Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Yok canim henuz ise baslamadim.. evraklari teslim ettim sadece.. calisacagim hastane belli olmadi daha.. yuzumu de sorararsan iyilesme var. ama psikolojimde degisiklik oldugunu hissediyorum.. nedense en sevdigim kisiye bile artik baglanamiyor gibiyim.. stres herkeste vardir tabi ama ben daha da stersli ve huzursuz biri oldum.. mantikli hareketler sergileyemiyorum.. bugun bi saat ulasamadigim kisiyi sinirden 280 kusur kere aradim ama niye yaptim bilmiyorum :KK43:((((( bence ilac psikolojiyi etkiliyor :KK43:(( ise baslayip bi an once kafami dagitmaliyim :KK43:((( rabbim hepimizi bu surecten saglicakla cikmamizi saglasin..

Evet canım psikolojiyi etkiliyor, ben çok hareketli biriyken durgun hale geldim, annemi bile aramaz oldum, hergün arardım eskiden:KK43:(
Gün boyunca canım hiçbişey yapmak istemiyor bugünlerde, kendime şaşırıyorum..
Benim sorun sırtımdaydı, elimi dokununca pütür pütür gelirdi ama şimdi dümdüz pürüzsüz oldu, tek tük büyük sivilceler çıkıp sönüyor..moralim bununla düzeliyor.
Sen de canını sıkma. Sevdiklerimiz bize destek olmalı bu süreçte, sonuçta geçici bir durum. İşe başlayınca rahatlarsın.

aranızda 40 mg lık kullanan var mı benim ilacım zoretanin doktor 40 mg verdi sivilcelerim kırmızı iltihaplı değil ama büyük bir alanı kaplıyo teker teker suratımda boynuma doğru çıkıyo yanaklarımda var gözeneklerim çok geniş siyah noktalarım çok bundan dolayı yüksek dozla başladım ama merak ediyorum genelde kaç mg oluyo diye 25 yaşındayım 56 kg yum

aranızda 40 mg lık kullanan var mı benim ilacım zoretanin doktor 40 mg verdi sivilcelerim kırmızı iltihaplı değil ama büyük bir alanı kaplıyo teker teker suratımda boynuma doğru çıkıyo yanaklarımda var gözeneklerim çok geniş siyah noktalarım çok bundan dolayı yüksek dozla başladım ama merak ediyorum genelde kaç mg oluyo diye 25 yaşındayım 56 kg yum

kiloya göre ayarlıyor doktor dozu bnde 18 yşndaym 50 kiloyum günlük 30 mg başladımm..

Evet canım psikolojiyi etkiliyor, ben çok hareketli biriyken durgun hale geldim, annemi bile aramaz oldum, hergün arardım eskiden:KK43:(
Gün boyunca canım hiçbişey yapmak istemiyor bugünlerde, kendime şaşırıyorum..
Benim sorun sırtımdaydı, elimi dokununca pütür pütür gelirdi ama şimdi dümdüz pürüzsüz oldu, tek tük büyük sivilceler çıkıp sönüyor..moralim bununla düzeliyor.
Sen de canını sıkma. Sevdiklerimiz bize destek olmalı bu süreçte, sonuçta geçici bir durum. İşe başlayınca rahatlarsın.

Haklisin durgunluk bende de var.. canim hicbirsey yapmak istemiyor.

