Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Merhaba arkadaşlar,
Size 4 aydır devam eden AKNETRENT tedavimden bahsetmek istiyorum. Umarım anlatacaklarım sizler için de faydalı olur..
Öncelikle doktora vücudumda yıllardır devam eden ve kullandığım yüzlerce ilaç,maske,tonik..vs.nin zerre kadar etkisinin olmaması ve bu durumun artık beni oldukça rahatsız ediyor olması üzerine başvurdum. Doktor muayenenin hemen ardından bana roaccutane tedavisi başlanması gerektiğini söyledi. Ben muadili olan AKNETRENT'i aldım çünkü aynı özelliklere sahip ilacın birine 80tl fark ödemem gerekirken diğerine 10tl ödemem gerekiyordu.( Bu tamamen sizin bütçenizle alakalı :KK66: ) Doktor yanında dudaklarımda oluşacak kuruluklar için hametan,yüzümde kolumda ve sırtımda oluşan ve artık oynaya oynaya kurşun yarası haline getirdiğim yaralarımada bactroban pomad yazdı. Biodermanın yüz temizleme jeli,+50 faktörlü güneş kremi ve Bioderma İzokit Sebium Hydra + Atoderm Lip Balm Akne Tedavisi Setini önerdi. Ben bunların hepsini aldım. Şunu unutmayın ki nu ilaç öncelikle müthiş bir sabır ve irade gerektiriyor! "Aman canım bugün de krem sürmeden yatayım nolucak.." derseniz olmuyor işte. Ben ilaçlarımı düzenli bir şekilde kullandım.(Sabah-öğle-akşam 20 mg günlük 60 mg şeklinde) Yüzüme kesinlikle fondöten,pudra,allık..vs. sürmedim. Benim çok şükür aman aman bi baş ağrım falan da olmadı. Bel ağrısı zaman zaman oluyor ama dayanılmayacak gibi değil. Kremleri düzenli kullanırsanız yüzünü,dudağınız ve vücüdunuz da çok kurumaz. Bu arada vücudum için de excipial lipo yazmıştı doktorum. Onu kullanıyorum. Şu an 4. ayımda olmama rağmen ve tedavi bitimine daha 4 ayım olmasına rağmen cildim bebek gibi. Beyaz tenliyim zaten ve sırtımda ve yüzümde hiçbir şey kalmadı. Şu an makyaja hiç ihtiyacım olmadan dolaşabiliyorum ve herkes cildimdeki parlaklığı,ışıltıyı farkediyor ve ilacı duyanlar roaccutane/aknetrent mi kullanıyorsun diye soruyorlar :KK1: Bu tedavide tahlil yaptırmayı sakın aksatmayın lütfen! Ciddi sıkıntı yaratabilir :KK45: benim 2. ayımda trigliseridim 551 ldl : 384 olmuştu. Tabi bende de hata vardı. Beslenmeme hiç dikkat etmedim. İlacım kolesterolleri çok yükselttiğini bilmeme rağmen yedim burgerları,yedim börekleri pastaları,aldım 3-5 kiloyu :KK14: sonrasında hemen bi beslenme programıyla hallettim. Şu an değerlerim normal seviyelerde. Tahlil sonuçlarınızın yüksek çıkması sizi korkutmasın ilacın yan etkisi ama sakın ihmal etmeyin ve derhal doktorunuzla görüşün. Söyliceklerim bu kadar arkadaşlar. Umarım hepiniz istediğiniz sonuca ulaşırsınız. Sevgiyle kalın..

Selam sarisinwomen tedavin boyunca ağda yaptın mı hiç? Ben buna takıldım da biraz... Yardımcı olursan sevinirim :)

bence çok yalnışşşş düşünüyosun yeni başlıyanları korkutuyosun ben düzenli günde 50 mg kullandım ama yediklerime felan dikkat ettim çok işe yaradı.

-çok işe yaradı derken? Benim yazdıklarımda yaramadıgını fılan belırtmedım.

