Adetime 1 hafta kala yumurtluyorum. Çoook geç. normal mi?

Sennurcum bir hafta daha bekleyip tekrar yapacagım. adet gecikmesini hesaba katmıyorum. yumurtlamanın uzerinden 15 gun gecti. baska bir baslıkta bir arkadas bir mail gonderis sagolsun, %99 yazsa bile, arastırmalar bunun %50 guvenilirlik civarında oldugunu gostermis. en saglıklı idrar test adet geciktikten 1 hafta sonra yapılmalı imis.

kendimizi kandırıyoruz. surekli bir umut iste. neyse yapacak baska birseyim yok zaten. bir fhafta daha bekleyecegim. 15 inde sonucu yazarım.

bu ay acayip stres oldum. yuurtlama belirleme cubuklarından kullandım. ne zaman yumurtladım stresi oldum. yumurtlamayı bilinc, bu sefr oldu mu olmadı mı stresi. sonra snucu beklemek. gecikince daha cok stres.
diyorum ki hic belirleme cuubugu kullanmayayım. haftada defa deneyelim. bu sefer de asrı efor gerekiyor. ne yapacagımı sasırdım. su 1 hafta gecseydi.

Testi yapmak için sabırsızlanıyoruz işte...ben geçen ayy erken gebelik testi aldımmmm..negatif çıktı...bu ay şu bahsettiğim tükürükle yapılan lady Q testleri var onlardan aldık..şimdide yumurtlama oldumu olmadımı stresi oldumm...bakalım bu ay ne olucak..acaba diyorummm hiçbişey yapmadan kendi halinemi bıraksak..ama bu kezde gene tarihler yaklaşınca dayanamıyosun zaten adetini ondan kaç gün önce olucağı ihtimalleri bildiğin için düşünüyosun gene....hayırlısı olsun bakalım....

kibelecim, benim test cubuklari bitti ikinci cizgi silik cikti surekli ama hep degisik saatlerde yaptim. Biz bu ay tasindik dolayisiyla hersey duzensiz oldu. Senin adet gunun geciktimi? Biraz daha bekle bakalim hamilelik testi icin hemen umutsuzluga kapilma. Herkes adetin geciktikten 10 gun sonra yap diyor burda. Genelde testlerin ustunde 5 days before your missing period diyor ama sen yinede bekle.

kibelecim, benim test cubuklari bitti ikinci cizgi silik cikti surekli ama hep degisik saatlerde yaptim. Biz bu ay tasindik dolayisiyla hersey duzensiz oldu. Senin adet gunun geciktimi? Biraz daha bekle bakalim hamilelik testi icin hemen umutsuzluga kapilma. Herkes adetin geciktikten 10 gun sonra yap diyor burda. Genelde testlerin ustunde 5 days before your missing period diyor ama sen yinede bekle.

rokwellcim adetim gecikti.32 gunde bir adt olurken, su anda 43. gunu tamamladım. ama 27. gun yumurtladıgım icin 27 + 14 = 41 gun eder. 42. gun yeni periyod baslaası lazım en azından. ist ben 42. gun durdum 43. gun sabah yaptım. 43 diye dusunmemek lazım. 14 +1. gun yaptım. umarım kendimizi kandırmıyoruzur. ama dedigim gibi beklemekten baska yapabilecegim bir sey yok. gec yumurtlayan arkadasların hepsi 50. gune dogru ogrenmisle hamile olduklarını.
hamislerden haberler kısmında bir baslık actım bununla ilgili oradan biliyorum.
bu ay duzenli yap ovulasyon testlerini ve sıcaklık ile destekli yap bence.

herkese bol sans.

kibelecim simdi anladim durumu. Daha cok erken yani. Bende su derece isinede bi basliyayim diyorum. Yine alayim ovulusyon testlerinden. Hayirlisi dedigin gibi. Bekleyip gorelim.

arkadaslar cuma sabahı tatile gidiyorum insallah. bugu halen olmadım. kasıklarımda ara ara adet sancısı gibi sancı var. olabilirim. size yazıyorum cunku yarın nete giremeyebilirim.

