Acliktan mi uyumuyor?

Daha çok küçük zamanla arttıracaktır, benim de oğlumda beslenmeye dikkat edemediğim zamanlar olurdu gerçekten memeye yapışıp kalırdı, gece sık uyanırdı, yine hamileyim bu sefer sütün kalitesine çok dikkat edeceğim diyorum vicdan yapıyorum düşününce. Bunları not almıştım sizin de işinize yarar belki, bunlardan başka vitamin eksikliğiniz varsa onları da takviye olarak alın ben pregnacare feeding ve solgarın b12 sini kullanıyordum brewers yeast yazanı , badem sütü yağlandırıyor onu da ekleyeyim. Bunları kullandığım dönem kilosu da iyiydi, ek gıdaya güvenip saldığım zaman kilo da yerinde saymaya başladı 🙁
Çok teşekkürler acikcasi hic dikkat etmiyorum ogun atladigim bile oluyor

Merhaba bebeğim 6 buçuk aylık oldu 1 aya yakın zamandır uyku sorunumuz var gündüzler yarim saatten fazla uyumuyor uyanincada hep mızmız hep uykulu uyandıktan yarim saat 1 saat sonra tekrar uyumak istiyor uykuya dalamayıp huysuzlanıyor geceleride 2-3kez uyaniyor(eskiden 1 kez sabaha karşı uyanirdi)emerek uyuyor uyanıyor yine emiyor yanı hiç reddetmiyor yarim saat aralıklarla surekli emebilir ek gıdayı bazen iştahlı yerken bazen 1 kaşık bile almıyor bu normalmis ama acaa yer diye dusunuyorum sütün yetmiyor ondan uyanıyor diyorlar ama kilosu iyi belki cok sık emdigi icindir bilmiyorum bazen emip uyumak dışında birşey yapıyor ne oyun ne ek gıda ne başka birşey ilgisini çekmiyor çünkü isteksiz ve mızmız oluyor uykusu olduğu için merak ettiğin şu sütüm yetmediği içinmi çok sık emiyor ve cabuk uyanıyor uyanmasinin ve çok cabuk uykusunun gelmesinin başka nedeni varmıdır bu sekilde olan varmi akil verecek varmi
cok net dis agrisi var. istahida buyuk olasilikla bu sebeple kapanmistir. benimkilerde boyle oluyor. Bir buzlu dis kasiyici verirseniz rahatlikla anlayabilirsiniz. Eger sakinlerse cok net dis agrisi var diyebilirsiniz. 1 hafta-10 gun sonra disin ucu cikinca rahatliyorlar merak etmeyin. Cok zorluyorsa sizi ve kendisini agri kesici vermeyi deneyebilirsiniz. Ilac vermek istemiyorsaniz karanfil suyu ile dis etlerine masaj yapabilirsiniz.

Ve dediginiz gibi emzik biberon istemedi simdi yeni yeni su meyvesuyu veriyorum biberonla ama isteksiz ek besin yok denecek kadae azaliyire zorlamak istemiyorum ama erken basladigimiz halde 2-3 kasiktan fazla istemiyor
Bence meyve suyu vermeyin. Alerji yaparsa dişten de beter huysuzlanıyorlar. onun midesi küçük daha 2-3 kaşık da yeter zaten. Bir de meyve suları tatlı oluyor, sütün de tatlıdır ondan seviyodur. Fakat tatlı şeylere çok alıştılar mı diğerlerini yemiyorlar. Mesela meyveli gece maması hazırlıyorum hemen yiyor, yoğurt veriyorum püskürtüyor 😄

Bence meyve suyu vermeyin. Alerji yaparsa dişten de beter huysuzlanıyorlar. onun midesi küçük daha 2-3 kaşık da yeter zaten. Bir de meyve suları tatlı oluyor, sütün de tatlıdır ondan seviyodur. Fakat tatlı şeylere çok alıştılar mı diğerlerini yemiyorlar. Mesela meyveli gece maması hazırlıyorum hemen yiyor, yoğurt veriyorum püskürtüyor 😄
Bizimkinin meyveylede arasi yokki yogurt bazen yiyor ama elma armut falan sevmiyor fazla hipp mama aldim elmali sutlu kasik mamasi yulafli yemedi ama arada brokoli patates yiyor

cok net dis agrisi var. istahida buyuk olasilikla bu sebeple kapanmistir. benimkilerde boyle oluyor. Bir buzlu dis kasiyici verirseniz rahatlikla anlayabilirsiniz. Eger sakinlerse cok net dis agrisi var diyebilirsiniz. 1 hafta-10 gun sonra disin ucu cikinca rahatliyorlar merak etmeyin. Cok zorluyorsa sizi ve kendisini agri kesici vermeyi deneyebilirsiniz. Ilac vermek istemiyorsaniz karanfil suyu ile dis etlerine masaj yapabilirsiniz.
Dis etlerinde sislik var ama 1 ay olcak cikan yok dort gozle bekliyorum ciksin diye

