Akrabalarımı sevmiyorum.

Bunları siz yazmışsınız, ben uydurmadım. Milletin dedesinin yanında bacak bacak üstüne atmasından, anneannesine adıyla seslenmesinden, okuduğu okuldan size ne ?!
Kuzenlerinizin yaşam tarzıyla bu kadar ilgilenmeyin, kendi hayatınıza odaklanın.

"Eleştiririm, size ne" diyecektiniz madem konu niye açıyorsunuz o zaman?
Üslubunuza da dikkat edin.

onun dedesi benim de dedem ! bizde böyle adetler yok. Nimet hor görülmez. Babannemin cenazesinde Yasin duasıyla dalga geçen insan. Arap adetleri diyip dua kitabını sertçe masaya fırlatan insan. Atatürkçü bir ailem var ama kimsenin kutsalına saygısızlık yapmam. Herşeyin yeri ayrıdır. Ninemin cenazesinde hoş karşılamadım.

sen okuma burada bir derdimi paylaşıyorum yeterince moralim bozuldu germe beni amacın nedir ya? sen yazma yorum okumak zorunda değilsin.

İnsanları giyimine, gelirine, kariyerine göre kategoriye ayıran insanları sevmiyorum.

admin sen misin ?
uslübümde sorun olduğunu düşünüyorsa , admin benim üyeliğimi silebilir. kaldırabilir.

Allah aşkına benim kuzenim şuan kocam ozaman sevgilimdi kendi doğum gününde resmen asıldı.hatta yemeğe davet ettii. Dansa kaldırmış resmen sırnaşmış. Sorsan sarhoştur. Birde sarhoş taklitleriyle ünlüdür. Ki aşırı kıskançtır acayip kıskanır . Arkadaşlarımı. Bile senelerce kıskandı. Bırak ne takıyorsun. İnsan yerine koyuyorsun ben seni anlamıyorum. Ben ona gerizekalı gözüyle bakıyorum. Sen neden önemsiyorsun. Kuzen demek kardeş demek değil. Ki kardeş bile yanlışsa önemli değil benim için. İnsanları çok önemsiyorsun. Ben senin yerinde olsam seni ezmeye çalışanı aşağılarım. Ki kuzenim salak salak triplerle konuşur ve ben kendisini laf söylerken hiç terddüt yaşamam. Halamın hatrı olduğu için evime girer çıkar.. sonuç olarak sizi ezmeye çalışan insanları neden kardeş görüyorsunuz anlamıyorum. Ben sevmediğim biriyle asla görüşmem. Bu arada dedenizde kimseye laf edemiyor bir siz ses çılarmıyorsunuz diye alışmış sizle uğraşıyor. Sizde sesinizi çıkarın. İstersem donla gezerim 27 yaşındayım 10 yaşında çocuk değilim de geç.

Cok abartiyorsunuz , bizim degerlerimiz farkli diyorsunuz ama dedeniz gayet memnun kuzeninizin davranislarindan
Sizi hic ilgilendirmemeli bu mevzular
Eski esinizi mi sordu insan icinde , gulerek sana ne ayol burda herkesin ortasinda mi anlaticam deyin gecin , birakin o morarsin
Sizin davranis sekliniz yanlis olan , vermeniz gereken tepkileri vermeyip , soylemeneiz gereken seyleri soylemiyorsunuz

Rahat olun , imsanlari da rahat birakin

Okurken bile tahammül edemedim, nasıl insanlar bunlar?

Biri tanışmaya geldiğinde benim kahvemi yapacak? O kızı önce bir güzel rezil eder, ailenin ve yabancıların önünde sonra ensesinden tutar bir güzel koyardım kapıya. Bir güzel küfürü de basardım tabi.

Sizin büyükleriniz fırsat vermiş işin en kötü yanı o. Valla uzaklaşın, kendinizi de ne sosyal hayattan ne de sosyal medyadan soyutlayın bunlar için.