testi haftaya carsamba yapacam. kesin sonuc alırım heralde. pozitif ya da negatif. size de 15 inde soylerim. sevgiyle kalın. destekleriniz icin cccoookk tesekkurler. biliyorum bnimle beraber siz de merak ettiniz. hepinizi opuyorum. sevgiler.

hey bir kac dakika once adet oldum:KK43:
calısmalara devam. cok strese girmistim yumurtlamam gecikti diye. neyse hayırlısı olsun bakalım. umudu kaybetmek yok.

bu geç yumurtlama olayını nasıl tespit ediyosunuz ki doktor ne diyo acaba

kibelecim neyse artik bidaha ki aya kaldi demekki. Insallah tatilin guzel gecer. Eglenmene bak. bebis yoksa belki bikac margarita bile icebilirsin :)))

Arkadaşlar Herşey Bir Umuttur..bizim Mahallede Bir Kadinin 7 Sene çoçuğu Olmadi Kadincağizda Kulaktan Duyma Kimden Duymuşsa Isirgan Otu Tohumu Ve Bali Duymuş.tarif şöyle Aktardan 100 Gram Isirgan Otu Tohumu Alin çekilmiş Toz Halinde Bunu Hemen Hemen 750 Gr.bal Ile Kariştirip Macun Yapin Bir Ay Boyunca Sabah Aç Karnina Bir Tatli Kaşiği Gece Yatmadan Bir Tatli Kaşiği Yiyin.o Söylediğm Bayan şu An 5 Haftalik Hamile Birde Maydonozu Kaynatip Sabahlar Bir Bardak Içmiş Içine Az Bişey Bal Katip Buda Içindeki Yani Rahimi Temizliyor Valla Ben Yapiyorum Sizde Deneyin Arkadaşlar.....

merhaba daha önce gebe kalmış ve kendi isteğiyle kürtaj olmuş bi hastayım 29 yaşındayım bu korunmadığım ilk ay bu ay çocuk istemeye başladım tedbir olsun diyede doktora gittim
yapılan hormon tahlillerim normal çıktı adet düzensizliği kıllanma kilo kist vs.bi problemimde yok
doktor yumurtayı 12 14 16 günlerde takip etti ve yumurtanın olgunlaşmadığını söyledi ilaç tedavisine başlıycaz dedi bu korunmadığım ilk ay ve direk ilaca başlamak doğru bi yaklaşım mı ayrıca ilk gebeliğimde doktor yumurtanız çok geç oluşmuş demişti
bu ay gelişmemesi yumurtanın diğer aylarda da gelişmiyeceğinimi gösterir geç yumurtluyasam dahi bu şekilde doğal yolla hamile kalabilirmiyim bilgilendirirseniz sevinirim

merhaba daha önce gebe kalmış ve kendi isteğiyle kürtaj olmuş bi hastayım 29 yaşındayım bu korunmadığım ilk ay bu ay çocuk istemeye başladım tedbir olsun diyede doktora gittim
yapılan hormon tahlillerim normal çıktı adet düzensizliği kıllanma kilo kist vs.bi problemimde yok
doktor yumurtayı 12 14 16 günlerde takip etti ve yumurtanın olgunlaşmadığını söyledi ilaç tedavisine başlıycaz dedi bu korunmadığım ilk ay ve direk ilaca başlamak doğru bi yaklaşım mı ayrıca ilk gebeliğimde doktor yumurtanız çok geç oluşmuş demişti
bu ay gelişmemesi yumurtanın diğer aylarda da gelişmiyeceğinimi gösterir geç yumurtluyasam dahi bu şekilde doğal yolla hamile kalabilirmiyim bilgilendirirseniz sevinirim

ya arkadaşlar herkesin yumurtlaması adet döngüsüne göre değişir korkulacak birşey yok bunda bende 23 günde bir adet olduğumdan 10. gün civarı yumurtluyorum.O 14 gün demeleri 28 günde bir adet olanlar için ayrıcada insanın yumurtlamadığı aylar olabiliyormuş.

adet döngüsü en fazla kaç 37 ün olmalı diye düşünüyorum

Arkadaslar ABD de yasıyorum. 2 sene de TR ye donemeyecez. Buraya gelmeden once dedim ki nasıl olsa orada bosum. Cocuk yapayım. Gelmeden iyice muayene oldum. saglıklısın dedi doktor. Bu ay da dahil 3 aydır deniyoruz. Son 2 aydır da sıcaklık olcumu ile yumurta takibi yapıyorum. bu ay ayrıca ovulasyon belirleme testlerinden de aldım.