kizlar benimde sivilce problemim var yuz bolgemde daha cok cene tarafimda.yurt disinda oldugum icin burda gittigim doktora hormonla ilgili olup olmadigini sordum o da bana kan testi ve ultrason verdi bu ay sonu gidip ultrasona giricem.ayrica distan surmeli bir ilac verdi simdilik sivilcelerim kurudu ama kesin sonuc olacak mi bilmiorum.eger burda bir sonuc cikmazsa .turkiyeye dondugumde cilt doktoruna gidip etkili bir ilac olan bu bahsettiginizden yada digerinden kullanmak isteyecegim.benim merak ettigim cildinizin nasil oldugu yani rica etsem fotograf paylasirmisiniz ? bu ilaci kullanan bir arkadasim sende cok bisi yok bence gereksiz diyor ama bes senedir ugrasiyorum ve cok skldm artik.antibiyotik tedavileri o an icin ise yariyor ama sonrasinda yine cikiyor sivilceler.birde merak ettigim ic organlarinizda sorun oldugu icin mi yuzunuzde bu sivilcelerden cikiyor mus ? simdiden tesekkurler..

kızlar yüzüm neden böyle oldu:KK43: 1,5 aydır kullanıyorum (Haftada 2 gün sadece) iyileşeceğine daha da kötü oldu..böyle gördükçe stresten bende hep elliyorum, koparıyorum.. her sabah başka bir yerimde çıkıyor, dokunmasam da kendi kendine yaraya dönüşüyor çok moralim bozuk :KK43:

Eklentiler

• $20131218_100343.jpg
    $20131218_100343.jpg
    35 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:
kızlar yüzüm neden böyle oldu:KK43: 1,5 aydır kullanıyorum (Haftada 2 gün sadece) iyileşeceğine daha da kötü oldu..böyle gördükçe stresten bende hep elliyorum, koparıyorum.. her sabah başka bir yerimde çıkıyor, dokunmasam da kendi kendine yaraya dönüşüyor çok moralim bozuk :KK43:

Canım foto yüklemişsin galiba ama bende görünmüyor, cep telefonundan giriyorum belki ondandır..
İlk aylarda kusma olması normal ama nasıl yara oluyor ben anlayamadım. Bence kesinlikle oynama yüzünde iz kalabilir, bence sivilce izi sivilceden zordur...
Doktoruna bi danışmanı öneririm, krem vs verir belki.

kusma dönemindesin büyük ihtimalle,

sakın koparma elleme yoksa çukurlar oluşur ve düzelmez...

onlar yara değil benim normal sivilcelerim de öyle çıkıyor kırmızı kırmızı iltihaplı değil kesinlikle yara gibi görünüyor ben bu yüzden ilacı kullanmaya başladım bazı dönemlerde suratımın her yerini kaplıyor pütür pütür yara gibi görünüyor ama yara değil sivilcenin bi çeşidi bence dikkat ettiyseniz herkesin farklı oluyo yüzündeki sivilcesi ilacı 5 gündür kullanıyorum sanki azaldı gibi kırmızılıklar ya ilaçtan ya da tekrar sönme dönemine girdi ayda üç kere falan bi patlama dönemi oluyo boynumda yanaklarımda böyle seninkiler gibi oluşuyo sonra geçiyo sonra tekrar oluşuyo yıllardır böyle olduğu için de izler kalmaya başladı artık umarım bu ilaç bu sivilce sorunumu çözer hepimiz sağlıklı bir şekilde atlatırız

Aynı sorun bende de olmuştu ama bi süre devam etti daha sonra kesildi
Cildimiz soyuluyor sonuçta yani benim kollarım bacaklarım yüzüm pul pul dökülüyo
Buna bağlıyorum ben
Ama sen bilirsin, aşırı boyuttaysa doktoruna gittiğinde bu şikayetini söylersin bi çözüm üretir :KK34:[/QUOTE

mrb.. acaba sendeki cilt soyulmasi ve pul pul dokulmesi ne zaman basladi ve sen simdi kacinci gundesin.. cunku benim 4. aya girmeme bi on gun felan kaldi yuzum hic soyulmadi pullanma olayida olmadi

bende 10 gün snra basladı
65 gün oldu. ellerimin üstü egzama gbi oldu pütür pütür.
her gecen gn farklı şeylerle karsılasıyorum
haftaya kntrole gdcem bkalm braktrcakmı :S

idrar konusuna deginmiş bri
bende ilk bsladgmda 1 ltre su içerdm gce 2 kere wcye kalkardm
ama artk hiç su içemiyorum sanırım ondan kurudu cildim
idrar sıklığı bendede var yani ilaçtan büyük ihtimalle.