İnandığınız değerlere göre yaşayın. Kimseyi umursamayın. Onları da ne ekleyin, ne takip edin, ne de haberlerini alın. Hayatınızı mahvetmelerine müsade etmeyin.

Bayramları sevmiyorum. Bayramları sevmeme hastalığım özellikle boşanma sürecinden sonra daha da belirginleşti.

Hayatım yeterince zor. İşim, eşim, evim yok. 27 yaşında ailemle kalıyorum. Belirgin bilr yaştan sonra aileyle yaşamayı doğru bulmuyorum. Benim aile yapımda da evlenmeden ayrı eve çıkmak, tek başına yaşamak yok. Eski kafa insanları değiştiremezsiniz. Kaldı ki maddi olarak da bunu kaldırabilecek durumda değilim.

İş ve özel hayatımdaki problemlerden ötürü insanlardan izoleyim. En samimi kız arkadaşlarımla bile iletişimimi kestim. Sosyal medya hesaplarımı kapadım. Whatsup ı bile sildim. Elimde olsa, home office tarzı iş bulup, internetten alışveriş yaparım en temek ihtiyaçlarımı bile kapıma ayağıma kadar getirtirim. Asla dışarı çıkmak istemiyorum. İnsanlara tahammülüm kalmadı. Sokaktan geçen adamdan tutun, akrabalarıma kadar. Evet şimdiki konum akrabalar.

Benden 6 ay küçük bir kuzenim var. Ben kuzenlerimin arasında yaşça en büyük olan ve de en narin, en kırılgan, en kısa boylu, en minyon olanım.

Kuzenlerimin hiçbiriyle anlaşamam. Çocukluğundan beri bale kursundan çıkmayan (baleye karşı değilim yahu) , anaokulu dahil özel okulda büyümüş, belediye otobüsü ve metroya asla binmemiş , beğenmemiş , pazardan hiç alışveriş yapmamış, dadılarla büyüyen maddi durumu çok iyi burnu havada kızlardır.

Ve bu kızların en büyüğü benden 6 ay küçük olanı sürekli beni aşağılar. Halamın oğlu da ayrı entel dantel davranır. Ayy, yelken club ta beyaz bikinili resmimi niye face de beğenmedin, açık saçık filmler, çlocukken doğum günü partilerine diğer kuzenlerimi çağırır. Ben davet edilmem. Ortak hiç anımız yoktur. Düğününe bile gitmedim kaldıramıyorum ya . Cevap vermeye kalktığım zaman dedem susturur, kıskanıyorsun der. Bir gün dayanamadım. Cesretimi topladım. Dede dedim, ben dar pantolon giydiğim zaman azarlıyorsun. Face de erkek arkadaşımla olan resmim için ortalığı ayaga kaldırdınız. Kuzenim / kuzenlerim mini etek giyiyor neredeyse çıplaklar ya face de görseniz dudak büzüştürüp öpücük gönderilmiş fotolar , iç çamaşırı gözüken etekler ... Tüm bunlara sesini çıkarmıyorsun dedim. Sen dedi çok saçma sapan konuşuyorsun. Bana gelince evlenmeden önce özellikle eve 5 dk geç kalsam , eve telefon eder lillium gelmedi mi daha diye. İşin kötüsü ben dersleri hep iyi olan, eteği dizinin üzerine çıkmamış saç örgülü diş telleri olan sakin yaradılışta olan bir kız çocuğuydum.

Bir gün beni istemeye geldiler. Amcanın kızı bu bahsettiğim, beni rezil etti. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum, çok mu negatifim siz söyleyin.

Aslında başlangıçta tanışmaya gelmişlerdi. O kişi ile olmadı. O kişi , makine teknikeriydi. Lise mezunuydu. Çok da iyi bir insandı halbuki. Halam ve yengem aşağılamaya başladılar. Ay biz , İTÜ yü bitirdik. şöyleyiz böyleyiz diye. Halam elektrik elektronik müh.büyük bir holdingte planlama müdürü. Yengem , amcam , babam , halam aynı üniv.den farklı bölümlerden mezunlar. Babam hariç hepsi mühendis. Babam muhasebeciydi.

