Hanımlar dik durmak işe yarıyor (opsiyonel)

Hayır blöf değildi. Anneannemin yanına gidecektim hatta. Sadece gidersem eve asla gelemeyeceğimi, akrabaların benim yüzüme bakmayacağını, annem olur da gelsin derse kendisinin gideceğini söyledi. Bu da beni geri çekti açıkcası. Sert ve kesin konuştuğundan
Ananenin yanina gitsen bile bunu sosyal hizmetlere bildir de git. Ya ananene sosyal ekonomik destek bağlarlar yanindaki çocuklar için, ya kardeşlerine koruma kararı çıkar ananen koruyucu aile olur. (Yani yurtta kalmak yerine ananen bakar , karşılığında da bir miktar ücret alır) üstelik memuriyet hakları olur.
Sen sakın atlama bu dediklerimi, sizi korumak için bir sürü yasa var.

Öncelikle kardeşinle bunları yaşıyor olman beni çok üzdü. Keşke elimden gelse de yaralanan her yerinize merhem olabilsem. Maalesef anne-baba olmak için bir ehliyet yok.
Su an durumu koruyup devam ettirmeye bakın. İlla darp raporu al diyemiyorum şu an babanın bir tabusunu bulmuşsun. Ama olurda darp raporu alır bi işe yaramazsa ya da sonucunda işten atılma gibi bir şey olursa eyvah eyvah çok daha şiddetlisi bekler seni. Sınava az kaldı inşallah güzel bir bölüm kazan. Hayatını kendin için tekrar kurduğun günler yakında gelir umarım

Ya kıyamam sana ya , kaç yasındasın , bu travmaların nasıl kapanacak , kendi çocuguna geçişler nasıl engellenecek , çalışır çalışmaz psikolojik destek al lütfen .

Böyle bi ailede bu şekilde kalabildiğin için seni tebrik ediyorum öz değerini sakın kaybetme ne olursa olsun en çok sen kendine kıymet ver ileride kimsenin sevgisine ilgisine ihtiyaç duyma böyle aileler yüzünden küçücük çocukların ruhunda yaralar açılıyor işte. Sen mesleğini eline alıp para kazanınca biticek bu olaylar hedeflerinden sakın vazgeçme
Çok teşekkür ederim <333

Ahh canım benim kıyamam 😔 o anan ve baban olacak merhametsiz pisliklerin elleri kırılsın inşallah. Sakın yaşlanınca bakmayın onlara sürünsünler bir köşede.İnsan nasıl evladına kıyar anlayamıyorum. Sene olmuş 2024 dayak nedir ruh hastaları. Anladığım kadarı ile annende babanda devlet memuru, umarım baban asker veya polistir. Eğer öyle ise sakın korkma çünkü bu tarz şiddet olayları memur ortamında extra hoş karşılanmaz . Görev yeri değişikliği vs gibi problemler ile karşı karşıya kalabilir, bahsettiğim meslek gruplarından birine sahip ise silahı elinden alınabilir. Git şikayetçi ol al kardeşlerini de anneannene gidin dönmeyin o eve inan su akar yolunu bulur . Onlarda ne halleri varsa görsünler. Çok üzüldüm çokkkk 😔 istersen özelden yaz bana elimden geleni yaparım
Babam özel sektörde çalışıyor. Anneannem de normal zamanlarda bizi kovan kadın. Yani uzun süreli onun yanında kalamayız ne yazık ki :KK43:

Bence aileni cimere yaz, ilçenin sosyal hizmet merkezinden incelemeye gelirler. Ya kardeslerini ve seni kuruma alırlar (artısi da var eksisi de. Misal bir daha asla dayak yemezler ve memuriyet hakları olur. Anan baban zaten insan değil, bu evden iyidir) ya da danışmanlık tedbiri çıkartırlar. Sık sık sizi ziyaret ederler, psikoterapi sürecine falan girerler hem sizle hem ailenle.
Bu süreç başladıktan sonra asıl oluşur babanda g.t korkusu çünkü evlerinize çat diye gelir memurlar. Ayrıca komşulara falan da sorarlar. Yani bundan sonra vurduğu Tokatta başına gelecekleri anlar.
Haklısınız artık bir sonraki tokatı bekleyeceğim. İşin garip tarafı her anne baba gibi vurduğunu var gücüyle vurmadığını söylüyor. Dövmek değilmiş yani. Var gücüyle vursa ölürüm 49 kilo bişeyim :KK70:

