Akrabalarımı sevmiyorum.

Adigenart

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2017
171
261
34
Bayramları sevmiyorum. Bayramları sevmeme hastalığım özellikle boşanma sürecinden sonra daha da belirginleşti.

Hayatım yeterince zor. İşim, eşim, evim yok. 27 yaşında ailemle kalıyorum. Belirgin bilr yaştan sonra aileyle yaşamayı doğru bulmuyorum. Benim aile yapımda da evlenmeden ayrı eve çıkmak, tek başına yaşamak yok. Eski kafa insanları değiştiremezsiniz. Kaldı ki maddi olarak da bunu kaldırabilecek durumda değilim.

İş ve özel hayatımdaki problemlerden ötürü insanlardan izoleyim. En samimi kız arkadaşlarımla bile iletişimimi kestim. Sosyal medya hesaplarımı kapadım. Whatsup ı bile sildim. Elimde olsa, home office tarzı iş bulup, internetten alışveriş yaparım en temek ihtiyaçlarımı bile kapıma ayağıma kadar getirtirim. Asla dışarı çıkmak istemiyorum. İnsanlara tahammülüm kalmadı. Sokaktan geçen adamdan tutun, akrabalarıma kadar. Evet şimdiki konum akrabalar.

Benden 6 ay küçük bir kuzenim var. Ben kuzenlerimin arasında yaşça en büyük olan ve de en narin, en kırılgan, en kısa boylu, en minyon olanım.

Kuzenlerimin hiçbiriyle anlaşamam. Çocukluğundan beri bale kursundan çıkmayan (baleye karşı değilim yahu) , anaokulu dahil özel okulda büyümüş, belediye otobüsü ve metroya asla binmemiş , beğenmemiş , pazardan hiç alışveriş yapmamış, dadılarla büyüyen maddi durumu çok iyi burnu havada kızlardır.

Ve bu kızların en büyüğü benden 6 ay küçük olanı sürekli beni aşağılar. Halamın oğlu da ayrı entel dantel davranır. Ayy, yelken club ta beyaz bikinili resmimi niye face de beğenmedin, açık saçık filmler, çlocukken doğum günü partilerine diğer kuzenlerimi çağırır. Ben davet edilmem. Ortak hiç anımız yoktur. Düğününe bile gitmedim kaldıramıyorum ya . Cevap vermeye kalktığım zaman dedem susturur, kıskanıyorsun der. Bir gün dayanamadım. Cesretimi topladım. Dede dedim, ben dar pantolon giydiğim zaman azarlıyorsun. Face de erkek arkadaşımla olan resmim için ortalığı ayaga kaldırdınız. Kuzenim / kuzenlerim mini etek giyiyor neredeyse çıplaklar ya face de görseniz dudak büzüştürüp öpücük gönderilmiş fotolar , iç çamaşırı gözüken etekler ... Tüm bunlara sesini çıkarmıyorsun dedim. Sen dedi çok saçma sapan konuşuyorsun. Bana gelince evlenmeden önce özellikle eve 5 dk geç kalsam , eve telefon eder lillium gelmedi mi daha diye. İşin kötüsü ben dersleri hep iyi olan, eteği dizinin üzerine çıkmamış saç örgülü diş telleri olan sakin yaradılışta olan bir kız çocuğuydum.

Bir gün beni istemeye geldiler. Amcanın kızı bu bahsettiğim, beni rezil etti. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum, çok mu negatifim siz söyleyin.

Aslında başlangıçta tanışmaya gelmişlerdi. O kişi ile olmadı. O kişi , makine teknikeriydi. Lise mezunuydu. Çok da iyi bir insandı halbuki. Halam ve yengem aşağılamaya başladılar. Ay biz , İTÜ yü bitirdik. şöyleyiz böyleyiz diye. Halam elektrik elektronik müh.büyük bir holdingte planlama müdürü. Yengem , amcam , babam , halam aynı üniv.den farklı bölümlerden mezunlar. Babam hariç hepsi mühendis. Babam muhasebeciydi.

Amcamın kızı bahsettiğim beni en çok ezen. Tanışmaya geldiklerinde, kahve ikramını o yaptı ?! Ben oturdum. Altı üstü tanışmaya gelmişlerdi. Bildiğin hepsi kuaförden çıkmış, gece kıyafeti fanzati giyinmişler. Benim üzerimde sade günlük bir elbise ve hafif makyaj. Mutfaga girdiler. Tüm gün kahve servisini kuzenim yaptı. Ağlayacağım sinirden. Mutfaga daldım. Anne dedim, beni mi istemeye geldiler kuzenimi mi! Annem de ay kızım o çok becerikli sen utanmayasın diye o ikram ediyor al yavrum götür sen, hakkını helal et demez mi?