-çokk yanlışşşşşşş düşünme konusu degıl bu !!! Kullandım tamamenn doktor kontrolunde olusan sonucu acıkladım ve doğal hakkım olarak burada arkadasımız konu acmıs aknetrent kullananlar dıye bende ne etki görduysem yazdım ve tavsıye etmedıgımı belırttım. Kusura bakma arkadasım ama bu ılac ımza yetkısıyle olusacak yan etkılerı kabul ettıgını belırten bır ımza ıle verılmektedır. Yanı bu ılacın tutupta cok cok cok ıyı oldugunu (sıvılcelerı gecırmesı harıc) soyleyemezsın !! Herkes gıbı bende yazdım ... Kullanacakların bır kez daha dusunmesı gerekecek bı durum bu !

Yanlıs olan sey nedır anlayamadım !!

Doktor kesinlikle ağda yaptırmamalısın dedi bende dediğini yaptım. Zaten ince bir derim vardı,ilaçla iyice inceldi. Kaşıdığım zaman bile sıyrılmalar oluyor ve yanıyor. Bu yüzden tırnaklarımla değil,parmaklarımla ince ince kaşınan yerin üstünden gidiyorum. Bıyıklarımı aldıracağım zaman ipi çok sert sürttükleri için sir ağdayla aldırayım dedim. Aldırmaz olaydım :KK43: Ağda sürülen yerdeki derim olduğu gibi kalktı :KK43: 3 gün boyunca bembeyaz tende kıpkırmızı bir iz.. Şaka gibiydi. Ama onuda hametanla çözdüm :21: 3 günün sonunda hiçbir iz kalmadı. Bu konuyla ilgili aklınıza ne takılırsa sorabilirsiniz bana. Cilt bakımı,saç bakımı,tedaviler üzerine iktisadımı yapmış bulunuyorum :KK34: tabi bana iyi gelen ilaçlar kremler vs. herkese iyi gelecek diye bir durum yok. Ben sadece sizlerle memnuniyetimi veya kötü deneyimlerimi paylaşabilirim :KK34: Güzel bir cilde sahip olabilmek için çok mücadeleler vermiş bir insanım. Sevgilerimle.. :KK1:

Aknetrent kullanmaya başlayalı 6 gün oldu. Henüz yüzümde hafif pullanma dışında bişey yok. Bu ilaçlarla ilgili yorumların çoğunu okudum, yine de başıma geleceklerden korkmuyorum. 😱 Zamanım oldukça tedavi boyunca oluşan değişiklikleri paylaşacağım. Herkes olumlu sonuçla bitirir inşallah

Bu arada 20+10 olarak 30mg kullanıyorum. Çok hassas cildim var, benzamycin clindoxyl falan alerji yaptı kullanamadım. Asıl problem sırtımda zaten, yüzüm fena değil. Umarım kullandığıma pişman olmam

Doktor kesinlikle ağda yaptırmamalısın dedi bende dediğini yaptım. Zaten ince bir derim vardı,ilaçla iyice inceldi. Kaşıdığım zaman bile sıyrılmalar oluyor ve yanıyor. Bu yüzden tırnaklarımla değil,parmaklarımla ince ince kaşınan yerin üstünden gidiyorum. Bıyıklarımı aldıracağım zaman ipi çok sert sürttükleri için sir ağdayla aldırayım dedim. Aldırmaz olaydım :KK43: Ağda sürülen yerdeki derim olduğu gibi kalktı :KK43: 3 gün boyunca bembeyaz tende kıpkırmızı bir iz.. Şaka gibiydi. Ama onuda hametanla çözdüm :21: 3 günün sonunda hiçbir iz kalmadı. Bu konuyla ilgili aklınıza ne takılırsa sorabilirsiniz bana. Cilt bakımı,saç bakımı,tedaviler üzerine iktisadımı yapmış bulunuyorum :KK34: tabi bana iyi gelen ilaçlar kremler vs. herkese iyi gelecek diye bir durum yok. Ben sadece sizlerle memnuniyetimi veya kötü deneyimlerimi paylaşabilirim :KK34: Güzel bir cilde sahip olabilmek için çok mücadeleler vermiş bir insanım. Sevgilerimle.. :KK1:

