Adet gelmeden önce hamile belirtileri neler olabilir neden şüphelenmeliyim sizce???

bugün tekrar test aldım eczaneden, bu da pozitif çıktı :)

ssk kayıtlarında eşimin üzerine gözükmediğim için doktora gidemiyorum ama en geç salı günü ssk göztepeye gidilecek. O zamana kadar beklemek zorundayım. Sizce hamile miyimdir arkadaşlar?

aaa göztepe skk da doğdum kız ben annemler orda oturuyo yakınmısınız hastaneye..
bence hamilesin..%95
hayırlı olsun

ilk belirtim akıntı demissin canımm akıntın ne zaman basladı peki ve nasıldı.allahım saglıkla kucagına almayınasip etsinnn

tşk ederim canım...
akıntım adetime bikaç gün kala başlamış olmalı öyle hatırlıyorum...
krem gibi beyaz bi akıntı şuan 4 aylık hamileyim hala akıntım olur...inş hamilesindir

Benim bir arkadaşımın da ilk belirtisi akıntının artmasıydı. Bu arada yumurtlama günlerinde kasıklarda agrı ve gögüslerde sislik olması normalmiş. Ceyceysel bebişin hayırlı olsun canım..

[sıze="2"][ı]kızlarr
bu hamişlik konusunda okadar çok konu açtımki yakında kk dan kovulabilirim....:)))
napim ama ümit etmekten başka çarem yok bide adetime 10 gün var adet gecikmesinin yanı sıra sizce nelerden şüphelenmeliyim sizce
sizin mutlaka önerebiliceğiniz bişeyler vardır kendinizde yaşadığınız ve bu ay hamile olabilirim dediğiniz belirtiler neler kızlarr[/ı]
[/sıze]

canım bak ben sana söleyim kk'danda kavulma :) benim ilk önce kasıklarım agrımıstı adetime 15gün kala gögüslerim şişmişti vede ben hamile oldugumu kan testi ve idrar testinden ögrenmedim...nasılmı ögrendim merak ettin demi....:) ilk önce bi kap buldum ve ona işedim sonra ocaga koydum kaynattım eger kaynarken köpürüp beyaz beyaz olursa yani beyaz akıntımız oluyoya işte öle olursa evet bebek var demektir ama normal su gibi kaynarsa bebek yok demektir benim tam adet günümdü yaptım vede bebegim varmış birde kötü kötü koktu :) ben yozgatlıyım belki bilirsin bizde çökelek derler sündürdügün zaman kokar yani peynir çeşiti eger biliyosan işte çökelek gibi kokuyo eger bebiş varsa.....umarım vardır inşallah vardır biz 1bucuk sene bekledikde oldu......

canım bak ben sana söleyim kk'danda kavulma :) benim ilk önce kasıklarım agrımıstı adetime 15gün kala gögüslerim şişmişti vede ben hamile oldugumu kan testi ve idrar testinden ögrenmedim...nasılmı ögrendim merak ettin demi....:) ilk önce bi kap buldum ve ona işedim sonra ocaga koydum kaynattım eger kaynarken köpürüp beyaz beyaz olursa yani beyaz akıntımız oluyoya işte öle olursa evet bebek var demektir ama normal su gibi kaynarsa bebek yok demektir benim tam adet günümdü yaptım vede bebegim varmış birde kötü kötü koktu :) ben yozgatlıyım belki bilirsin bizde çökelek derler sündürdügün zaman kokar yani peynir çeşiti eger biliyosan işte çökelek gibi kokuyo eger bebiş varsa.....umarım vardır inşallah vardır biz 1bucuk sene bekledikde oldu......

aßoow her ay çiş mi kaynatcaz kıskaydirigubbakcemile3
ßi o kaLmıştı ztnsırnaşık şey

benim ilk önce kasıklarım agrımıstı adetime 15gün kala gögüslerim şişmişti vede ben hamile oldugumu kan testi ve idrar testinden ögrenmedim...nasılmı ögrendim merak ettin demi....:) ilk önce bi kap buldum ve ona işedim sonra ocaga koydum kaynattım eger kaynarken köpürüp beyaz beyaz olursa yani beyaz akıntımız oluyoya işte öle olursa evet bebek var demektir ama normal su gibi kaynarsa bebek yok demektir benim tam adet günümdü yaptım vede bebegim varmış birde kötü kötü koktu :) ben yozgatlıyım belki bilirsin bizde çökelek derler sündürdügün zaman kokar yani peynir çeşiti eger biliyosan işte çökelek gibi kokuyo eger bebiş varsa.....umarım vardır inşallah vardır biz 1bucuk sene bekledikde oldu......