Beceriksiz bir kız değilim ki ben. Gelenler bile şok oldu.

Bir diğer olay.

Amcamlar düğüne gitmişti, yengemin tarafına. Kuzenim evde değildi, babaannem kalp krizi geçirmişti, hastanedeydik. Doktor kurtaramadık dedi. Babam da çabuk sinirlenen , şeker hastası olan yaşlı bir adam. Babam sinirlendi. Nerede bu ya düğünün sırası mı kadın 1 haftadır kalbim sancıyor diyordu, niye kendi evine götürdü ki madem götürecek niye ilgilenmiyor dedi. Kuzenim de yolda bacak bacak üstüne attı. Ay amca yoldalar geliyor diye bağırıp üfff yaptı.

Ben büyüklerime asla böyle davranmam. Davranmadım da.

Yine cenaze günü evdeyiz dua okunacak, babaannemin akrabaları yaşlı kadınlar bize geliyor. Kadınlar evde toplanır. Gömülmeye gitmez diye biliyoruz biz. Annem balkondan aşağıya örtü atıyor. Kuzenim istedi. İçerisi de kalabalık. Üff bu yengem ayrı bi cins dedi benim yanımda. Hiç sesimi çıkarmadım. Cenaze günü kavga çıkarmaya niyetim yok. Bu insanlarla kavga edemem laf yetiştiremem baş edemem çünkü.

Düğününe gitmedim. Babamlar da gitmiş. Hiç bir şey takmamışlar. Yengemin kız kardeşi ve damadın annesi sormuş masaya gelip siz bir şey takmayacak mısınız, ne taktınız diye.

Daha nice olaylar var aşağılandığım sayfalar yetmez.

Dün bayramın ilk günü. Babam tembihledi, dedemde kahvaltıdayken çabuk bitir bulaşığı didikleme kaçalım çekemicem bu insanları şekerim çıkıyor dedi.

Ah yetiştiremedim. Tam çıkıyorduk. Dedem gidemezsiniz insanlar geliyor tanışın diye zorladı. Valla bitirdik kahvaltıyı siz gelmeyeceksiniz diye laf soktum dayanamadım artık. Kuzenimin kocası, k.v ve kocasının ninesi de gelmiş. Damadımız hariç iyi insanlar. Damat çok enteresan yalnız. Ayarımı kaçırdı. Ninesine sanki arkadaşıymış gibi davranmalar, şakalaşmalar, abartılı sevecenler, espiriler, ninesine ve annesine isimle hitap etmeler amerikanvari davranışlar. Kuzenimin macaristan- yunanistan tatilini abarta abarta anlatması. Israrla beni ankara daki evlerine davet etmesi, 2.kez ne zaman evleneceğimi herkesin içinde sorması, eski eşimle görüşüp görüşmediğimi sorması akıl vermeler! nefes alamıyorum baba lütfen gidelim diye fısıldadım.

Ve kuzenimin kocası sinir bozucu bir şekilde bana dik dik bakıyor bana mı öyle geliyor dedim 4 defa bakışlarını yakaladım. En sonunda herkesin içinde, eniştem yok teyzeme gidelim anne o da bekliyor o da aman dur muhabbet yarım kalmasın teyzen de bekleyiversin kaçmıyor ya demez mi. Banyoya gittim yüzüme su çarpayım dedim burnum kanıyor.

25 yaşında halamın oğlu evleniyor. Ne başarılı çocuk dedi annem eve gelince. Anne dedim. Özel üniversitede okudu. Altında evi var. Arabası var. Özelde yine parayla tezsiz yüksek lisans yapıyor. Hayatı boyunca hangi kuzenim alın teriyle bir şey yaptı dedim. 25 ayrıca çok erken evlilik için hele de erkek için. Bir de onlar gezmeyi seven barlardan çıkmayan şıpsevdi insanlar. Kız da atanamıyor fen bilgisi öğretmeni o yüzden onunla evlenecek dedim.

Şimdi ben, halamın oğlunun düğününe de gitmesem, bayramda da görüşmesem, izimi kaybettirsem dedem vefat ettikten sonra?

Çok kötü kalpliyim değil mi?