Bizimkinin meyveylede arasi yokki yogurt bazen yiyor ama elma armut falan sevmiyor fazla hipp mama aldim elmali sutlu kasik mamasi yulafli yemedi ama arada brokoli patates yiyor
Kabak çorbası seviyor mu? Genelde çok severler. Tarhana çorbasını da seviyorlar, yoğurtlu yapıyorum. Yemediği şeyi yiyeceğine katıyorum biraz anca öyle tüketir. Brokoliyi patatesi eline veriyorum ondan başka her yeri yiyor. Her çocuk farklı ilk çocuğumda ek gıda kabusum olmuştu. Bu biraz daha ılımlı gibi. Bir de eşim yedirince yiyor benimkiler bana meme gözüyle bakıyorlar. 🤗

Dis etlerinde sislik var ama 1 ay olcak cikan yok dort gozle bekliyorum ciksin diye
Merak etmeyin cikar. Bu bir surec ve geciyor. Bir gun sabah aa bu gece cok guzel uyudu diye uyanacaksiniz. Siz anne olarak en dogrusunu bilirsiniz. Kimseyi cok kafaya takmayin

Saglik ocagindan verdikleri listede yaziyordu verdim bende verimiyim ozaman fazla yemek suyunda salca tuz falan var diye vermedim bende kiymali patates falan yapip veriyorum püre yapip bazen irmik bazen pirincunuyla da mama hazirliyorum doktor ver dedi kiymasini corbasini meyvesini ihmal etme dedi de zaten yemiyor biz ek gidaya erken basladik
Ben daha çok yoğurt vermen taraftarıyım yemeklerin salça suyu et sulu kemik sulu yaparsan daha çok yarar çok vermene gerek yok yarım çay bardağı günde yeter bebeğine bu illaki yemek suyu olmak zorunda değil yoğurt veya mama da verebilirsin ama artık su içir asla kesme artık ihtiyacı olacak

Dis kasiyicisi aldim bezden oyuncak yaptim cunku en cok kumaslari battaniyesini agzina sokmayi seviyor veriyorum kisa bir sure oyalanip yine emmek istiyor
Damakları kaşınıyor damaklarına diş oturuyor en erken 10 ayda dişleri çıkmaya başlar çocukların bırak emsin sütün ılık ya kaşınması duruyordur ama dikkat et yara yapmasın inan ki çok çektim bu konuda

Ben daha çok yoğurt vermen taraftarıyım yemeklerin salça suyu et sulu kemik sulu yaparsan daha çok yarar çok vermene gerek yok yarım çay bardağı günde yeter bebeğine bu illaki yemek suyu olmak zorunda değil yoğurt veya mama da verebilirsin ama artık su içir asla kesme artık ihtiyacı olacak
Yogurt veriyorum ama arada icine yumurta bazen iste meyve karistiriyorum corba veriyorum patates havuc brokoli bugun kereviz ekliyerek vericem kemik sulu yapiyorum doktor kiymada ver dedi suyu zaten iki aydir azar azar basladik iciriyorum bobrek tasi var yemek suyu salcali soganli tuzda var agir gelir diye vermedim hic

Yogurt veriyorum ama arada icine yumurta bazen iste meyve karistiriyorum corba veriyorum patates havuc brokoli bugun kereviz ekliyerek vericem kemik sulu yapiyorum doktor kiymada ver dedi suyu zaten iki aydir azar azar basladik iciriyorum bobrek tasi var yemek suyu salcali soganli tuzda var agir gelir diye vermedim hic
Açıkçası doğruyu söylemek gerekirse ben doğduğundan beri su verdim benim düşüncem suyun içinde yaşayan ve doğan bir canlının suya ihtiyacı olmaz olur mu düşüncesiydi hiç de kesmedim ayrıca böbrek taşı durumunda su daha çok önerilmiyor mu

Bence diş. Hatta sizi emzik gibi kullanıyordur ☺
Olmayan disleriyle mememi issiriyor😪 birde yuzume bakiyor ne tepki vercem diye bugun huyumuz değişti simdide memeyi istemiyor uykusu var hep emerek uyurdu bugun ikidir omzumda uyudu suan pes ettik uyutamadik

Açıkçası doğruyu söylemek gerekirse ben doğduğundan beri su verdim benim düşüncem suyun içinde yaşayan ve doğan bir canlının suya ihtiyacı olmaz olur mu düşüncesiydi hiç de kesmedim ayrıca böbrek taşı durumunda su daha çok önerilmiyor mu
Evet ogrendigimizden beri su veriyorum bende

X