ayyy alemsin canım yaa..valla çok güldüm ama yapmadanda edemedim :))) merak ettim..benimde adetim 5 gün geçti fakat dün idrar testi yaptım negatifti, bir de senin testi deneyim dedim gülerek ve beyaz beyaz köpürdü hatta taştıda ocağa :roflol: yani şimdi ben hamilemiyim :))))))))))))))))))))) benim hamile kalmam mucize olur çünkü, bizim sorunumuz eşimden kaynaklı ve olması zor gibi doğal yolla..keşke olsa ama ihtimal yok yani..bal-tarçın-çörek otu karışımı yemiştim dengemi bozdum, çünkü ben 28-29 günde olurum..

teşekkürler :)

ben ümraniyede oturuyorum, göztepe ssk'ya resmi işlemler için gidilecek :) (eşimin üzerine ssk kaydımın olması için)

inşAllah hamileyimdir, bu hafta belli olur, haber veririm :)

sevgiler,

QUOTE=SADRAZM_33;15205354]aaa göztepe skk da doğdum kız ben annemler orda oturuyo yakınmısınız hastaneye..
bence hamilesin..%95
hayırlı olsun
[/QUOTE]

ya inşAllah ne güzel yazmışsınız :)

çok teşekkür ederim, bakalım bu hafta belli olacak haber veririm inşAllah

sevgiler,

Benim bir arkadaşımın da ilk belirtisi akıntının artmasıydı. Bu arada yumurtlama günlerinde kasıklarda agrı ve gögüslerde sislik olması normalmiş. Ceyceysel bebişin hayırlı olsun canım..

inş hamilesndr canım bak ben bu gün kızım olcağını öğrendim sanada nasip olur inş

inş hamilesndr canım bak ben bu gün kızım olcağını öğrendim sanada nasip olur inş

gözün aydın canım Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin. ilk mesajda belirtileri soruyordun şimdi cinsiyetini öğrenmişsin ne güzel. benim bu ay çok erken göğüs ağrılarım başladı ve çok şişler. acaba hamilelilten mi yoksa bi hormonun yükselmesinden mi çok merak ediyorum. ayın 28 inin bekliyorum. nedenmiş göreceğiz 1 hafta sonra.:eek:

gözün aydın canım Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin. ilk mesajda belirtileri soruyordun şimdi cinsiyetini öğrenmişsin ne güzel. benim bu ay çok erken göğüs ağrılarım başladı ve çok şişler. acaba hamilelilten mi yoksa bi hormonun yükselmesinden mi çok merak ediyorum. ayın 28 inin bekliyorum. nedenmiş göreceğiz 1 hafta sonra.:eek:

canım benim inş hamilesindir

adetime 7-8 gün var memelerde dolgunluk,idrar sapsarı bir de ağızda kuruluk var
(bu arada bu ay ovulasyon testi kullandım çift çizgi göremedim adetimin 10. gününden başlayarak 2 gün ara ile yaptım ve hiç akıntım olmadı)
sizce erken yumurtlama ve dölllenme olmuş olabilir mi ????

adetime 7-8 gün var memelerde dolgunluk,idrar sapsarı bir de ağızda kuruluk var
(bu arada bu ay ovulasyon testi kullandım çift çizgi göremedim adetimin 10. gününden başlayarak 2 gün ara ile yaptım ve hiç akıntım olmadı)
sizce erken yumurtlama ve dölllenme olmuş olabilir mi ????

canım bilk bilgim yok yardımcı olamicam ben ama psikolojikde olabilir
adetin bi gelsin biraz geçsin ondan sonra bak oldumu

Adetten öNce çOk geßeLİk beLİrtisi gözükMez..
ßunLAr çoĞunLkLa bizim uydurduğuMz psiKoLojik beLirtiLErdir..
Çünkü unutmayn gebeLik ve adet beLirtiLEri birbiriNe çOK benzer..