Öncelikle kardeşinle bunları yaşıyor olman beni çok üzdü. Keşke elimden gelse de yaralanan her yerinize merhem olabilsem. Maalesef anne-baba olmak için bir ehliyet yok.
Su an durumu koruyup devam ettirmeye bakın. İlla darp raporu al diyemiyorum şu an babanın bir tabusunu bulmuşsun. Ama olurda darp raporu alır bi işe yaramazsa ya da sonucunda işten atılma gibi bir şey olursa eyvah eyvah çok daha şiddetlisi bekler seni. Sınava az kaldı inşallah güzel bir bölüm kazan. Hayatını kendin için tekrar kurduğun günler yakında gelir umarım
Çooook çok teşekkür ederim <333 Haklısınız çok daha kötüsü de olabilir. Öbür kardeşim de sınava hazırlanıyor hadi o kurtardı kendini öbürü daha 4. sınıf :KK43: Sınav için de umudum var msüye kendimi denemek için girdim güzel de yaptım. Tekrardan teşekkür ederim iyi ki varsınız <33

Ya kıyamam sana ya , kaç yasındasın , bu travmaların nasıl kapanacak , kendi çocuguna geçişler nasıl engellenecek , çalışır çalışmaz psikolojik destek al lütfen .
Babamın kel kafasına şaplak atınca seni psikiyatriye götürcez delisin vs dediler :KK70: Ben de götürün daha iyi olur bakalım yaşadıklarımı anlatsam ne yapacaklar dedim. Sustular.

İyi akşamlar sevgili ablalarım, yaşıtlarım. Ay valla başımdan geçenleri anlatcam. Ne yapacağımı, ne düşüneceğimi inanın bilmiyorum :KK70:

Ben 18 yaşında, mezuna kalmış sınava hazırlanan kardeşinizim. İki küçük kız kardeşim var ortancayla yaşımız yakın diğeriyle 9 yaş fark var. Ben ortanca kardeşimle ilkokulda, ortaokulda, lisede hep dövülerek büyütüldük. Konu genellikle ders oluyordu ya da temizlik. Asla ne sigara ne erkek arkadaş ne de başka olaylarımız oldu. Ki gerçekten çok başarılıyız :KK70: (En basitinden ben iyi bir fen lisesinden ve bilsemden mezunum) Ay valla bu yıl oldu ben hala dövülüyorum :KK70: Sadece ben değil 10 yaşındaki kız kardeşim de...

Bundan iki yıl önce annem nöbetçiyken babam küçük kız kardeşimi sırf aşağıda daha geç geldi diye öldüresiye dövmüştü. Ve ben hiçbir şey yapamamıştım. Kendimden tiksinmiştim ve hala bu konuda tiksiniyorum. Sonradan söz verdim kardeşimin hayatı böyle olmayacak, biz dövülerek büyüdük o büyümeyecek diye. Koruyabildiğim kadar koruyup onun yaralarını sarıyorum her zaman. Fakat bu yıl işler iyice kötüleşti.

Sudan bir sebeple yine tartışma çıktı. Annemle babam ikimizi dövdü ve kötü yaralar aldık. Ben de bundan sonra bir daha vurursa kardeşimin elinden tutup darp raporu almaya karar verdim. Ve iki gün önce bilin bakalım ne oldu dövüldük!

