Adet geciktirici primolut n adet başladıktan sonra kullanılır mı

Ben de erken gelen adet mağdurlarındanım, yarın ilacı içmeye başlayacaktım ama adetim az önce geldi. 5 günlük tatil yapacağız ve tatilimin 2. günündeyim. Bir umut ilaç içtim ama kullanıp adeti kesilenler var mı acaba?
Tatilimin geri kalanında sadece güneşlenecek miyim :'(

Merhaba hanımlar belki ihtiyacı olanlar olabilir diye ben de kendi tecrübelerimi paylaşmak istedim. Yukarıda dediğim gibi tatilimin 2. günü adetim sürpriz zamanlamayla gelince ilacı kullanmaya başlamıştım. Yani ilacı adetim geldikten sonra kullandım.

Normalde adetim geleceğinin habercisi olan bir renk ve kıvamla 1 gün geçirdikten sonra gelirdi. Ama bu adetim sanırım sıcaklık ve alkolün etkisiyle birden kanama şeklinde geldi. Normalde gerek kanamanın şiddeti gerek adet sancıları açısından çok bunalımlı bir dönem geçiririm.

İlacı kullanmaya başladıktan sonra adetim kesilmedi ancak adetin son günlerinde döndüğü yoğun kıvamlı ve kahverengi renkli akıntıya dönüştü. Miktar olarak da çok çok azdı. Ben de yeter ki coşmasın, ne kanamayla ne ağrılarla tatilim zehir olmasın diye kullanmaya devam ettim. 3 gün boyunca adetim sırf bitmemiş olmak için bitmedi desem yeridir ama bitmedi. 3 günü tamamladıktan sonra ise bitti. Benim gibi yoğun adet yaşayan biri için etkisi yine de nimetti.

İlacı aldığım süre boyunca alkol kullanmadım. Kesilmesi için ufacık bi umut bile varsa onu kaybetmek istemedim. Bu ilaç da alkol de karaciğerden emildiği için bunu bilmenizde fayda var. Alkol alacaksanız dahi saatlerine dikkat ederseniz, ilacın emilim saati geçtikten sonra alırsanız yararınıza olur. Adeti gelmeden önce ilacı kullanmaya başlayan arkadaşım tatil boyu buna dikkat ederek alkol aldı ve bir sorun yaşamadı.

Karnım çok şişmedi. Sinirli, gergin birine de dönüşmedim.

Evime dönene kadar 2 gün daha kullanmaya devam edeceğim. Gelecek adetlerimin düzeninde nasıl bir etkisi olur henüz bilemiyorum. Umarım birilerinin işine yarar, işleriniz rast gitsin :KK54:

Merhaba , kulandınızmı etkisi oldumu acaba ? Bendede aynısı varda lütfen cevap verirmisiniz bende kafayı yemek üzereyim

X