Ama sorun su. gecen ay 24. gunde yumurtlayıp 34. gunde adet oldum. 9 gun var arada.

bu ay da 24. gun oldu halen yumurtlama yok. testler 24-36 saatlik bir ongoru de yaptıgı icin 25 ve 26. gun bile yumurtlamayabilirim.(sıcaklık da yukselmedi) kasıklarım o kadar sis ki sanki o bolgede surekli gaz varmıs gibi hissediyorum. hafif bir agrı var bir sag yumurtalıgımda, bir sol yumurtalıgımda.

bir de aklıma yazın muayene yapan doktorun dedigi geldi. ultrason ile baktı dedi ki tam su anda folikul olusmus durumda (12 mm imis). ben o zaman tabi bilmiyorum folikul ne zaman olusur ne zaman catlar. yoksa sorardım 28 gunumdeyim simdiye coktan catlaması gerekmez miydi diye. simdi hesap ediyorum o gun 28. gundu ve ben o ay 37. gun adet oldum. o gun yumurtlama olsa bile arada 8 gun var.

yani ben anlamadım herkeste 14 gun olan luteral faz bende neden bu kadar kısa. bu normal olabilir mi?

bu sekilde olan arkadaslar sorunlarını ne sekilde cozduler. yurtdısında oldugm icin doktora gidemiyorum. burada maasını bırak gel.

Lutfen benzzer arkadaslar benimle paylassın.
Arkadaslar ABD de yasıyorum. 2 sene de TR ye donemeyecez. Buraya gelmeden once dedim ki nasıl olsa orada bosum. Cocuk yapayım. Gelmeden iyice muayene oldum. saglıklısın dedi doktor. Bu ay da dahil 3 aydır deniyoruz. Son 2 aydır da sıcaklık olcumu ile yumurta takibi yapıyorum. bu ay ayrıca ovulasyon belirleme testlerinden de aldım.

Ama sorun su. gecen ay 24. gunde yumurtlayıp 34. gunde adet oldum. 9 gun var arada.

bu ay da 24. gun oldu halen yumurtlama yok. testler 24-36 saatlik bir ongoru de yaptıgı icin 25 ve 26. gun bile yumurtlamayabilirim.(sıcaklık da yukselmedi) kasıklarım o kadar sis ki sanki o bolgede surekli gaz varmıs gibi hissediyorum. hafif bir agrı var bir sag yumurtalıgımda, bir sol yumurtalıgımda.

bir de aklıma yazın muayene yapan doktorun dedigi geldi. ultrason ile baktı dedi ki tam su anda folikul olusmus durumda (12 mm imis). ben o zaman tabi bilmiyorum folikul ne zaman olusur ne zaman catlar. yoksa sorardım 28 gunumdeyim simdiye coktan catlaması gerekmez miydi diye. simdi hesap ediyorum o gun 28. gundu ve ben o ay 37. gun adet oldum. o gun yumurtlama olsa bile arada 8 gun var.

yani ben anlamadım herkeste 14 gun olan luteral faz bende neden bu kadar kısa. bu normal olabilir mi?

bu sekilde olan arkadaslar sorunlarını ne sekilde cozduler. yurtdısında oldugm icin doktora gidemiyorum. burada maasını bırak gel.

Lutfen benzzer arkadaslar benimle paylassın.
Merhaba aynı sorun bende de var.4 yıldır uğraşıyorum. Sonunda yumurtlamamın geç olduğunu ve yumurta kalitemin düşük olduğunu, üstüne bir de polikistik over olduğumu öğrendim. Siz sorununuzu çmzebildiniz mi?

X