Kızlar fotoğrafı tekrar ekledim.
Dediğiniz gibi yara da değil sivilce de.. dokunmamaya çalışıyorum ama duramıyorum stresten elim gidiyor..
hametan krem aldım sanki biraz iyi geldi gibi.. herkes suratına ne oldu diye soruyor iyice sinirim bozuldu.. geçecek di mi bunlar :KK43:

Eklentiler

• $20131218_100343.jpg
    $20131218_100343.jpg
    35 KB · Görüntüleme: 166
Dediğiniz gibi yara da değil sivilce de.. dokunmamaya çalışıyorum ama duramıyorum stresten elim gidiyor..
hametan krem aldım sanki biraz iyi geldi gibi.. herkes suratına ne oldu diye soruyor iyice sinirim bozuldu.. geçecek di mi bunlar :KK43:

bana kusma dönemi gibi geldi ama doktoruna danış istersen yine de alerjik bir şey olabilir mi acaba tekrar baktıım resme dediğim gibi benim sivilcemin yapısına benziyor aerjik de olabilir diye doktora eğer sorabilirsen bir sor derim belki o da başka bir krem verir bugün iş yerinden bir arkadaşımın da sivilceleri varmış eskiden kırmızılık şekinde ve geniş gözenekleri şu anda sadece çok hafif izler var kırmızlık yok siyah nokta yok nasıl geçtğini sordum doğun yaptıktan sonra geçti dedi :S ilaç olarak o da kremler kullanmış geçici çözüm olmuş sadece bu ilaca da cesaret edememiş sonra da evlenmiş doğumdan sonra nasıl olduysa geçti dedi acaba dedim ben de evlenip çocuk sahibi olmayı mı beklesem :) gerçekten ilginç olabilir gibi geldi bana baya baya düşündüm hatta bi ara ilacı bırakıp bi şekilde geçmesini mi beklesem diye :KK43:

kistik akne gibi bunlar içerden bnm yüzümde çok kötü şu an altta bende foto ekledim istrsen bak bu ne ki :) inş bu kadarla kalır:s ya bnmde elim hep yüzümde yaa kuruyo ya pütür pütür oluyor soyuluyo koparıyrm bnde dudaklarmı bile soyuyorum napym :KK70: ama bırakmam lazım :KK70:

Hayırlı olsun:))
Benim de dudaklarım ve ellerim çok kururdu ama bu ilaç öyle aşırı bi kuruluk yapmadı bende. Veya ben hep dikkat ediyorum belki ondandır. Gece yatmadan mutlaka hametan sürüyorum bolca, gündüz de blistex dudak koruyucu kullanıyorum. Ellerime ürederm sürüyorum yatmadan. Ayrıca bol su içmeyi ihmal etmiyorum. Ki bence bu çok önemli yan etkiler açısından.
İlaca kışın başladığımız için şanslıyız. Yazın kuruluk daha şiddetli oluyormuş.
Bir de yan etkiler kişiye göre değişiyor, ben ikinci ayımdayım, ilk ay kolesterolüm milim yükselmedi, üstelik eski beslenmeme devam ettim.
Bence içini ferah tut, herşey herkeste olmuyor. Umarım güzel sonuçlar alırız

19. günümdeyim sırt ağrım oldu 1 gün sadece onun dışında yan etki görmedim henüz, bu da rahatlattı beni tabi, teşekkür ederim tavsiyeniz için inşallah dediğiniz gibi sonuçları güzel olur:)) bir de az önce bi hata yapıp dudak üstüne ağda yaptım hassaslaşmış çok sorun olur mu acaba? kimileri yapılmamalı demiş ne yapsam bilemedim.