Amcamın kızı bahsettiğim beni en çok ezen. Tanışmaya geldiklerinde, kahve ikramını o yaptı ?! Ben oturdum. Altı üstü tanışmaya gelmişlerdi. Bildiğin hepsi kuaförden çıkmış, gece kıyafeti fanzati giyinmişler. Benim üzerimde sade günlük bir elbise ve hafif makyaj. Mutfaga girdiler. Tüm gün kahve servisini kuzenim yaptı. Ağlayacağım sinirden. Mutfaga daldım. Anne dedim, beni mi istemeye geldiler kuzenimi mi! Annem de ay kızım o çok becerikli sen utanmayasın diye o ikram ediyor al yavrum götür sen, hakkını helal et demez mi?

Beceriksiz bir kız değilim ki ben. Gelenler bile şok oldu.

Bir diğer olay.

Amcamlar düğüne gitmişti, yengemin tarafına. Kuzenim evde değildi, babaannem kalp krizi geçirmişti, hastanedeydik. Doktor kurtaramadık dedi. Babam da çabuk sinirlenen , şeker hastası olan yaşlı bir adam. Babam sinirlendi. Nerede bu ya düğünün sırası mı kadın 1 haftadır kalbim sancıyor diyordu, niye kendi evine götürdü ki madem götürecek niye ilgilenmiyor dedi. Kuzenim de yolda bacak bacak üstüne attı. Ay amca yoldalar geliyor diye bağırıp üfff yaptı.

Ben büyüklerime asla böyle davranmam. Davranmadım da.

Yine cenaze günü evdeyiz dua okunacak, babaannemin akrabaları yaşlı kadınlar bize geliyor. Kadınlar evde toplanır. Gömülmeye gitmez diye biliyoruz biz. Annem balkondan aşağıya örtü atıyor. Kuzenim istedi. İçerisi de kalabalık. Üff bu yengem ayrı bi cins dedi benim yanımda. Hiç sesimi çıkarmadım. Cenaze günü kavga çıkarmaya niyetim yok. Bu insanlarla kavga edemem laf yetiştiremem baş edemem çünkü.

Düğününe gitmedim. Babamlar da gitmiş. Hiç bir şey takmamışlar. Yengemin kız kardeşi ve damadın annesi sormuş masaya gelip siz bir şey takmayacak mısınız, ne taktınız diye.

Daha nice olaylar var aşağılandığım sayfalar yetmez.

Dün bayramın ilk günü. Babam tembihledi, dedemde kahvaltıdayken çabuk bitir bulaşığı didikleme kaçalım çekemicem bu insanları şekerim çıkıyor dedi.

Ah yetiştiremedim. Tam çıkıyorduk. Dedem gidemezsiniz insanlar geliyor tanışın diye zorladı. Valla bitirdik kahvaltıyı siz gelmeyeceksiniz diye laf soktum dayanamadım artık. Kuzenimin kocası, k.v ve kocasının ninesi de gelmiş. Damadımız hariç iyi insanlar. Damat çok enteresan yalnız. Ayarımı kaçırdı. Ninesine sanki arkadaşıymış gibi davranmalar, şakalaşmalar, abartılı sevecenler, espiriler, ninesine ve annesine isimle hitap etmeler amerikanvari davranışlar. Kuzenimin macaristan- yunanistan tatilini abarta abarta anlatması. Israrla beni ankara daki evlerine davet etmesi, 2.kez ne zaman evleneceğimi herkesin içinde sorması, eski eşimle görüşüp görüşmediğimi sorması akıl vermeler! nefes alamıyorum baba lütfen gidelim diye fısıldadım.

