Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
10. günüm. Hafif dudak kuruması var iki gündür. Ama gece hametan sürmek yetiyor şimdilik. Ben şunu merak ediyorum, bu ilacı kullanıp da psikolojik sorunlar yaşayan var mı aramızda?

merhaba kızlar. ben konuya yeni dahil oldum ve paylaşmak istediğim bikaç sey var. geçen yıl aknetrent tedavisine başladım gnde 30 mg kullanıyordum. prespektüsünü okuduktan sonra çok tereddütlerm oldu.baş ağrısı eklem ağrılarım hiç bitmedi ve 2 ay sonunda ilacı kendi isteğimle bıraktım. çok sivilceli bi cildim yok ve iki ayda tamamen kurtulmuştum buda bana 8 ay kadar yetti. bu 8 ayda hiç sivilce çıkmadı. sonra tekrr çıkmaya başladılar ve doktora gidip bu ilaca tekrr baslamk istediğimi söyledim. ve şuan 3. aydayım prespektüsünü okumadan attım ve cildimn kuruması dışında hiçbir yan etkisi olmadı. hersey daha iyiye gidyor. anladım ki insan kendi kendini etkiliyor. moralinizi yüksek tutun tedaviyi bırakmayın ve tamamen kurtulacağınıza inanın kızlar.

10. günüm. Hafif dudak kuruması var iki gündür. Ama gece hametan sürmek yetiyor şimdilik. Ben şunu merak ediyorum, bu ilacı kullanıp da psikolojik sorunlar yaşayan var mı aramızda?

ben varım.. psikolojm hiiç iyi değil 5.ayımdayım bende yeni basladı bu depresyon ruh hali ilk aylarda yoktu

ya ben bırsey sorucam bu ılac kılo kaybı yada alımı yapıyo mu

Bende böyle bir etkisi olmadı. Şöyle bir durum var ama; kolesterol trigliserid ve karaciğer enzimlerini çok yükselttiği için dikkatli beslenmek zorunda kalıyorsun. 3 beyazdan uzak duruyorsun, yağlı kesinlikle yemiyorsun,çok dikkatli beslenmek durumunda kalıyorsun. İlaç çok fazla kuruluk yaptığı için de günde en az 2,5 - 3 litre su içmeni öneriyor doktor.. Mecbur içiyorsun. Eee bu durumda da ister istemez kilo veriyorsun. :KK34: İlaçla bi alakası yok yani. Dikkatli beslenmen ve bol su tüketmen gerekiyor. Bu kuralı yerine getirince kilo vermiş oluyorsun :KK66:

Bende böyle bir etkisi olmadı. Şöyle bir durum var ama; kolesterol trigliserid ve karaciğer enzimlerini çok yükselttiği için dikkatli beslenmek zorunda kalıyorsun. 3 beyazdan uzak duruyorsun, yağlı kesinlikle yemiyorsun,çok dikkatli beslenmek durumunda kalıyorsun. İlaç çok fazla kuruluk yaptığı için de günde en az 2,5 - 3 litre su içmeni öneriyor doktor.. Mecbur içiyorsun. Eee bu durumda da ister istemez kilo veriyorsun. :KK34: İlaçla bi alakası yok yani. Dikkatli beslenmen ve bol su tüketmen gerekiyor. Bu kuralı yerine getirince kilo vermiş oluyorsun :KK66:

tesekkur derımmm daha benım 5.gunumm

İlaçla 12. günüm. Ve dünden beri çarpıntım var. Acaba böyle bi durum yaşayan oldu mu? İlaçla ilgili olduğunu düşünüyorum

Bir de ellerimin üzerinde minik kırmızı noktalar var, bunun olduğunu duymuştum ama nasıl geçeceğini bilmiyorum. Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

slm arkadaşlar bende aknetrent e başlayalı bugunle beraber 51. gun oldu ve yuzum eskiye oranla iyi fakat harika değil......... sabah 10mg aksam20mg kullanıyorum ...acaba az mı geliyor diye duşunmuyor değilim... doktorum 3. ay 40 mg yaparız demişti... 2. ayda yüzümde iltihaplı sivilceler cıktı.. sonra okudum onlarla uğraşmak iz bırakıyormuş .... yememe içmeme cok dikkat edemiyorum... 10 gun sonra kan tahlili verecem... insallah kolestrol düzeyım iyi cıkar ... hepinize geçmiş olsun... RABBİM bu süreçte hepimize dayanma gücü versin..

Bir de ellerimin üzerinde minik kırmızı noktalar var, bunun olduğunu duymuştum ama nasıl geçeceğini bilmiyorum. Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

slm arkadaşımm... benimde ilk ay ellerimin üzerinde oyle minik kırmızı noktalar cıktı... doktora sormadan gidip exipical lipo ve locoid merhem aldım sürdüm ... ve bir hafta da hepsi gitti.. su an 2. ayımı bitirmeme 10 gun kaldı ve bir daha çıkmadı ondan sonra... ama bu ilaçları doktora yazdırsan daha iyi olur çünkü devlet karşılıyor yani ücretsiz...

ayrıca sormak istediğiniz bi soru veya problem olursa yardımcı olmaya çalışırım... ve yan etkilerden dolayı paniğe kapılmayın... bende ara ara düzelmeyecek bitmeyecek bana etki etmeyecek diye düşünüyorum... ama 6 ay sonra yüzümün düzeleceğini düşündükçe kendimi toparlıyorum...

