha bu konuyu açmayalım tarzı bir istekte bulunmuş . Şu hayat pahalılığında kimseyi beslemek zorunda değilsiniz.
Ben de çalışıyorum evet bu konuda kararlıyım inşaallah güzellikle hallolur

Eşim abim kiraya çıkınca ona yardım etmemiz lazım deyince ben olmaz dedim eğer ailen çıkarsa ortaK yardım edersiniz dedim yani eğer abisi kiraya çıkacak olsa eşimin abisinin kirasına destek olma düşüncesi vardı
ne münasebet canım abisi kiraya çıkarsa neden abisine yardım edeceksiniz anlaladım ? abisinin bu kadar derdi yoktur eminim. geleceğide düşünmek lazım . çocuk düşünürsünüz çalışamazsınız çocuk masrafları olur kaza olur sakatlık olur . şimdi para var çift maaş var diye yarın da öyle olacağının garantisi mi var

Valla çok sinirleniyorum şu tarz olaylara.Her koyun kendi bacağından asılır ama bizim ülkemizde çoğu anne- baba evlatlarının sırtından geçinmeye çalışıyor.İnsanlara bir kere taviz verdiğimiz zaman ardı arkası kesilmesin istiyor.Oyle bir dünya yok kardeşim.Bilmem kaç km uzakta para kazanmak için çalışıyorsaniz kimseye hesap vermek zorunda da değilsiniz.Bende benzer durumlar yaşadım eşinizin en başta alistirmamasi lazımdı.Kaynin kirasını ödemekte ne ? Durumu yoksa yardımcı olunur ama millete düzenli para verip alistirmayin

Tabiki sadece masraf kira bitmiyor. Çift maaş olabiliriz ama kendimize harcamıyoruz ki. 2-3 bin kira en iyi ihtimallerden. Bakalım bu akşam mesele nasıl sonuçlanacak. Kıymetim bilinmeyecek ama inanın eskisi kadar umrumda da değil
Vicdanınız rahat olsun siz kötü bir şey istemiyorsunuz, kayınvalidenizin hiç evi olmasa, sizden başka evladı da olmasa başkaydı ama evi var, birkaç tane de evladı var.
Sobalı da olsa kayınbiraderiniz hiç kira vermeden baba evinde otururken onun rahatı bozulmasın diye sizin fedakarlık yapmanız haksızlık.
Eşiniz sadece anne babasının değil abisinin de rahatı için size kötü demiş oluyor, biraz mantığı varsa kazık kadar abisine laf etsin, aynı durumda olsak ben baba evinde otursam da kardeşim ceremesini çekse utanırım.

Kayınvalideniz zaten siz evinizde oturursunuz diyormuş, tayin meselesini abisi de biliyordur, kardeşine biraz acıması olan biri olsaydı, anne babasına ben ev buldum çıkıyorum gelin sizi de evinize yerleştirelim derdi, bu mesele eşinizle sizin aranızda sorun olmadan çözülürdü.

Ailenizde asla 2. ev için yardım etmesin inanın pişman olursunuz.

Geri adım atacağınız susup oturacağınız bir durum yok ortada . İyilikten maraz doğar dedikleri türden bir durum. Eşiniz bu konu kapanacak diye gözdağı veriyor resmen. Evet kapanacak evimde oturmak istiyorum son kararımda bu deyin geri adım atmayın.

Benim anlamadığım eşinin abisinin ne özelliği var da dünya onun etrafında dönüyor? Zaten zamanında alt katta bedavaya oturmuş sonrasında kayınvalidenizi kendi oturduğu evden çıkartıp bedava yaşamaya devam etmiş. Eğer abi kiraya çıkarsa ona yardım etmek de gerekirmiş. Siz de farklı şehirde kirada değil misniz? Neden siz herkese yardım etmek zorundasınız yardım kuruluşu musunuz? Çok saçma durumlar. Resmen sömürülüyorsunuz. Siz belki de iki maaş olduğunuz için zorunlu olarak görünüyordur ama kendi maaşınızı eş ailesine yedirmek zorunda değilsiniz tamamen kendinize ayırın eşiniz kendi maaşından destek olmaya devam etsin. Bu kadarı enayilik. Acaba sizin aileniz aynı durumda olsa eşiniz bu kadar fedakar olabilir miydi? Böyle bir durumda olsam o evi satar kökten kurtulurdum kim ne yaparsa yapsın. O ev alırken verdikleri parayı da çoktan ödemişsiniz bana göre yaptıklarınızla.