Ve kuzenimin kocası sinir bozucu bir şekilde bana dik dik bakıyor bana mı öyle geliyor dedim 4 defa bakışlarını yakaladım. En sonunda herkesin içinde, eniştem yok teyzeme gidelim anne o da bekliyor o da aman dur muhabbet yarım kalmasın teyzen de bekleyiversin kaçmıyor ya demez mi. Banyoya gittim yüzüme su çarpayım dedim burnum kanıyor.

25 yaşında halamın oğlu evleniyor. Ne başarılı çocuk dedi annem eve gelince. Anne dedim. Özel üniversitede okudu. Altında evi var. Arabası var. Özelde yine parayla tezsiz yüksek lisans yapıyor. Hayatı boyunca hangi kuzenim alın teriyle bir şey yaptı dedim. 25 ayrıca çok erken evlilik için hele de erkek için. Bir de onlar gezmeyi seven barlardan çıkmayan şıpsevdi insanlar. Kız da atanamıyor fen bilgisi öğretmeni o yüzden onunla evlenecek dedim.

Şimdi ben, halamın oğlunun düğününe de gitmesem, bayramda da görüşmesem, izimi kaybettirsem dedem vefat ettikten sonra?

Çok kötü kalpliyim değil mi?
Çooook haklısın, böyle akrabalar yallah Arabistan! Benim sülaleme çok benziyor herkes üniversite mezunu, maddi manevi çocuğunun yanında ama çocuklar Avrupai yaşama derdiyle geleneksel yapının maddi getirileri arasında sıkışmış, hatalı evlilikler ve boşanamama inadı... Sen ne iş yapıyorsun? Hangi şehirdesin? Bu insanların ego tahminleri için mi geldin dünyaya?

Bu kadar çok takılacak, dert edecek ne var Allah aşkına? Birilerinin size bunları yapmasına gerek bile yok onlarla görüşmemeniz için ya da az görüşmeniz için. Ne olduysa oldu, o onu dedi bu bunu yaptı, özel üniversite, şu bu o... İş arıyor musunuz? Çalışmaya başlasanız bunların hiçbirini düşünecek vaktiniz de haliniz de kalmaz diye düşünüyorum. Ya hayat çok kısa değil mi? Boşverin bu nedir Allah aşkına? Kuzen kafaya takılacak en son insan bile değildir benim gözümde, ben de sevmem ayrıca akrabalarmı. Üstelik hiçbiri bu anlattıklarınız gibi değil ama bi nedeni olmak zorunda değil, gerek görmüyorum. Kuzenim nişan yaptı, evlenecek, nişanına gitmedim zaten çağıran olmadı. Düğünü olacak ona da gitmeyeceğim, zaten çağırmayacaklar. Aramızda bi sorun mu var? Yok aslında ama bir ilişkim de yok. Salla gitsin modundayım siz de öyle olun. 27 yasında koskoca kadınsınız, kuzenlerinizi de artık boşverin bence bi zahmet ya.

Ben de kendi kuznelerimi ojudum sanki ama siz cok sessizssiniz.benim yanim da benim anneme bu da tuhaf diyecek!!agzini yirtarim ...
Ne munasebet istemede kahveyi kuzen yapacak bu ne curret...
Ha bir de ovunuyorlarmi bir tarafimla gulerim iste...
Bak kardesim ben bir guzel hasladim sonra da ksutum 14 yil oldu halamlada uyuz kizlariyla da gorusmuyorum.gorusmeye calsiyorlar ama asla hayatima dahil etmem.insanlar siz musade ettiginiz surece moralinizin icine edebilir buna musade etmeyin.
Cizgileriniz olsun isteseler de o cizgiyi asamasin...

Bayramları sevmiyorum. Bayramları sevmeme hastalığım özellikle boşanma sürecinden sonra daha da belirginleşti.

Hayatım yeterince zor. İşim, eşim, evim yok. 27 yaşında ailemle kalıyorum. Belirgin bilr yaştan sonra aileyle yaşamayı doğru bulmuyorum. Benim aile yapımda da evlenmeden ayrı eve çıkmak, tek başına yaşamak yok. Eski kafa insanları değiştiremezsiniz. Kaldı ki maddi olarak da bunu kaldırabilecek durumda değilim.

