Adetime 1 hafta kala yumurtluyorum. Çoook geç. normal mi?

Arkadaslar nihayet bugun sıcaklıgım yukseldi. yani dun yumutladım insallah. Onan bir gece once de iliski olmustu. Allah'ım insallah hamile olurum. ama yumurtladıgıma cok sevindim.

arkadaşım gözün aydın inş hamile kalırsın bende geç yumurtluyorm ben zatn ilaçla yumurtlaya biliyorm senin ilaçsızsa geç yumurtlaman gayet normal adetli iken yumurtlayanı duymuştum ben bi hemşire arkadaşımdan sadece hamile kalırsan geç yumurtladığın için biraz geç öğrenirsin o kadar allaha emanet ol

Canım benim bildiğim kadarıyla adet günün geçtikten 10 gün sonra çıkıyor idrarda, adet günü test yapıp pozitif çıkanlar da var. Ama ilişkiden 7 gün sonra yapınca sonuç veren fortel diye bir test var, bilemiyorum orada bulabilir misin ama. Bu arada bence eğer sıcaklığın yükseldiyse bu günleri de boşa harcamayın. İnşallah hamişsindir canım. :)

Döllenmeden sonra 10 günde kan testinde çıkar bildiğim kadarıyla.
İdrarda genelde daha geç çıkıyor.

Hangi ovulasyon testini kullandın?Nasıl bişey anlatırmısın?

Yumurtlamadan önceki 3 gün içerisinde ilişki olduysa sansın var.Bence bugünü de değerlendirin :KK66:

Yumurtlamadan 12 saat içerisinde döllenmenin olması gerekiyormuş.
İçerde hazır bekleyen sperm olması iyi olmuş.

Döllenmeden sonra 10 günde kan testinde çıkar bildiğim kadarıyla.
İdrarda genelde daha geç çıkıyor.

Hangi ovulasyon testini kullandın?Nasıl bişey anlatırmısın?

Yumurtlamadan önceki 3 gün içerisinde ilişki olduysa sansın var.Bence bugünü de değerlendirin :KK66:

Yumurtlamadan 12 saat içerisinde döllenmenin olması gerekiyormuş.
İçerde hazır bekleyen sperm olması iyi olmuş.

canımcım kusura bakma internette bir sorun vardı giremedim. canım burada kan testi yaptırmak cok zor. yani doktora kan testi yaptırmak istiyorum diye gidemiyorsun. hamile miyim diye gidiyorsun. o zamanda A dan Z ye butun testleri yapıp sana 800 dolarlık:) bir fatura cıkarıyor. o sebeple malesef idrar testi ile iyice belli olması gerekiyor.

Ovulasyon testinin markasını sormussun. benimkinin markası yok. ebaydan almıstım. su 20 tane ovulasyon 5 tane gebelik testi 8 dolar. onceden answer diye bir marka kullanmıstım ama benim yumurtlama duzensiz oldugu icin oyle 5-7 tane yetmiyor 1 ay icin. her gun aynı saatte testi yaptım. hep silik silikti. 26. gun yaptım. renk oncekilere gore bayagı bayagı koyu idi. ama ovulayon testinde yazar ki test cizgisi ile kontrol cizgisi aynı koyulukta olacak. ya da test daha olacak. (sonradan ortaya cıkan) bende oyle degildi. dedim ki peak noktasını gecmis. LH hormonu azalıyor. fırsatı degerlendirmem lazım. o aksam iliski yasadık. iyi ki ertesi gunu beklememisim cunku esim coook feci grip odu. bekleseymisim bu ayı kacırırdık kesin. sonraki gun yumurtladım (27.gun). simdi de bekliyorum. bugun 30. gun. insallah hamleyimdir ama goguslerimde falan hicir degisiklik yok. beklemiyorum da zaten. eger dollenme olsa bile yumurtanın vucuda tutunup hormon salgılamaya baslaması ile hamileligin baslaması arasında gecen sur 7-8 gun falan.
bu konuda daha detaylı bilgi istersen cinsellik bolumunde mizah +18 e gir. 3 veya 5. sayfalarda spermin hareketi, hamileligin baslaması ile ilgili bir cizgifilm var. onu izle. guzelce acıklıyor nasıl hamilelik baslar diye.

kıbele cım slm bısey sorucam vucut sıcaklıgını nasıl anlıyorsun lutfen anlatabılırmısın ben bır turlu cozemedım arastırdım kendımı denedım ama anlayamadım.ayrıca ovu testtıne gorede kesın sonuc cıkıyomu?ben bı marka arastıdım donna dıye en ıyısı oldugu soylenıyor.onu alıcam eger su bır kac gun ıcınde reglım gelmese cunku bugun yarın beklıyorum...umarım gelmez ve hamısımdır aynı dılekteyım senın ıcınde.