Kardeşim babamın sigara içmesine aşırı üzülüyor bu yüzden ya saklıyor paketleri ya da kırıyor. İki gün önce kırdığı için babam burnuna bir tokat attı ve bende film koptu. Darp raporu alacağımı söyledim o da beni sürükleyerek odama götürdü ben de kel kafasına bi tane patlattım :KK70: Sonra boğazıma sarıldı aşağıya itti ve ben kesin olarak alacağımı söyledim giydim montumu aldım çantamı çıkacakken annem engel oldu. Kararımda ciddi olduğumu beni böyle tutmasının sadece göstereceğim izlerin silikleşmesine sebebiyet verdiğini söyledim. Sonra adam geldi ve özür diledi :KK70:

Asssssla dilemez yani. Ertesi gün de geldi dedi ben seni affediyorum sınav senen özür dilerim bir daha sana vurmicam ama kardeşine karışma vs vs. Ben şok. Onu şikayet etsem 3 gün tutalacağını sonra işinden olacağını vs söyledi. Gerçekten korkutmuşum dik duruşumla yani :KK70:

Benim şimdi babamla aram 'iyi' ama ne yapacağımı ne düşüneceğimi bilemiyorum bünye alışık değil. Bundan sonra ne yapmalıyım kardeşimi nasıl korurum çünkü biliyorum bu darp raporu olayında ikincisinde yemez. Ayş uzun olduysa kusura bakmayın ilk defa konu açıyorum valla. Gününüz güzel geçsin <3
Sana vurmayacağım ama kardeşine karışma ne demek? Onu dövmeye devam edeceğim mi diyor? Manyak mı? Birini dövmeden duramıyorsa çıksın sokağa yaşıtlarıyla yumruk yumruğa kavga etsin, yemiyor mu? Hasta ruhlu adam. Kardeşinizi bir daha döverse polis çağırın.

Sana vurmayacağım ama kardeşine karışma ne demek? Onu dövmeye devam edeceğim mi diyor? Manyak mı? Birini dövmeden duramıyorsa çıksın sokağa yaşıtlarıyla yumruk yumruğa kavga etsin, yemiyor mu? Hasta ruhlu adam. Kardeşinizi bir daha döverse polis çağırın.
Aynen öyle diyor :KK43: Ve ben evden ayrıldığımda ne yazık ki onun dövülüp dövülmediğini bilemeyeceğim. Ona sarılıp teselli veremeyeceğim...

Aynen öyle diyor :KK43: Ve ben evden ayrıldığımda ne yazık ki onun dövülüp dövülmediğini bilemeyeceğim. Ona sarılıp teselli veremeyeceğim...
Dayınız falan yok mu toplaşıp düzenli olarak onu dövsünler bakalım nasıl oluyormuş. Ben hamileyim cinlerim tepeme çıktı babanızı dövmek istiyorum o sebeple. Neyse.
Kardeşinizi orada bırakmayın. Sosyal hizmetleri konu hakkında bilgilendirin mutlaka. Arkadaş da yazmış zaten.

Canım benim çok üzüldüm. Ne güzel, aklı başında çocuklarsınız🥹🤍

Böyle anne baba da olmaz olsun, lütfen şikayetinden vazgeçme. Arkadaşlar çok güzel yol göstermiş, umarım çözersin🌸

Haklısınız artık bir sonraki tokatı bekleyeceğim. İşin garip tarafı her anne baba gibi vurduğunu var gücüyle vurmadığını söylüyor. Dövmek değilmiş yani. Var gücüyle vursa ölürüm 49 kilo bişeyim :KK70:
Her anne bana evladını dövmüyor söyle o akıl ve vicdan yoksunu ebeveyn bozuntularına

Dayınız falan yok mu toplaşıp düzenli olarak onu dövsünler bakalım nasıl oluyormuş. Ben hamileyim cinlerim tepeme çıktı babanızı dövmek istiyorum o sebeple. Neyse.
Kardeşinizi orada bırakmayın. Sosyal hizmetleri konu hakkında bilgilendirin mutlaka. Arkadaş da yazmış zaten.
Ay Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin <33 Siz değil de eşiniz dövse güzel olurdu açıkcası.

X