ya ben bırsey sorucam bu ılac kılo kaybı yada alımı yapıyo mu

Kızlar 5. ayıma giricem kızarıklıklar yani izlerin çok belirgin şekilde kırmızı oluşu azaldı iyi ki bu ilacı kullanıyorum izlerin o kadar kırmızı oluşu beni endişelendiriyodu hiç geçmez diye pişman olmuştum ilaca başladığıma ama şuan çok memnunum. Bu arada bu ilacı kullanıyosanız kreminiz olmadan dışarıya çıkamamaya alışmak zorundasınız yapcak bişey yok dudaklarım çok feci şuan sürekli soyuluyo ama katlanıcaz artık :)
bende basladım canım umarım yan etkı olarak sadece dudak kurulugu olurr

bende 3.ayın içerisindeyim aknetrentte, ilk 2 ay toplam 30 mg aldım bu ay 40 mg alıyorum. etkilerine gelince ilk 1 ay yüzümde sivilceler çıktı toplamda 10 tane anca çıkmıştır onlarda zaten 3- 4 gün içerisinde geçiyo ama hiç elleme benden sana tavsiye, sonra saçlarım çok kurudu buda açıkcası işime geldi çünkü saçlarım çok yağlıydı hemen hemen her gün yıkardım yağdan dolayı şimdi ise çok rahatım o konuda, burnumun içi ve dudaklarım çok kurudu ona da bepanthen merhem kullanıyorum çok memnunum dudakların kurumaya başlamadan kullansan çok daha iyi olur. şu an için böyle birde siyah noktalarım gitti tertemiz oldu .:KK76:

başka merak ettiğin bişey olursa cevaplayabilirim :emir_bebek:
merhaba canımm ben yenıyım ve kusma donemınden ınanılmaz korkuyoruumm

bende bu siteye yeni üye oldum aslında tam da bu konuda yardıma ihtiyacım olduğu için.. bende aknetrent tedavisine başladım ama benim durumum braz daha farklı. şöyle ki sivilcelerim aslında fondotenle kapatılabilecek ölçüdeydi fakat son zamanlarda biraz fazla gözüme batmaya başladılar ve 5 gün önce acıbadem hastanesinde bilindik bir doktora gittim. durumuma baktı kistik sivilce oluşumum olduğunu söylerek bana 2 tane jel 2 tanede kapsül ilaç yazdı. bunlardan bir tanesi aknetrent :KK50: ancak benim bu ilacı sadece haftasnları yemek sonrası 2şer tane almamı söyledi. böylece yan etkilerini de daha az göreceğimi bununla beraber kremlerimi ve diğer hapımı da kullanmaya devam etmemi söyledi. bu gün aknetrentle 2. günüm ancak diğer kremlern ve hapın etkisinden olacak 5 gündür dışarı çıkmamama rağmen sivilcelerimin olduğu bölgeler kırmzı ve yavaş yavaş soyulmaya başladılar bu gün..
benim asıl merak ettiğim aknetrenti benim gbi haftada iki kez yemek sonrası aynı anda 2 kapsül kullanan var mı lütfen bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim bende gelişmeleri düzenli olarak sizinle paylaşacağım :KK49:

bende yenıyım canım 20mg kullanıyorum

ya bana da doktor bunun 10 mg sini verdi ama içinde 30 tane var sonra gel filan da demedi herkes 6 ay kullanmış bende çok yok ama biri geçince biri başlıyo gibi bi sorunum var bazen şiş gibi oluyo napıcamı bilemedim ağlicam şimdi kullanıyım mı kullanmayım mı :KK43:

bence kullan canım benım arkadasım bundan cektı baya o 1 yıl kullandı sadece 1 yıl bırazcık sıkacaksın kendını o kadaar sonrakı hayatında bebek suratlı gezz