İş ve özel hayatımdaki problemlerden ötürü insanlardan izoleyim. En samimi kız arkadaşlarımla bile iletişimimi kestim. Sosyal medya hesaplarımı kapadım. Whatsup ı bile sildim. Elimde olsa, home office tarzı iş bulup, internetten alışveriş yaparım en temek ihtiyaçlarımı bile kapıma ayağıma kadar getirtirim. Asla dışarı çıkmak istemiyorum. İnsanlara tahammülüm kalmadı. Sokaktan geçen adamdan tutun, akrabalarıma kadar. Evet şimdiki konum akrabalar.

Benden 6 ay küçük bir kuzenim var. Ben kuzenlerimin arasında yaşça en büyük olan ve de en narin, en kırılgan, en kısa boylu, en minyon olanım.

Kuzenlerimin hiçbiriyle anlaşamam. Çocukluğundan beri bale kursundan çıkmayan (baleye karşı değilim yahu) , anaokulu dahil özel okulda büyümüş, belediye otobüsü ve metroya asla binmemiş , beğenmemiş , pazardan hiç alışveriş yapmamış, dadılarla büyüyen maddi durumu çok iyi burnu havada kızlardır.

Ve bu kızların en büyüğü benden 6 ay küçük olanı sürekli beni aşağılar. Halamın oğlu da ayrı entel dantel davranır. Ayy, yelken club ta beyaz bikinili resmimi niye face de beğenmedin, açık saçık filmler, çlocukken doğum günü partilerine diğer kuzenlerimi çağırır. Ben davet edilmem. Ortak hiç anımız yoktur. Düğününe bile gitmedim kaldıramıyorum ya . Cevap vermeye kalktığım zaman dedem susturur, kıskanıyorsun der. Bir gün dayanamadım. Cesretimi topladım. Dede dedim, ben dar pantolon giydiğim zaman azarlıyorsun. Face de erkek arkadaşımla olan resmim için ortalığı ayaga kaldırdınız. Kuzenim / kuzenlerim mini etek giyiyor neredeyse çıplaklar ya face de görseniz dudak büzüştürüp öpücük gönderilmiş fotolar , iç çamaşırı gözüken etekler ... Tüm bunlara sesini çıkarmıyorsun dedim. Sen dedi çok saçma sapan konuşuyorsun. Bana gelince evlenmeden önce özellikle eve 5 dk geç kalsam , eve telefon eder lillium gelmedi mi daha diye. İşin kötüsü ben dersleri hep iyi olan, eteği dizinin üzerine çıkmamış saç örgülü diş telleri olan sakin yaradılışta olan bir kız çocuğuydum.

Bir gün beni istemeye geldiler. Amcanın kızı bu bahsettiğim, beni rezil etti. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum, çok mu negatifim siz söyleyin.

Aslında başlangıçta tanışmaya gelmişlerdi. O kişi ile olmadı. O kişi , makine teknikeriydi. Lise mezunuydu. Çok da iyi bir insandı halbuki. Halam ve yengem aşağılamaya başladılar. Ay biz , İTÜ yü bitirdik. şöyleyiz böyleyiz diye. Halam elektrik elektronik müh.büyük bir holdingte planlama müdürü. Yengem , amcam , babam , halam aynı üniv.den farklı bölümlerden mezunlar. Babam hariç hepsi mühendis. Babam muhasebeciydi.