kıbele cım slm bısey sorucam vucut sıcaklıgını nasıl anlıyorsun lutfen anlatabılırmısın ben bır turlu cozemedım arastırdım kendımı denedım ama anlayamadım.ayrıca ovu testtıne gorede kesın sonuc cıkıyomu?ben bı marka arastıdım donna dıye en ıyısı oldugu soylenıyor.onu alıcam eger su bır kac gun ıcınde reglım gelmese cunku bugun yarın beklıyorum...umarım gelmez ve hamısımdır aynı dılekteyım senın ıcınde.

canım oncelikle dijital bir termometre al ve yatagında kolayca ulasablecegin bir yere koy. her sabah saatini erkene kur. yani her gun saat 7 de uyanmasan bile sıcaklıgını lcmek icin uyan. sıcaklıgını olc. kaydet sonra tekrar uyuyabilirsin. zor olmaz sanırım:) yapman gereken şu. saat calınca yataktan hic kalkmayacaksın dogruca termometreye uzanıp sıcaklık olceceksin. ve kaydet. her gun aynı saatte yapman sana dogru bir fikir verir. cunku saat 9 da olcsen bile farkediyor. hele hareket ettiyse direkt yukseliyor.

her sabah olc. mesela benim hep 35.9- 36.2 aralıgında cıkıyordu. ymurtlama olduktan sonra direkt 36.7 ler cıkıyor. yani hep az az olup yukselince farkediyorsun. ama onemli olan asıl yukselmeden iliskiye girebilmk. cunku sıcaklıgı yukselmesi yumurtlama gerceklstikten 1 gun sonraya denk geliyor. yumurta cokta ölmüş olabiliyor. sansın cok cok az. ama onceden sperm depolarsan sansın daha yuksek.

en hem ovulasyon hem de ısı takibini beraber yaptım. ovuasyon testi bana haber verik ki 1-2 gun icinde yumurtlayacam. ben de iliskiye girdim test ole cıktıktan 12-0 saat sonra ve hic kalkmadım yataktan. sonraki sabah sıcaklıgım daha yukselmemisti. )iliski sabahında) ama bir sonraki sabah yukselmisti. anladım ki dogru tahmin tmis ovulasyon testi ve ısı ile de garantilenmis oldu.
umarım acık yazmısımdır. baska sorun olursa yanılamaktan zevk duyarım.

ayrıca ben 27. gun yumurtladım. gec yumurtlama yani. o sebeple adet olsam bile test yapmayı dusunuyorum cunku hamilelik baslayana kadar ( yumurtla dollenip cogalıp rahmen tutunup hormon salgılamaya baslaması, yani adetin baslamaması emrini vermsi 10-12 gunu buluyor) benim o kadar zamanım yok. insallah adet olmam veya da ustune gormem. hamile olurum. bugun 31. gun:) ama benim periyodlarım uzun. 37 ye kdar yolu var veya daha uzun. 40 ta elli olur en gec. due edin.

ınsalah tatlım umarım hamıs oldugunu duyarız.bende perıyodumu beklıyorum bugun yarın ınsallah olmam sende benım ıcın dua et olurmu...bu arada yurt dısında yasamanın sıkıntısı cok zordur bılıyorum hersey cok kısıtlı buyuk maddı ımkan gerektırıyo cogu zaman ben de ogrencılıgımı 2 yıl ıngıltrerde gecırdım.

ınsalah tatlım umarım hamıs oldugunu duyarız.bende perıyodumu beklıyorum bugun yarın ınsallah olmam sende benım ıcın dua et olurmu...bu arada yurt dısında yasamanın sıkıntısı cok zordur bılıyorum hersey cok kısıtlı buyuk maddı ımkan gerektırıyo cogu zaman ben de ogrencılıgımı 2 yıl ıngıltrerde gecırdım.

arkadasım benim de 1 gunum var normal adetime. ama umutlanamıyorum. cunku dedigim gibi normalde 32 gunde bir olan adetim 34-36 hatta 37 leri buldu. 40 bile gorduk korunmayı bıraktıktan sonra. o yuzden umutlanamıyorum. test de yapsam cıkmayacak daha yeni yumurtladım cunku. hadi hayırlısı ile insallah Allah'ım. her gece ruyamda cocuklu goruyorum kendimi. 2 gun once uzaktan bir tanıdıgım ama sevdigim bir ablamı gordum ruyamda. aradım. O da benim onu gordugum gece beni gormus ruyasında." kız bebegim varmıs kucagımda. cok tatlıymıs. dedi ki daha yeni gordum seni bu kızı ne zaman yaptın?diye sormus." tabii diyemedim hamile kalmak istiyorum artık diye. Ama içimden de insallah sana malum olmustur ablacıgım dedim.

bugun de goguslerim hala yumusak. adet agrısı gibi hafif agrılarım var. adet olabilirim.