19. günümdeyim sırt ağrım oldu 1 gün sadece onun dışında yan etki görmedim henüz, bu da rahatlattı beni tabi, teşekkür ederim tavsiyeniz için inşallah dediğiniz gibi sonuçları güzel olur:)) bir de az önce bi hata yapıp dudak üstüne ağda yaptım hassaslaşmış çok sorun olur mu acaba? kimileri yapılmamalı demiş ne yapsam bilemedim.

Canım yüzüme hiç ağda yapmadım ben, ama yapanlar bepanten veya hametan sürdüğünü söylüyorlar.
Ben cımbızla aldığımda bile kızarıyor, yatmadan alıyorum sabaha düzeliyor.
Ağda daha geç düzelebilir, ilerleyen aylarda cilt daha hassas olacağı için tahriş olabilir. Bence dikkat et.

kistik akne gibi bunlar içerden bnm yüzümde çok kötü şu an altta bende foto ekledim istrsen bak bu ne ki :) inş bu kadarla kalır:s ya bnmde elim hep yüzümde yaa kuruyo ya pütür pütür oluyor soyuluyo koparıyrm bnde dudaklarmı bile soyuyorum napym :KK70: ama bırakmam lazım :KK70:

Kistik değil sanırım, hiç öyle sivilcem olmadı.. ince tabaka halinde yara
dediğin gibi bende elimi çekmiyorum yüzümden dudaklarımdan hoşuma gidiyor koparmak :)
ama 2 gündür tutuyorum kendimi
bu arada resim çıkmadı göremedim canım

bana kusma dönemi gibi geldi ama doktoruna danış istersen yine de alerjik bir şey olabilir mi acaba tekrar baktıım resme dediğim gibi benim sivilcemin yapısına benziyor aerjik de olabilir diye doktora eğer sorabilirsen bir sor derim belki o da başka bir krem verir bugün iş yerinden bir arkadaşımın da sivilceleri varmış eskiden kırmızılık şekinde ve geniş gözenekleri şu anda sadece çok hafif izler var kırmızlık yok siyah nokta yok nasıl geçtğini sordum doğun yaptıktan sonra geçti dedi :S ilaç olarak o da kremler kullanmış geçici çözüm olmuş sadece bu ilaca da cesaret edememiş sonra da evlenmiş doğumdan sonra nasıl olduysa geçti dedi acaba dedim ben de evlenip çocuk sahibi olmayı mı beklesem :) gerçekten ilginç olabilir gibi geldi bana baya baya düşündüm hatta bi ara ilacı bırakıp bi şekilde geçmesini mi beklesem diye :KK43:

doğumla pek alakası olacağını sanmıyorum ama ilerde denemek lazım :)
kesin alerjik canım.. haftaya gidicem doktora şimdilik ellememeye çalışıyorum
kuru kabuk halindeydiler dokunmadan duramıyordum, şimdi hametan krem aldım onu sürüyorum 2 gündür çok iyi geldi.

benim yüzümde aynı resimdeki gibi.... iltihaplı sivilceler kırmızı, dokununca acıyo. sıkmadan da olmuyoki ama dokunsan fışkırıyo iğğğğ.. geçsede kurtulsam ya... sanki hç geçmicek gibi.. 2ay bitti ilaca başlayalı hiç bi değişiklik olmadı. sivilceler dahada asileşti.

Kistik değil sanırım, hiç öyle sivilcem olmadı.. ince tabaka halinde yara
dediğin gibi bende elimi çekmiyorum yüzümden dudaklarımdan hoşuma gidiyor koparmak :)
ama 2 gündür tutuyorum kendimi
bu arada resim çıkmadı göremedim canım

Eki Görüntüle 902264 göremedn heralde cnm tekrar ekledim:) sen sevinmelsn ya bide benm yüzüme bak :) ilaca başlamadn önceki ve 18 gn snraki hali yüzümün.

X