Son düzenleme:
slm arkadaşımm... benimde ilk ay ellerimin üzerinde oyle minik kırmızı noktalar cıktı... doktora sormadan gidip exipical lipo ve locoid merhem aldım sürdüm ... ve bir hafta da hepsi gitti.. su an 2. ayımı bitirmeme 10 gun kaldı ve bir daha çıkmadı ondan sonra... ama bu ilaçları doktora yazdırsan daha iyi olur çünkü devlet karşılıyor yani ücretsiz...

ayrıca sormak istediğiniz bi soru veya problem olursa yardımcı olmaya çalışırım... ve yan etkilerden dolayı paniğe kapılmayın... bende ara ara düzelmeyecek bitmeyecek bana etki etmeyecek diye düşünüyorum... ama 6 ay sonra yüzümün düzeleceğini düşündükçe kendimi toparlıyorum...

Selam canım çok teşekkürler cevap verdiğin için. Benim 18. günüm, elhamdülillah şimdiye kadar öyle aşırı bi yan etki görmedim. Ben de 30mg kullanıyorum. Bikaç gün çarpıntı yapmıştı o geçti, bi ara da akşam aldığım ilaç bulantı yapıyodu, ben de ilacı yatmadan hemen önce almaya başladım ve sorun halloldu:) İşte bi de bu ellerimin üzerindeki kırmızılıklar var, onun için de söylediğin ilaçları yazdırırım sağlık ocağında. Umarım sen de en iyi sonuca ulaşırsın. Bu arada iltihaplı sivilceler iz bıraktı mı? Ben yüzümü kaşıyınca bile bikaç nokta kızarık iz oldu geçmiyor epeydir.

Slm canim dikkate alip gidp ilaclari alman cok iyi olmus... merak etme ellerin kisa surede gececek.. yanliz ben o iki kremide yatmadan once ellerime ust uste surup oyle yatiyordum...lekelerim ise 2. ayin yarisinda 6veya7 tane iltihapli cikti ve ben bir iki tanesi ile oynadim.. simdi doktora gitmeme 1 hafta kaldi ve o lekeler gecti diyebilirim.. sen yine de oynama... insallah rabbimin izni ile saglikli bi sekilde atlatiriz...

Slm canim dikkate alip gidp ilaclari alman cok iyi olmus... merak etme ellerin kisa surede gececek.. yanliz ben o iki kremide yatmadan once ellerime ust uste surup oyle yatiyordum...lekelerim ise 2. ayin yarisinda 6veya7 tane iltihapli cikti ve ben bir iki tanesi ile oynadim.. simdi doktora gitmeme 1 hafta kaldi ve o lekeler gecti diyebilirim.. sen yine de oynama... insallah rabbimin izni ile saglikli bi sekilde atlatiriz...

Yardımcı olduğun için teşekkür ederim canım, umarım tahlillerin temiz çıkar ve rahatça devam edersin kullanmaya. İyi haberlerini bekliyorum

Bir de ellerimin üzerinde minik kırmızı noktalar var, bunun olduğunu duymuştum ama nasıl geçeceğini bilmiyorum. Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?[/QUOTE

merhaba aynı seylerı bende yaşadım 2ayı bitirdim şuan 3.ayımın 14. günündeyim sürekli nemlendirici kullanmanı tavsiye ederim ben o kırmızı leker yüzünden kafayı yiyordum nerdeyse önce kızarıklıklar sonra kuruma yanma ve siyah bi kabuklanma daha sonra yeniden tekrarlardı şimdi doktorum ürederm'in bi nemlendiricisini verdi onu kullanmaya başladım çok şükür 2 hafta oldu tekrarlamadı. ilk ay benimde fazla çarpıntım vardı yoruluyordum merdiven çıkamıyordum hemen nefesım kesiliyordu bunuda yememe dikkat ederek atlattım bol su içtim ve yağlı asitli kafeinli içeceklerden uzak durdum :KK34: ilk ay yüzüm hep kızarıktı daha dudaklarım felaket durumdaydı sürekli hametanın merhemini kullandım ikinci ay sivilcelerım arttı 3.ayımdayım hala sivilce var ama belirli bölgelerde burnumun uzerınde ve yanağımda büyük kırmıızı sivilce çıktı sinirlenip patlattım ama tavsiyem hiç elleme normalde hep 3 güne geçerdi 1 hafta oldu geçmedi yardıma ihtiyacı olan sorabilir :KK1:

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler, ellerim baya düzeldi yaa maşallah bana, şu an hiçbir yan etki yok gibi, dudaklarım da öyle korktuğum gibi olmadı. Beni gören ilaç kullandığımı anlayamaz, zaten kimseye söylemedim :KK5: Bu aralar siyah nokta istilasına uğradım ama dikkatle bakmayan farkedemez. Şu an çok memnunum ilaçtan, 20. günümdeyim. Herşey yolunda :KK1:

X