Eşim abim kiraya çıkınca ona yardım etmemiz lazım deyince ben olmaz dedim eğer ailen çıkarsa ortaK yardım edersiniz dedim yani eğer abisi kiraya çıkacak olsa eşimin abisinin kirasına destek olma düşüncesi vardı
Bu abi engelli hasta vs.falan mı? Bir ailesi var mı yalnız mı yaşıyor merak ettim? Bence siz çok fazlasıyla fedakarlık yapmışsınız. Zaten yardımı da dolaylı yoldan abiye yapıyorsunuz aslında anneye-babaya değil eşinize bunu söyleyin. Herkes kendi evine geçsin otursun. Abi de ne yaparsa yapsın kendi sorunu bu saatten sonra bence. Bu nasıl bir adaletsizlik benim kafam almadı doğrusu :işsiz:

Çok özür dileyerek çüş diyorum. Kocanız size güveniyor. Evlenmeseymiş o zaman tek başına bakarmış 7 sülaleye. Siz işten çıksanız çalışmasanız bu kadar rahatdağıtabilecek mi

İlk paragrafta yazdığınız gibi durum aynen bu şekilde ve ben bu şekilde olmasını istemiyorum artık. Ben mi yanlış yapıyorum kanısına kapıldım da buraya yazdım. Ama görüyorum ki evimde oturmayı istemekle yanlış yaptığımı söyleyen tek bir kişi bile yok
Eşiniz sizin üzerinizden ailesine artistlik yapıyor kesinlikle evinize geçin kaynınız kiraya geçsin,durumları yoksa insan kiralarını da verir yalnız sizdeki durum kayın ailenin evine çökmüş ne münasebet sizi kullanmışlar direk kayın İçin kira yardımı isteyemeyecekleri için

Neden?kayinvalidenize destek olursunuz anlarım da abi ne alaka?eşiniz kazandığı parayı harcayacak yer bulamıyor galiba

O kadar doğru ki. Kıymak istemiyorsunuz. Ailem de böyle. hiç bir zaman zorlamak istemedik ama ben bu durumu neden kendimi daha zor bir duruma sokarak aşmaya çalışayım ki. Düşününce bile boğuluyorum artık. Bir de kıymet bilinmemesi işte. Evet kimse zorla yaptırmadı kendim yaptım maalesef katlanamıyorum artık buna.
Eşinizin maaşı çok yüksek olduğu İçin mi tüm aile beklenti içine girdi ya da eşiniz bakmak zorunda hissetti

İşin sonunda hiç bişey yapmayan abi kahraman sizde ne yaptınızkilerden olursunuz. Eşinizde size haklıymışsın der konu bu şekilde kapanır. Abisi bedavadan orda burda oturmuş madem kenara üç beş kuruş koyup ev alsaymış oda. Yada anlamıyorsa gidip kirada oturacak paşa paşa. Bir ailede kimse diğerini beslemek zorunda değil. Tamam çok durumunuz iyi olur zengin olursunuz on tane ev vardır birinde abinizi oturtursunuz. Ortada iki ev var. Kv kp ve abi arasında pay edilmiş sizde karşıdan izliyorsunuz. Parayı ödeyende üstelik sizsiniz. Eşiniz gerçekten bu manzarayı görmüyor mu anlamıyorum. Hakikaten şaşırtıcı. Kesinlikle taviz vermeyin anne baba kiraya çıkar sizde ortak kiraların karşılarsınız abide bedavadan bi yerlerde keyif sürmesin.

Kayınvalide evinde kayinbirader oturuyor. Kayinvalide kiraya çıktı. Kirayı kayinbiraderle ortak ödediniz. Siz ev aldınız. Şimdi de sizin evde kayinvalide oturuyor. Kayinbirader hala kayinvalide evinde. Ve siz gelince kiraya mı geçeceksiniz. Size de saçma gelmiyor mu? Hakkınızı koruyun bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X