Amcamın kızı bahsettiğim beni en çok ezen. Tanışmaya geldiklerinde, kahve ikramını o yaptı ?! Ben oturdum. Altı üstü tanışmaya gelmişlerdi. Bildiğin hepsi kuaförden çıkmış, gece kıyafeti fanzati giyinmişler. Benim üzerimde sade günlük bir elbise ve hafif makyaj. Mutfaga girdiler. Tüm gün kahve servisini kuzenim yaptı. Ağlayacağım sinirden. Mutfaga daldım. Anne dedim, beni mi istemeye geldiler kuzenimi mi! Annem de ay kızım o çok becerikli sen utanmayasın diye o ikram ediyor al yavrum götür sen, hakkını helal et demez mi?

Beceriksiz bir kız değilim ki ben. Gelenler bile şok oldu.

Bir diğer olay.

Amcamlar düğüne gitmişti, yengemin tarafına. Kuzenim evde değildi, babaannem kalp krizi geçirmişti, hastanedeydik. Doktor kurtaramadık dedi. Babam da çabuk sinirlenen , şeker hastası olan yaşlı bir adam. Babam sinirlendi. Nerede bu ya düğünün sırası mı kadın 1 haftadır kalbim sancıyor diyordu, niye kendi evine götürdü ki madem götürecek niye ilgilenmiyor dedi. Kuzenim de yolda bacak bacak üstüne attı. Ay amca yoldalar geliyor diye bağırıp üfff yaptı.

Ben büyüklerime asla böyle davranmam. Davranmadım da.

Yine cenaze günü evdeyiz dua okunacak, babaannemin akrabaları yaşlı kadınlar bize geliyor. Kadınlar evde toplanır. Gömülmeye gitmez diye biliyoruz biz. Annem balkondan aşağıya örtü atıyor. Kuzenim istedi. İçerisi de kalabalık. Üff bu yengem ayrı bi cins dedi benim yanımda. Hiç sesimi çıkarmadım. Cenaze günü kavga çıkarmaya niyetim yok. Bu insanlarla kavga edemem laf yetiştiremem baş edemem çünkü.

Düğününe gitmedim. Babamlar da gitmiş. Hiç bir şey takmamışlar. Yengemin kız kardeşi ve damadın annesi sormuş masaya gelip siz bir şey takmayacak mısınız, ne taktınız diye.

Daha nice olaylar var aşağılandığım sayfalar yetmez.

Dün bayramın ilk günü. Babam tembihledi, dedemde kahvaltıdayken çabuk bitir bulaşığı didikleme kaçalım çekemicem bu insanları şekerim çıkıyor dedi.

Ah yetiştiremedim. Tam çıkıyorduk. Dedem gidemezsiniz insanlar geliyor tanışın diye zorladı. Valla bitirdik kahvaltıyı siz gelmeyeceksiniz diye laf soktum dayanamadım artık. Kuzenimin kocası, k.v ve kocasının ninesi de gelmiş. Damadımız hariç iyi insanlar. Damat çok enteresan yalnız. Ayarımı kaçırdı. Ninesine sanki arkadaşıymış gibi davranmalar, şakalaşmalar, abartılı sevecenler, espiriler, ninesine ve annesine isimle hitap etmeler amerikanvari davranışlar. Kuzenimin macaristan- yunanistan tatilini abarta abarta anlatması. Israrla beni ankara daki evlerine davet etmesi, 2.kez ne zaman evleneceğimi herkesin içinde sorması, eski eşimle görüşüp görüşmediğimi sorması akıl vermeler! nefes alamıyorum baba lütfen gidelim diye fısıldadım.

Ve kuzenimin kocası sinir bozucu bir şekilde bana dik dik bakıyor bana mı öyle geliyor dedim 4 defa bakışlarını yakaladım. En sonunda herkesin içinde, eniştem yok teyzeme gidelim anne o da bekliyor o da aman dur muhabbet yarım kalmasın teyzen de bekleyiversin kaçmıyor ya demez mi. Banyoya gittim yüzüme su çarpayım dedim burnum kanıyor.