Gitmeyin. Çok mu lazım? Bu kadar davranışlardan sonra hala, amca, gönül, hatır mı dinleyeceksiniz? Canınız istemiyorsa gitmeyin gelmişsiniz bu yaşınıza kimse size karışamaz ağzını açamaz. Kendi kararlarını verebilecek yaştasınız.
Akraba bende sevmiyorum. Kimseylede muhatap olmam. Sert ve yüz vermediğim için kimsede ağzını açamaz bana. Özellikle halam kendi kızını evlendirdi kızından 1 yaş büyüğüm. Bana da "evlen evlen yaşın geçiyor" der. En sonunda "bu yaşımda ömrümü bir erkeğe adayamam" dedim sustu kaldı.
Sert olun kimseye kulak asmayın.

Herkesin ailesinde en az 1 tane dengesiz çıkıyor. Çok rahatsız oluyorsanız gitmeyin düğüne vs. Benim anlamadığım annenizin tavrı. Neredeyse onların tarafını tutacak.

Ayhh sanane insanlarin ninesine ismiyle hitap etmesinden.

Sanane ozel okullarda tezsiz okumasindan.

Sanane kuzeninin evlilik yasindan.

Kendini cok onemsiyorsun bu hayatta sadece herkes gibi normal bir insansin sadece imsanlarin sana olan davranislariyla ilgilen ki burada hic kimsenin sana yaptigi birsey yok.

Gorusmek istemiyorsan gorusmezsin bahanelere gerek yok caninin istememesi yeterli bir sebep.

bayramda dün, italyan çikolatası almış. Ben de en kaliteli ve bütçemin yettiği çikolatayı aldım götürdüm kardeşimle. Elimi ittirdi dur bu italyan dedi. Kutu çikolatamı mutfaga götürdüm. Sonra da dedemin sonradan görceği şekilde çöp kovasına koydum. Kutuyla beraber sığmadı çünkü. Banyoda sinirden burnum kanadı başım ağrıdı.

Toparlandım. Tam kolonya tutacağım esnada , dedem sen çekil o döker dedi. (Bahsettiğim kız kuzenim için.)

Seni senede iki defa görüyorum . Bu eziyet niye. Bana ne senin italya da bilmem ne restoranında içtiğin 2 kadehlik şaraptan. Sonra da demez mi ay Allah herkese versin , nasip etsin diye. Kikirdemeye başladım. Daha önce 65 yaşındaki babaanneme hediye olarak en lüks mağazadan siyah gecelik almıştı ki babaannem buna bacağım bile girmez diyerek kahkaha atmıştı. Babaannem çok alem insandı şen şakraktı.

Amcamın kızı beni bariz dışladı. Aşağıladı 5 yaşımdan beri. Ve bunu ben kıskançmışım gibi lanse etti.

Amca demek baba yarısı demek, kuzen demek kardeş demek benim g özümde. Asıl kıskandığım, diğer arkadaşlarım. Evet diğer arkadaşlarımı kıskanıyorum. Çünkü onlar kuzenleriyle çok iyi arkadaşlar ve dert ortağılar. Biz akranız. Niye anlaşamama tepeden bakma ? Çay döktüm döktüm bardaklara. Arkamı döndüm mutfakta çay kenarına ikramlık tatlı hazırlıyorum çay bardaklarını da çaydanlığı da döktü. Ya dedim ne yapıyorsun, bayat dedi. Allah aşkına 3 dk. oldu demlendi dedim.

Sen çekil o halleder dedi yengem dedemle.

Ayhh sanane insanlarin ninesine ismiyle hitap etmesinden.

Sanane ozel okullarda tezsiz okumasindan.

Sanane kuzeninin evlilik yasindan.

Kendini cok onemsiyorsun bu hayatta sadece herkes gibi normal bir insansin sadece imsanlarin sana olan davranislariyla ilgilen ki burada hic kimsenin sana yaptigi birsey yok.

Gorusmek istemiyorsan gorusmezsin bahanelere gerek yok caninin istememesi yeterli bir sebep.

Önemsemiyorum arkadaşım, tasvir ediyorum kimseyi beğenmiyorlar farklı yetiştirilme tarzlarından dolayı bu sebepten açıklıyorum. Ve insanları küçümsemeye aşağılamaya hakları yok bana ne italya daki konserinden ?!

Bizde saygı çok önemli biz dedemin karşısında bacak bacak üstüne atamayız, konuşurken çekiniriz. Dedeme aşkım demesi, anneannesine adıyla hitap etmesi bize acayip geliyor. Ve bu modernlik değil özenti.

Evlilik konusunu iki de bir o açıyor her bayram. Ona ne eski eşimden. bunlar özel konular. Herkesin içinde hele eşini hayatımda ilk defa görmüşüm. Ne diye el alemin yanında soruyor konuşuyor.