çok aptal etti bu ılaç bni yaaaa.bas agrsnaa dayanamyrm çok feciii:26:
dudagım gerlyo kuryo agzm kuryo su içme istegi var srekli...
nemlndrci kullanmyrum...elime sürekli kbuk gelyo...sanki yazn güneslenrzde soyluruz ya aynen öyle...
baska sikayetm yok...sen ne kullnysn nemlendrci?

bas agrısını duymustumbende ama az kısılerde goruluyomuss

kusma donemı hakkında bana bılgı verır mısınızz ben cok korkuyorum

Günaydın öncelikle
Başlamadın daha sanırım ben geçen sene bu zamanlar bırakmıştım kullanmayı hepsi geçmişti.
Bence korkma yüzün ne durumda bilmiyorum ama benim yanaklarımda kırmızı kırmızı iltihaplı sivilceler vardı ve kusma dönemim olmadı gibi bir şey yani belirgin şekilde fazlalaşmadı.
Hatta dördüncü ayda baya geçmeye başladı ve öteki aya hiçbir şey kalmadı diyebilirim.

Ben de 3.ayın içerisindeyim. Sivilce nedir unuttum cidden. Kullanılabilse ömür boyu kullanırım bu ilacı. İlk aydan itibaren sivilcelerim azaldı, 2.aydan beri hiç çıkmadı. Çenemde çok fazla sivilce çıkardı eskiden, onların izleri var biraz. Ama hiç makyaj yapma ihtiyacım yok. Yan etki olarak da kuruma var tabii, dudaklarım çok kurudu ama kötü değil, lip balmlarla idare ediliyor. Cildim soyuluyor, elimi az sürtünce yüzüme sanki kir çıkıyor gibi bi soyulma :KK70: yani korkunç büyük büyük bi soyulma yok. İlk ay 20mg, 2.ay 30mg, galiba bundan sonra hep 30mg kullanıcakmışım, dr yükseltmek istemiyor zayıfım diye. Öyle işte, bu ilacı bulan Müslüman olsaydı kesin cennetlik olurdu :KK70:

Günaydın öncelikle
Başlamadın daha sanırım ben geçen sene bu zamanlar bırakmıştım kullanmayı hepsi geçmişti.
Bence korkma yüzün ne durumda bilmiyorum ama benim yanaklarımda kırmızı kırmızı iltihaplı sivilceler vardı ve kusma dönemim olmadı gibi bir şey yani belirgin şekilde fazlalaşmadı.
Hatta dördüncü ayda baya geçmeye başladı ve öteki aya hiçbir şey kalmadı diyebilirim.

ben bugun ıkıncı gunumdeyım yanı aksam ıcıcem ıkıncı ılac olacakk benım sıvılcelerım boyle abartılcak gıbı kırmızı degıl ıltıhaplıda degıl ama kotu gorunumlu

ben bugun ıkıncı gunumdeyım yanı aksam ıcıcem ıkıncı ılac olacakk benım sıvılcelerım boyle abartılcak gıbı kırmızı degıl ıltıhaplıda degıl ama kotu gorunumlu

Anladım merak etme o zaman öyle aşırı kusma olmaz zannediyorum.
Yüzünü kuru bırakma sürekli nemlendir.

Bana da soktor roaccutane yazmıştı ama fark olayından dolayı bende aknetrente geçtim. bende de abartı bir sivilce yoktu yüzümde ama vücutta çıktığı için bana 40 mg ile başlatmıştı. ilk ay biteli neredeyse 2 hafta olucak ama bende kusma dönemi yaşamadım sivilcelerimin hepsi kurudu hatta izler duruyor. ilk zamanlarda yüzüm çok kuruyordu ama la rochenin kremini aldım belki de ondan dolayı artık yüzümde de kuruma yok sadece dudak kuruması yaşıyorum gözle görülebilir. ama o baş ve bel ağrısı yok mu beni mahvediyor. ilk zamanlar burun içi kanamalarda oluyordu ama şuan o da bitti. bakalım haftaya gidicem dozu ne yapıcak doktorum

X