25 yaşında halamın oğlu evleniyor. Ne başarılı çocuk dedi annem eve gelince. Anne dedim. Özel üniversitede okudu. Altında evi var. Arabası var. Özelde yine parayla tezsiz yüksek lisans yapıyor. Hayatı boyunca hangi kuzenim alın teriyle bir şey yaptı dedim. 25 ayrıca çok erken evlilik için hele de erkek için. Bir de onlar gezmeyi seven barlardan çıkmayan şıpsevdi insanlar. Kız da atanamıyor fen bilgisi öğretmeni o yüzden onunla evlenecek dedim.

Şimdi ben, halamın oğlunun düğününe de gitmesem, bayramda da görüşmesem, izimi kaybettirsem dedem vefat ettikten sonra?

Çok kötü kalpliyim değil mi?
Böyle insanlara taviz verirseniz, her söz ve davranışlarına sessiz kalırsanız olacağı bu. Böyle insanlara net ve kısa cümlelerle cevap verip susturmalıydınız. Maalesef böyle insanlar bundan anlıyorlar. Sizi kasten üzüyorsa ver cevabını bak başka kelime edebilir mi o zaman! Tabi mümkün olduğunca da uzak durmak en iyisi. Ben de böyle insanlardan uzak duruyorum olabildiğince.

Vallaha kusura bakmayinda bence kuzeniniz sizde takinti olmus.o ne yaparsa yapsin ne soylerse soylesin.herkesin kendi ayibi.bence siz onun yaptiklarini kafaniza takacaginiz zamani kendi hayatinizi ceki duzene koymak icin harcayin.birakin elalem ne halt ederse etsin size ne.gorusmeyin olsun bitsin.bana siz hayatinizdaki aksiliklerin acisini biraz kuzeninizden cikariyorsunuz gibi geldi.insan kendi ile mutlu olmali once.mutlu insan kimin ne yaptigina bu kadar takilmaz.

gitmeyin görüşmeyin. zor değil. bayramda bile gitmek zorunda değilsiniz. babanız anlayıslı bir insan gibime geldi. bunu anlayışla karşılayacaktır. görüşmek zorunda değilsiniz. sizi negatıf etkileyen insanlarla aynı ortamda bulunmayın. bahaneler yaratın bir araya gelmeyin.

Dinlemeyin olsun bitsin... hiç kimsenin hayatının detayını bu kadar bilmem, kendi hayatımı zor takip ediyorum, bir de onları mı takip edeceğim...

Kim nereye isterse orada tatile gitsin, kim nerede istiyorsa orada okusun, yüksek lisansını nasıl istiyorsa yapsın, yahu evleneceği kızın atanamamasına kadar neden biliyorsunuz??
Ninesi ile muhabbeti kısmını hiç anlamadım, Bende anneanneme tontişim, mavişim, Çakır gözlüm, derim, yanaklarını sıkarım. Adına bir türkü var onu söylerim :)
Çokta hoşuna gider.

Eğer mutsuzsanız görüşmeyin.
Ve hayatınızı yoluna koymaya bakın ki, başkalarının hayatına bu kadar sarmayın...

Kusura bakmayın sevmiyorsunuz kuzenizi ama ister istemez bi kıskançlık var sizde.. o bu kadar yaptıklarına rağmen herkes tarafından çok seviliyor, zengin rahat bi hayat yaşıyor. Siz kendinizde saygılı ve düzgün bir hayat yaşıyorsunuz ama mıtsuzsunuz ve bu kuzeninizin olduğu ortamlarda kendi aileniz tarafından bile ikinci plana atılmışsınız..

Tek çözüm görüşmeyin kardeşim. . Zorunda mısın? Aynı ortama girme sorularına cevap verme.. sende onu boz herkesin içinde..

onun dedesi benim de dedem ! bizde böyle adetler yok. Nimet hor görülmez. Babannemin cenazesinde Yasin duasıyla dalga geçen insan. Arap adetleri diyip dua kitabını sertçe masaya fırlatan insan. Atatürkçü bir ailem var ama kimsenin kutsalına saygısızlık yapmam. Herşeyin yeri ayrıdır. Ninemin cenazesinde hoş karşılamadım.

sen okuma burada bir derdimi paylaşıyorum yeterince moralim bozuldu germe beni amacın nedir ya? sen yazma yorum okumak zorunda değilsin.