ya ben bekarim bu konulardada hic bilgim yok bisy sormak istiyorum hani yumurtluyorum demissin ya yani o biz bekarlardada oluyor mu adet öncesi? soracam hep cekiniyorum :))) yani nerden anliyosunuz yumurtlama oldugunu kusra bakmayin merak ettim konuya bir cevap veremedim

canım yumurtlamanın bekarlıkla alakası yok. ergenlik cagına girip regl olmaya basadıktan sonra her ay bir yumurta olgunlasır ve atılır. hani zaten tecavuz sonucu hamile kalan kızlar vs var ya. onları dusun. yani hem bekarlar ve hamile kalıyorlar yani yumurtlamanın bekarlıkla alakası yok ergenlikle alakası var. regl olmak demek senin artık vucudunun anne olmaya hazır olması demek. (vucut olarak)

yani sen de adetin duzenli ise genellikle reglden 14 gun once yumurtlarsın. takip et farkedersin. sen de bizim gibi sıcaklık ölcebilisin ya da mukusundaki artısa gore tahmin edebilirsin. vucudunun sıcaklıgı yumurtladıktan onra yarım derece yukselir. Akıntı ise, bazen akıntın cok olur, bazense hic olmaz. akıntı belli bir dereceye kadar normaldir. yani ben bilmezden once uzulurdum ve hic akıntım olmasın isterdim. ama akıntı normalir ve olması gereken bir seydir. o sıvı yumurtlama doneminde spermlerin yasamasını saglar.

Sormaya cekinme. bak ben kac yasımda ogrendim:)

ayy saol canim bende bekar derken bakirelik demek istemistim bendede bazen cok akinti oluyor demek o ara o olay gerceklesiyor bide merak ediyodum hangi dönemlerde hamile kaliniyor diye 14 gün önceymis cok sagol ya bende hep okuyorum ama kendimi fransiz hissediyordum...
insallah sende hamilesindir cok sagol

reyyancım yumurtlamanın bakirelikle alakası yok.ayrıca yanlıs bir anlasılma olmasın. yani herkesin yumurtlama gunu farklı. msela ben su anda adetime 1 hafta kala bazen 10 gun kala yumurtluyorum. ( bu yumurtlama lafına da kılım yani) ona gore dusunup tehlikeli isler yapma yani:) genelde bayanlar 14 gun kala yumurtluyorlar ama tabi istisnalar her zaman mevcut.bazılarının dongusu 12 gune gor ayarlanmıs. her zaman 14 gun kala yumurtlarken bir ay da yumurtlaman gecikir. yani degisebilir. ayrıca sperm vajina icinde 6 gune kadar yasayabilir. yani yumurtlamadan 6 gun once korunulmamıs bir iliski bile tehlikelidir hamile kalmak icin. o sebeple ay hesabı gun hesabı bunlar yanlıs seyler. hamile kalmamak icin surekli dikkatli olmak lazım. sadece genel bilgi...

hamilelik dileklerin icin sagol. insallah hamileyimdir:)

slm kıbele ben hala adet olmadım gogus agrılarım var cok dolgun ve sıs.Ve hafıf kasıklarımda agrı var batma gıbı.merak etmeye basladım catlıycam yaa beklemek cok kotu bıseymıs

what a woman want (ayy canım nickin ne kadar uzun) insallah adet olmazsın ve adet olursun. benim de bugun yada yarın sabah hafif de olsa bir pembelik gelmesi lazım NŞA' da.(normal şartlar altında) ben de sabırla adet olmamayı bekliyorum. Ama goguslerim hala yumusak:KK43: benim her adetten once mutlaka goguslerim acırdı ama bu sefer onlar bile yok.

yumurtalıklarım da bılemedıgım bır agrı var ve hala adet olmadım gercı 3 hafta once ben dr gıttım kıst ıle ılgılı bısey demedı.smear yaptırdım sadece enfeksıyon cıktı.aslında bı yerdede adet olmayıda hemen ıstıyorum cunku verılen ılaclar var enfeksıyon ıcın onlara baslamak ıstıyorum bır an once kurtulayım dıye.ama 4 gozlede bebıs beklıyorum..umarım senın de gelmez

canım test yapsana.

benim yumurtlamam gec oldugunu bildigim icin yapmıyorum. cunku kesşnlikle cıkmaz. hatta vucudum bil blki hamile oldugumun idrakinde degil. daha tutunmadı bile duvara:) 2 gune kadar insallah tutunup hormon salgılamaya baslayacak:) ne kada guzl soyluyorum de mi sanki hamileymisim gibi? insallah Allah'ım...

ya benim sıcaklıgım cok azbir sey dustu:KK43: goguslerim de halen yumusak. bugun 34. gun. bebegim dun duvara tutunmaya basladı. yukarda yanlıs yazmısım 4 gu surcek tutunmas. 2 gu n sonra da hormon slgılamaya baslayacak. insallah yarabbbiiim.
hicbirsy gbelik belirtisi degil biliyorum yani adet icin de aynı belirtiler var. dun aksam mesela yururkn bacaklarımın arası agrıdı. yani nasıl tutulursun da adım atmada zorlanırsın. oyle. bilmiyorum herseyi yormamak lazım:KK43:

X