Babaannemle olan fotolarımızı kaldırmış çıkarmış çerçeveden , kendi evlilik düğün resmini koymuş. Bir çerçeve almak bu kadar mı zordu ?

Babaannemin cenazesinde o kadar laf soktu. Hepsinde tartışma çıkmasın diye sustum.

Kalp kırmak için yorum yazıyorsunuz.

Onların hayatları, yaşam tarzlarıyla alakalı yorum yapma hakkına sahip olmadığım gibi birisi benimkine burnunu soksa ağzına s...dım. Dede bile olsa. Bakalım biz de temmuz sonunda bir araya gelicez.

bayramda dün, italyan çikolatası almış. Ben de en kaliteli ve bütçemin yettiği çikolatayı aldım götürdüm kardeşimle. Elimi ittirdi dur bu italyan dedi. Kutu çikolatamı mutfaga götürdüm. Sonra da dedemin sonradan görceği şekilde çöp kovasına koydum. Kutuyla beraber sığmadı çünkü. Banyoda sinirden burnum kanadı başım ağrıdı.

Toparlandım. Tam kolonya tutacağım esnada , dedem sen çekil o döker dedi. (Bahsettiğim kız kuzenim için.)

Seni senede iki defa görüyorum . Bu eziyet niye. Bana ne senin italya da bilmem ne restoranında içtiğin 2 kadehlik şaraptan. Sonra da demez mi ay Allah herkese versin , nasip etsin diye. Kikirdemeye başladım. Daha önce 65 yaşındaki babaanneme hediye olarak en lüks mağazadan siyah gecelik almıştı ki babaannem buna bacağım bile girmez diyerek kahkaha atmıştı. Babaannem çok alem insandı şen şakraktı.

Amcamın kızı beni bariz dışladı. Aşağıladı 5 yaşımdan beri. Ve bunu ben kıskançmışım gibi lanse etti.

Amca demek baba yarısı demek, kuzen demek kardeş demek benim g özümde. Asıl kıskandığım, diğer arkadaşlarım. Evet diğer arkadaşlarımı kıskanıyorum. Çünkü onlar kuzenleriyle çok iyi arkadaşlar ve dert ortağılar. Biz akranız. Niye anlaşamama tepeden bakma ? Çay döktüm döktüm bardaklara. Arkamı döndüm mutfakta çay kenarına ikramlık tatlı hazırlıyorum çay bardaklarını da çaydanlığı da döktü. Ya dedim ne yapıyorsun, bayat dedi. Allah aşkına 3 dk. oldu demlendi dedim.

Sen çekil o halleder dedi yengem dedemle.
Emin olun sizi çok çok iyi anlıyorum. Bende çevremdeki insanları çok kıskanırım bu konuda kuzenleriyle kardeş gibiler. Benimkiler bildiğin yılan. Halamın kızı çok kıskanç. Adamın birini sevdi aşık oldu. Adamda bana ulaşmak için onunla konuşmuş yani adam beni seviyormuş. Bunu kuzenime söylemiş. Kız gitmiş herkese adımı çıkarmış. Visenyaa elimden aldı diye.
Ama çok şükür eniştem, büyükbabam, amcalarım çok severler beni. Onlar herşeyin farkında oldukları için takılmıyorum ben. Emin olun sizde takılmayın sağlık açısından çok kötü olursunuz.

Kimsenin size bir şey yaptığı yok, tam tersine siz milletin giyiminden kuşamına, okuduğu okuldan hal ve hareketlerine kadar çamur atma derdindesiniz. Sürekli eleştiri, yargılama, yadırgama!

Bir önceki yorumunuzda da kuzeniniz için "Dedemin yanında bacak bacak üstüne atıyor, dedeme aşkım diyor, anneanneme aşkım diyor; bu modernlik değil, özentilik" diye yazmışsınız.Onun yetiştirme tarzıyla sizinki aynı olmayabilir; sizin yetiştirme tarzınıza, doğrularınıza uymayan her insanı böyle eleştirir misiniz? Belki bu tavrınızdan dolayı sizinle mesafeli olmayı tercih ediyorlardır.

Sonradan görme olunca böyle oluyor. Daha dün açlıktan ağzı kokan insanlar, bütçemin yettiği çikolatayı hediyeleri beğenmiyor. Gülüyor.

Nevresim takımı almıştım. Sıradan bir mağazadan. Bütçem ona yetti ne yapayım Allah aşkına. İşportadan mı aldı demez mi herkesin içinde gülüp ?! şimdi ben mi kıskancım ?