İnsanları giyimine, gelirine, kariyerine göre kategoriye ayıran insanları sevmiyorum.

admin sen misin ?
uslübümde sorun olduğunu düşünüyorsa , admin benim üyeliğimi silebilir. kaldırabilir.

Demek ki dedeniz rahatsız olmuyor, siz niye bu kadar geriliyorsunuz?

Bir gömleğe 702 tl verdiğini bayramda herkese söyleyen insan ayarımı kaçırıyor kötü olan ben miyim şimdi?

Gömleğe 702 TL verip herkese söylemesi sizin neden ayarınızı kaçırıyor? Bunda size zarar verecek ne var ?
Konunuzun başında da belirttiğiniz gibi yaşadığınız olumsuzluklardan, işsizlikten kuzenlere sarmışsınız.

Son olarak konu açıp da şu üye yazsın, bu üye yazmasın diye belirleyemiyoruz.

Bence kuzeninin sevilmesi parasıyla alakalı, yani pahalı hediyeleri terbiyesizliğini örtüyor, herkes ona değer veriyor görünüyor. Birde şu var, bi kişi yani anne ve baba evladına nasıl davranırsa bunu gören diğer bütün insanlarda aynı o şekilde davranıyor, yani senin anne baban sana öyle davrandığı için herkes öyle davranıyor. Bence yapman gereken şey, artık susmamak, kimseyi küstürmekte korkma, konuş cevap ver , hatta olay gelişir gelişmez, aradan zaman geçmesini bekleme, içine atma, sen üzülüp karnın şişeceğine karşıdaki üzülsün. Seninki kıskançlık değil, değer görmemek

Akrabalarınız mide bulandırıcı. :kusmuk:Bunlara tahammül etmeyi neden kendinize vazife edindiniz orasını anlamadım. Neden çekiniyorsunuz istediğiniz gibi davranmaya ? Bir uzak durun tersleyin sertçe canım... şurada parmaklarınızı yormaktan daha kolay vallahi. Kararlı olun, bol eksili insanları hayatınızdan çıkarın, o zaman aldığınız oksijen bile başka gelecek görün bakın.:işsiz:

nirra nirra doğru noktaya parmak basmış. Ne yazık ki para ve kariyer her türlü edepsizliği örten değerlerdir (!) Suçun zavallı bir muhasebecinin kızı olmanda hayatım. Senin şu akrabalarına benzer durum bizde de vardı. Benim ailemde öyle zenginlerden değildi. Aslında olabilirdi de tutumsuz bir babadan dolayı zor koşullarda çabalayarak emek vererek dişimizle trnağımızla okuduk. Hep hazıra konmalı, Abd masterle, safari gezmeli, çok görmüş geçirmiş lakin insanlara everest tepesinden bakan kuzenler övülürdü akrabalar içinde...Suratımıza bakan olmazdı, bizde iplemedik gülerdik bu duruma kardeşimle. Uzak durduk eğreti karakterlerinden. :kusmuk:Düğüne gitmediğim gibi kendi düğünüme de çağırmadım açık açıkta söyledim neden davet etmediğimi... Bizzat kuzenin suratına eğreti karakterin var dedim, :KK70:Sonra uzun süre görüşmedik, ben güzel başarılara imza attım, derken kardeşimde 4 dil öğrenip yurt dışı programlarına katıldı. Çevresini bir hayli geliştirdi. Bir baktık zamanında bizi iplemeyen everest tayfası bir arayıp sormalarda, nasılsın vs demelerde, özürler geldi...akabinde sıvama-yağlama bölümü başladı :kusmuk: Biz ne yaptık. Bu kuzenler üzerine sifonu çektik canım. :kusmuk: Yapman gereken budur :KK200:

X