merhaba arkadaşlar bende heray adet gününü sabırla bekleyenlerdenim acaba günüm geçipte hamile kalacakmıyım diye bekliyorum.düzenli bir adet görüyorum 28 günde 1 her ay hastalanmama 15 gün kala gögüslerim şişiyor inanılmaz bir agrıda oluyor. idrarımda sapsarı geliyor artı olarakta kokuya karşı çok hassaslaşıyorum sabahları midemde yanmalar oluyor. bunlar normalde hep hamilelik belirtisi sayılabilecek şeylerke aylardır birşey yok peki bu belşirtileer neden mi oluyor söyleyim sürekli internetin başında hamilelik belirtileriyle alakalı olsun gebelikle alakalı olsun hep araştırmalara yorumlara bakıp hamilelik düşüncesine yoğunlaştığım için bu belirtiler piskolojik olarak bedende gerçekleşiyor. demem o ki göğsünüzde ağrı ateş basması kokuya duyarlılık ve kasıkta batma sık idrara çıkıp idrar renginde değişiklil olabilir bu durumda hamilemiyim diye düşünmeyin çünkü artık ben düşünmüyorum akışına bıraktım biliyorum ki birgün hiç ummadığım bir anda hamnile olduğumu öğrenicem sizlerde öyle. allaha inancınızı asla yitirmeyin herşey ona baglı ne zaman emrederse o zaman hamile kalacağız yüreginizi ferah tutun sevgilerrr.

merhaba arkadaşlar bende heray adet gününü sabırla bekleyenlerdenim acaba günüm geçipte hamile kalacakmıyım diye bekliyorum.düzenli bir adet görüyorum 28 günde 1 her ay hastalanmama 15 gün kala gögüslerim şişiyor inanılmaz bir agrıda oluyor. idrarımda sapsarı geliyor artı olarakta kokuya karşı çok hassaslaşıyorum sabahları midemde yanmalar oluyor. bunlar normalde hep hamilelik belirtisi sayılabilecek şeylerke aylardır birşey yok peki bu belşirtileer neden mi oluyor söyleyim sürekli internetin başında hamilelik belirtileriyle alakalı olsun gebelikle alakalı olsun hep araştırmalara yorumlara bakıp hamilelik düşüncesine yoğunlaştığım için bu belirtiler piskolojik olarak bedende gerçekleşiyor. demem o ki göğsünüzde ağrı ateş basması kokuya duyarlılık ve kasıkta batma sık idrara çıkıp idrar renginde değişiklil olabilir bu durumda hamilemiyim diye düşünmeyin çünkü artık ben düşünmüyorum akışına bıraktım biliyorum ki birgün hiç ummadığım bir anda hamnile olduğumu öğrenicem sizlerde öyle. allaha inancınızı asla yitirmeyin herşey ona baglı ne zaman emrederse o zaman hamile kalacağız yüreginizi ferah tutun sevgilerrr.

canım en güzeli rabbime dua etmek....
ve sabırlı olmak sabrın sonunu veriyo rabbim

[sıze="2"][ı]kızlarr
bu hamişlik konusunda okadar çok konu açtımki yakında kk dan kovulabilirim....:)))
napim ama ümit etmekten başka çarem yok bide adetime 10 gün var adet gecikmesinin yanı sıra sizce nelerden şüphelenmeliyim sizce
sizin mutlaka önerebiliceğiniz bişeyler vardır kendinizde yaşadığınız ve bu ay hamile olabilirim dediğiniz belirtiler neler kızlarr[/ı]
[/sıze]

ben olmayacağını düşündüğüm için pek kendimi dinlemedim belirti hissetmedim ama yinede acaba dedirten durumlar oluyodu
mesela bi gün dışardayım aşırı bi ateş terleme uyku
nerdeyse caddeye uzanıp yatacam.kendimi zor eve attım.
bu adete 10 gün gibi varken olan bişey
ama 5-6 gün kala ara ara gelen mide bulantısı eklendi buna işte burada şuphe duydum.gittim hcg yaptırdım 4 gün kala pozitif çıktı.
sonra dikkatimi çeken şeyler
sivilcemin çıkması dudaklarıma kuruluk ve beyaz tortu gibi bişey toplanması
kapanmış yaralarımın belirginleşmesi
saç dökülmemin çok artması
midemde özellikle sabahları oluşan yanma hissi
ha bi de ayaklarımda yaklaşık 10 gündür çok üşüyor ve hala üşüyor patik falan giyiniyorum
bi de görülen rüyalar 2 kez rüyamda bebek gördüm 2 kez de adet olduğumu gördüm..
ALLAHIN DEDİĞİ OLUR İNŞALLAH HEPİMİZE HAYIRLISINI YAZMIŞTIR.

AMA tabi şimdi pozitif çıktığını bildiğim için o psikolojiyle bazı belirtileri yorumluyorum
test yaptırmasaydım hala belime adet ağrısı gibi ağrı geliyo ben adet olacağımı düşünürdüm.

Arkadaşım söylediklerinin hepsine birbir katılıyorum.Psikolojimiz bozuldu artık kulaktan dolma sözlerle

X