İnsanlar geldiği yeri unutmayacak arkadaş, büyükleri terslemek azarlamak nedir ? İşte özel okulda yetişen şımarık, mızmız hayatı boyunca hiç bir şeyi kendi başına becerememiş, paranın satın aldığı zavallıcıklar bunlar.

Kimsenin size bir şey yaptığı yok, tam tersine siz milletin giyiminden kuşamına, okuduğu okuldan hal ve hareketlerine kadar çamur atma derdindesiniz. Sürekli eleştiri, yargılama, yadırgama!

Bir önceki yorumunuzda da kuzeniniz için "Dedemin yanında bacak bacak üstüne atıyor, dedeme aşkım diyor, anneanneme aşkım diyor; bu modernlik değil, özentilik" diye yazmışsınız.Onun yetiştirme tarzıyla sizinki aynı olmayabilir; sizin yetiştirme tarzınıza, doğrularınıza uymayan her insanı böyle eleştirir misiniz? Belki bu tavrınızdan dolayı sizinle mesafeli olmayı tercih ediyorlardır.

Sizin okuduğunuzu anlama sorununuz var. Benim anneanneme demiyor.

Evet eleştiririm, eleştirdim de. Size ne ?

Bütçem buna yetiyor ! Bir kutu çikolataya 310 tl veremem yok yani

Mesafeli davranmak ? Hayır. Ben onlar gibi markalı giyinmediğim, hava atmadığım, ne bulursam onu ikram ettiğim, yer sofrasında oturmayı ayıpladıkları için beni beğenmiyorlar.

Bir gömleğe 702 tl verdiğini bayramda herkese söyleyen insan ayarımı kaçırıyor kötü olan ben miyim şimdi?

Emin olun sizi çok çok iyi anlıyorum. Bende çevremdeki insanları çok kıskanırım bu konuda kuzenleriyle kardeş gibiler. Benimkiler bildiğin yılan. Halamın kızı çok kıskanç. Adamın birini sevdi aşık oldu. Adamda bana ulaşmak için onunla konuşmuş yani adam beni seviyormuş. Bunu kuzenime söylemiş. Kız gitmiş herkese adımı çıkarmış. Visenyaa elimden aldı diye.
Ama çok şükür eniştem, büyükbabam, amcalarım çok severler beni. Onlar herşeyin farkında oldukları için takılmıyorum ben. Emin olun sizde takılmayın sağlık açısından çok kötü olursunuz.

Düşünsene bir bilezik takıyorsun nişanında. Maddi gücün el verdiğince. Yani verdiğin hediyenin değeri ne kadar yüksekse o kadar mı o insana değer vermiş oluyorsun ? Herkesin içinde yengemle aşağılıyorlar, kulağımla duydum birşeyler içmeye gittiğimde teneke almış bildiğin diye gülüştüler. Çok da degersiz birşey almadım. Onu almak için bile 3 ay maaşıma dokunmadım ben. Kalbim acıdı

Konusahibi sakin gitme.ben gitmedim halamin uyuz kizlarinin dugunune.cenazeleri olsa ona da gitmem.
Imseye gordugunden fazla deger verme.
Kuzenlerin benim kuzenlerime benziyor ama ben gorusmuyorum.sende tavrini kou cikart hayatindan

Sizin okuduğunuzu anlama sorununuz var. Benim anneanneme demiyor.

Evet eleştiririm, eleştirdim de. Size ne ?

Bütçem buna yetiyor ! Bir kutu çikolataya 310 tl veremem yok yani

Mesafeli davranmak ? Hayır. Ben onlar gibi markalı giyinmediğim, hava atmadığım, ne bulursam onu ikram ettiğim, yer sofrasında oturmayı ayıpladıkları için beni beğenmiyorlar.

Bir gömleğe 702 tl verdiğini bayramda herkese söyleyen insan ayarımı kaçırıyor kötü olan ben miyim şimdi?

Bizde saygı çok önemli biz dedemin karşısında bacak bacak üstüne atamayız, konuşurken çekiniriz. Dedeme aşkım demesi, anneannesine adıyla hitap etmesi bize acayip geliyor. Ve bu modernlik değil özenti.

Bunları siz yazmışsınız, ben uydurmadım. Milletin dedesinin yanında bacak bacak üstüne atmasından, anneannesine adıyla seslenmesinden, okuduğu okuldan size ne ?!
Kuzenlerinizin yaşam tarzıyla bu kadar ilgilenmeyin, kendi hayatınıza odaklanın.

"Eleştiririm, size ne" diyecektiniz madem konu niye açıyorsunuz o zaman?
Üslubunuza da dikkat edin.

X